CAWs Reclame-aanbieding! 'I, pond fijne Paula Speculaas Dekens van Zurlohe dat zijn eerst dekens VULPEN! Bij aankoop van 1 gulden aan Levensmiddelen Z u r 1 o h es Manufacturenhaiidel Rechtestraat 48 en 205 De Rijp Ziet onze speciale etalage Wollen, Gestikte en Molton dekens Zulveldtmonstritle. Een verslagje van de zuivel- demonstratie door den Bond van Plattelandsvrouwen op Vrijdag 5 Februari georganiseerd, nemen we in het volgend nummer op. Vergadering Baad. Vrijdagavond 5 Februari ver gaderde de Raad onzer gemeente. Een verslag van deze vergadering trefte men in het volgend num mer aan. Uitroeriig „Bato". Aizoo is de uitvoering van onze bekende Gymnastiekver- eeniging „Bato" op Zondag a.s aangekondigd in dit nummer. Telkenmale is het een druk bezochte feestavond. Velen komen genieten van de goede prestaties in de verschillende afdeelingen. Ditmaal zal dit ook wel weer zoo zijn. Het uit te voeren programma ziet er zeer aantrekkelijk uit. Onder leiding van de directrice, mej. G. Roemer en de directeur, de heer Oly, zal wederom met correctheid gewerkt worden. Er is Bal nal Men leze voor bijzonderheden de advertentie. Uitvoering „Benedlctus XV". „Zonsopgang" wordt door bovengenoemde Tooneelvereeni- ging Zondagavond a.s. in café Blokdijk opgevoerd. Hun spel is altijd Af, zoodat een bezoek overwaard is. 2e Serkconcert ia de Berr. Berk Tot genoegen van vele mu ziekliefhebbers in de Rijp en Omstreken kunnen wij thans melden, dat het tweede kerkcon- cert doorgang zal vinden. Wij verwijzen belangstellenden naar de betreffende advertentie in dit blad, en rekenen er op, dat ook ditmaal de Rijp door een flinke opkomst blijk zal geven, goede muziek te kunnen waardeeren. Een tegenvaller is, dat de alomheerschende griep de zange res Mej. Lina van Heemskerk Veeckens dwong onder voorbe houd haar medewerking te ver- leenen. Intusschen hopen wij van harte, dat zij tegen 12 Fe bruari a.s. geheel hersteld zal zijn, Het meerendeel der leden van het vroegere Comité van Aanbeveling onder voorzitterschap van Burgemeester van Staveren heeft zich weer bereid verklaard zitting te nemen en wij twijfelen dan ook niet of ook dit concert zal wederom een succes worden. Het is een verblijdend teeken, dat hierdoor én de fraaie kerk én het mooie orgel, ook buiten de Rijp meerdere - en welver diende - aandacht zullen trekken. Het programma is zeer inte ressant en belooft ons een avond van hoogstaand genot. De kosten zijn, mede door de welwillende houding van H.H. Kerkvoogden, zoo laag mogelijk gehouden, zco- dat het lage entreé niemand zal kunnen weerhouden te komen. De uitvoerenden zijn geen dilettanten. Anton Meyer, de violist van dezen avond, mocht zelfs de hooge goedkeuring ont vangen van H. M. de Koningin voor een zijner composities Voor een behoorlijke verwar ming in de Kerk zal worden zorggedragen. Allen zijn welkom; komt dus allen 11 Telefoongesprekken-verlaging. Met ingang van 24 Februari 1937 wordt de tarfefsverlaging in de Kring De Rijp, voor de gesprekken in de le en 2e zone (van resp. 6 en 12 cent op 4 en 10 cent per 3 minuten) be paald. Gevonden ea verloren. Verloren: een blauwe alpino muts met witte stipjes, een paar dames kaphandschoenen, een bruine ceintuur, een zilveren vulpotlood. Gevonden: een heerenrijwiel. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. GS-rafit Verloren. Verloren: een klein model storm- lamp met rood glas (zonder kap) en een Vulpen. Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. West-Graftdyk Uitvoering „Jengdclnb". Blijkens de advertentie geeft de Jeugdclub van de Tooneelver- eeniging „Nieuw Leven" alhier, een uitvoering in café van der Oord. Dat belooft weer een pracht avond te worden, schreven we in ons vorige nummer! Het zal de bezoekers niet aan goede ontspanning ontbreken. Bijzonderheden vermeldt de advertentie. OKé-Nieuws Een „OKé" combinatie speelde in begin Januari tegen de ploeg van Kalj van Grootschermer en is er niet in geslaagd er van te winnen, alhoewel zij slechts met een gering verschil verloor. Thuis verloor „Oké" met 21 Caramboles verschil en in Groot schermer wist zij met 8 Caram boles te winnen, zoodat dus met slechts 13 Caramboles, verschil verloren werd. De partijen wer den weer, zooals altijd, plezierig en sportief gespeeld Wij hopen danook nog verschillende malen