Adverteert in DIT blad Z.- enN.schermer De oude raad vergaderderde Dinsdagmiddag ten 2.30urevoor het laatst. De voorzitter, burgemeester Kolb, deelde in zijn openings woord mede, dat de rekening van het Q.E.B. over 1934 eennadee- lig saldo opleverde f 1839 99. De gemeenterekening over 1934 wees een voordeelig saldo aan van f 972.44, doch dit cijfer is nog niet geheel steekhoudend. De heer v. b, Laan, Heijnlsen Molenaar werden belast met het onderzoek van de gelootsbrieven van de nieuwe leden. Na onderzoek rapporteerde de heer v. d. Laan namens de com missie tot toelating, aangezien de geloofsbrieven in orde waren be vonden. Hiertoe werd besloten. De notulen van 29 Juni wer den onveranderd vastgesteld. Voor kennisgeving werd aan genomen een proces-verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger de goedkeuring op het besluit om de begrooting voor 1934 te wijzigen; een ver slag over den toestand van de provincie; de goedkeuring op de wijziging van de begrooting 1935; de goedkeuring op de verorde ning tot het heffen van de hon den belasting, alsmede op de verordening tot heffen van be lasting op publieke vermakelijk heden in het heffen van legesgel- den. Voor kennisgeving werden voorts aangenomen een schrijven van den commissaris der koningin waarin bericht wordt, dat met ingang van 16 Angustustotveld wachter was benoemd de heer A. Groot, agent van politie te Amsterdam. De voorz. deelde mede, dat B. en W. den benoemde ook reeds tot bode hadden benoemd. Een verzoek van de vereeni- ging „Het Witte Kruis" om voor 1936 een subsidie te krijgen voor de exploitatie van de onlsmet- tingsinrichting te Alkmaar, zal bij de begrooting worden be handeld. Overeenkomstig het voorstel werd besloten de gemeentebe- grooting voor 1935 te wijzigen. Hierbij werd voor tijdelijk waarneming van den rijksveld wachter de Wit een gratificatie van f 25 en aan den vroegeren veldwachter Waterdrinker een gratificatie van f 10 toegekend. Van den Minister was een schrijven ingekomen om toch vooral de malariabestrijding te blijven subsidieeren. Z.h.s. werd besloten f 10 uit te trekken. De minister wenschte de schoolgeldregeling niet goed te keuren, omdat de bedragen te laag zijn. De heffing moet aan vangen bij f 700 en niet bij f 800. Voorts moet van een inkomen van f3000, f30 schoolgeld gehe ven worden en daarboven 1 o/0 van het inkomen. B. en W. stelden in verband daarmede voor om een tarief, waarin aan deze bezwaren wordt voldaan, vast te stellen Het schoolgeld mag nimmer meer dan f 300 per jaar bedra gen. De hr He ij nis was er tegen, doch er was niets aan te doen. Men moet wel ja en amen zeggen. De v o o r z.: Als de begrooting gunstiger is, kunnen zij geen be zwaren hebben, doch nu staan wij op het randje om rijksbij dragen aan te vragen. Conform het voorstel werd z. h.s. besloten. B. en W. stelden voor om de verzoeken van de heeren J. M. Voorthuizen en R, E. Schermer- horn om vervoerkosten voor hun schoolgaande kinderen af te wij zen, aangezien de motieven, waarom adressanten hun kinde ren naar de christelijke school in Alkmaar willen zenden, in strijd met de wet zijn. Óp een vraag van den heer v. d. Laan, deelde de voorzitter mede, dat de echtgenoote van den heer Voorthuizen bij hem was geweest en er over geklaagd had, dat de kinderen langs den weg lastig werden gevallen. Spr. heeft het hoofd opgedra gen hieraan aandacht te schen ken en de kinderen, die het ver oorzaken, te straffen. Spr. heeft voorts de school te Drieh. be zocht en geconstateerd, dat er vol maakte orde heerschte en dat het onderwijs er goed is. Het hoofd bemoeide zich niet met het ge drag van de kinderen buiten de school en dan zijn ze nogal ru moerig. Aan den veldwachter is op gedragen daarop te