Er komt eenige opleving. Meiziekten van Druiven. Evenals in de voorafgaande jaren zijn ook nu in de maand Mei aan druivenboomen ver- schljnselen te verwachten, welke onder bovensiaanden naam be- kend staan. Plotseling verschij- nen op de bladeren bruine afge- storven vlekken, terwijl ook de trossen kunnen worden aange- tast. De schade kan zeer belang- rijk zijn. Wij mee'nen, dat het vdorko- men dezer kwaal sterk in de hand wordt gewerkt, wanneer onder de boomen groenten of bloemen worden gekweekt, waar- voor veel wordt gegoten en dat de feitelijke oorzaak verband houdt met de dauwvorming en het opdrogen van het aldus op de bladeren gekomen water. Als middelen ter voorkoming bevelen wij aan, om het gieten te staken, j,veel te luchten, zoo mogelijk licht te verwarmen bv. met kachels en ten slotte om 's morgens in de vroegte den dauw van de bladeren met kracht af te schudden, om op deze wijze de groote temperatuur-wisselin- gen, weike zouden kunnen op- treden, als gevolg van het snel verdampen van het water, te verzwakken. Rijkstuinbouwconsulent te Hoorn. Bericht No. 73. 7 Mei 1936. SPORTNIEUWS. AJ.Y.-Nieiws. Reeds 's morgens 11 uur ont- moette AW 1 aan den Wormer- weg Monnikendam 11 om haar laatsten competitie-wedstrijd van dit seizoen te spelen. Bijzonder fraai is deze ont- moeting niet geweest, het is een strijd geworden waarin AW sterk in de meerderheid was, doch haar overwicht niet in groote cijfers kon omzetten. Integendeel, zel- den of nooit heeft de voorhoede zooveel opgelegde kansen door gebrek aan schotvaardigheid to- taal om zeep gebracht. Vooral in de tweede heift kwam dit sterk tot uiting. De 3-0 over- winning was echter voldoende om A.V.V. 1 van de toch eer- volle tweede plaats te verzekeren. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Reeds spoedig neemt A.V.V. I. de teugels in handen. Na ongeveer 20 minuten spelens doelpunt Keuning met een van z'n bekende afgemeten schoten uit een voorzet der rechtsbuiten. De tegenaanvallen zijn niet bij zonder gevaarlijk, waar het be- proefde backstel Kieft—van der Stelt ook geen gelegenheid toe geeft. Beide spelers kunnen we- derom op een goede wedstrijd terugzien. Uit een goed opgezette aanval scoort Bouwman nog voor de rust het tweede doelpunt. De tweede helft bracht het reeds gememoreerde overwicht der onzen, doch alle schoten gaan naast of juist over, terwijl verder de keeper der tegenpartij uit het goede hout gesneden blijkt te zijn. Eindelijk lost Vilten een kogel en via de paal verdwijnt de bal in het net, waarmee tevens het laatste doelpunt der competitie gescoord en de tweede plaats op de ranglljst bereikt is. Een woord van lof voor het goede spel der middelinie, Leguit, de Moes en Visser, welke laatste zich steeds beter op z'n plaats begint thuis te voelen. Doelman Houtman had geen zware taak. Verzocht is ons ten slotte nog mede te deelen, dat de functie van penningmeester na 15 Mei zal worden waargenomen door den secretaris Middelveld. Rekeningen moeten dus voor- taan ingediend worden bij den heer Zorgt, dat U niet vergeten bent in dien tusschentijd. MAAKT RECLAME! Adverteert in de RiJPER COURANT. Goedkoopste regeiprijs. Wordt huis aan huis gelezen in den wijden omtrek D. Middelveld. Den heer Klink- hamer een woord van dank voor z'n tijdelijke beheer over de .platen". Voor Zondag Durgerdam 11—A.V.V. Ill Vriendschappelijke wedstrijd: AW 1—Knollendam 1 2 uur P.P.C. R.E.O.