tegen deze ploeg te mogen spelen. De volledige uitalag luidt: Grootschermer: 12 gespeeld, 7 gewonnen, 5 verloren en 1030 caramboles. „Oké": 12 gespeeld, 5 gewon nen, 7 verloren en 1017 caram boles. Grootschermer J.l. Vrijdag hield het zieken fonds „Concordia" onder voor zitterschap van den heer R. Koster zijn algemeene vergadering ten huize van den heer H. van Truijen. Aanwezig waren 21 leden. Het jaarverslag was nogal optimistisch. Er was over 1936 een batig saldo van f 124 90. Gedaan werden 32 uitkeeringen aan 7 leden, 14 volle uitkeerin gen van f 6 en 18 aanvullende. Met waardeering sprak het ver slag over den vertrokken voor zitter, den heer J. Kuijn Sr. De rekening van den heer A. Scher mer werd in goede orde bevon den. Met inbegrip van de kas waren de ontvangsten over 1936 f 2549.76, de uitgaven beliepen f 217.81, zoodat 31 Dec. 1936 in kas was f 2331.95. De aftredende bestuursleden R. Koster en A. Schermer werden resp. met 17 en 18 van de 21 uitgebrachte stemmen herkozen. In de vacature Kuijn werd be noemd de heer D, Koning Pzn. met het lot tegen den heer P. Klinkhamer. Het bestuur stelde voor deuit- keering te laten op f 6.— per week. De heer J. Poeser stelde voor f 7.— per week. Het voor stel Poeser werd met 12 tegen 9 stemmen aangenomen. Het bestuursvoorstel,een nieuw lid toe te laten, werd door de algemeene vergadering verworpen De rondvraag leverde niet veel op, waarna sluiting volgde. 16.. en Noordschermer Loop der bevolking over het jaar 1936. Bevolking op 31 Dec. 1935 486 m. 453 vr. Totaal 939 m. vr. totaal Vermeerdering door geboorte 8 4 12 vestiging 22 18 40 Vermeerdering 30 22 52 vermindering door sterfte 6 3 9 door vertrek 23 22 45 Vermindering 29 25 54 Bevolking op 31 Dec. 1936 totaal 487 450 937 Aantal voltrokken huwelijken 10 Levenloos aangegeven 2. Schermerhorn. Benoeming Pastoor. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Pas toor te Schermerhornden wel- eerw. heer C. A. Ruigewaard, thans kapelaan te 's-Gravennage (H.H. Mart. v. Gorcum). Pastoor, de Zeereerwaarde heer F. J. W. Hansen, alhier, is be noemd tot pastoor te Zilk bij Hillegom. Z. E. was van 1 December 1933 pastoor alhier. Beemster Jubileum. Woensdag 27 Januari j.l. her dacht de heer A. Koopmans den dag, dat hij voor 12Va jaar in dienst-betrekking trad bij den heer A. Doets aan denjisperweg. Avond Mij lol Mat vnn 't Algemeen. Donderdagavond 28 Jan. werd in het Heerenhuis de jaarlijksche Beemsteravond gehouden, door de Mij. tot Nut van 't Algemeen. Als sprekers traden op de heeren Nobel, Porte, Hemmer en Köhne, terwijl een zangkoortje haar mede werking verleende. Er werd propaganda gemaakt voor het historisch Genootschap en verzocht om medewerking bij de inrichting van het museum. Landbouw en Maatschappij. Woensdagdvond werd in het Heerenhuis een propaganda-ver- gadering gehouden door de Bond van Landbouw en Maatschappij. Als spreker trad op den heer J. Barendregt, verder werd op gevoerd een tooneelstukje „Waar liefde woont". Gezien het harte lijke applaus bleek het gebodene ten zeerste in den smaak te zijn gevallen. Feestrevue 1937. Naar wij vernemen is de feest revue 1937 in zooverre gereed gekomen, dat binnenkort een aan vang zal worden gemaakt met het instudeeren. Zoowel ernst als luim zijn ver werkt, zoodat voor elk wat wils geboden wordt. Verbouwing van Barak tot Museum. Men heeft dezer dagen een aan vang gemaakt met de verbouwing van de Gemeentelijke barak tot museum. Ilpendam Mej Donker gehuldigd. Mej. Gonda Donker, de acht tienjarige schaatsenrijdster uit Ilpendam, die de Nederlandsche kleuren te Davos bij de wedstrij den om het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats voor dames heeft verdedigd, is Woens dagavond in haar woonplaats door de burgerij een hartelijke hulde bereid. In gezelschap van familie leden werd Mej. Donker toege sproken o.a. door den burge meester, den heer W. A. van Oorschot. In de haar gebrachte hulde werd ook haar trainer de heer C Jongert betrokken. Plaat selijke vereenigingen boden hun favorite bloemen en een medaille aan. Mej. Donder dankte met enkele woorden voor de spontane hul diging. Een practisch cadeau BOEKHANDEL HOOGCARSPEL (Firma Eisma) De Rijp (uitgesloten boter en suiker) van 20 cent voor 3 cent

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2