STUDIEBOEKEN BOEKHANDEL HQOGCARSPEL Permanent-Wave! ZURLOHE's Jac. Molenaar oe rup n.-h. Vele tevredenheidsbetuigingen maakte, dat niet gestopt werd op de belangrijkste punten. Op de zeedijk kreeg men het prachtige uitzicht op Texel. Door Huisduinen werd langs de duinenrij het Theehuis .Duin oord" bereikt. Na een poosje rusten, ging men aan tafel. Tijdens dezen maaltijd sprak de voorz. o.a. eenige zeer waar- deerende woorden over de auto bestuurders, in 't bijzonder de bestuurder van de groote blauwe bus, de heer D. Mars. Mej. N. Kunst declameerde een harer voordrachten. Na het eten gingen verschil lende groepen elk een kant uit. Een gedeelie trok naar het strand, Anderen gingen De Donkere Duinen zelf bezoeken. Allen genoten. Toen werd de terugtocht aan vaard. In een vroolijke stemming stapte men in. De stemming in de bus was al zeer goed, de dames en heeren zongen, dat het een lievelust was. De tocht ging weer onder de duinen langs, op Schoorl aan. In de „Roode Leeuw" aldaar, werd ons nog een kop thee, koffie of iets anders aangeboden. Tijdens dit oponthoud speelde onze plaatsgenoot, de heer Jac. Molenaar, orgelist van de Herv. Kerk te Graft, eenige liederen op het orgel in het kerkje te Schoorl. Het kerkje was toegan kelijk voor het publiek. Meerdere tochtgenooten genoten van dit orgelspel. Prompt acht uur 's avonds arri veerden we te Graft. Onze muziek vereniging „Kunst na Arbeid" wachtte de stoet op. En verder ging het in optocht naar het café van den heer Post. Het geleek welhaast een zege tocht. Geen mensch bleef in huis. Velen liepen mee. Toen allen een plaatsje gevon den hadden in het café van den heer Post (de zaal was stamp vol), nam de voorz. het woord. De voorz. was dankbaar ge stemd door het slagen van dezen zesden uitgaansdag. De men- schen waren ook thans weer enthousiast over de wijze, waarop deze dag was verloopen. Dan bracht bij den dank over aan de Burgerij van De Rijp, Graft en Noordeinde, die ook ditmaal weer met gulle hand hebben gegeven. Het moge tevens een goede aansporing zijn voor hen, die nog altijd afzijdig staan van het ideaal: „Geei end en arm meer". Ten tweede dankte spr. de auto-bezitters, die ook ditmaal hun auto's beschikbaar stelden. In 't bijzonder noemde de voorz. WIEGEN Kin.derledikan.tj es Baby-artikielen Wilt U slagen? Ziet dan onze speciale etalage! 11] hebben altijd iets aparts! Manufacturenhandel Rechtestraat 48 en 205, De Rijp ONS 10 HOEKJE per 3 stuks f 0.39 de heer P. de Jong uit Purmer- end. Op het laatste oogenblik ontbrak nog een auto door ver hindering, gelukkig kon een an dere gehaald worden uit de voorraadschuur van den heer Hooijberg. Voorts dankte de voorz. al zeer in het bijzonder den heer Sieswerda, die hij den techni- schen leider noemde, Groot ver trouwen stelt het bestuur in zijn adviezen. Ten slotte dankte hij het Mu ziekkorps „Kunst na Arbeid" van De Rijp. Het was een groote voldoening zoo te worden inge haald. Hiermede besloot de voorz. dezen genotvollendag, die geheel zonder ongevallen verloopen is. Door 82 ouden van ouden was deelgenomen aan den dag. In totaal werd 172 km afgelegd. Tusschen de bedrijven door werd een taart verloot. De op brengst bedroeg f 20.35 (wel een bewijs, welk een instemming de jaarlijksche tochten hebben, Red.) De gelukkige winnaar was de heer S. Hottentot. Mej N. Kunst gaf nog eenige voordrachten ten beste. Hierna trokken de feestgangers huiswaarts, terwijl vele bezoekers nog gezellig bijeen bleven voor een dansje. Jongen rerdronten. Woensdagmiddag jl. ongeveer half zes voeren de twee welbe kende wei-motorbooten in de ringvaart nabij onze Beemster- brug, op weg naar Uitgeest. Een vijftal jongens waren mee aan boord. Een uilstapje in de vacantie. Eén van de jongens gooide de 11-jarige Mathijs Wittebrood een appel toe. Genoemde Math. kon blijkbaar zijn evenwicht niet bewaren en viel in de diepe ringvaart. Groote ontsteltenis op de boo ten en op den wal. Onmiddellijk stopten de booten en voeren achteruit. De schipper van de ééne boot sprong direct te water, evenals eenige plaats- genooten direct gekleed te water sprongen. Hoewel één van de schippers de jongen nog even met zijn kruin boven zag komen, mocht het niemand gelukken den jon gen onmiddellijk te vinden. Ook gelukte het niet met haken. Eeist anderhalf uur later vond men hem. Onder leiding van dokter Hil- brands werd het stoffelijk over schot met de fietsbrancard van het Witte Kruis overgebracht naar het Raadhuis, waar het kind opgebaard werd. De ontsteltenis was groot in ons dorp. Aigemeen voelde men