Fa. Joh. Lauwers - Payglop 3 - Alkmaar kastpapier Breukbanden NOVALGEEN De schoonmaaktijd nadert! Papierhandel Hoogcatspel Nutsspaarbank te Deemster Glaspapier De Schouwschuit INOEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Vergun mij een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. De mij onbekende schrijver van het stukje van verleden week, die wel eens de raadsvergade ring bezoekt, heett blijkbaar wei nig verstand van handel. Hij duidt in zijn schrijven aan. dat de boomen niets kosten (hoe naïef), in 't verslag der raad van Jan. jl. staat, dat het ongeveer 300 gulden gaat kosten. Dus de rekening vind je onder in de zak. Dan zegt de deskundige (lees vertegenwoordiger der Siercen- trale), dat kastanjeboomen aan de Zuiddijk het wel zullen doen. Tevens wordt de vraag gesteld .heeft v. Tiel wel eens een kastanjeboom gezien?". Mijn antwoord op dit laatste is: „een enkel exemplaar op beschutte plaats". Maar heeft de deskundige, of U, of iemand anders wel eens een laan van kastanjeboomen gezien in N.-H., welke op de vrije wind MET SUCCES is opgegroeid? Zoo ja, kunt U dan zeggen waarzoo? Ons dorp is arm aan boomen en toen de Zuiddijk werd ge rooid, heeft het velen leed ge daan, maar er was een stille hoop, dat er weer boomen werden geplant, die tegen hun leed zouden kunnen, dus snelle groeiers, welke tegen ons kli maat bestand zouden zijn. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Dirk van Tiel, Tuingracht 408, De Rijp. De huisvrouw denkt aan de groote schoonmaak! In voorraad: prachtig zwaar wit, rood of blauw aan vellen, wit kastpapier aan rollen, rollen wit damast papier, kastpapier met rand of kastrollen Rollen Crêpe Punaises WIJ ZIJN NIET DUUR I (Firma Eisma) De Rijp Coigres Bond voor Staatspensioiaeeriag De Pers- en Prop.commissie van den Bond voor Staatspen- sionneering deelt ons mede: Op het congres dat bovenge noemde Bond op 7 April a s. in de grote zaai van de Dierentuin te 's Gravenhage zal houden, en waarvoor een overstelpende be langstelling blijkt te bestaan, een congres dat de bedoeling heeft van voorlichtende aard te zijn, zullen over sociale en economi sche vraagstukken verband hou dende met onderdomsverzorging, o.m. het woord voeren: Mr. L. O. van Dam te Haar lem, over Jeugdwerk en staats pensioen. W. Drop te Rotterdam, H. S. van Houten te Groningen, Leden der Tweede Kamer; H. D. Louwes te Ulrum (Gr.), voorz. met en zonder veer in alle maten en prijzen. Elastieken Kousen, Kniekousen, Enkelstukken Platvoet zolen Ziekenfondsleverancier. v. d. Groninger Mij. van Land bouw; Mr. A. P. C. Peters te Den Haag, voorz. v. d. R.K. Volkspartij; J. Smid te Voorburg Oud-Referendaris, adviseur van Landbouw en Maatschappij. Voorzitter van het Congres is Ds. D. A. van Krevelen te Dei- num, terwijl het secretariaat van het Congresbureau is gevestigd te Ten Boer, Gron. de heer H. A. van der Zijl. Extra treinen uit verschillende provincies zullen de congresbe zoekers naar den Haag brengen, terwijl het vormen van een auto buskaravaan uit Friesland en Noord-Holland in een gevorderd stadium verkeert. Met de Haagsche politie wordt betreffende de parkeergelegen heid onderhandeld. De mogelijkheid bestaat voor niet - leden - belangstellenden lid van het congres te worden a f 1.50, waarvoor men dan gratis het stenografisch verslag thuis krijgt. Gpgave hiervoor te zenden aan den secretaris van het con gresbureau. Federatie vaa Vrijz flery. Yronwenclobs ia Noord-Hollaid Na een vergadering in de Ned. Herv. Kerk te Krommenie, onder leiding van Mw. Cannegieter- van lierson werd een federatie van Herv. Vrouwenclubs in N.- Holland opgericht. Er waren 22 Vereenigingen vertegenwoordigd, met 80 afgevaardigden. De propagandiste van de Friesche Federatie, Mw. Brümmer van Stiens, zette doel en streven uit een. In Friesland zijn 2200 vrou wen aangesloten. Vrouwenclubs van allerlei aard kunnen toetre den als b.v. Naaikransen, Zang verenigingen, enz. Een Reglement werd vastge steld. Het Bestuur werd als volgt samengesteld: Mw. Cannegieter (Krommenie) Voorz., Mw. de Boer (Wormerveer) Secr.