Interessant ZURLOHE's Jiflterweelde" JAN VAK BEERS blijft onze collectie BABY ARTIKELEN. Om teleurstelling- te voorkomen! f 0.60. Boekhandel Hoogcarspel SCHWANEBERGER POSTZEGEL-ALBUMS Ziet onze speoiale etalage. MANUFACTURENHANDEL Rechtestraat 48 en 205 De Rijp Rijper Kermis- Naar we van bevoegde zijde vernemen, zal mede op onze Kermis weder aanwezig zijn het gunstig bekend staande Bioscoop theater van den heer De Jong. Ditmaal zal De Jong's Bioscoop slechts de eerste 4 dagen zijn voorstellingen geven. Des Zondags 13 September opent, op veler verzoek, de heer De Jong zijn voorstellingen met het groote successtuk „DE RO ZENKRANS". Dit prachtige film werk, dat door zoo velen gewaar deerd wordt, zal ook hier zijn kijkers wel trekken. Des Maandags, Dinsdags, en Woensdags zullen eveneens schit terende prachtfilms vertoond wor den. Tevens zal in elke avondvoor stelling de Stereo-film gedraaid worden. Over deze komische rolprent, het nieuwste op het ge bied van de film, schreven we in éen onzer vorige nummers. De standplaats van het Bios cooptheater is weder op het Meelzakterrein. De verdere attracties vermel den wij in het volgend nummer. De KjjpGraft Concert Mannenkoor „Orpheus", Alkmaar, tp 7 Sept. ia de Berv. Kerk te De Rijp. Wij verwijzen nog naar de advertentie betreffende dit con cert. We raden een ieder aan zich nog van voorverkoopkaarten te voorzien aan dein die advertentie genoemde adressen. Wij nemen hieronder nog een recensie over uit de Alkmaarsche Courant van 1 Sept. jl. „Orpheus" zong 31 Aug. jl. op 't tuinfeest georganiseerd door de beide Oranje vereenigingen te Alkmaar ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin. „Orpheus" zong een drietal liederen.Vooral het „Oeuzen- vendel op den thuismarsch" van Roeske klonk op dezen plechtigen avond in den prachtigen tuin heel mooi en het luide applaus was dan ook volkomen verdiend." Wij gelooven, dat ook dit num- in onze kerk tot zijn volste recht zal komen. We wekken een ieder op te gaan genieten van dit prachtige concert, waaraan door twee zeer bekende solisten wordt medege werkt. Bestelt nu reeds het prachtige Modeboek (Firma Eisma) De Rijp Graft Geionden. Gevonden te West-Graftdljk een heeren-polshorloge. Inlichtingen verstrekt de Ge meenteveldwachter. Sckermerhorn. „Floralia". Zaterdag 5 en Zondag 6 Sep tember heeft de jaarlijksche flo- raliatentoonstelling plaats. Voor bijzonderheden leze men de advertentie voorkomende in dit nummer. St. Nicolaas-attrsctie. De gezamenlijke winkeliers zijn voornemens tegen St. Nico- laas een bijzondere reclame op touw te zetten. Koninginnedag. De kinderen der christelijke school hebben Maandag Ier ge legenheid van H.M.'s verjaardag op het sportterrein een leuke dag gehad, het Kardinale punt was „Kinderspelen met hinder nissen". Ursem MiCa. Heeft de middenstand het vo rige jaar niet medegedaan aan de groote Middenstands-Campagne (MiCa) nu heeft zij besloten hier. aan mede te doen. NOORD-BEEMSTER. Melkcnrsus- De Jonge Boerenstand had in samenwerking met den L. F. B afdeeling Beemsler en de Zuivel fabriek „De Tijd" een melkcur- sus georganiseerd. Van de acht cursisten slaagden er zes, n.l. de heeren H. J. de Wit, B. Hutters, C. J. P. Blee- ker Lz., J. Koning, C. de Jong en Jb. Manshande. Gedipl.OpUciënV.V BROEK OP LANGENDIJK. Aardappelziekte-bestrijding Om bij de volgende oogst de aard appelziekte tegen te gaan, wordt het pootgoed reeds thans ont smet. Dit gebeurt met een subli maatoplossing, die de ziektekie men doodt. Iischrijviofei Handelsregister. Van 25 Aug.—1 Sept. 1930. Wijzigingen: Alkmaar. Nederlandsche Land- bouwbank N.V., bijkantoor Alkmaar; benoemd tot procuratiehoudster Mej. F. S. M. Mulder. Opheffingen: Den Helder. N.V. Theehandel voorheen Focke S. Klein, filiaal Kanaal- weg 182. Alkmaar J. C, Miiller, Zilverstraat 8, rijwielhandelaar en winkelier in stofzuigers en kindersportartikelen, enz TANDHEELKUNDIGE PUBMEREND - Jaliaaastraat46 Tel. 57 Kunsttanden en Gebitten. Pijnloos trekken f 1.50. Volledig Kunstgebit vanaf f 45.- Overzetten van slechtpassende Gebitten. Ziekenfoadslsden tegen fondsprijzen. Spreekuren te PURMEREND: d a g e 1 ij k s van 1—3 Dinsdags van 9—12 Spreekuur te DE RIJP: Donderdags van 9—10 Reobtestraat 80 A Prijsvraag. Door het Haagsch Crisis Co mité is ten behoeve van de groo te winterinzameling 1936 onder- volgende prijsvraag uitgeschreven: Het geheel is een dringend ver zoek in dezen tijd aan alle Neder landsche burgers en bestaat uit 26 letters. 