letten. Ook het lokaal is opgeknapt en het mogelijke wordt gedaan om de boel in orde te krijgen. Dit vor dert tijd en op het oogenblik zijn er geen klachten. Ook het onderwijsbelang vor dert, dat geen kinderen de school verlaten, aangezien het anders een ééimansschool vordert. Spr. heeft met de ouders gesproken. De raad is unaniem van oordeel, dat de verzoeken moesten wor den afgewezen omdat er geen principes aan ten grondslag lagen. Rondvraag. De hr v. d. Laan was het opgevallen, dat de menschen uit Driehuizen, die het water halen, nu 21/» cent per bus moeten be talen. Dit komt neer op een prijs van 65 cent per M3 en had ten gevolge, dat er weinig water ge haald wordt, hoewel men het wel noodig heeft Na eenige bespreking werd met algemeene stemmen besloten den prijs op 1 cent per bus van 40 liter te stellen. Op een vraag van den heer Smit zegde de voorz. nog toe dat hij zoo spoedig mogelijk zal trachten met den directeur van het abattoir te Alkmaar een on derhoud te krijgen. Namens B. en W. sprak de voorz. hier op tot den schei dende raad een woord van dank voor den ondervonden steun. In het bijzonder richtte spre ker woorden van dank tot de hm Smit en Molenaar, waarvan de eerste 29 jaar deel van den raad had uitgemaakt en verscheidene jaren wethouder was geweest, terwijl de hr Molenaar ook een respectabel aantal jaren deel van den raad had uitgemaakt. Spr. uitte den wensch, dat de heer Smit ook in de toekomst belang in de gemeente zal blijven stellen en merkte op, dat de heer Molenaar als vertegenwoor diger van de z.g. wilde partij zich als het kalmste raadslid had doen kennen, waardoor zijn ad- vlezen steeds van veel waarde waren geweest. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat het beide hm met hun gezinnen goed zal gaan en dat de vriendschap, die tus- hem en hen bestaat, zal blijven voortduren. De hr Molenaar dankte voor deze woorden en uitte den wensch dat de besprekingen van den raad in zijn nieuwe samenstel ling tot heil der gemeente zullen strekken. Hierna sluiting. (Alkm. Cour.) SPORTNIEUWS. 6 S.V.-Nieuws. J1. Zondag speelde GSV 1 te Ursem voor de serie-wedstrijden van Ursem tegen Oterleek 1 O. won de toss en verkoos eerst voor de wind te spelen. Toen om 12.30 uur scheids rechter Koelink beginnen liet bleek G 1 invaller en O. 4 in vallers te hebben. Na 10 min. schoot de I.buiten, na een goede aanval, hard en zuiver in. De m.voor van G. wist voor de rust nog 2 maal het net te vinden. Ruststand 3—0. Na de rust scoorde de m.voor nog 3X en de r.buiten IX te genover O. geen keer. Door de ze overwinning plaatste G. zich in de finale tegen Ursem 2, die 's morgens van Gr.schermer 2 gewonnen had U'sem kwam zeer sterk op. Na ong. 2 min. wist U. door de verdediging heen te komen, een hard schot volgde, waardoor de bal onhoudbaar inhetG-doel geraakte, nu begon G- uit een ander vaatje ie tappen, met goed open spel werd de U.-verdedi ging gepasseerd en de G. 1.buiten wist de gelijkmaker te scoren. Spoedig daarna scoorde de r.buiten even voor rusr uit een scrimage voor het U.-doel, Hier na kreeg de r.buiten de bal te pakken, zette hem voor en werd door de 1.binnen en buiten in het doel gewerkt. Spoedig daar na was het rust. Na de rust wogen beide par tijen tegen elkander op. 10 min. voor het einde kreeg G. nog een vrije schop te nemen buiten het strafschopgebied, welkedoor de m.voor werd ingeschoten. Daarna werd er niet meer ge scoord en had G. door deze 4-1 overwinning beslag gelegd op de eerste prijs. De adsp. speelden tegen Knol lendam adsp. en verloren met 5-3 Ruststand3-1 voor Knollendam. Voor Zondag 7 u. GSV 1 Knollendam 3. 