't Is zaak, 7IIRI flHF'Q MANUFACTURENHANDEL Nutsspaarbank De nieuwste soorten WOL; H. Kieft met zijn bloemwerk. Als altijd hebben we bewon dering voor hen, die het in Mei uitgereikte stekje hebben weten op te kweeken tot dergelijke prachtexemplaren. Bij de Inzending handwerken waren opvallend de prachtige spreien, tafellakens en kussens, terwijl de inzending handwerken der o.l. school keurig was, waar bij terdege uitkwam dat ook het handwerkonderwijs zoo langza merhand in geheel nieuwe banen geleid wordt. De inzending handenarbeid is wel eens grooter geweest. Aar dig waren de ter opluistering in gezonden collectie leerarbeid van Leni Schermerhorn en de col lectie op de kweekschool ver vaardigde voorwerpen van Mej. N. Schermerhorn. Zeer de aan dacht trok de reclamestad voor leerarbeid van mej. N. v. d. Berg te Alkmaar. Als andere jaren prijkte de lagere school met een uitgebrei de collectie op school vervaar digde werkstukken en teekenin- gen, die met hun frissche kleu ren zeker den toets der critiek konden doorstaan. O.a. zagen we nog eenige goed geslaagde schilderstukken van Jan Buis te Stompetoren. Zondag was de groote feest dag. Een groot draaiorgel zorgde onvermoeid voor muziek op het terrein, waar voetbalwedstrijden en volksspelen werden gehouden. Burgemeester en Wethouders benevens meerdere raadsleden telden we onder de toeschouwers. De dag werd besloten met een bal champêtre, waarvoor veel be langstelling bestond. Met een toepasselijk woord werden de prijzen door den voorzitter in de kolfbaan uitgereikt. De dag is schitterend geslaagd, in alle op zichten is het feest vlot verloo- pen, dank zij de goede regeling. Hieronder volgen de uitslagen der wedstrijden en namen der prijswinnaars. Voetbal: Qr.schermer adsp.—de Rijp 7—5 Qr.schermerli—de Rijp lil 27 Gr.schermer I—M.E.V.O. 1 4—2 Hardloopen meisjes: ie pr. Nelie Schermerhorn, 2e pr. Trien Kuijn, 3e pr. Trien Slooten. Hardloopen jongens ie prijs Teun Kroes, 2e prijs jaap Waterdrinker, 3e prijs Floris Kluit. Ringsteken boven 10 jaar: le prijs Jannie Prins, 2e prijs Jannie Kieft, 3e prijs Huib van Truijen. Ringsteken beneden 10 jaar: le prijs Koos Jonker, 2e prijs Annie Zijlstra, 3e prijs Evert Kroes Kegelen (dames): le prijs Mw. Oud, 2e prijs Mw. Aangesloten bij de Vereeniging van Modevakscholen in Nederland. Goed gekeurd bij Koninklijk besluit van 26 Augustus 1911. Ochtend-, Middag- en Avond lessen om voor eigen gebruik alle voorkomende Kleeding- stukken te leerenvervaardigen. Opleidiig voor Exameis: Costumière, Coupeuse en Leerares. Lesgeld vanaf f 2.50 psr maand. Leerlingen beneden 14 jaar f 1.75 per maand. Inlichtingen Dinsdags en Vrij dags van 3 tot 4 en van 7—8 uur. Bcereigracht 9 Pnrmerend. De Directrice: N. Hofstede-Stolk. nu reeds te beginnen warme kledingstukken te breien de modernste kleuren vindt U in LUIILUBIL O Rechtestraat 48 en 205 De Rijp K. van Tiel, 3e prijs Mw. A. Schermerhorn. Kegelen (heeren): le prijs B. Leischen, 2e prijs F. v. d. Zee, 3e prijs Piet Spaan. Bekroningen: Handwerken: 1 Trijn Klinkhamer, 2 (a) mw. Couvert, 2 (b) Ma Koster, 3 mw. Veenstra. Handwerken kinderen tot 10 jaar 1 (a) Nelie Schermerhorn, 2 (b) Gre Pilkes. Handwerken 10—16 jaar: 1 Tineke Schermerhorn 2 Rie Koster, 3 Lize Kieft. Handenarbeid: 1 J. Oud, 2 Kees van Truijen, 3 Dirk Kieft Jz. Eervolle vermelding; Piet en Klaas Spaan. Stel