U koopt Voor Pasen iets nieuws!! M Inbraak-Verzekering yoldewijnEz West-Graftdijk kastpapier Papierhandel Uoogcatspel Vulpetlooden alle prijzen Nutsspaarfaankte Beemster Zurlohe's Manufacturenliandel - Glaspapier bloeiende plant! Moeders l G.J. Hoog'carspel Wij zijn niet duur! Ja, Dames komt U eens kijken Charmeuse onderjurken in diverse kleuren 180 ct Interlook Camisoles vanaf 18 ct Onze bekende prima kwaliteit ook in wit 65 ct Interlock dames en kinder directoires, in alle maten Wij brengen een reuze sortering Kousen in de fijnste beige en grijze tinten Zonnebrand, de nieuwste kleur! U slaagt bij ons. Corsetten in alle prijzen. Kent U het bekende Twilfit Corset? Vele dames dragen dit reeds tot volle tevredenheid. Handschoenen en sjaals, moderne soorten Ceinturen - Gespen - Corsages Heren! ook voor U brengen wij veel nieuws. Overhemden, ruime keuze 125 ct Weekend overhemden, iets extra fijns 180 en 155 ct Zelfbinders, in geweldige sortering, vanaf 25 ct Hoeden, in verschillende modellen Petten vanaf 50 ct Bretels, prima elastiek 45 ct Sokhouders vanaf 22 ct Zijden polo-shirts vanaf 120 ct Fantasie sokken 24 ct Jongens sportkousen Zwarte velvet broekjes Zijden polo blouses Slipovers Alpino's ZIET DE ETALAGE'S De Rijp Beiden werden met bijna al- gemeene stemmen herkozen. De heer D. Koning trad af als oudercomissielid, aange zien hij geen schoolgaande kin deren meer had. In diens plaats werd gekozen de heer P. Scher- merhorn, Het hoofd der school deed eenige mededeelingen betreffen de de jongste lageronderwijs- wetswijziging en de tandverzor- ging op school, waarvoor de Boerinnenbond, afd. Schermer, zich bijzonder interesseert. Aan gezien er nog geen definitieve voorstellen waren, werd dienaan gaande geen besluit genomen, wel verklaarde men zich in prin cipe voor medewerking. Van de gelegenheid het werk te bezich tigen werd een dankbaar gebruik gemaakt. Als altijd zorgden de dames voor de traditioneele „thee met koek". Tot slot eenige lectuur en dankte de voorzitter den heer Koning voor zpn verdiensten tij dens zijn 13-jarige periode van lid der oudercommissie. tegen LAAG TARIEF bij den Agent Stompetoren Bevorderd. De heer K. J. Govers, alhier, werd aan de Rqkslandbouwwin- terschool te Schagen bevorderd van de le naar de 2e klas. Onze felicitatie 1 Beemster Aanbesteding bonw kantoor en woning Nntsspaarbank. In het Heerenhuis, alhier, vond Zaterdagmiddag jl. de aanbeste ding van het maken van een kantooagebouw met woning voor de Nulsspaarbank in Z.O. Beem- ster plaats. De uitslag luidde: 1. R. W. Brand, Beemster (20.144 2. B. Groot en A.Smit, P'end f20.190 8. Stoel en Slot, Beemster f20.500 4. H. J. Brand, Beemster f 21.000 5. H. V. en J. de Vries, P'end f21.050 6. J. Benjamin, Beemster f 21-075 7. G. Matser, De Rijp f21.140 8. J. Kramer Jz., Oudendijk f21.217 9. Th. Reuzenaar, P'end f 21,559 10. T. Bloothoofd, Beets f21.721 11. P. Schotsman, Schermerh. f22.000 12. I. de Vries en Co., P'end f22.100 13. H. E. Fritzen, Beemster f22.300 14. Joh. van Ammers, Heilo f22.727 15. Th. Braak, Beemster f22.800 1G. G. Slot, De Rijp f23.765 Aan no. 3 van de lijst, Stoel en Slot, Beemster, werd het werk gegund. Vergaderiig „D.U.T." Zaterdagavond jl. vergaderde de Oud-leerlingen Vereeniging D.U.V. De spreker, de heer B. In voorraad prachtig zwaar wit, rood of blauw aan vellen, wit kastpapier aan rollen, rollen wit damast papier, kastpapier met rand of kastrollen Rollen Crêpe Punaises Wli ZIJN NIET DUUR I (Firma Eisma) De Rijp Sypstra sprak over Engeland. Er werden lichtbeelden vertoond. Het was een interessante, leer zame avond. UitvoeriDg„DarmoBie"ea „Onder Ons" Zaterdagavond gaf de zang vereniging,Harmonie'met mede werking van het muziekgezel schap „Onder Ons" uit Heerhu- gowaard een uitvoering in het Heerenhuis. Het is een succes volle avond geworden, waarop goed gezongen en gemuciseerd werd. Vergadering Akkerbenwers. Donderdagavond hield de ver eeniging van Akkerbouwers een vergadering in café Beunder. Ais spreker trad op de heer lr. van der Ban uit Wageningen Maakt met de Paaschdagen Uw woning gezellig met een Fa. TUIN EN KROONE, De Rijp met het onderwerp: Moderne landbouwerktuigen. Besloten werd een proefveld in de Beemster aan te leggen, waarop door leden en anderen een wedstrijd gehou den zal worden in het contro leeren van ziektegevallen bij aardappelen. Alkmaar Adres van de Kamer vai Koophaidel. De Kamer van Koophandel en Fabrieken van Hollands Noorder kwartier, alhier, verzond aan Hare Majesteit de Koningin een adres, waarin de Kamer Hare Majesteit verzocht Hare goedkeu ring niet te willen hechten aan de verordening der Gemeente Alkmaar van Vrijdag 19 Maart jl., in welke verordening het Ver- gunningsrecnt van f 10.