Nutsspaarbank sfeer" 33 ZURLOHE'S Manufacturenhandel, De Rijp Zeeuwsche aardappelen Bijbellezing en zang. Evangelisatie- Samenkouist Met deze wijzigingen vereenigt de raad zich. 6. Vaststelling suppletoire begroo ting 1937, De voorzitter zegt, dat enkele posten er nog afzonderlijk bij moeten. Na eenige toelichtingen keurt de raad deze posten goed. Rondvraag. Mw. Slooten-Smit geeft haar zienswijze over de steun B. Zij wilde enkele personen meer mee laten deelen in deze steun. B. en W. zullen het onder het oog zien. Voorts bespreekt zij het e.v. afsnijden van van het electrisch licht van ouden van dagen, om dat het te duur wordt. Het is een gevaar, als deze menschen weer terug moeten moeten naar een petroleumlamp, zegt spr. De voorzitter ziet echter ook hier de moeilijkheid van het trek ken van een grens. Het college van B. en W. zal het gesprokene nader bezien. Mw. Slooten-Smit vraagt, of aan de Zuidzijde van het voet balveld boomen kunnen geplaatst worden. De voorzitter zegt, dat dit niet mogelijk is. Vermoedelijk zou de sloot gedempt kunnen worden. De hr Schot merkt op, dat de straat te Driehuizen nog niet verbeterd is. De voorz. zegt, dat de opdracht is verstrekt aan den hr de Geus en spoedig uitgevoerd zal wor den. De hr Heinis meent, dat er geen kolenbon is verstrekt aan de werkloozen met een kasuit- keering. De voorz. deelt mede, dat Ged. Staten daar bezwaar tegen hebben gehad. De hr Heinis vraagt, of dit nu alsnog mogelijk is. De voorzitter antwoordt hierop, dat het subsidie dan in gevaar komt, als de gemeente het wel zou doen. De hr Heinis legt zich hierbij neer. De voorzitter sluit hierna de ver gadering. De Rijp 55-jarige Bchlrereeaigiiig. Vrijdag 23 April a.s., herdenkt het echtpaar D. de JonghMz.en G. de Jongh—KrooneCd,, alhier, den dag, waarop zij voor 55 jaar in het huwelijk traden. Het zal hun zeker dien dag aan belangstelling niet ontbreken. Geslaagd. De heeren J. Middelkoop en A. Scheper behaalden te Hoorn op 12 April jl. het diploma voor melkcontroleur. Onze felicitatie. te Heemster Lid van den Ned.Spaarbankbond Kantoor geopend: Maandag: van 9—4 uur Dinsdag: 3—4 en van 6Va—8V« uur Woensdag: 9—4 uur Donderdag: 9—4 Vrijdag: 9—4 en van 6V>—81/» uur Zaterdag: 9—1 uur DINSDAG te PURMEREND (Koemarkt no. 6) van 81/»— 12V« uur. Onze ii'oi'dijnen scheppen in Uw woning Alvorens Uw inkopen te doen, neemt eerst een kijkje in onze etalage. Wij brengen een uitgebreide keuze marquisette, etamine, voile, enz., reeds vanaf 12 cent tot de fijnste soorten Ook in overgordijnstoffen hebben wij juist iets voor Ui Sortering..., prima kwaliteiten... en lage prijzen..., dat vindt U in Twee jongens haddenbijna een karper. Woensdag j 1. deed Henk van Straten al zijn moeite een prach tige karper (plm. 50 centimeter) te pakken, welke in het water langs de Doopsgezinde Kerk zwom. Juist, toen hij meende, dat hij het beest grijpen kon, verloor Henk zijn evenwicht en schoot het water in. Behoorlijk kopje onder. Engeen karpematuur- lijk. Zijn broertje Thijs, die het zag gebeuren, bedacht zich niet lang en sprong er bij om Henk er uit te halen. Wat hem ook gelukte. Even daarna kwam Jan Timmer met een schepnet van huis en de karper liet zich al heel ge makkelijk met dit werktuig op de wal halen 1 Intusschen was het voor Henk van Straten goed afgeloopen, want alleen had hij niet uit het water kunnen komen. VOOR DE BRUIDSDAGEN. Nieuwe Bloempotten en Vazen '37. Bestelt, wat ge wenscht vroeg genoeg en wij zorgen dat alles in de juiste orde uitgevoerd wordt Fa, TUIN EN KROONE, De Rijp „Be Rijper Express". We wijzen belangstellenden op de advertentie betreffende het rijden van „De Rijper Express". Hei vertrek zal zijn bij het station „Post", alias „Het Rijper Wapen" Naar we vernemen, zal deze avond 17 verschillende nummers bevatten, welke elk op zich zelf veel afwisseling bieden. Het spreekt van zelf, zoo zei men ons, dat „De Rijp" hier een groote rol in speelt. O.m. wordt als bijzondere attractie een imi tatie van 6 ingezetenen gegeven. Het juiste raden wie deze zes zijn, geeft gratis kans op aardige belooningen. Dit is de laatste avond van een dergelijk genre, welke door den heer Hoogstraten zal wor den gegeven in de Rijp, gezien de verschillende verbintenissen in grootere plaalsen, zooals Haar- lem, Meppel, den Haag, Wage- ningen, Arnhem, Utrecht, enz., waar meer kunstzinnige werken worden gevraagd. Wie zich Zondagavond wil amuseeren, kunnen wij aanraden (gezien het groote succes van verleden jaar): Rijdt Zondag 18 April a.s. mee in „De Rijper Express"! Nieuwe decorsl Men leze de betreffende adver tentie, voorkomende in dit num