planten: 1 J. Krul Jr., 2 Dirkje de Geus, 3 J. Krul Sr., troostprijs G. van Tiel. Mooiste Geranium: K.Wiedijk. Mooiste Salvia: B. Piooijer. Mooiste Ageratum: J. Kieft Pz. Stel kinderplanten: 1 Ada Heijn, 2e Annie v. Tiel. Mooiste Lobelia: Jaap Prins. Mooiste Dahlia: Jan Wiedijk. Veldbouquetten: 1 Jan van Tiel, 2 N.N. Dahlia's: 1 W. Schermerhorn, 2 Geer Kieft. Aardigste inzending: H. Kieft Cz. Bloemen van dahliastakken: 1 J.KrulJr., 2 Huib van Truijen. Prijs verloting onder de in zenders der planten (wollen de ken) gewonnen door Geer Kieft. Hoofdprijs verloting (haardfau- teuil) H. Groot. Spijkerboor Bezoek aan de Persllschool. Maandag 24 Augustus brachten 90 dames uit Spijkerboor en omgeving een bezoek aan de Persilschool te Amsterdam. in 3 auto's van de heeren van der Hoff Ton werd om 9 uur 's morgens naar de hoofdstad gereden. De ontvangst was zeer harte lijk. Hetgeen te zien werd gege ven was zoo belangrijk, dat de meeste dames besloten zijn, thans de wasch te behandelen volgens de Persilmelhode en dus met de Persil producten. Na afloop werd in de Persil school aan het Kleine Gartman Plantsoen een warme lunch aan geboden door de directie. In de tijd, die over bleef voor het vertrek van 6 uur, brachten verschillende dames een bezoek aan Schiphol, terwijl anderen winkels gingen kijken. Allen waren op de gezamen lijke terugtocht zeer enthousiast over het gebodene, terwijl de dames die nog twijfelden, over tuigd werden door de anderen, die hun besluit genomen hadden op de Persil-wljze te gaan was- schen. Het was een zeer interessante dag, die nog lang in 't geheugen zal blijven. Schermerhorn. Werkloosheid. Het aantal werkloozen be draagt momenteel 15. Floralia-teitooistelliag. Op 20 Aug. vergaderde het Floralia-bestuur in het café van der Oord tot vaststelling der ten- toonstellingsdagen, in welke ver gadering mede aanwezig waren de commissieleden voor de volks spelen. De dagen van de bloe men-, handwerk- en huisvlijt- tentoonstelling werden gesteld in de eerste week van September. De heeren Hoek, directeur der plantsoenen te Alkmaar, Kuyper, leeraar te Hoorn en Tuin, bloe mist te de Rijp, stelden zich we der geheel belangeloos als jury beschikbaar. Ter gelegenheid van de tentoonstelling zullen kinder spelen en volksspelen worden gehouden, zooals koppensnellen, kegelen, dwaaltuin, plankfietsen, enz. Ook zal een zangkoortje van 60 kinderen een tiental liederen zingen. Alkm. Cour. Geen doorgang 1 Naar ons uit goede bron ge meld wordt, zal de „MiCa" in onze gemeente dit jaar niet door gaan. Beemster Een eerste prijs. De R.K. Zangvereeniging, al hier, onder directie van den heer J. Mooij, behaalde op het zang- concours te Voorburg een eerste prijs. Wij feliciteeren koor en diri gent met het behaalde succes. „MiCa". Besloten is, dit jaar niet mee te doen aan de „MiCa". Purmerend, De Handelsavondschool. Wij herinneren onze lezers aan de aangifte voor de Handels avondschool. Heden(Zaterdag) is daarvoor de laatste dag. Alkmaar Vergadering. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollandsch Noor derkwartier houdt op Woensdag 2 September a.s. des namiddags ten 2 ure in het stadhuis te Alkmaar een openbare ledenver gadering. Lutjebroek Twee jongemannen verdronken. Woensdagochtend waren twee landbouwerszonen, de 20-jarige J. Bakker en de 23-jarige J. Sil- ver, per motorschuit van Lutje broek naar Grootebroek vertrok ken voor het vervoeren van een lading tulpen. Toen zij dien mid- te Beemster Lid van den Ned. Spaarbankbond Kantoor geopend: Maandag: van 9—4 uur Dinsdag: 3—4 en van öVa—81/» uur Woensdag: 9—4 uur Donderdag: 9—4 Vrijdag: 9—4 en van 6Vi—8Va uur Zaterdag: 9—1 uur DINSDAG te PURMEREND (Koemarkt no. 6) van 8Vi—121/* uur. dag om half vier nog niet waren teruggekeerd, wekte hun uitblij ven ernstige ongerustheid. De politie trok op onderzoek uit en vond op de z.g. Tocht, een breed vaarwater bij Lu'jebroek, het dek zeil en een deel van de lading aan de oppervlakte drijven, ter wijl het wrak van de boot op de bodem werd ontdekt. Onmiddel lijk begon men te dreggen en kort na elkaar werden de licha men van de beide opvarenden opgehaald. Dokter E. van der Koogh uit Bovenkarspel heeft nog geruimen tijd getracht met behulp van een zuurstofapparaat de levensgees ten der drenkelingen op te wek ken maar dit mocht niet meer gelukken. De verslagenheid in het dorp is groot. V. V. V. I>e Rijp Het Bestuur van V.V.V. heeft in de jl. gehouden vergadering besloten, evenals vorige jaren de Kermisweek weer in het teeken van V.V.V. te vieren. Een officieele programma is nog niet vastgesteld doch een Kind°rfeest, attracties voor groo teren, Concerten, Bloemencorso, Hengelconcours, eventueele ver lichting is in overweging. In een volgend nummer hopen we meer over een en ander te kunnen schrijven. Alles hangt af van de financiën, die binnen zullen komen. Maan dag a.s. wordt een aanvang met het aanbieden der inteekenlijsten gemaakt. Het Bestuur van V.V.V. ver trouwt op uw aller medewer king en zegt U bij voorbaat dank voor uw financieel offer hetzij groot of klein. SPORTNIEUWS. B E O.-Nisnws. De wedstrijd Purmerend 1— Reo I, is in een 5—3 overwin ning gëindigd voor Reo. Pur merend bracht 9 man in het veld en Reo had twee invallers voor de vleugelspelers, wat ook een groote handicap was. Nog voor de rust viel de spil der wit- zwarten uit, doordat hij in bot sing kwam met een speler der tegenpartij. Doch dit ongelukje viel nogal mee en na verbonden te zijn, kon hij per fiets de reis naar de Rijp weer hervatten. De wedstrijd, die op geen hoog pijl stond, ging als een nachtkaars uit. Het was een uiterst sportieve strijd doch het gras was zoo lang dat men er beter koeien in kon laten loo- pen, dan voetballers. A.s. Zondag nog een vrije dag en dan komen er nog, voor de Competitie, eenige vriendschap pelijke wedstrijden, die wellicht dit jaar op 20 September begin, nen zal. Óp Zondag 6 Septem ber komt Óranje Wit i en III aan den Zuiddijk. Den leden worden er aan herinnerd dat ze, alvorens ze in Competitie verband kunnen spelen, deze week nog hunlegi- mitatiebewijzen kunnen afgeven bij den Secretaris, daar ze door den Bond opnieuw gestempeld moeten worden. En ook de jon geren, die nog niet op de foto staan' gelieven dit zoo spoedig mogelijk te doen, daar er in de nieuwe Competitie erg de hand aan zal worden gehouden. De fancy-fair Commissie hield deze week vergadering en of schoon het batig saldo nog niet tegenvalt kunnen we mededelen dat er ruim f 350is uitbe taald aan de verschillende zaken- menschen in De Rijp. Dezelfde heeren die de fancy- fair Commissie gevormd hebben en zulk ijverig werk hebben ver-

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1936 | | pagina 2