Tob niet langer; is Uw zeil versleten? ZUlUE's Manufacturenhandel - DE HIP Xoetei VLOERBEDEKKING Adverteert in DIT hlad Voor slechts WEINIG GELD koopt U bij ons in de meest moderne patronen BALATUM, 183 c.M. breed per el 55 cent BALATUM, 200 c.M. breed per el 61 cent VICTORIA, 183 c.M. breed, per el 48, 39, 29 cent Ziet onze speciale etalage! 2 uur in een koude, striemende Noordenwind. In opgewekte stemming arri veerde het gezelschap in de Ge meente, om, naar het Bestuur, hoopt, op Zondag 2 Mei a.s. gezamelijk op te trekken naar de Stille Omgang te Alkmaar. Jaarvergadering Coöp. Spaar- ea Voorschotbank „de lijp" 6A. Dinsdagavond werd in het café van den heer Post de jaar- Itjksche Algemeene vergadering gehouden van de Coöp. Spaar en Voorschotbank „deRijp"G.A. alhier, welke door 'n 25-tal le den werd bezocht. Na opening door den heer Rijkes, voorzitter, werden de notulen gelezen en goedgekeurd; waarna in behandeling komt de Balans, Verlies- en Winstrekening over 1936; welke door den heer Eisma, kassier, post voor post wordt toegelicht, en waaraan we het volgende ontleenen; Per 31 Dec. stonden uit aan div. leeningen f 3858; aan Voor schotten f 19089; deposito's en Kas f 15264,36; aan Hypotheken f 22650, aan effecten f 36886; aan nog te ontvangen renten f 1632,42 en aan Materialen f 93,50. De credit-zijde vermeldt: Re servefonds f 7379,31Waarborg kapitaal f 520; Spaargelden f 84715.41; Aandeelhouders f 3330; terwijl de Balans sluit in ontvangst en uitgaaf met f 99473,28 w.o. een te verdeelen winst over 1936 van f3528,56. Op voorstel van de adm be sluit de Alg. Verg. goed te keu ren deze winst (behoudens 4 aan aandeelhouders f 121,72) ge- heel aan de Reserve toe te voe gen; - deze vermeerdert daar door met f 3496,84 en wordt dan f 10786,15. Namens de Raad van Toezicht verklaart de heer Van Oenen, dat Boeken en Bescheiden bij den Kassier telkens na onder zoek keurig in orde waren be vonden en leest het Controle rapport van den accountant voor, die verklaart, dat alle waarden, boeken en bescheiden na onder zoek zijn accoord bevonden en adviseert tot goedkeuring der gevoerde administratie, waartoe de Alg. Verg. besluit en den kassier decharge verleend inzake zijn gevoerd beheer. Besloten wordt de rente voor Voorschotten te houden op 5%; en voor Spaargelden op 31/* per v.j.; het entrée voor nieuwe leden op f 4- De aftredende Bestuursleden K. Tuin, B. Visser en P. Hop worden met alg. stemmen her kozen; tot lid van de R. v. T. gekozen de heer P. Dekker en tot lid der C.C. de heer Molenaar. Bij de rondvraag werden enke le onderwerpen van huishoude- lljken aard naar voren gebracht, waarna de voorz. deze vergade ring sloot, met een opwekking de belangen dezer instelling te blijven bevorderen en met dank voor de aangename bespreking. Bloemzadei per pakje 5 ceat Steeds voorradig Verscfae Taipei ea Narcissen Fa. TUIN EN KROONE, De Rijp Ir. H. Yos sprak over het Plai ran den Arbeid. Woensdagavond trad Ir. H. Vos als spreker op voor de afd. De Rijp van de S.D.A.P. met als onderwerp: „De grondslagen van het Plan van den Arbeid". De heer Schouten, voorz., opent en heet allen hartelijken welkom. Het is gelukt, zegt spr., de geestelijke vader van het Plan van den Arbeid hierheen te krij gen. Het spijt hem, dat niet meerderen zijn komen luisteren. De heer Vos verkrijgt hierna het woord. Spr. geeft aan op welke wijze ontkomen kan wor den aan crises en dus ook aan werkloosheid. Spr. becriliseert