de beste! 1 J zijn en blijven r Laat U de nieuwste modellen toonen (FIRMA EISMA) - TEL. 1 - DE RIJP SPORTNIEUWS. „Y.Y. firootscbermer". Het was voor de groenzwarten een bittere pil, die hun eerste elftal te slikken kreeg. Met niet minder dan 8—1 moesten zij in .Grootschermer" hun meerdere erkennen. Het stond er, wat het weer betreft, niet zoo schitterend voor. Over de wedstrijd zelf zullen wij maar niet uitwijden. Met de rust was de stand al 5 0. Na de rust, toen „Graftdijk" de wind meekreeg, konden zij het niet verder brengen, dan 1 doelpunt. Graftdijk beging de fout, haar beste speler, de rechtsbuiten niet in het spel te betrekken. Alles ging over links. Daarbij liepen zij het eerste kwartier veel te hard van stapel. Ook na de rust waren zij het eerste kwartier sterk in de de meerderheid. De Groot schermer-achterhoede was echter niet te passeeren. Wat echter de meeste voldoening had, 'was de sportieve verhouding onder ling in het veld. Geen wanklank werd gehoord. Bravo Groen zwarten, dat was sportief. Voor Zondag a.s. staat er een zware uitwedstrijd op het pro gramma. Dan word. de strijd aangebonden tegen de Rijp 11. Weten de zwartwitten deze ook te winnen, dan jadat is te mooi, om waar te zijn. Wij houden het voorloopig op een gelijk spel aan, waarmee „Grootschermer" best tevreden kan zijn. Voor het tweede is de wed strijd tegen Graftdijk II vastge steld. Als de jongens van Krul een beetje uitkijken kunnen de puntjes thuis blijven. Voor het eerste begint de wed strijd om half twee en voor het tweede evenzoo. Pakt allemaal nog eens flink aan, misschien kunnen we in het volgende verslag verblijdend nieuws vermelden. D. REO.-Nieswi. De uitslagen van de op Zon dag gespeelde wedstrijden luiden Reo 1—Purmerend I 2—2. Reo b-Jr—Purmerend b-Jr 3—1. De kleine b-Jr hebben zich dapper gehouden, want de Pur- merender jongens waren veel zwaarder en grooter. Reo I, dat vanwege het glad de veld heel wat minder speelde, dan In de Competitie, wist ten slotte toch nog een gelijk spel te behalen. Enkele aardige scher mutselingen voor de doelen wa ren nog wel interessant, maar overigens gaf deze wedstrijd wei- nig te genieten voor de bezoekers. Daar er niets was afgesproken, besloot men na afloop elk 5 penalty's te nemen, om zoodoen de uit te maken, wie de uitgeloof de tak van den heer G. Molenaar in zijn bezit zou krijgen. Elke club benutte 3 van de 5 penalty's en toen werd Pur merend eigenaar. Deze 5 penalty's waren be paald nog wel aantrekkelijk, daar de meeste supporters den regen trotseerden om dit nog even mee te maken. Reo II stond op enkele spelers na klaar, om naar EDO te gaan doch besloot toen, gezien de twee spelers, die niet mee wilden vanwege den regen, toch maar thuis te blijven. En nu a.s. Zondag. Reo I speelt den returnmatch in Pur merend, alsmede onze a-Jr, dat tegen Purmerend a uitkomt. Reo II gaat met de bus van Hooijberg naar Bovenkarspel om den laatsten Competitie-wedstrijd te spelen tegen KGB III. Als onze jongens dezen wed strijd winnen dan is ook Reo II Kampioen. Supporters kunnen voor 50 ct mee. Vertrek is 11 uur daar om 12.30 uur gespeeld moet worden. We rekenen op een overwin ning, jongens, dus doet je uiterste bestl Reo zal op Zondag 23 Mei de eerste Zondag na Pinksteren voor het jaarlijksch uitstapje een ge zamenlijke autotocht organiseeren, en wel naar den Haag en Sche- veningen, om dan 's middags den Internationalen voetbalwed strijd bij te wonen tusschen het R.C. elftal en het Oostenrijks R.C. elftal. Degene, die dit uit stapje wil maken, gelieve zich op te geven vóór 25 April bij den heer Abels, den heer Put, of den heer Oudejans. Dan kan het Bestuur bijtijds kaarten kestellen voor den wed strijd. fi.S.Y.