ZURLOHE verzorgt uw EORDIJHEN uitstekend. Nutsspaarbank Uw Foto's, lac. Molenaar, De Rijp Hl. Heeft U onze pracht voorraad Hijwielen al gezien! zeenwsche blauwe D. van Tiel, De Rijp Gazelle _S O Burgers -§| j Union ==-M Fongers Simplex 1 R. S. Stokvis en J goedkoope Hijwielen vanaf f 19.50 Moderne Marquisettes in effen en fantasie vanaf 18 cent per El Afgepaste Mystèresf O 95 - f 1.10 - f 1.85 Etamine, in witte en gekleurde ruiten en strepen vanaf 9 cent per El Schitterende Handweefstoffen, 120 c.M. breed 29 cent per El Afgepaste Handweef en Pluchette Gordijnen met moderne randen Gordijnkanten Gordijnfranjes Vooi- liarpetten naai- ZU IJS I IIO Voor Matten naarZURLOHE Voor Gordjjueu naar ZURLOHE Rechtestraat 48 en 205 De Rijp memoreerden wij hun eerste succes, zoodat we thans kunnen volstaan met de mededeeüng, dat de bezoekers een goede avond zullen hebben in het „Rijper Wapen". Bal na afloop der uitvoering. te Beemster Lid van den Ned. Spaarbankbond Kantoor geopend: Maandag: van 9—4 uur Dinsdag: 3—4 en van 61/»—81/» uur Woensdag: 9—4 uur Donderdag: 9—4 Vrijdag: 9—4 en van 61/»—8Vi uur Zaterdag: 9—1 uur DINSDAG te PURMEREND (Koemarkt no. 6) van 81/»121/» uur. Oost-Grrattdyli Kinderfeestavond. Dinsdagavond 30Maart werd de jaarlijksche kinderfeestavond ge houden. De zaal van den heer P. Jon gens was geheel met ouders en belangstellenden gevuld, wel een bewijs, dat deze avonden hier zeer op prijs worden gesteld. Na een openingswoord van den voorzitter der Oudercommissie, werden drie, door het Hoofd der School, den Heer Lanjouw, ver vaardigde kindertooneelstukjes opgevoerd, n.1.: „Koning Voet bal", „Een Middeleeuws drama met een blij einde" en „Een paard gedood" In de pauze had de tentoon stelling en verloting plaats van een serie fraaie voorwerpen, alle vervaardigd onder leiding van mej. M. Kaaij. Na afloop dankte de voorzitter, namens de Ouders, de Heer Lanjouw, voor de aardige wijze waarop hij met de kinderen de tooneelstukjes ten tooneele had gebracht en voor de groote moeite die hij zich had getroost om deze avond te organiseeren. Door de kinderen werd aan den Heer en Mevr. Lanjouw een prachtige Azalia aangeboden. Ten zeerste voldaan ging men laat in den avond huiswaarts. Z.- en Noordschermer Beioemiig Wethouder ln de spoed-vergadering van den Raad dezer Gemeente, werd de heer J. Stekelbos beëdigd als raadslid en de heer M. C. v. d. Laan met 4 stemmen benoemd tot wethouder, 2 stemmen werden uitgebracht op Mw. Slooten—Smit en 1 stem op den heer J. Schot. Schermerliorn Legaat. Wijlen mej. Maartje Pijper, weduwe van Jn. Visser, overleden te Driehuizen, heeft gelegateerd bij testamentaire beschikking een bedrag van f 500.-., ten voor- deele van de Ned. Herv. Ge meente alhier. Post-. Telegraaf- ei Telefoondienst. Met ingang van 1 Mei a.s. zal het kantoor 3 uur per dag geopend zijn, en wel: des mor- gsns van 9.30 tot 10 30 uur, des middags van 14 15 uur en van 16 45 tot 17.45 uur. Beemster. fiemeenteraad. De gemeenteraad heeft aange nomen een verordening regelende de vergoeding bij de reiniging en ontsmetting bij besmettelijke ziekte. Besloten werd deJacobBouw- laan door te trekken en de speel plaats van de O. L. School te Zuid-Oost-Beemster te verleggen. Aan den onderwijzer C. W. Schraa, van de school teNoord- Beemster, werd eervol ontslag verleend wegens vermindering van het leerlingenaantal en be sloten werd een kweekeling met acte aan te stellen voor f 500 per jaar. Tot hooisteker in de afdeeling D, ter voorziening in de vacature C. Beits Jzn. werd benoemd D. Schoenmaker Kz. (N H.D.) De beste bij Heemskerk. Boschbrand Maandagmiddag stond een ge deelte boschgrond langs deMar- guettelaan in brand en aange wakkerd door den Noorderwind greep de vlam snel om zich heen en werd een groot gedeelte kreupelhout vernield. De ge meentewerklieden waren spoedig ter plaatse, die den brand met zand wisten te smoren, Weest dus voorzichtig met vuur bij het bezoek aan bosch en duin1 Cursus voor Me!kca«trol<nrs le Hoaru. De jaarlijksche cursus tot op leiding van melkcontroieurs voor rundveefokvereenigingen, zuivel fabrieken en melkinrichtingen, welke van eind September 1935 tot begin April 1936 vanwege het Rijkszuivel-consulentschap voor Noordholland is gegeven, werd tot het einde gevolgd door 24 leeringen. Na afgelegd eindexamen kon aan 20 deelnemers het diploma worden uitgereikt n.1. aan: B. van Arragon, Broek in Wa terland. G. Breebaart, Wijde Wormer. A. Bruin, Amsterdam. C, A. Bus, Oost-Knollendam. D. Buwalda, Heerhugowaard. J. G. Groot, Twisk, B. D. Groot, Bin- nenwijzend. J. Holtrop, Purmer. D. Kramer, Schellinkhout. S. Laan Jz., Kwadijk. C. Leegwater Spij kerboor. K. Obdam. Hem. K. On rust, Oostzaan. D. van der Oord, Wijdenes. J. Roele, Schellinkhout. V. Stolp, Nieuwendam. P. van der Wal, Winkel. J. Worp Mz., Middelie. P. Worp Kz., Purmer- land. C. Zeekant, Beemster. Persoaeele belasting op bedrijfsruimten. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier te Alkmaar richtte een adres tot den Minister van Financiën waarin werd verzocht die voorzieningen te willen tref fen' waardoor de heffing van personeele belasting voor of per ceelsgedeelten, uitsluitend voor de uitoefening van bedrijf of be roep, zal komen te vervallen en waarbij voor de gevallen, waarin een dergelijk gebruik slechts ten deele aanwezig is soepele rege lingen zullen worden getroffen. Schijnactes. In een adres, gericht aan den Minister van Justitie verzocht deze Kamer het hier ten lande voortwoekerendeeuvel der schijn actes, waardoor de rechtszeker heid van crediteuren ten zeerste in het gedrang dreigt te geraken eventueel na ingewonnen advies der vaste commissie voor pri vaat- en strafrecht, in studie te nemen en daarna met voorstel len te komen, waardoor aan de ernstige en gemotiveerde klachten, die handel en nijverheid terzake hebben, tegemoet gekomen zal worden. Cadeaustelsel. Wijders verzocht de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart om in het belang van den bona-fide handel de in uitzicht gestelde wettelijke maatregelen tot be teugeling van het cadeaustelsel spoedig bij den Staten-Generaal in te dienen. Beo Verkeersweek voor West-Friesland. Op initiatief van den secreta ris van de Kamer van Koophan- MARKT PURMEREND Fabriekskaas f 0.Rijksmerk f 17.50 Boerenkaas f 0.Rijksmerk f 18.50 Boter f 1.41f 1.53. Kippeneieren f 2.20f 2.70. Eendeneieren f 2.10. Vette koeien f 0.36—f 0.50 p. K.g. Vette varkens f 0.30—f 0.36 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEILINtf PURMEREND G.A. Hotel Paradijs Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 190000 Eendeneieren f 2.15f 2.20 B roedeieren f 0.f 0. I2C030 Kippeneieren 31C0C0 Totaal 70-80 Kg. f 2.80-4 30 65-66 m 2.60—2.65 63-64 2.55—2 60 60—62 2.40-2.55 58-59 2.35—2.45 56—57 2.30—2.40 53—55 2.20-2.30 50—52 22.10 45-49 0.0.— Afdeeling PLUIMVEE Aanvoer Prijs per stuk Oude Kippen f 0.80 k 1.40 Oude Henen - 0.k 0. Jonge Hanen - 0.50 1.10 Oude Eenden - 0.30 a 0.50 Jonge Woerden - 0.0- Konijnen - 0.k 0. Kilo Prijs Oude Kippen - 0.45 a 0.50 Jonge Hanen 0.65 a 0.70 KAASBEURS. Dinsdag 7 April 1936. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 17 partijen, wegende plm. 31.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijst 17 50per 100pond. del en Fabrieken voor West- Friesland is opgericht een comi té voor de organisatie van een verkeersweek in West-Friesland. Tot voorzitter werd benoemd dr. C. Drossaartvan Dusseldorp, terwijl burgemeester Peters van Medemblik bereid werd gevon den het eere-voorzitterschap op zich te nemen. De verkeersweek in West- Friesland zal gehouden worden van 1 tot en met 7 Juni en zal auto-, motor-, rijwiel-en wandel tochten door West-Friesland om vatten. De prijsuitreiking zal op 7 Juni te Medemblik geschieden en valt samen met de kermis aldaar, ter wijl bovendien nog bijzondere feestelijkheden georganiseerd zul len worden. Distributie van goedkoope groenten door de gemeenten. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier te Alkmaar richtte een adres tot den Minister van Landbouw en Visscherij inzake de door den handel geuite klach ten nopens het systeem, dat bij de distributie van goedkoope groenten aan werkloozen pleegt te worden toegepast. Het adres richt zich eenerzijds tegen het door bepaalde gemeen ten beschikbaar stellen van „niet doorgedraaide groenten" - welke groenten in verschillende geval len zelfs tegen lagere prijzen aan werkloozen beschikbaar zouden zijn gesteld, dan deze door de Groenten- en Fruitcen- trale op de veiling of daarbuiten waren ingekocht-, anderzijds te gen het gestadig toenemen van het aantal gemeenten, dat deze keurig verzorgd in het atelier van Speciaal ingericht voor Portret-overnamen. Wij noodigen U uit tot een bezoek, het verplicht U tot niefs. Beleefd aanbevelend, BART VISSER Rechtestraat 109 - 157 De Rijp

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1936 | | pagina 2