-Penn., Mw. Aris (Amsterdam), Mw. Eikema (Schagen), Mw. Met (Zaandam), Mw. Rooker (Amster dam) en Mw. Mazee (Haarlem). Als contributie werd vastgesteld een dubbeltje per lid per jaar. Het inlichtingenbureau is ge vestigd te Wormerveer, Zaanweg 111 (Mw. de Boer). J.S. ürootschermer". Het staat er voor Zondag met het terrein weer bedroefd voor. Alles onder de sneeuw. Wat is het een troosteloos gezicht, jongens 1 Maar ja het is bij de anderen ook zoo. Er zal wel een wonder moe ten gebeuren, willen de wed strijden Zondag doorgaan. Maar daarom niet getreurd, want Zondagavond staat ons een k UiikiiAAl <£BaeparaM. Verkrijgbaar bij: O. ROT, Zuideinde, DE RIJP prettige avond te wachten. Dan toch geeft „Groolschermer" haar jaarlijksche feest avond, waar het steeds zoo gezellig toe gaat. Het bestuur heeft ditmaal een andere weg ingeslagen. Er zal buiten de trekking van de verloting ook nog gelegenheid zijn om zijn ge- geluk te beproeven op het be kende rad van avontuur, waarbij verschillende mooie prijzen zijn te winnen. Verder zal de heer Peperkamp van Uitgeest zijn medewerking verleenen en tot slot bal met de band van Jan Smit Rz. Alles bijeen genomen een goed ver zorgd programma waarmee wij Lid van den Ned. Spaarbankbond leder die een Spaarbankboekje bezit met een inlage van f 3.— kan zoo'n busje in bruikleen krijgen. hopen, dat de vereeniging het gestelde doel zal bereiken n.l. de bijdrage voor het speelterrein waaraan met zooveel lust en ijver wordt gewerkt. Zie verder advertentie in dit blad en wij rekenen op jullie allemaal. D. A.V.Y. -Nieuws. Van onzen secretaris: Kaarten voor de interland wedstrijd Nederland—België kun nen worden aangevraagd bij den secretaris tot 21 Maart a.s. Men houde er rekening mee, dat de wedstrijd zal plaats vinden in het Feijenoord stadion te Rot terdam. Hoewel het er niet naar uit ziet, dat Zondag de voetbal zal rollen op het AVV-terrein zijn vastgesteld de wedstrijden: De Rijp I—Kn.dam I 2 uur De Rijp a—Beemster a 12.30 uur P.P.C. fi.S.V.-Nieaws. in verband met de wedstrijd Nederland—Zwitserland waren jl. Zondag geen wedstrijden vast gesteld. Voor het verslag van de feest avond verwijzen wij naar het plaatselijk nieuws. Voor Zondag staat alleen vast gesteld GSV 2—Watergang 2 1.30 uur op het GSV-terrein. Of deze wedstrijd door zal gaan is twijfelachtig, daar de velden onder een sneeuwkleed bedolven liggen. Anders jullie beste beenije voor, dan kan een eervol resultaat misschien bereikt worden. P.P.C. Abonneert U op Folkloristisch Maandblad voor onze wijde omgeving (2e Jaargang) Redactie Beemster: W. Porte, G. Köhne, P. Zeeman Hz. f 1 per jaar fr. per post Abonnementen worden aangeno men in boekhandel Hoogcarspel. De Rijp, en bij den Administra teur P. Zeeman, Middenweg 111, Beemster. Het Maart-nr. is verschenen Proefnummers op aanvrage. Rijper Damclub-Nieuws Voor a.s. Dinsdag staal er wat anders op het programma. Dan gaan de tien sterksten tegen de sterkste tien van de R. K. Damblub in ons clubhuis om precies acht uur. En de anderen gaan naar het clubhuis van onze tegenstanders. Aller opkomst gewenschten op tijd aanwezig!! MARKT PURMEREKD Volvette kaas met Rijksmerk f 22. Kleine Boerenkaas f 21.f 0. Boter f 1.54—f 1.59. Kippeneieren f 3.25f 3.75. Eendeneieren f 2.75, Vette koeien f 0.62f 0.68 p. K.g. Vette varkens f 0.45—f 0.48 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERTEILINO PURMEUEN1) O.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 110000 Eendeneieren f 2.90—f 2.95 B roedeieren f 0.f 0. 100000 Kippeneieren 210000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0 65—66 3.70—3.80 63-64 - 3 60—3.75 60—62 m - 3.55-3.70 58-59 3.50-3.65 56—57 3.50—3^60 53-55 - 3.45-3.55 50—52 0.0.— 45-49 - Q-.-0.— Afdeeling PLUIMVEE Aanvoer Prijs per stuk Oude Kippen f 0.80 1.60 Oude Hanen - 0.k 0.— Jonge Hanen - 0.90 k 1.90 Oude Eeaden - 0.40 k 0.60 Jonge Woerden - 0.k 0. Konijnen - 0.k 0. Kilo Prjjs Oude Kippen - 0.47 k 0.52 Jonge Hanen - 0.90 k 0.52 K AASBEU RS. Dinsdag 9 Mrt. 1937. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 19 partijen, wegende plm. 24.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 22 per 100 pond LICHT OP voor AUTO's eu RIJWIELEN Van 13 Maart t|m 20 Maart '37 Zaterdag 6.29 uur Zondag 6.30 Maandag 6.32 Dinsdag 6.34 Woensdag 6.36 Donderdag 6.37 Vrydag 6.39 Zaterdag 6 41 Blocnote's en Dictaatschriften met veerrug in verschilledne formaten. Altijd vlakliggend NIET DUUR. Boekhandel HOOGCARSPEL (Firma) Eisma De Rijp

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 4