-Nieuws. J.l. Zondag trok GSV I naar Grootschermer, om aldaar Groot- Schermer I te ontmoeten. Door de regen van Zaterdag was het terrein niet in al te beste condi tie, vooral het dorpsdoel, daar was het gewoonweg een mod derpoel. Als de heer Wülf beginnen laat, heeft G een invaller voor haar I. back en is Grootschermer volledig. G zet er direct een flink tempo in en had bijna suc ces als de achterhoede niet vlug opruimt en de r-binnen net naast schiet. Grootschermer komt nu geweldig opzetten en wist voor de rust 5 maal het net te vinden. Na de rust als G voor de wind speelt, zet zij alles op den aan val en moet de Grootschermer- verdediging ai het mogelijke doen om doelpunten te voorkomen, een snelle doorbraak van Groot schermer brengt haar het zesde punt. Daarna trekt G weer ten aanval en hieruit weet de l.buiten de eer te redden. Gr. scoort nog 2 maal en won eenigszins geflat teerd, doch verdiend met8—1 en is nog steeds ongeslagen. GSV U—Watergang II kon door terreinafkeuring niet doorgaan. Voor Zondag: Gr.schermer II—GSV II om 1.30 u. te Grootschermer. Kwadljk I—GSV I om 1.30 uur te Kwadijk. Zet de tanden op elkaar Gr.- Zwarten en doet allen je best, dan kan misschien een gelijk spel worden behaald. Supporters die met GSV I mee willen, gelieven zich zoo spoedig mogelijk op te geven. De bus vertrekt om 12.30 uur vanWest- Graftdijk. P.P.C. A.Y.Y. -Nieuws. En weer regende hetDe vastgestelde wedstrijden konden voor den zooveelsten maal geen doorgang vinden. Dat op deze manier het einde der Competitie niet bij nadering is te schatten, zal een ieder duidelijk zijn. We houden echter vol, en kondigen thans opnieuw aan de reeds et telijke malen uitgeschreven derby De Rijp II—Grootschermer 1. Wij gelooven, dat we hiermede thans kunnen volstaan, daar over krachtsverhouding, enz. genoeg reeds geschreven is. De spanning zal er echter niet minder om zijn. AVV 1 gaat op bezoek bij de Zaansche Boys I. Ook hier wacht ons eerste een zware taak, we hopen slechts, dat zij de inzin king tegen Knollendam te boven zal zijn. De werkzaamheden aan ons nieuwe terrein bij de Gasfabriek vorderen thans snel. De mooie beplanting om het terrein geeft reeds een geheel ander aanzien aan het Sportveld. De tijd nadert dus, waarop op „eigen bodem" gespeeld zal worden. Voor a.s. Zondag dus: Zaansche Boysl—De Rijp I 2 uur De Rijp II—Gr.schermer 11.30 uur P.P.C. lasckrijriig» Handelsregister. Van 6-13 April 1937. Nieuwe Zaken: Alkmaar - L. Hovenier, Voge lenzang 10, detailhandel in maat- kleeding en confectie. Nic. Poland, Scharloo 25, win kelier in visch en fruit. Den Helder - C. A. Kolster, Gasstraat 44/46, café. Texel - W. Burger, de Koog (Dorp), timmerbedrijf. J. Boon, Koogerweg 20, Den Burg, metselaar. Wijzigingen Alkmaar - N.V. Kaashandel Maatschappij „Gouda", Gouda; bestuurswijziging. Noord-Hollandsch Landbouw- crediet N.V., Voordam 11; wij ziging agentschap Bergen. Bergen - C.V, Autobusdienst Noord-Holland, Kanaaldijk 9; omgezet in een naamlooze ven nootschap. Den Helder - N.V. Maatschap pij „De Eendracht", Graven straat 61uittreding commissaris. Limmen - Ziekenzorg, Achter weg a 122; bestuurswijziging. Noord-Scharwoude - Noord- Hollandsche Conservenfabrieken „Peter Verburg", Dorpsstraat b55, benoeming procuratiehouders. MARKT PURMEREND Volvette kaas met Rijksmerk f 19.50 Kleine Boerenkaas f 17.50f 0. Boter f 1.36—f 1.45. Kippeneieren f 2.60f 2.90. Eendeneieren f 2.50. Vette koelen f 0.62f 0.68 p. K.g. Vette varkens f 0.45—f 0.47 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEILING PURMEREND G.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 175000 Eendeneieren f 2.55—f 2.85 Broedeieren f 0.f 0. 130000 Kippeneieren 305ÖÖÖ Totaal 70-80 Kg. f 0.0 65—66 2.80—2.90 63-64 2.80—2.85 60—62 2.70—2.80 58-59 2.65—2.75 66—57 2.60—2.65 53-55 2.55-2.60 50-52 0.0.- 45-49 0—0.- KAASBEURS. Dinsdag 13 April 1937. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 22 partijen, wegende plm. 53.000 K.G. Handel matig. Hoogste pr|js f 18 50per lOOpond

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 4