3-8-5 is een telwoord; 1_6—24—25 is een hemellichaam 7—17—23 is een kleedingstuk 5—8 -4-16 is een lichaamsdeel 2—21-10 is een dier; 9—19-25—11—12 is een verkorte jongensnaam 8-22—23—3-5 is een ander woord voorvlak, gelijk; 18-13—20—10—21-24—5 is een zuidvrucht 13-11—14-20 is een ander woord voor sluw middel. Voorwaarde voor deelneming. Zij, die aan deze prijsvraag wenschen deel te nemen,zenden de oplossing op een gewone briefkaart (buiten Den Haag 5 cl.) met extra bijplakklog van 20 ct. aan post zegels vóór 3 October a.s. aan het Se cretariaat Haagsch Crisis Comité, Drie Hoekjes 3, 's-Gravenhage. Eén persoon kan meer oplos singen inzenden. Prijzen Voor de goede oplossingen zul len vele prijzen ten overstaan van Notaris Mr. S. K. D. M.van Lier verloot worden. Er is een hoofdprijs en verder tal van mooie prijzen zooais schilderijen van bekende Hol- landsche meesters, kunstvoorwer pen, fototoestellen, enz. enz. Aan de deelnemers die een prijs hebben gewonnen zal vóór 5 No vember 1936 schriftelijk mede- deeling worden gedaan. Steeds verkrijgbaar: in alle formaten. Boekhandel Hoogcarspel (Fa. Eisma) De Rijp SPORTNIEUWS. „V.V. firoofschermer". Veel nieuws valt er ditmaal niet te vermelden. Het bestuur meende, daf het beter was om de laatste twee Zondagen die ons nog van de Competitie scheiden, aan de spelers te laten. Wanneer wij zoo echter de sland van de elftallen eens na gaan, behoeven wij ons nog niet ongerust voor de toekomst te maken. Alleen enkele plaatsen in het eerste baren de elftalcom missie nog al zorgen. Vooral de belangrijke midvoorplaats welke thans nog wordt bezet door een veteraan. Maar ja, bij gebrek aan een jeugdigen opvolger zullen - MARKT PURMEREND - Volvette kaas met Rtjksmerk f 22. Kleine Boerenkaas f 13.-f 19. Boter f 1.38—f 1.46. Kippeneieren f 3.40f 4.10. Eendeneieren f 2.30. Vette koeien f 0.34—f 0.62 p. K.g. Vette varkens f 0.38 f 0.41 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEILIN6 PURMEREND (LA. Hotel Paradijs Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 60030 Eendeneieren f 1.95—f 2.50 Broedeieren f 0.f 0. 55000 Kippeneieren 115000 Totaal 70-80 Kg. f 3.60-4.30 65-66 3.25-3.35 63-64 3.20-3 30 60—62 3.10-3.25 58-59 3.10-3.20 56—57 3.3.10 53—55 2.80-3.— 50—52 2.70—2.80 45-49 2.30-2.70 KAASBEURS. Dinsdag 1 Sept. 1936. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 18 partijen, wegende plm. 51.000 K.G. Handel matig Hoogste prijs f 17 50 per 100 pond wij er voorloopig nog maar het beste van hopen. Ook de rechts buitenplaats is een beetje te zwaar voor Wals. Toch maar goed volhouden Piet, dan komt dat vanzelf wel voor elkaar. In het tweede zitten verschei dene jonge krachten, welke ver leden jaar in het jeugdelflal speel den. Jullie zullen wel een zware dobber hebben jongens, maar wij vertrouwen er op dat jullie de zwartwitte kleuren goed zult verdedigen. Voor 13 September staat een mooie wedstrijd op het programma. Dan is op uitnoodiging van onze buren „de Rijp" een wedstrijd vastgesteld De Rijp I Groot schermer I, ter gelegenheid van de Rijper Kermis. Ook de zwart- witten adsp. zullen 's morgens tegen de Rijp dito spelen. Het kan voor het eerste voorai een mooie nuttige oefening worden. Kans op een overwinning is er natuurlijk niet, maar als de com petitie het toelaat en de wedstrij den gaan door, dan hopen wij toch, dat de vriendschapsbanden weer wat nauwer zullen zijn toe gehaald. Wij hebben elkaar als kleine vereenigingen zoo noodig. Misschien kunnen wij de volgen de maal schrijven wie in de ko mende competitie onze tegenstan ders zijn, maar voord'en nog eens flink oefenen allemaal! D. R E O.-Nieaws. We hebben het dezen keer erg gemakkelijk, daar er Zondag jl. niet gespeeld is. Doch Zon dag a.s. zullen Reo 1 en II beiden thuis spelen. Ze krijgen als gas- len Oranje Wit 1 en 111. Het zal Reo 1 niet meevallen, daar de Limmets in de eerste klas spelen en op de tweede plaats van bo ven zijn geëindigd. Dus wel een goede eerste klasser. Door den heer G. Molenaar van Graft is een lauwertak be schikbaar gesteld, en ook daarom is het j immer dat onze jongens met 2 invallers moeten uitkomen, maar we hebben het in Castri- cum gezien, de invallers doen LICHT or voor AUTO's en RIJWIELEN Week van 5 Sept. tjm 12 Sept. '36 Zaterdag 8.08 uur Zondag 8.05 Maandag 8.03 Dinsdag 8,00 Woensdag 7.58 Donderdag 7.56 Vrijdag 7.53 Zaterdag 7.51

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1936 | | pagina 2