— op f 12.50 voor elke f 50.— huur waarde werd gebracht. In dit adres wees de Kamer er onder meer op, dat zij de de laatste jaren, in verband met de uiterst slechte toestand in het hotel-, café- en restaurantbedrijf, herhaaldelijk bij den minister had aangedrongen op verlaging der vaste lasten voor deze be drijven en dat dus deze verhoo ging, op een oogenblik, dat bo vengenoemde bedrijven veelal nieteens aan hun huidige ver- De opvoeding van Uw Dochter is eerst dan volmaakt, wanneer zij haar kleding geheel zelf standig heeft leren vervaardigen Modevakschool N. HOFSTEDE—ST0LK Heerengracht 9 Purmerend plichtingen kunnen voldoen, wel zeer teleurstellend is. Voorts vestigde zij de aan dacht op het feit, dat ook het college van B. en W. en de Ge- mooie smaakvolle ansichtkaarten w.o. 20 soorten felicitatie-kaarten en de nieuwste fotokaart van De Rijp in den Boekhandel (Firma Eisma) De Rijp Zie de étalage meenteraad van Alkmaar, alsmede Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, niet vóór deze verhoo ging waren, maar gezwicht zijn voor den druk, uitgeoefend door den minister van Financiën en de Commissie van overleg inzake Gemeentebegrootingen, door de verhooging als eisch te stellen voor een extra-uitkeering uit het werkloosheidssubsidiefonds. Verder wees de Kamer er op, dat, volgens haar oordeel, deze pressie in strijd is met de Wet van 28 Juli 1933 tot wijziging van de Wet op de Personeele Belasting, door welke Wet de Regeering ten duidelijkste heeft le kennen gegeven, dat ook volgens haar oordeel het café-restaurant bedrijf in een noodtoestand ver keert en de Gemeentebesturen zelf het beste in staat zijn te be- oordeelen hoever zij kunnen gaan met het belasten daarvan. Hoorn. Verbetering Draafsingel. B. en W. stellen den raad voor den Draafsingel van een nieuw wegdek le voorzien. Tevens zal dan voorzien kunnen worden in 't verkeersprobleem, hetwelk hier alles te wenschen overlaat. Het nieuwe wegdek zal dan on geveer 18 c.M. lager komen te liggen, terwijl alle boomen zul len worden gerooid. Hierdoor wordt een goede verkeersweg verkregen. Er zal een nieuwe boombeplanting worden aange legd van kastanjeboomen, maar zoo, dat het verkeer hiervan geen hinder ondervindt. Het werk zal in werkverschaf fing worden uitgevoerd. Tevens zal het voorste stuk van de Drie- boomlaan van een nieuw weg dek worden voorzien, aansluitend bij het achterstuk van deze laan. N.H.D. Boekhandel O. J. HOOGCARSPEL laschrijvingea Handelsregister. Van 16—23 Maart 1937. Nieuwe Zaken: Alkmaar - S. Kaper, Laat 180, slagerij. W. Metz, Hoogstraat 2, winke lier in rijwielen, enz. Heiloo - Me Ma Ho, Kenne- merstraatweg A 365, autobedrijf enz. Wijzigingen Alkmaar - Handelsonderneming „Taco". Lindenlaan 35, stroop- meleerinrichtingnieuwe eigenaar. J. Kerkmeer, Schermerweg 1, timmerfabriek; omgezet in ven nootschap onder firma. Den Helder - Algem. Vereeni ging voor Ziekenhuisverpl. en Specialistenhulp „Voorzorg", Be goniastraat 3; bestuurswijziging. N.V. Ned. Schoen Industrie voorheen Gebrs. Hoogenbosch, Amsterdam; fll. Den Helder, Weststraat 66 en Zuidstraat 68, opgeheven. Heerhugowaard-Noord - Coöp. Boerenleenbank, Middenweg C 51bestuurswijziging. Koedijk - Coöp. Boerenleen bank, Kanaaldijk 240; bestuurs wijziging. Noord-Schaiwoude - Coöp. Boerenleenbank, Dorpsstraat B 51bestuurswijziging. Sint Pancras - Firma Bruin en Zonen, Benedenweg (Noord einde 125, timmerbedrijf en schui tenmakerij; wijziging bepalingen rechten van derden. Zuid-Scharwoude - W. Kraak man, Dorpsstraat B 109, kruide nierswinkel; overgegaan aan G. J. Dongelmans. Opheffingen: Alkmaar - B. Bibo (fa. W. G. Kusteis), Laat 186, boekhan del en religieuse artikelen. Lid van den Ned. Spaarbankbond leder die een Spaarbankboekje bezit met een inlage van f 3.— kan zoo'n busje in bruikleen krijgen. Congres Bond voor Staatspensionneriag De Perscommissie van den Bond voor Staatspensionneering deelt ons mede De Minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden en daarvan aan het Congresbureau medede ling gedaan, dat Z.E. geen be zwaar heeft, dat werkloze bezoe kers van het op 7 April te Den Haag te houden Congres van den Bond voor Staatspension- nering, hun stempelplicht ver vullen op het Congresbureau te Den Haag. Voorts is door den Minister toestemming verleend, dat de werklozen, die In werkverschaf fing arbeiden, mits bij de werk- teiding geen bezwaar bestaat, het congres bezoeken. De vergunning daartoe zal echter door belanghebbenden moeten worden aangevraagd aan den Inspecteur van de Werkver schaffing, terwijl uiteraard geen

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2