met den jongen knaap en de ongelukkige ouders mede, die op zoo tragische wijze hun kind verloren. Donderdagmorgen zijn bloe men en een krans op zijn baar neergelegd. voor IEDERE inrichting van onderwijs LEVERT SPOEDIG EN JUIST UITGEVOERD: (FIRMA EISMA) - TELEFOON Nr. 1 - DE RIJP Men zende ons voor vlotte levering de opgaven SPOEDIG toe I Woensdagavond jl. werd door Notaris Luijckx in het Rijper Wapen, alhier, in het openbaar verkocht de nalatenschap van wijlen den heer A. van Aken. Het perceel aan deTuingracht werd voor den som van f 1350 gekocht door den heer P. Middel koop, direct, van de N.V „De Nieuwe Beemster", alhier. Het perceel aan de Jacobsbuurt werd gekocht door den heer W. de Wit, aannemer, alhier, voor den som van f 460. De plaatselijke Gemengde Arb.-Zangver. „Voorwaarts" be haalde Donderdag jl. op het Zangconcours te Bilthoven een le prijs met 317 punten in de 2e afdeeling. Van een e.v. directeursprijs kon men ons geen mededeeling verstrekken. We wenschen den dir., den heer A. Vink, en de leden geluk met het behaalde sncces. Beemster Kermis. Wij hebben nog een laatste bezoek gebracht aan de Beem ster Kermis. Het was er heel druk. Aange lokt door het mooie weer waren velen vanuit den omtrek op de Buurt afgekomen. De dansgelegenheden waren dan ook druk bezocht. Ook de tenten en spellen hadden„werk". In De Jong's Bioscoop hebben we „De Onzichtbare Man" zien draaien. Een zeer mysterieuse en zeer spannende rolprent. Een eigenaardig gegeven, dat totaan het einde de aandacht volkomen boeide. Het bijprogramma was ook als altijd goedverzorgd w.o. de on vergelijkelijke komieken: Stan Laurel en Olivier Hardy. Werkelijk amusant. En hiermede behoort die Ker mis weer tot het verleden. Graft. „Tehuis voor alleenstaande blinden" te ffolfbeze. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche collecte, ten bate van de nationale stichting: „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfheze eerstdaags plaats heb ben. In dit Tehuis, waarin on vermogende geheel kosteloos op genomen zijn, is plaats voor blinden uit het geheele land en van eiken godsdienst en overtui ging. Reeds vanaf de oprichting bleek uit het groot aantal aan vragen om opname, hoezeer naar deze instelling werd verlangd en nog steeds komeu aanvragen om opname in. Om de stichting in stand te houden, de talrijke verpleegden get nood'ge te verschaffen, is er zeer veel geld noodig, zoodat de uit gaven nauweiijks door de in komsten worden gedekt. BlindIWilt gij u even ver diepen in de beteekenis van dit woord; slechts één oogenblik nadenken over de mogelijkheid dat gij zelf blind waart? Moeten wij niet juichen, dat er mogelijk heid bestaat om het bittere lot van die stakkerds te verzachten De stichting te Wolfheze moet zoo goed als geheel van natio nale liefdadigheid bestaan...Laat toch ieder helpen naar vermogen. i5.- en IV schenner i Met ingang van 16 Aug. 1935 is tot bezoldigd gemeenteveld wachter alhier benoemd de heer A Groot. De heer Groot was voordien agent van politie te Amsterdam, Beemster. Aardappeldiefstal Door de politie alhier is aan- gehouden de 18-jarige J R., die wordt verdacht op 5 Augustus jl. onder Oost-Graftdijk, 2 kisten met aardappelen te hebben weg genomen, die aldaar op den weg lagen. Hij bekende de aardappelen te Oost-Graftdijk te hebben ver kocht. R is ter beschikking van de Justitie gesteld en ingesloten in het Huis van Bewaring te Alkmaar. Akersloot Aangehouden Alhier is een man aangehou den op verzoek van de Amster- damsche politie wegens verduis tering van een auto. Hij is op transport gesteld naar Amsterdam. Schermerhorn. Esperanto I Mej. J. D. Boekenstein slaag de te Amsterdam voor het exa- Esperento en behaalde het dip loma A. A.V-Y.-Nieuws. Naar wij vernemen,zal Zondag a.s. aan den Wormerweg den beroemden veteranen-wedstrijd A.V.V.Beemster veterannen worden gespeeld 's avonds 7 u. Er worden pogingen in het werk gesteld om deze wedstrijd aantrekkelijker te maken door voor de winnaars een pond drui ven en voor de verliezers een meloen beschikbaar te stellen. Daarboven staat natuurlijk de lauwertak van den heer de Rijke als wisselprijs. Laat ons hopen, dat de com missie in haar pogen hieromtrent zal slagen. Na afloop zal de prijsuitreiking geschieden in café Post. Zondag a.s. spelen: De Rijp adsp. tegen Beemster adsp. om 10.15. aan de Wormerweg. Ad interim. Door toepassing van het Nieuwste Systeem is onze Permanent NU weer als voorheen. - Mooie diepe golven en GEEN Kroeskon.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1935 | | pagina 3