U breit met onze WOL Nutsspaarbankte Beemster 't Geheim van 'n mooie Foto Folo lac. Molenaar BEZOEKT de Floralia-Tenloonstelling te GrootschBrmer een leuke slipover, een sterke jongens trui een sportieve pnllover een aardig kinderpakje, baby-goed, camisoles nz. uhluiil u rechtestraat 48 en 205, 0e rijp U blijft klant! Ziet onze speciale WOL-ETALAGE! Zimi nur'n manufacturenhandel Na vertrek van den heer Lin- deboom werd de heer Joh. Brands te Alkmaar, eveneens een uitste kend leider, benoemd. In dien tijd werd „Orpheus" weer een zelfstandig mannenkoor, en wel onder leiding van den zoo bekenden componist-dirigent den heer Fred. J. Roeske. De heer Roeske heeft veel voor de verdere cultiveering van het koor gedaan. O.a. had Roeske ook de leiding van het Concert, ter gelegenheid van de 350-jarige herdenking van Alkmaar's ontzet op 8 October 1932, toen H M. de Koningin Alkmaar bezocht. 6 jaren bleef Roeske de leider van „Orpheus". Hij werd opge volgd door den heer Nico Hoo- gerwerf, toonkunstenaar te Haar lem. Onder leiding van dezen dirigent werd in 1931 een con cert gegeven te Solingen. De Duilsche pers was een en al lof over de zang van de Hollanders, zij werden daarvoor warm ge huldigd. Het Duitsche mannenkoor „Bergisches-Echo" te Solingen- Widdert, de gastheer van „Or pheus", bracht een tegenbezoek aan Alkmaar en de ontvangst was ook aldaar zeer hartelijk. De concerten door beide koren te Alkmaar en te Haarlem gege- Lid van den Ned. Spaarbankbond Ieder die een Spaarbankboekje bezit met een inlage van f 3.— kan zoo'n busje in bruikleen krijgen. ven, zijn een waar succes ge worden. Na bijna tien jaren voor „Or pheus" te hebben gestaan, ging ook de heer Hoogerwerf heen. Sinds 1 April 1936 staat als dirigent voor „Orpheus" de be kende dirigent van mannenko ren, de heer Karei Bühne te Am sterdam. Met Karei Bühne heeft „Orpheus" een uitstekende keus gedaan. Hij is een geboren diri gent en met hem zou men zijn zeer bekwamen leermeester, Fred. J. Roeske, bijna doen vergeten. Van hem kan dan ook ver wacht worden, dat de bekende reputatie van „Orpheus" gehand haafd zal blijven, zoo niet ver hoogd zal worden. De medewerking van solisten bij de „Orpheus"-concerten was vaak bijzonder goed. Er traden veel kunstenaars op van interna tionalen naam, o.a.: Suze Luger, Annie Woud; To van der Sluis, Jeanne Bacilek, zangeressen; de zanger Joh. Lammen, de violist Louis Zimmerman; de cellist Otto Bauer, die op het te De Rijp te geven concert ook zijn medewer king zal verleenen. Vele jaren achtereen trad ook als solist op de bekende organist P. A. van Langen te Alkmaar, aldaar organist van de St. Domi- nicuskerk. De heer van Lange, tevens bekend beiaardier, eere lid van „Orpheus" zal eveneens als solist optreden bij het op 7 September a.s. te geven concert. Met zijn prachtig orgelspel zal hij ongetwijfeld allen een groot kunstgenot verschaffen. De recensies over de gegeven concerten door „Orpheus" zijn steeds zeer gunstig en alleen de naam „Orpheus" waarborgt U een avond van waardevol ge nieten. Het koor bestaat momenteel uit ongeveer 75 zangers. Er zijn minstens 3 bussen noodig de zangers naar De Rijp te doen vervoeren. Tevens komen de 2 solisten mede. Kosten, noch moeite worden gespaard om het concert te doen slagen. De en tree voor dit concert bedraagt slechts f 0.50 per persoon. Maar dan moet een minimum aantal bezoekers gegarandeerd zijn. Om daarvan verzekerd te zijn, zullen eenige dames de volgende week met lijsten loopen, waarop de namen worden geplaatst van de genen, die het concert zullen bij wonen. Is de belangstelling groot genoeg, dan gaat het concert zeker door. Wat de koorwerken betreft, vermoedelijk zullen worden uit gevoerd: „Het Geuzenvendel op den thuismarsch" van Roeske; „De Zee" van Tho v. d. Bijl; „De Ruïne" van Brandts Buijs, drie Hollandsch werken, ,L'Orgue' van De Rillé en „Le Rossignol" vaa Grèlty, twee Fransche wer ken, en „Waldeinsamkeit" en „Ritter's Abschied", twee mooie Duilsche werkjes, alzoo een in ternationaal programma. „Orpheus" hoopt, dat de bur gerij van De Rijp, Graft Zuid en Noordschermer, O.enW.Graftdijk, Beemster en omstreken de gele genheid niet onbenut zal laten, dit mooie concert te bezoeken, zoodat het bestuur van „Orpheus" na afloop zal kunnen zeggen: „We komen het volgend jaar weer in De Rijp zingen". De kans van slagen is aan wezig! West-Graftdjjk OKé nieuws. Zoo is dan voor het eerste jaar de OKé-wisselmedaille verspeeld. Doch het is OKé niet gelukt het kleinood zelf in haar bezit te houden, daar zij in