Rechtestraat 48 en 208 - De Bijp MODERN HOLTAP KARPET P. A. J. de Rijke - De Rii Kijkgoed uit een CORSET koopt Superb Corsetten. Yfaaeschuw«t$exi. DIT is UW ADRES voor Gordijnen DIT is OOK UW ADRES voor een V.A.R.A.-Trio het programma in met zang en muziek, watzeer in den smaak vie! van het publiek. Daarna sprak de heer Vermeer een vurige Mei-rede uit. In de pauze was de grabbel- mand mede de oorzaak dat de goede stemming er in bleef. Na de pauze werd door de Arbeiders Tooneelvereen. „Nieuw Leven" een tooneelstukje opge- voerd, genaamd: .Episode". Dit was een prachtige propaganda voor dezen tijd. Verder vervolgde het „Vara- Trio" haar programma. Dat het geheele programma in den smaak viel, bleek wel uit het daverende applaus na iedere voordracht. De zaal bood een gezellige aanblik en was flink bezet. Uit De Rijp waren een 23-tal leden aanwezig. Schermerhorn Ifschcid Vrijdagmiddag had het offici- eele afscheid plaats van den heer Jac. de Qroot als kantoorhouder der posterijen na een diensttijd van 35 jaren. Onder de aanwezigen merkten wij op den Burgemeester en echtgenoote, Ds. en Mevr. Boe- rendonk, verschillende collega's. de beide wethouders en enkele raadsleden, den gemeenteontvan- ger, den gemeentegeneesheer alsmede den heer Sieswerda, rijksveearts te de Rijp. Als eerste spreker trad op Burgemeester Meindersma, en memoreerde, dat het uur van afscheid voor den heer de Groot wel zwaar moest vallen, na een diensttijd van 35 jaar, welke tijd hij steeds met zooveel plichts- betrachting en nauwgezetheid heeft vervuld. Spreker gewaagde van de groote welwillendheid en voorkomendheid van denfunctio- naris tegenover een ieder, die zijn hulp inriep, Het was spreker een groot genoegen het echtpaar de Groot namens de ingezetenen een prachtig Philips radiotoestel te mogen aanbieden, en het heeft mij diep getroffen, aldus de Bur gemeester, dat de burgerij in deze benarde tfjdsomstandighe- den zoo spontaan heeft bijgedra- gen. Moge u mijnheer en Mw. de Groot nog vele jaren van een welverdiende rust en dit radio toestel profiteeren en een aange- name herinnering behouden. Verder hebben nog het woord gevoerd: Mevr. Meindersma, Ds. Boerendonk, de algemeene voor- zitter van kantoorhouders in Ne- derland de heer van Kampen, de heer Vis namens deafdeeling Noord-Holland. Ook werd nog gesproken door den heer G. de Groot, zoon van den fnnctionaris. Deheer Heenschoten, inspecteur, die wegensziekteniet tegenwoor- dig kon zijn, had een brief ge- zonden. waarin hij de prettige samenwerking memoreerde. De dames van het telefoonkan- toor te Alkmaar hadden een bloemstuk gezonden, en hebben het aldus met bloemen gezegd. Daarna nam de functionaris het woord en liet ook uitkomen dat het hem een voldoening was altijd zijn plicht te hebben ge- daan, en roemde ook de ijveren aangename samenwerking van zijn personeel nl. mej. de Vries en de heeren Moerbeek en de Jong. Verder dankte spreker alien in weigekozen bewoordingen, waar- na ververschingen werden aan- geboden en de plechtigheid ge- sloten werd. Benoeniaf. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft tot kerkmeesterbe- noemd de heer A. de Lange, en Marquisette per El 13 cent Afgepaste Overgordijnen Myst£res, afgepast 95 cent Pluchetteper paar f 5.50 Handweefstof, 120 c.M. breed Handweefstof ...per paar f 4.40 per El 29 cent Brons- en Koperwerk 12 Els vanaf f 9.50. 