RIJ P E R r EN BLAD roor De Rijp, Graf), Heinde, 0.- en Mijt, l -ScliBrraEr, Beemsler en Omslreten ns /3</0 ^jai Abonnementsprijs 3Q-^oat.per<jrie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plat lncajtokout» Losse nummers 3 cent JKlectriscbe Drukkerij G. «X. Hoogcarspel (Fa. Kistna) - De Rijp Telefoon 1. Poitrokeiiif 39751 Advertentieprijs V cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschijnt Wekelijks Maakt reclame! Laat de Rijper Courant Uw advertenties verzorgen. B PFtEDIEBEUHTEN De Rijp Ned. Hervormde Geza. geen dienst Doopsgezinde Gein. s Avonds 7 uur Ds. P. Keuning 111 uur: Hervatting Zondagsschool. Maandag 11 Januari 's Avonds 8 uur Gemeente-avond Ev. Liuthersche Gezn. 8 Avonds 61 uur Ds. Th. Scharten 2 uun Zondagsschool. Gereform. Gemeente s Morgens 10 uur en 's Middags 8 uur Leeadlenst. Graft Ned. Hervormde Gem. '-«-Morgens 10 unr Ds. W. A. Kasteln 111 uur: Hervatting Zondagsschool Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Qraftdijk s Morgens 10 uur de Heer A. van Dijk van Heemstede West-Oraltdijk dienst te Oost-Graftdijk. Deie week hoop ik alle catechisaties weer te houden. Ds. Loysen. Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zuld-Sohermer geen dienst Driehuizen geen dienst Deze week hoop ik alle catechisaties weer te houden. Ds. Loysen. Groot-Schermer geen dienst A bon neme 2e lialfj;(ar 193(L Wij verzoeken onze ïezërs bij wien de bode niet persoonlijk het abonnementsgeld ophaalt, dit even op onze postrekening No. 39751 toe te zenden. Wanneer U ons nu 80 cent toezendt, bespaart U daarmee 25% aan kwitantiekosten, daar wij anders over f 1,disponee- ren. Wij herinneren er aan, dat voor ons blad het abonnement niet vooruitbetaald is. Die hier op bedankten, zijn dus evengoed ons een half jaar schuldig. Groote Vreugde bij de Oranje-Feesten te De RÜP> ter gelegenheid van het Huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard op Dinsdag 5, Woensdag 6 en Donderdag 7 Januari 1937. Met groote opgewektheid heb ben de Rijper ingezetenen van alle groepen het Huwelijksfeest van onze Kroonprinses gevierd. Dit bleek reeds toen wij des Dinsdagavonds de Hervormde Kerk op de Dam betraden. Even- als in de Kalh. Kerk, alwaar ook die avond een wljdingsdienst gehouden werd, was ook deze kerk geheel gevuld met belang stellenden. Allereerst betrad Ds. Kastein de kansel. Ds. Kastein gaf in een keurige rede een historisch overzicht van het Huis van Oran je tot op den huidigen dag. Tot tekst had hij Psalm 103 gekozen. Geopend werd met het zingen van Psalm 150 1. Zeer in het kort liet Ds. K. vanaf Willem de Zwijger de ver schillende regeerende personen de revue passeeren. Aan het slot hield hij een heibede voor ons Koninklijk Huis en zeer in 't bijzonder voor het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard. De talrijke aanwezigen zon gen als tusschenzang psalm 118 1 en 14. Het Kerkkoor, onder leiding van den heer J. Baas, zong zeer plechtig het aloude „Wilhelmus", dat door allen staande werd aan gehoord. Als 2e nummer zong het Koor „Gelukkig Vaderland". Hierna betrad Ds. Keuning het spreekgestoelte. Ds. Keuning besprak de realiteit van het oogenblik. Het aclueele, waarbij hij liet uitkomen de houding voor het Oranjehuis. Hij wees de gedragslijn in het leven de verschillende Oranje- rsten Bij opkomst of ondergang altijd tezamen met het volk, is hun devies geweest en zal het blijven. Daarom is er groote blijdschap in het huwelijk van deze beide vorstenkinderen. Spr. wees voorts op de groote sympathie, die Prins Bernhard zich reeds veroverd heeft. Ds. K. besloot zijn rede, door op de vrijheden te wijzen, die wij in vergelijking met vele andere volken nog altijd bezitten en willen behouden. De verdraag zaamheid ten opzichte van het politieke en godsdienstige leven bestaat nog altijd. Ook H.M. de Koningin heeft hieromtrent zeer hooge opvattingen. God zegen onze Vorsten en behoede ons Koningshuis. Het zangkoor zingt nog 2 lie deren, n.1. „Wilt heden