JAN i/AN iitU 11 JN oordscucrmer Kaadsrergaderiag. (Vervolg) Uit het overzicht datdevoorz. vervolgens geeft, blijkt o.a. dat 114 M3 gewapend beton is ver werkt, waarin 11000 KG. ijzer Is aangebrakht voor bewapening. De staven zijn samen lang 10 Km. of ongeveer den afstand tasschen Grootschermer en Alk maar. Een hechte brug dus, welke de contröle op de sterkte en draagvermogen volkomen heeft doorstaan, toen 3 weken na de storting van het beton 2 weg- walsen, elk zwaar 8 ton, op de brug bevonden. De voorz. wenscht de gemeente geluk met deze prachtige brug en spreekt den wensch uit, dat de ingezetenen en zij die daar van gebruik maken haar zullen waardeeren en dat ook het na geslacht nog vele tientallen van jaren van dit werk zal profiteeren. De hr Kirkenier dankt het gemeentebestuur, ook namens de overige heeren, voor het in hem gestelde vertrouwen en deelt mede, dat het mede aan het door zettingsvermogen van den voorz. te danken is geweest, dat deze brug nog in den goedkoopen tijd is gebouwd. Ook wijdt spr. enkele vriendelijke woorden aan den aannemer. De voorzitter schorst hierop voor enkele oogenblikken de vergadering teneinde de brug ter plaatse te bezichtigen. Na heropening worden de notu- J len der vorige vergadering gele zen en onveranderd vastgesteld. 2 Mededeelingen,Ingekomen stukken Onder de Ingekomen stukken waren o.a. een brief van den Minister van Sociale Zaken, dd. 30 November 1936, houdende mededeeling dat aan de onder steunde werkloozen en uit de werkloozenkas trekkende per sonen een kersfgave van 25 over de week van 13 tot en met 19 Dec. 1936 kan worden ver leend. De raad besluit hiertoe con form, en bepaalt tevens aan de door het Burgerlijk Armbesluur, ingevolge de Armenwet onder steunde personen een Kerstgave te verleenen van 25 der steun- ultkeerlngen. Voor de bedoelde uitgaven wordt aan B. en W. hetnoodige credlet verleend. Een aantal bezwaarschriften inzake de schoolgeldregeling en de belasting op honden worden ter afdoening enz. in handen van B. en W. gesteld. Een verzoek van den Landar- beldersbond om aan de uit hun bondskas trekkende leden boven hun kasultkeering een kolenbon te verstrekken, vindt bij B, en W. in zooverre geen bezwaar, dat zij den Raad voorstellen conform te besluiten, mits dit niet in strijd is met de Rijksvoorschriften. Aldus besloten. Aan de Burgemeester is door den Commissaris der Koningin verlof verleend om van 25 De cember 1936 tot en met 10 Ja nuari 1937 buiten de gemeente te vertoeven. Om alle misverstand te voor komen deelt de voorz. mede, dat hij natuurlijk de feestelijkheden, welke op 4 Januari te Driehuizen en op 5 Januari te Grootschermer worden gehouden, zal bijwonen. Op voorstel van den voorz. besluit de Raad B. en W. een crediet van ten hoogste f 150.— voor bedoelde feestiviteiten toe te staan. 3 Ontslag Onderwijzeres Het College stelt den Raad voor mej. C. Schipper, die tot TANDHEELKUNDIGE PUBHEREND - Jaliasastraat4ft - Tcl.51 Kunsttanden en Gebitten. Pijnloos trekken f 1.50. Volledig Kunstgebit mat f45.- Overzetten van slechtpassende Gebitten. Ziekeafoadsisden tteea fondsprijzen. Spreekuren te PURMEREND: d a g e 1 ij k s van 1—3 Dinsdags van 9—12 Spreekuur te DE RIJP: Donderdags van 9—10 Rechtestraat 80 A onderwijzeres aan de O.L. school te Warder is benoemd, met in gang van 1 Februari *1937 eer vol ontslag te verleenen uit haar betrekking als zoodanig in deze gemeente. De Raad besluit conform. 4 Wijziging begrooting 1936. Een wijziging van de gemeen te-begrooting voor 1936 wordt door den Raad met algemeene stemmen goedgekeurd. 