16 Eis vanaf f 12.75 Karpetmatten in alle maten. Cocosloopers per El 28 cent Balatum 45 cent ZURLOHE'S MANUFACTURENHANDEL HEEFT ALTIJD IETS APARTS den heer J. v. d. Lee op diens verzoek eervol ontslag verleend voor de bewezen diensten. Beemster Geslaagd- Geslaagd is te Amsterdam als apothekers-assistente. mej. A. G. Belt te Z.O. Beemster. Plan meetiag. Zondag a.s. wordt te Midden- Beemster een groote meeting voor het Plan van den Arbeid, geor- ganiseerd door de P.P.C. Er blijkt in geheel Noordhol- land groote animo te bestaan, deze meeting te bezoeken. W atergang Eea hois verrold. Een inwoner van Watergang heeff zijn huis 30 meter achter- uit laten rollen. in verband met den aanleg van den nieuwen Rijksweg tusschen Amsterdam en Purmerend. Alkmaar Tat aegea maaodeo yeroordeeld. De rechlbank te Alkmaar ver- oordeelde Woensdag eenreiziger te Noord-Scharwoude, tegen wien wegens verduistering in dienst- betrekking de vorige week een jaargevangenisstraf werdgeeischt, tot negen maanden gevangenis- straf. VV ervershoof Erastig aato-ongelnk. Naar wij vernemen is Woens- dagmorgen kwart over elf onder de gemeente een ernstig auto- ongeluk gebeurd. Een personen- auto, afkomstig uit Harlingen, en waarin zaten de chauffeur en een vijftal andere personen, is vermoedelijk tengevolge van het springen van een band met groote snelheid tegen de langs den weg staande boomen gereden. De wagen werd hierbij flink beschadigd en de inzittende alien min of meer ernstig gewond. Vijf hunner zijn naar het St. Jans Gasthuis te Hoorn overgebracht. Twee van hen bleken ertamelijk ernstig aan toe te zijn. De ove- rige drie zijn licht gewond. Vraagt Klokken ter keuze, U kunt dan rustig zien, welke Klok het beste in uw int£rieur past Alle JUNGHAUS M0DELLEN verkrijgbaar Zelfs uw reparatie wordt een jaar gegarandeerd Vakschool roor Kaasmakers te Qoorn- Op Maandag 4 Mei eindigde de 17e cursus, welke gedurende 2 winterhalfjaren is gehouden. Na het eerste halffaar konden 3 leerlingen nietbevorderd worden. Bij het eindexamen kregen 13 leerlingen het diploma als kaas- maker, terwijl 1 moest worden afgewezen. Aan de 3toehoorders (geen beroepskaasmakers) werd het getuigschrift uitgereikt. De namen der gediplomeerde kaasmakers zijn: C, Bosscha, Wieringerwaard. Jb. Brons, Baarsdorpermeer. P. van der Ende, Lutjewinkel. Jb. de Geus, Beets. D. F. Groot. Wijdenes. G. Jfssink, Luljewin- kel. A. Karbaat, Burgerbrug. C. Kocyman, Oostwoud. Ant. de Leeuw, Lambertscheag. Jb. Oud, Ursem. R. Roos. Purmer. G.van Weelden, Wijdenes. S. Zorgdra- ger, Lutjewinkel. Het getuigschrift is uitgereikt aan Y. Pool, Hauwert. C. A. Berk- hout, Baarsdorpermeer. J. G. Impink, 't Veld Oude Niedorp. MIDDEN-BEEMSTER 's Maandags 3—4 uur Maggeaplaag road bet IJselmeer. Dit jaar bijzonder vroeg. Sinds het water in het IJsel meer vrijwel zoet is geworden, is het de afgeloopen twee jaren een broedplaats van een soort muggen geworden, die zich met de wind landwaarts laten afdrlj- ven. Dit jaar zijn er reeds bij zonder vroeg groote wolken de- zer insecten. Blijkbaar steken ze mensch, noch dier, maar door hun onnoemelijk aantal zijn ze zeer hinderlijk. Plotseling de weg nrergestoken. Woensdagmiddag kwam op de