nu treden" „Bede voor het Vaderland". Deze liederen werden onder groote stilte ten gehoore gebracht. Ds. Keuning bracht aan heteinde de dank van allen over voor de mooie zang van het koor. In 't bijzonder dankte hij den leider, den heer J. Baas. Na het zingen van Gezang 96, gingen allen na deze plechtige dienst huiswaarts. Bij het teruggaan bekeken wij de vele keurig versierde etalages van onze zakenmenschen. De een al mooier dan de ander. Het leek ons een moeilijke taak voor de Jury, hieruit een keus te doen. Woensdaf. Woensdag, 6 Januari was het de dag voor de schoolgaande jeugd. Hun programma is prachtig verloopen. Des morgens werd in de zaal van den heer Blokdijk een film voorstelling gegeven door de fa. Niestadt. Het succes was enorm. Burgemeester van Staveren en het Oranje-comité, op een enkel lid na, waren aanwezig. De zaal was „tjokvol". En buiten goot hetl En het bleef regenen. Er kwam geen eind aan. Het leek, alsof alles op moest voor de trouwdag zelve! Voor een buitenprogramma was dit wat fataal geweest. Het is onvergetelijk geworden dit feest voor de schoolkinderen en ze hadden het nooit mooier kunnen treffen om met het slechte weer in een feestelijk versierde zaal de Verlovings-film van ons Vorstelijk Bruidspaar met eigen oogen te aansehonwen. De kinderen hebben alles gezien Hoe het verloofde paar in den Haag binnenkwam, in Amsterdam en Rotterdam zijn ontvangen en bejubeld. Ook de plechtige opening van de Staten Generaal, het was prachtig en leerzaam en dit nog gevoegd bij een komisch begin en einde van de filmvertoning was alles zeer prettig, en hebben de kinderen van harte meegejuicht ter eere van onze Prinses en Prins. 's Middags waren allen weer in bewondering voor Proffessor Melloc's goocheltoeren. De sprekende pop overtrof aller Burgerlijke stand. Nadruk Terboden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. GeborenGrietje, dochter van Hen drik Eijk en van Aafje Kuiper. Alber- tus Petrus, zoon van Nlc. Anth. Klijn en van Cath. Oudt. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren: Cornelis Adrianus en Adri- anus Cornelis. zoons van C. W. Guit en van C. Beerepoot. Ondertrouwd: Cornelis Kooij, 26 jaar, en Cornelia Alida Köhne, 28 jaren, an Klok, 23 jaren en Sjoukje Pere- )OOm, 22 jaren. verwachtingen. Ook dit was een geslaagd gedeelte van het oranje-programma. De tractatie niet het minstl Vele rappe handen waren 's avonds in de Openb. Lagere School aanwezig de honderden oranje lampions in gereedheid te bren gen. Prompt op tijd kon de tocht door ons dorp aanvangen. De regen was 's middags op houden, alleen de storm was hinderlijk, zij was oorzaak, dat vele lampions op de trekhoeken uitgeblazen werden. Met de mu ziek van ons corps voorop werd de geheele Rijp doorgetrokken, allerwege groote aandacht vra gende. Een drietal kinderen, nl. van de familie K. en A. Spaar- man, hadden zeer mooi gevorm de en beschilderde lampions met toepasselijke versiering. Alle lofl Deze lichtstoet werd voor het mooie Raadhuis ontbonden. Het corps posteerde zich voor de groote poort en speelde hierna het „Wilhelmus", dat door de vele aanwezigen werd meege zongen. Bij het spelen van mar- schen werden de menschen door de feestvreugde bevangen en vormden zich dansende groepen. Dit was een historisch oogenblik. Een echte bruiloftstemraing waarvoor de Burgem. dankte. Kort daarop vond de prijsuit reiking van de étalage-wedstrijd in „De Groote Karper'' van den heer Drenth plaats Het Fanfare korps had eveneens plaatsgeno men om er de „vroolijke noot" te spelen. De Burgemeester, voorz. van het Oranje-Eere Comité, dankte allen voor wat heden was gepasseerd. Spr. is al kindervriend verheugd, dat het kindergedeelte zoo goed verloopen en geslaagd is. Verder bespreekt de burg. de étalage wedstrijd. Keurig versierd. Alle moeite aanbesteed. De midden stand heeft zich In het mooie kleed van oranje gestoken. Hierna krijgt de heerSieswer-

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 1