6 Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt Mevr. Slooten-Smit inlichtingen be treffende de benoeming van een onderwijzeres, de aan J. Kieft Hz. opgelegde keuringen, het beplan ten van het voetbalveld, en de benoeming van den Ambtenaar ter gemeente-secretarie, welke vragen door den voorz. worden beantwoord. Ook de hm Heinis en Stekel bos stellen nog eenlge vragen, waarna de voorz. de vergadering sluit. Het Hoofdstembureau heeft na de jongste verkiezing voor een lid van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, ter vervulling van de opengevallen plaats van den heer H. de Raat te Schagen, die wegens drukke werkzaamheden en vertrek naar elders had bedankt als lid voor de afdeeling Kleinbedrijf de zer Kamer bij enkele candidaat- stelling benoemd heeft verklaard den heer H. C. Lind, Langestraat 72 te Alkmaar. Oprnitninjjea. Naar aanleiding van tal van vragen, die terzake worden ge steld, maakt de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier bekend, dat het tijdvak, waarin de aan staande opruimingen zullen mo gen worden gehouden in de Ge meenten, behoorend tot haar dis trict, in verband met hetj Prinse lijk huwelijk geenerlei wijziging heeft ondergaan, zoodat deze dus tusschen 1 Januari en 1 Fe bruari gehouden dienen te wor den. Een uitzondering werd slechts gemaakt voor de Gemeen ten Den Helder en Texel, alwaar, in overleg met de plaatselijke middenstandsvereenigingen, het het tijdvak der opruimingen is verschoven tot de periode 13 Januari—12 Februari 1937. SPORTNIE UWS. „Y.Y. Groofschermer". Het verslag van Zondag 27 December 1.1. ontvingen we te laat. We nemen alsnog deze re gelen op. De red. Voor de competitie was het de feestdagen niet druk in het zwartwittenkamp. Het eerste had een vrijen dag en voor het twee de werd het terrein afgekeurd. Het eerste speelde evenwel den eersten Kerstdag tegen De Rijpl te behaien. Wij willen over deze wedstrijd niet te veel uitwijden, alleen, dat het voor onze buren maar goed was, dat wij niet volledig op kwamen, want anders had het beslist voor hun op een neder laag uitgeloopen. Het deed ons vreemd aan, dat er van het anders zoo geestdrif tige blauwroode elftal thans absoluut geen vechtlust uitstraal de. Toch Is er meer bereikt, dan menigeen zal vermoeden. Er is weer hechter vriendschap geslo ten en laten zij, die Zondag van deze wedstrijd geluige waren, hopen, dat er meer van die ont moetingen zullen plaats vinden. Bravo jongens, zoo gaat het de goede kant uit. D. Er zal ook ditmaal weer heel wat moeten gebeuren, wil de wedstrijd tegen Kwadijk I Zon dag doorgaan. Zooveel water kan ons lage veldje niet op tijd verwerken. Mocht toch het weer zeodanig meewerken, dat er ge speel kan worden, dan wacht onze jongens een zware taak. Kwadijk I is nu eenmaal éen van de zwaarste tegenstanders. Zij hebben een paar ongelukkige wedstrijden verloren, maar het blijft ook deze competitie een tegenstander, waar geducht reke ning mee moet worden gehouden. Het tweede elftal ligt Zondag ook maar weer eens stil. Mocht echter toch de wedstrijd van het eerste doorgaan, dan rekenen wij er toch op, dat jullie ook alle maal weer present zijt, om het eerste aan te moedigen, maar dan sportief. D. R.EO.