-Nienws. We hadden Zondag 3 Mei 'n mager programma. Alleen ons tweede elftal en de B-Jr. waren in actie en beiden hadden een uitwedstrijd. Reo 2, die hun eminenten penaltymaker van de vorige week miste, verloor met slechts 1 doelpunt verschil, n.l. 2—1. Ja, het was jammer dat QVO 3 in de laatste minuten de leiding nam, want ze hadden 2 maal drie kwartier weten stand te houden en als je dan in de laatste minuten moet verliezen, dan is dit minder aangenaam. Maar wat een verschil nu, en in het begin der competitie toen groote nederlagen en terugtrek- king werd er gevraagd, want men dacht dat de reserve 3e klasse te zwaar was voor onze reserves doch den laatsten tijd overwin- ningen en dan af en toe een ge- lijk spel of een kleine nederlaag. Onze B-Jr. brachten het er beter af;met een 3—0 overwin- ning kwamen ze van Nibbixwoud terug en wist SEW destijds aan den Zuiddijk onze jongens een kostbaar punt te ontfutselen. Thans kregen ze op hun eigen terrein een gevoelige nederlaag. Het bestuur heeft aan den Bond verzocht om den wedstrijd Volen- dam B-JrReo A-Jr op het Reo- veld te spelen omdat we al 2 keer een verloren reis maakten naar Volendam. En nu heeft de Bond de bil- lijkheid er van ingezien en de wedstrijd wordt a.s. Zondag om 1 uur op het Reoveld gespeeld. Dus a Jr, nu a.s. Zondag het beste beentje voor en weten jul- lie te winnen, dan is het Kam- pioenschap binnen. De wedstrijd Reo 2—Purmer- end 2 is uitgesteld. Om half 3 speelt Reo 1 tegen St. George 1 op het Reoterrein. Op Hemelvaartsdag, 21 Mei, komt EDO 1. De Sportverslaggever „V.V. Grootschermer". Op een prachtige wijze heeft Zondag ons tweede elftal haar competitie besloten met een 3—2 overwinning op Watergang II. Wij brengen langs dezen weg names het bestuur hulde aan de jongens, voor de wijze waarop ze het afgeloopen seizoen heb- ben gespeeld. De eervolle plaats welke zij op de ranglijst innemen, hebben zij ten voile verdiend. Ook de belangstelling voor de jongens van Freekwordtgaande- weg grooter, wat wel een bewijs is, dat hun verrichtingen niet on- opgemerkt blijven. Er zullen danook door het bestuur verschillende tweede entailers in de gelegenheid ge legenheid gesteld worden om zich bfi heteerste aan te passen. Dit elftal heeft, door het be- danken van eenige spelers, een geduchte verandering ondergaan en zal Zondag a.s. tegen Jisp eens probeeren of haar opstel- ling de juiste is, Wij begrijpen echter niet, waarom het nu zoo noodzakeiijk is, dat wij die onkosten moeten maken. Of zouden ze hopen.dat wij niet opkomen zullen? Wij hopen echter, dat Grootschermer Zondag sportief en voor de voile honderd procent haar best doet om dezen wedstrijd te winnen. De wedstrijd vangt om twee uur aan. Kom zwartwitten, van het eerste sluiten jullie nu ook de competitie met een overwin ning. Het kan, dus, wij houden het daarop aan en allemaal weer present. D. GS.Y.-Nieuws. Zondag jl. speelde GSV2haar laatste competitie-wedstrijd tegen IVV 4. Toen om 11 uur begonnen werd, bleek het, dat beide elf- tallen sterk opkwamen. Al spoe dig na het begin, kon IVV de leiding nemen, maar dat was van korte duur, want GSV maakteal spoedig gelijk, om na 25 min. door een penalty de leiding te nemen. Voor de rust wisten de IVVers weer gelijk te maken. Na de rust hetzelfde spelbeeld, IVV zette er alles op om te win nen, daar ze nog een kampioens- kansje heeft, maar de GSV-ver- dediging was in goede vorm. Na 15 min. scoorde IVV uit een vrije en had daarmede de leiding weer veroverd. Even later scoorde GSV-mid- voor onhoudbaar in de rechter- bovenhoek. Nadien werd er niet meer ge scoord en kwam het einde met een gelijk spel, nl. 3—3. Voor Zondag: Akersloot I—GSV I 1 uur. Akersloot adsp.