het 4-jarig re- geeringsbeleid van het ministe rie Colijn van 19331937. De aanpassingspolitiek wordt door den heer Vos in den breede besproken. Daar tegenover wordt door spr. gesteld wat tot ver betering kan leiden. De toestand op zuivel-, tuin- en landbouw, gebied worden aan een nauw keurige behandeling onderwor pen. Spr. toont met cijfers aan, dat door loonsverlagingen geen ver betering in het bedrijfsleven kan worden gebracht. Ir. Vos gaat over tot behande ling van de grondslagen van het Plan van den Arbeid, geeft een beschouwing van de critieken die geleverd zijn door tegenstan ders. Als voorbeeld neemt hij Zweden waar de tegenwoordige regeering een welvaartspolitiek voert. Ten slotte komt spr. tot de industrie. Ook hiervoor schept het Plan nieuwe mogelijkheden, ook in verband met de bevol kingsaanwas. De heer Vos becriliseert de houding van verschillende poli tieke groepen. Na de pauze zegt de heer de Moes met zeer veel genoegen geluisterd te hebben naar de uiteenzetting van hr Vos. Het daarin genoemde Ouderdoms pensioen heeft zijn hart getrof fen. Spr. wijdt hierover uit, spe ciaal wijzende op het a s. Con gres Spr. noemt voorts een re cent geval van pachtopdrljving in deze omgeving. De heer P. Dil stelt een vraag inzake het sluitend maken van de begrooting bij e.v. toepassing van het Plan. De heer Velema vraagt, hoe het gegaan is met het socialisme wat betreft het toegeven van die beginselen aan de kapitalisten in de genoemde landen, uitgezon derd Amerika. De heer lr. Vos beantwoordt den heer de Moes en zegt o.a., dat de zorg voor ouden van dagen niet ten achter staat bij de S.D.A.P. Hieronder vallen tevens de kleine zelfstandigen. Spr. licht zijn woorden beter toe betreffende hetsluitend maken van de begrooting op de vraag van den heer Dil. Den heer Velema toont spr. met cijfers aan hoe het gegaan is met de macht van de finan ciers in die verschillendelanden. Spr. blijft vooral stilstaan bij Frankrijk met zijn vele moeilijk heden. De heer Schouten dankt den heer lr. Vos namens allen voor het leerzame betoog, en sluit de vergadering. Zendt Uw Copie vroegtijdig toe Tweede Natsiveid met medewerking v» „Bet Rijper Kleio-Tsoaeel". Ditmaal zullen onze plaatse lijke tooneelspelers,-zoo bekend geworden door hun goede op voeringen - hun krachten geven aan den tweeden Nutsavond in „Het Rijper Wapen". De advertentie van het Nutsde- partement de Rijp in dit nummer deelt mede, dat „Het Rijper Klein Tooneel" een tweetal stukken voor het voetlicht zal brengen op Donderdag 18 Maart. We veronderstellen, dat dit een suc cesvolle avond kan worden. De gunstige recensies van onze jonge tooneelvereeniging zeggen voldoende. Voor bijzonderheden leze men de advertentie voorkomende in dit nummer. Geroudeo ea verloren. Gevonden: een knipmes. Verloren: een wollen hand schoen. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. De RijpGraft Leekespel „Uw Naam worde geheiligd" Blijkens de advertentie in dit nummer zal de „V.C.j.B." in samenwerking met de „Vrije Vogels" opvoeren, onder leiding van Cs. Kastein, het leekespel: „Uw Naam worde geheiligd" (bewerking naar de gelijkenis van den Verloren Zoon). Dit spel wordt door een 20-tal jongeren gespeeld. De toegang is vrij. Om de hooge onkosten, die de opvoe ring van een dergelijk spel met zich brengt, te bestrijden, wordt een collecte bij den uitgang der kerk gehouden. Laat Uw Dochtertje haar eigen jurken maken. - Speciale