-Nictiws. Ofschoon de Competitie tot heden een vlot verloop heeft gehad, stond Zondag jl. In alle afdelingen van den D.H.V.B. de „zaak" stop vanjvege slechte terreinen en de heerschende griep. Er waren elflallen, die in haar geheel met deze lastige winter- ziekte te kampen hadden. Doch het is gelukkig niet de Spaan- sche griep, die we vroeger al eens gehad hebben en vele slacht offers eischte. En nu heeft a.s. Zondag Reo een mager programma. Alleen Reo I heeft een thuiswedstrijd en speelt om 2 uur aan den Zuiddijk en krijgt daar WitRood op bezoek. Uit, op 18 October '36, wisten onze jongens een zwaar bevochten 3—1 zege te behalen. Maar WitRood speelde het 14 dagen geleden klaar het sterke EVE met een 41 ne derlaag naar Enkhuizen terug te zenden. Dus witzwarten, denkt er niet te gemakkelijk over, want we hebben nu uit 9 wedstrijden 10 punten en als we de 5 laatste wedstrijden weten te winnen, dan is zeker de derde en mis schien de tweede plaats op de ranglijst veroverd. Reo II heeft na de 2 neder lagen van de Kerstdagen een paar weken rust om weer wat op adem te komen. En al is het waar, dat het Kampioenschap een leelijke knauw gehad heeft, de kansen zijn nog niet verlo ren jongens, dus moedhouden. Reo a heeft 7 wedstrijden ge speeld, 5 gew 1 gel., 1 verl., 11 p., 17 v. en 7 legen en staan Verkrijgbaar bij: G. ROT, Zuideinde, DE RIJP Volvette ttuai met KOKsmeric 1 Cl.— Kleine Boerenkaas 1 17.50—f 0.— Boter I 1.50f 1.57. Kippeneieren f 3.25f 3.75. Eendeneieren f 2.90. Vette koelen f 0.40—f 0.65 p. K.g. Vette varkens f 0.40—f 0.46 p. K.g. COOP. CENTRALE E1ERYE1LLXO l'UKMEREND 6.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prfls 1Q0QQQ Eendeneieren f 2.80—f 3.15 Broedeleren f 0.f 0.— 115000 Kippeneieren 215000 Totaal 70 -80 Kg. f 4.5.35 65-66 - - 3.70-3.80 63-64 - - 3.50-3.60 60-62 - - 330—3.55 58-59 3.25-335 56-57 3.15-330 t 53-55 - 3.10330 50—52 '2.90-3.10 45-49 - 0-.-0- Afdeellng PLUIMVEE Aanvoer Prijs per Huk Oude Kippen f 0.70 k 1.30 Oude Hanen 0.k 0. jonge Hanen - 0.60 k 1.20 Oude Eenden - 0.25 4 0.50 jonge Woerden - 0.— k 0. Konijnen - 0.k 0. Kilo Prijs Oude Kippen - 0.40 4 0.45 Jonge Hanen 0.60 4 0.70 KAASBEU ES. Dinsdag 5 Jan. 1936. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 21 partijen, wegende plm. 31.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f20.per 100 pond LIC11T OP voor AUTO's en RIJWIELEN Van 9 Jan. '36 t|m 16 Jan. -37 Zaterdag 4 35 nnr Zondag 4.37 Maandag 4.38 Dinsdag 4.40 Woensdag 4.41 Donderdag 4.43 Vr|)dag 4.44 Zaterdag 4.46 Koopt bij hen, die in dit blad adrerteeren aan den kop. Nog drie wedstrij den zijn er te spelen dus jon gens, alle hoop is op jullie ge vestigd. A.s. Zondag geen Jr- wedstrijden. De Sportverslaggever. i.YJ.-Niem. Hoewel den laatsten tijd met verbijsterende snelheid de eene Zondag de andere opvolgt, zijn wedstrijden nagenoeg niet ge speeld. Alleen met Kerstmis vond de uitgeschreven ontmoeting plaats tusschen de Rijp I—Grootscher mer I op het terrein aan den Wormerweg. Wij schreven reeds eerder, dat ons eerste elftal een zware opgaaf wachtte, hetgeen dan maar al te duidelijk is ge bleken. Met de 3-3 uitslag mo gen we dik tevreden zijn en te meer, wanneer we bedenken, dat Grootschermer met slechts 10 man speelde. Het was een ma tige vertooning overigens, zonder veel fraai voetbalspel. Het was echter een sportieve kamp, welke onder de beste verstandhouding gespeeld werd. Ook Zondag jl. vond door de slechte weersomstandigheden en de vele griepaanvallen weer geen enkele wedstrijd plaats. We zullen hopen, dat het competitie-ver loop in '37 gunstiger raag zijn, in elk opzicht. Zondag a.s.: de Rijp 2—Purmersl. 3, 2 uur, de Rijp 3—Watergang 2, 12 uur. P.P.C.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 4