rijksstraatweg te Nieuwerbrug een vijftal jongens per rijwiel uit derichting Bodegraven, rechts van de weg rijdend, toen plotse ling de veertienjarige HenkSlin- gerland de weg overstak om bij zijn huis aan te rijden. Op het- zelfde oogenblik naderde een vrachtauto, waarvan de bestuur- der nog signaal gaf en scherp links uitweek teneinde een aan- rijding te voorkomen. De jongen werd nochtans gegrepen en op de berm van den weg gesmakt. Hij was op slag dood. De chauffeur verklaarde.dat de jongen geen richting zou hebben aangegeven, doch ooggetuigen zeiden, dat dit wel het geval was. Achter op rrach soto geklauterd. Toen hij wilde loslaten onder andere auto geraakt en gedood. Woensdagmiddag om kwart voor zes is op de Hemweg de jeugdige P.W., wonende Hem- brugstraat 43 twee hoog, Amster dam, door een auto overreden en gedood. De knaap was achter op een vrachtauto geklauterd en wilde juist in de bochl de wagen, waar- op hij was meegereden, loslaten, toen hij werd gegrepen door een vrachtauto, die ijzeren staven vervoerde. Hij raakte onder de wielen en was onmiddelijk dood. Motor met zijspaa io sloot gereden Bestuurder gedood, medapassagiers ernstig gewond. Donderdagmiddag omstreeks halfzes is nabij de „Vink" op de grens van Voorschoten en Leiden een motorrijwiel met zijspan, waarschijnlijk doordat de be stuurder, die met zeer groote snelheid reed, de macht over het stuur verloor, in een sloot gere den. De bestuurder, de heer A. R W. uit Den Haag, directeur van een verzekeringsmaatschappij, was vrijwel op slag dood. Zijn mede- passagiers, die beiden in de zij span zaten, de heeren P. C. H. en K. J. K. [uit den Haag, be- kwamen zeerernstige verwondin- gen. Beiden zijn naar het acade- misch ziekenhuis te Leiden over gebracht. voor U Het gaat om uw figuur. Het gaat om uw gezondheid. Het gaat om de duurzaamheid. A1 deze eigenschappen vindt in de Geschikt voor ieder figuur. Prijzen VANAF f 3.90 Vraagt eens zichtzending bij B. LANGERIJS DE RIJP ZIJN VROUW WAS HEELEMAAL NIET JALOERSCH. Willem Knoop was een geleerde, een wetenschappelijk man van naam, en die de studie ook zeer lief had. Uren en uren achtereen zat hij voor z'n lessenaar, ver- diept in de lectuur en vergat dan alles wat om heen gebeurde, zelfs zijn vrouw vergat hij soms. Het is nu zoo'n prachtig weer, ben je van plan de heele middag in je kamer te blijven? Wat zeg je vrouwtje? - Toppunt gewoon; nu hoort ie niet eens meer wat ik zeg. Het is wel prachtig de laatste tijd, je doet net of ik heelemaal niet be- sta en Maar rnijn beste Catrien, luister nu toch es even, wie zegt jou nu, dat - Altijd zit je maar in je ka mer te lezen en te schrijven en om mij bekominer je je heelemaal niet meer, en Stil nu even, ik ben zoo klaar Waarom ben je eigenlijk met mij getrouwd! Je had niet moeten trouwen, jij - Maar m'n lieve Catrien, wat ben je aan het doorslaan, wij zul- len straks Ik heb spijt als haren op m'n hoofd, dat ik ooit met jou ge trouwd ben, daar, nu weet je het; je bent een droog pruimer, nooit kun je es echt lachen, nooit ben je es grappig, wat zal jij in je stu- dententijd een saaie Piet geweest zijn. Ja eh misschien wel Heb jij nu wel eens een paar echte malie studentenstreken uit- gehaald? Klokken!

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1936 | | pagina 2