mer. Eraagelisstie-samenkoiist. Op Woensdag 21 April a.s. houdt de Geref. Kerk te Scher- merhorn een Evangelisatie-samen- komst in het Hotel De Eendracht" van Mw. de Wed. J. v. d. Vliet. Voor bijzonderheden lezen be langstellenden de betreffende advertentie voorkomende in dit nummer. Plakborden. Door de Gemeente zijn ook thans weer voor de a.s, verkie zing de bekende borden geplaatst, waarvan door de verschillende politieke partijen voor het op- Voor BETER kwaliteit iar D. VAN TIEL - DE RIJP plakken van hun reclame-platen gebruikt gemaakt kan worden. Eén bord is op het terrein van den heer Scheepbouwer aan de Rechtesiraat neergezet, het tweede staat op het terrein van den heer G. de Jong aan de Kerkstraat. Terwijl het derde zijn tijdelijke standplaats heeft gevonden op de voormalige woonplaats van Mw. de Wed. Oud op het Westeinde. Zoodat ook ditmaal weer ge tracht is, vervuiling van muren, boomen enz. tegen te gaan. Gevonden en verloren. Gevonden: een mes in leren sche de, een portemonnaie zonder inh., een sigarenaansteker. Verloren: rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. Laat Uw Dochtertje haar eigen jurken maken. - Speciale lessen voor meisjes tot 14 jaar op Woensdagmiddag Lesgeld I 1.75 per maand Modevakschool N. HOFSTEDE—STOLK Heerengracht 9 Purmerenil GS-rafit Baldadigheid. Jl. Zondag kwam de heer B alhier, tot de onaangename ontdekking, dat in dien af geloopen nacht nabij „De Leij" door kwaadwilligen een opper vlakte van een paar honderd M2 veengrond, die reeds ten deele tot het maken van turf was afge stoken, in een sloot was gewor pen, hetgeen voor hem een groote schade is. De politie stelt een onderzoek in. Grootschermer Biljarten. Dinsdag speelde „Ons Genoe gen" haar laatste thuiswedstrijd tegen D.O.S. uit de Rijp" uit de Rijp. Laatstgenoemde had een invaller, waardoor zij nogal ge handicapt was Ons Genoegen was echter in goede vorm. Ons Gen. 10 gesp., 7 gew,, 3 verl. 931 pntn. DOS 10 gesp., 3 gew., 7 verl., 781 pntn. Met een verlies van niet min- dan 150 punten bleven de man nen van Piikes baas van het groene laken. Al met al is het weer een mooie sportieve wedstrijd ge weest, en wij hopen, dat die in de toekomst zoo zullen blijven voortduren. Driehuizen Ouderavond. Woensdag 15 April j.1. werd alhier de Ouderavond gehouden. Aanwezig Waren 25 ouders en het onderwijzend personeel. De heer Reijnberg, het hoofd der school opendeen heette allen welkom. Na de opening zongen de groot ste kinderen een vers. Een harte lijk applaus van de aanwezigen was hun dank. Door Hilletje Weijman, Neli Ouweltjes, Annie Schaap, Marietje Voorlhuizen, Trienlje de Boorder en Tinie Moerbeek e.a, werden voordrach-, ten zang en samenspraken gegeven. Hierna werden ook door den heer Reijnberg en de onderwijze res, mej. Schermerhorn eenige nummers ten beste gegeven. Alles werd zeer gewaardeerd door de aanwezigen. Na dit gedeelte werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De rekening van het St. Nicolaas- feest werd nagezien en in orde bevonden. Bij de besluuts-verkiezing (af tredend de heeren D. Weijman en W. Schermerhorn), werden de dames de Haan en Spaan met meerderheid van stemmen ge kozen. De Lager Onderwijswet vond hierna ruime bespreking. Bij de rondvraag stelde mw. Kuil eenige vragen in verband met het geneeskundig onderzoek op school. De secretaris zal zich in ver binding stellen met den dokter betreffende dit punt. In zijn slotwoord dankte de voorz. de heeren Weijman en Schermerhorn voor hun werk zaamheden in de Ouder-commis- sie verricht. Deemster Cabaretavond „Kamt naar Kracht" Zaterdagavond gaf de tooneel- vereeniging „Kunst naar Kracht" een cabaretavond, ten bate van het Beemster-feestcomité. Niet alleen was het spel te prijzen, maar in niet mindere mate het vlotte en gezellige program ma. Door verscheidene leden werd met algeheele overgave gespeeld. Na afloop van de voorstelling dankte de heer D. Nobel namens het feestcomité en de aanwezigen voor de genotvolle avond. Bezoek aan „Artis". Zondagmiddag bracht de ont wikkelingscursus voor Volwas senen te Noord-Bsemster onder leiding van de heer A. Weder een bezoek aan Artis. Ondanks het minder gunstige weer werd er door de cursisten volop genoten. Btzoek aan „De Tijd". Woensdagmorgen brachten ver schillende leden van de Boerin- nenbond een bezoek aan zuivelfa briek „De Tijd'', om het kaas en boter maken van nabij eens gade te slaan. uitgaande van de Geref. Kerk te Schermerhorn op Woensdag 21 APRIL a.s., 's avonds HALF ACHT, in het Hotel van de Wed.J. v, d. Vliet te DE RIJP KOMT EENS LUISTEREN

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2