lessen voor meisjes tot 14 jaar op Woensdagmiddag Lesgeld f 1.75 per maand Modevakschool N. HOFSTEDE—STOLK Heerengracht 9 Purmerend Graft „Yolksiut"- Aroid Maandag 8 Maart trad Ds. G. Westmijse van Rotterdam op als spreker voor het Volksnut alhier. De zaal van den heer G. Mo- Molenaar was bijna gevuld met leden, niet-leden en een 21-tal Pur- merenders, die per bus hun vroegere plaatsgenoot kwamen beluisteren. Ds. Kastein, voorz., opende en heette allen welkom. Spr. hoopte, dat allen op dezen avond zouden genieten, van wat Ds. Westmijse ons brengen zou Dit is inderdaad zoo geweest. Ds, Westmijse, het woord ver krijgende, wees er ó.a. op, dat een causeur moet oppassen, geen zeurkous te worden. Daar behoeft hij niet bang voor te zijn! In de twee proza-stukjes „'tStil- le genieten" en „Een praatje" had hij weldra een gehoor, dat in groote spanning naar zijn mooie verteltrant luisterde. Met een bloemrijke woordenkeus teekent hij in „Een praatje" de figuren der werkelijkheid, die niet alleen in kleine plaatjes als „Zattem" wonen, doch in de groote steden en overal elders leven. Na de pauze declameerde Ds. Westmijse enkele gedichten, nl. „Maaiersliedje" van Winkler Prins „Leeuwerik" door Frederik van Eeden. „Liedeke van het Vrouw volk" van Helène Lapodith Swarth en „Het Klooster van Lace Welca" van een Spaansch Dichter. Prachtig werden deze gedich ten voorgedragen. Tot slot gaf Ds. Westmijse nog 2 stukjes proza. Het eerste was een derbekenste Falklandjes van Herman Heijermans, te weten „De Zanger". Een geestig stuk proza, wat dan ook zeer gewaardeerd werd. Het 2e en laatste heette „Het Vrachtkarretje" van Mien Lab- berton. Dit stuk van ernst en luim werd zeer gevoelvol weergegeven. Een warm applaus was de dank van de vele aanwezigen. Geboeid hadden allen stil zitten luisteren. Ds. Kastein dankte, wel namens allen, naar hij vermoedde, voor het gebodene, dat zoo buitenge woon goed inslagen was. Het blijkt, zei spr., dat Ds. Westmijse vele snaren op zijn speeltuig heeft, terwijl de spreker zonder een enkel schriftuur of boek zijn programma afwerkte. Ds. Kastein hoopte op een tot weerziens. Raadsverjideriig. Donderdag jl. vergaderde de Raad dezer gemeente. Het verslag van deze vergade ring treffe men in het volgende nummer aan. Yerlorei. Verloren: een „nappa"-hand- schoen, Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Oost-Gra ftdijk Feestavnd G S Y. Op Zondag 7 Maart hield G.S.V. haar jaarlpsche feestavond in Café Jongens. Ondanks het slechte weer wa ren van heinde en ver de sport vrienden opgekomen, zoodat de zaal geheel gevuld was. De voorz. der vereeniging, de heer L. H. de Koekkoek, heette in zijn openingswoord allen har telijk welkom. Spr. hield een pleidooi voor de sport en zeide o.a. dat deze niet alleen uitste kend is voor de ontwikkeling der spieren, maar tevens de saam horigheid onder de jongelieden in hooge mate bevorderd. Vervolgens werden twee blij spelen, opgevoerd, nl. „De Ge neesheer" en „Het bedrogen Drietal". Deze stukjes werden vlot ge speeld. Een hartelijk applaus viel na afloop van elk bedrijf de spelers ten deel. Aan het einde van het pro gramma gekomen nam de voorz. wederom het woord. Hij sprak de wensch uit dat het gebodene naar den zin van de aanwezi gen mocht zijn geweest en spoor de hen aan lid of donateur te worden van G.S.V. Een gezellig bal besloot deze uitstekend geslaagde feestavond.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2