Ons Genoegen haar meerdere moest erkennen. Wat de wedstrijden betreft, OKé heeft het er in de eerste 5 par tijen niet zoo bij laten zitten als bij de laatste 5 dit was. Alleen v. d. Oord Sr. en P. Renooi wisten hun partij te winnen, al was het dan ook maar met een gering verschil. Een volgende keer beter hoor lui, want anders gaat Ons Genoegen er met onze medaille vandoor. Zooals altijd werden de partijen weer heel gezellig en sportief gespeeld. De volledige uitslag van deze wedstrijd is: gesp. gew. verl.Caramb. Ons Gen. 10 6 4 948 OKé 10 4 6 805 Grootschermer Schoolreisje. Donderdag 13 Augustus maak ten de leerlingen der O.L School hun jaarlijksch schoolreisje. In blijde stemming vertrokken de kinderen des morgens te halt tien met de bussen van Kieft en van der Hoff en Ton. Doel was een bezoek aan Artis. Begrijpe lijker wijze is aldaar van het vele schoons en leerzame volop genoten. Vandaar werd via de Zaan ge reden naar Egmond aan Zee, waar nog eenige uren geprofiteerd is van de strandgenoegens. Nog even gepicnict op den Kattenberg te Heiloo en ging het op huis aan. Een groote schare belangstel lenden wachtte de jonge feest gangers op. „Chrisliaan de Wet" zorgde voor eenige nummers muziek; zoodat de schitterend geslaagde dag op echt feeslelpe wijze werd besloten. Biljarten. Onder groote belangstelling had hier Zondagavond de thuis wedstrijd plaats van de biljart club „Ons Genoegen" tegen „OKé" van Graftdljk. Met niet minder dan 143 punten voorsprong op P. A. J. BE RIJKE Gedipt. Opticien V.V.O. DE RIJP Oogonderzoek gratis OKé in 10 partijen, wonnen de mannen van Pilkes voor 1 jaar den mooien wisselprijs. Er werd door Schipper en Kieft mooi spel te zien gegeven. Hieronder volgt den geheelen uitslag. gesp. gew. verl. Caramb. OKé 10 4 6 805 Ons Gen. 10 6 4 948 Wij kunnen niet nalaten een woord van hulde te brengen aan de OKé-spelers voor de wijze, waarop zij hun nederlaag op namen. Ook voor de schitteren de toesland, waarin het materieel zich bevond, een woord van hulde 1 „Floralia-feesten". Wij wijzen onze lezers op de advertentie betreffende de groote Floralia-feesten te Grootscher mer. Zaterdagavond is de opening MARKT PÜRMEREND Fabriekskaas f 0.— Rijksmerk f 0.— Boerenkaas f 0-Rijksmerk f 20. Boter f 1.29—f 1.36. Kippeneieren f 3.f 3.50. Eendeneieren f 2.20. Vette koeien f 0.34f 0.63 p. K.g. Vette varkens f 0.40—f 0.42 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEIUNÖ PÜRMEREND O.A. Hotel Paradijs Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 50000 Eendeneieren f 1.90f 2.55 Brocdeieren f 0.f 0. 55000 Kippeneieren 105CC0 Totaal 70-80 Kg. f 3.80-4 50 65-66 3.30—3.40 63-64 „3.15—3 30 60—62 3.10—3.25 58-59 B 3.10-3.20 56—57 3.3.10 53—55 - 2,85-3.— 50—52 2-70-2.80 45-49 2.20-2.65 Afdeeling PLUIMVEE Aanvoer Prijs per stuk Oude Kippen f 0.40 1. Oude Hanen - 0.k 0. Jonge Hanen - 0.20 k 0.75 Oude Eenden - 0.15 0.30 Jonge Woerden - 0.k 0.— Konijnen - 0.k 0. Kilo Prijs Oude Kippen - 0 27 A 0.35 Jonge Hanen 0.30 0.50 KAASBEURS. Dinsdag 18 Aug. 1936. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 16 partijen, wegende plm. 50.000 K.G. Handel matig Hoogste prijs f 19.per 100 pond en Zondag is de geheele dag voetbal en volkspelen. Met mooi weer zal het Floralia-feest veel publiek trekken. Alkmaar Toelatingsexamen Rijkskweekschool. le klasse: Bep van der Laan te Schermerhorn en Annie van Veenendaal te West-Graftdijk. 2e klasse: Bouke Maijer te Beemster en Wilhelmien Boekei te Grootschermer. fin-merend. De Haadelmondschool. De Handelsavondschool te Pur- merend, welke in de afgeloopen cursus met zooveel belangstelling haar zilveren bestaansfeest heeft gevierd, vangt dezer dagen haar nieuwe cursus aan. Blijkens een advertentie in dit blad worden belanghebbenden voor de aan gifte daartoe opgeroepen. Hoewel deze school, voor wat het han delsonderwijs betreft zich steeds in een goede belangstelling mag verheugen, kunnen wij onze le zers niet genoeg aansporen van deze instelling een zoo goed mo gelijk gebruik te maken. Is de afwerking I Laat ons 1 x Uw film ontwikkelen en afdrukken èn op HEDEN ZATERDAGAVOND en ZONDAG a.s. in de zaal van den Heer H. H. VAN TRU1JEN. Zondagmorgen 10 nnr en Zondagmiddag kalf twee VOETBALWEDSTRIJDEN en VOLKSSPELEN Des avonds: Openlucht-B a 1 Het Bestuur. LICHT OP Toor AUTO's en RIJWIELEN Week van 22 Aug. t|m 29 Aug. '36 Zaterdag 8.40 uur Zondag 8.37 Maandag 8.35 Dinsdag 8.33 Woensdag 8.31 Donderdag 8.29 Vrjjdag 8.26 Zaterdag 8.24

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1936 | | pagina 2