2e ronde seriewedsir. GSV. Waarschijnlijk: 1 u. te Groot schermer GSV adsp.Akersloot adsp. Finale seriewedstr, Groot schermer. P.P.C. V. V- „ürootsctaermer". Dat was een tegenvaller voor het eerste elftal dat CasenHuib Zondag niet mee konden naar het hooge Noorden. De rechts buiten was de baden gaan ge bruiken in Bergen aan Zee zoodat het eerste tamelijk verzwakt moest opkomen. Niettegenstaande deze tegenslagen is er aardig gespeeld. Krul was er echter totaal uit, wat wel jammer was, want tegen O.K.B. werd onverdiend verloren. Oudesluis 1 won tenslotte het toernooi wat zij ten volle ver diende. Het geheel was echter een schitterende dag en de verzoeken aan het bestuur gedaan om vol gend seizoen weer zoo'n dag te hebben zegt voor zichzelf ge noeg. Het tweede ging ook al on voltallig naar Ursem en verloor met 3—1, zoodat er slechts een mager 4e prijsje in de kas kwam. Maar enfin het kan niet altijd winnen zijn. Voor a.s. Zondag staat de wedstrijd Grootschermer2 Oter leek 1 op het programma. Als de Zwartwitten er goed opzitten kunnen zij winnen, Dus vast houden jongens! Het eerste en de adspiranten hebben rust. B.E.O.-Nienws Reo 1 wist Zondag jl. op het nippertje een gelijk spel te be halen op Stormvogels 1. Door dat de midvoor verhinderd was, werd die plaats door een speler van het tweede ingenomen. Al hoewel deze speler zijn uiterste best deed, was toch de voorhoe de danig verzwakt en de goede spelverdeling miste men. Het was of ook de andere voorhoede-spelers er niet in konden komen. En pas in de laatste minuut wist de l.b. de bal prachtig voor 't doel te plaatsen en Dirk, die anders r.b. staat, was midvoor gaan spelen en kogelde den ge lijkmaker onhoudbaar in. Het was voor de St.V. wel sneu in de laatste minuut hun overwinning te zien ontgaan. Waren ze met 1 0 voorsprong gaan verdedigen, dan hadden ze de 2 punten mee genomen naar Hoogwoud Reo 2 verloor met 4—0 van Stormvogels 2. Deze wedstrijd eindigde niet zooals het behoort, daar er een speler van St.V. en ook een van Reo zich onbehoorlijk gedroegen En ze werden beiden dan ook zeerterecht van het veld gezonden. Dergelijke heethoofden behoo- ren niet op een sportterrein. En de houding na den wed strijd was beneden alles. A.s. Zondag is Reo t gevraagd in Uitgeest om tegen USV 1 te spelen, doch daar een viertal spelers liever een vrije Zondag hebben, gaat deze wedsirijd niet door. Op Zondag 18 Augustus zal er ter eere van den ZeerEerw. Heer Pastoor in verband met zijn 25-jarig Priesterfeest een eere- weastrijd worden gespeeld tus- schen Reo 1Meervogels 1 van Akersloot. Het Rijper Fanfare heeft reeds de toezegging gedaan van hare volle medewerking. Nadere bijzonderheden volgen nog. Zondag spelen om half twee: Reo jr B—Wormer Jr B. De Sportverslaggever MARKT PURMERENi) - Pabrlekskaas F Rtlksmerk f 16 50 Boerenkaas f Rgksmerk f 14 Boter f 1.30 A f 1.45 Elerea f 3.4 t 3.30 Eendeneieren f 1.60 4 f 0. Vette Koele® f 0.42 4 F 0.56 per Kg Vette Varkena f 0 38 4 F 0.41 per Kg Afslagvereentging „Beemster, Purmerend en Omstreken" Eendeneieren A F 1.60 4 F 0.— 6 F 0— 4 f 0.— Kippeneieren A f 2.90 4 f 3. B f 0.— 4 f 0 Aanvoer Eendeneieren A 635 ttoki B Kippeneieren A 3266 B Totaal 3901 stuks PUKUEKEN1). CODE. CENTK. E1EKYEIL1NU H. A. Hotel Paradlja Aanvoer 70000 Eendeneieren prQs 1.05 6 1.85 N.H bl. Broedeieren 04 0. Calcoepeleren 4 Kippeneieren 60000 stnki 140000 totaal 70—80 K.Q. pri)i 3 40 4 30 65-66 - 3.10— 3.50 6364 3.10— 3.20 60-62 2.90- 3.20 58—59 B - 2 60- 3— 56-57 e® 2 60- 2 80 53—55 - 2 50- 2.70 50—52 o. 0.— 40-49 o. 0.— Afdeellng PLUIMVEE. ^an voert Prijs per stuk Oude Kippen 0.40 1.— Oude Hanen •co 1 0.- Jonge Hanen 0.20 4 0.80 Oude Eenden 0.13 4 0.20 Jonge Woerden 0— 4 0— Konijnen 0.- 4 0— Prijs per K.G. Oude Kippen 028 4 0.36 Jonge Hanea 0.38 4 0.50

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1935 | | pagina 4