—GSV adsp. 11.30 uur. Beiden te Akerslooi. KORFBAL. De korfballers trokken met 11 spelers(sters) (waaronder nog 2 adsp.) naar Wormer, om aldaar Groen Geel III te bekampen. Na een goede wedstrijd wisten zij met 3—2 te winnen en kwa men de puntjes weer mee naar huis. Zondag komt Groen Geel de returnmatch spelen, dus denkter om Groenzwarten, want Groen Geel loert op revanche. Goed aangepakt en de puntjes blijven thuis. De wedstrijd vangt om 2 uur aan. P.P.C. Blocnote's en Dictaatschrlften met veerrug in verschillende formaten. Altijd vlakliggend 11 NIET DUUR. Boekhandel HOOGCARSPEL (Firma Eisma) De Rijp Dinsdag 5 Mei 1936. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 17 partijen, wegende pirn. 39.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijsf 19 per 100pond Inschrijvingea Handelsregister. MARKT PURMEREND Rijksmerk f 0. Ryksmerk f 0. Fabriekskaas f 0. Boerenkaai »f 0. Boter f 1.35—f 1.39. Kippeaeieren f 2.25f 2.75. Eendsnelcren' f 2.25. Vttte koeien f 0.30f 0.51 p. K.g. Vette varken. f 0.32-f 0.34 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEILINO PURMEREND O.A. Hetel Paradijs Afdteling EIEREN. Aanvoer Priji 180000 Eendcneieren f 2.35—f 2.50 Brocdeleren f 0.f 0. 10COOO Kippeneieren 280030 Totaal 70-80 Kg. f 2.90-4.40 65-66 2.65—2.70 63-64 2.60-2.65 60-62 2.45-2.60 58-59 2.40—2.55 56—57 2.35—2.45 53—55 2.25-2.40 50-52 2.10-2.25 45-49 0.0.— Afdeeling PLUIMVEE Aanvoer Prijs per stuk Oude Klppen f 0.— k 0. Oude Hanen - 0.k 0. Jonge Hanen - 0.A 0. Oude Eeaden - 0.— a 0.— Jonge Woerden - 0.k 0.— Konjjnen - 0.AO. Kilo Prijs Oude Klppen - 0.A 0. Jonge Hanen - 0.A 0. KAASBEURS. LICHT OP Toor ACTO's en RIJWIELEN Week van 9 Mei t|m 16 Mei 1936 Zaterdag 8.07 uur Zondag 8.09 Maandag 8.11 Dinsdag 8.12 Woensdag 8.14 Donderdag 8.15 Vrijdag 8.17 Zaterdag 8.18 Van 28 April—5 Mei 1936. Nieuwe Zaken: Alkmaar Schildersbedrijf .Mo dern", Oed. Nieuwesloot 11, schilders- brijf en handel in verfwaren, glas en behangselspapieren. Castricum Chemisch en Cosme- tisch Laboratorium „chemo", Bever- wijkerstraatweg 188, fabriceeren en en verkoopen van chemische- en cos- metische producten. Den Helder .Verstegens Radio- paleis", Spoorstraat 84, radiohandel. Drogisterrj Kwast—Buise v/h ten Klooster, Keizerstraat 95. Schoorl Schoorlsche ijzerhandel, Heerenweg 38, winkel en kleinhandel in ijzerwaren, verfwaren, enz. Wijzigingem Alkmaar Nederlandsche Land- bouwbank N.V., benoeming directeu- ren. Wed. P. Kuijs, Baanpad 36, kruide- nierswaren; overgegaan aan P. Zijp. Anna Paulow, Breezand J. B. v d. Burg, Baigweg 52 handel in aard- appelen en groenten, enz.,; bedrijf omgezet in een vennootschap onder firma. Egmond Binnen Cooperatieve Zuivelfabriek .Brederode", bestuurs- wijziging. Heerhugowaard Protestantsche Begrafeni9vereeniging .De Laatste Eer"; bestuurswijziging. Den Helder N.V. Zeebad Huis- duinen, bestuurswijziging. Schermerhorn Wed. C. Natzijl— van Vianen, A 25, smederij, enz., bedrijf omgezet in een vennootschap onder firma. Opheffingen: Alkmaar C. J. Sijpheer, Bisschop Bottemannestraat 2, brood- en koek- bakkerij. Heiloo J. Potgieser, Rijksstraat- weg A 299, agentuur- en commissie- handel. t Oude Niedorp Mij. van Onder- linge verwaarborging van Vee, Zij de- wind 339, veeverzekering.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1936 | | pagina 4