Gekleurds Liijjeries Zurlohe's fiflanulaclurenbdel, De Dijp Coopsratieve Spaar- en Voarscbtbank Bewaar Uwfoto-omslEpn! één vergrooting', CADBAU. Foto Jac. Molenaar '36o - ©en g-elieel nieuwe sortering-. Dames Nachthemden 98 cent. Meisjes Nachthemden 39 cent, met kleine stijging per maat. Dames Pyama's 145 cent. Meisjes Pyama's 80 cent, met kleine stijging per maat. Heren Pyama's, moderne strepen. Jongens Pyama's 90 cent, met kleine stijging per maat. Ziet onze speciale Etalage! Ook onze fantasie-Schortjes vragen Uw aandacht als penningmeester van het Zie kenfonds waardeerende woorden en woorden van spijt, dat het goede samenwerken tot een zoo plotseling einde was gekomen. Met de woorden: „Deze bloemen van thans wor den met weemoed geschonken, terwijl nog voor kort een huldi ging plaats had van gelukkigen aard, de herdenking van Uw 40- jarig huwelijk. Gij zult ons ech ter in dankbare herinnering bij blijven. Rust zacht" besloot spr zijn welgemeende woorden. De heer Ds. Keuning trad naar voren en dankte den heer Eisma, naar hij vermoedde namens alle buren op het Oosteinde, voor de vele prettige uren, waarin o.a. hij ook genoten had van Eisma's optimisme en zijn eenvoudige natuur. Zijn woorden van troost gingen uit naar zijn vrouw en kinderen en spreker wenschte hen kracht toe in den komenden moeilijken tijd. De heer Ds. Kastein, die aan het sterfhuis treffende woorden van troost tot de achterblijvenden had gericht, kenschetste den heer Eisma als voormalig lid van de Kerkvoogdij, en als lid van de restauratie-commissie van de Herv. Kerk. Spr. begreep, welk een belangrijke plaats de heer E. in het openbare leven had ingenomen. De heer C. J. Visser dankte voor de betoonde belangstelling. Een 9-tal kransen en takken van corporaties (Gemeenteraad de Rijp; de Bank; het Rijper Zie kenfonds; Floratia en De Hen gelaar) en personen dekten ge heel de baar. Dat hij moge rusten in vrede. JDe Kijp Siecht bazoohte vergadering Zaterdag 22 Mei belegde de C P.N. een vergadering in café Post alhier. Slechts weinige belangstellenden waren opgekomen, zoodat de heer Steenbrugge, van Amsterdam, zijn rede wijzigde in een korte uit eenzetting van die rede. Dit alles werd aangehoord om de bekende ronde tafel. Teraaraebss'elliii.? Jen Rol. Onder groote belangstelling werd Dinsdagmiddag één der hardste werkers van de Voetbal vereniging AVV, de heer Jan Rol, ter aarde besteld. Een ernstige kortstondige ziekte maakte een einde aan zijn leven. De heer Sieswerda sprak tref fende woorden namens AVV, terwijl Ds. Keuning troostvolle woorden sprak tot de bedroefde familie. Yergadering „De Hengelaar" Dinsdag 25 Mei 1937,'s avonds 8 uur vergaderde „De Hengelaar" in het café Post. De heer Schouten, voorz., opent en heet allen welkom. Spr. is getroffen door het over lijden, na een korte ongesteldheid, van het lid, den heer Eisma, die als trouw lid bekend stond. Het spijt hem, en hij vermoedt wel alle leden, dat hij zoo plotseling uit het leven is genomen. In algeheele stilte worden deze worden aangehoord. Voorts memoreert spr., dat de eerste te houden wedstrijd een karperwedstrijd zal zijn. Hierna leest de secretaris, de heer Jb. Plukker, de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd onder dank zegging goedgekeurd worden. Het ligt in de bedoeling op de eerste Zondag in Juni in bootjes te gaan visschen. De Gouw wordt door verschil lende leden genoemd als visch- water. Andere stemmen gaan op naar het buitenwater te gaan, doch als reclame voor ons eigen vischwater is dit niet toelaatbaar. De meerderheid is danook voor de Gouw. Men stelt vast om 4.30 achter Blokdijk aanwezig te zijn. Het verplicht aas is: aardappel. En er zal gevischt worden met 1 haak. De heeren de Vries en Obeé opperen het idee bij zijn teraar debestelling het overleden lid, de heer Eisma, een tak of krans ten teeken van medeleven te geven. Geen der aanwezigen is hier tegen. Een voorstel wordt naar voren gebracht om niet alleen het puntenstelsel te laten gelden, doch ook het gewicht te laten tellen. Het voorstel wordt ntet onder steund. Het ingekomen stuk voor ver laging van de contributie wordt voor kennisgeving aangenomen, daar toelichting gegeven kan worden. De voorz, hoopt in zijn slot woord, dat er veel visschers zul len zijn om de mooie prijzen in de wacht te „sleepen". Aaflfijdioe voorkomen. Doordat met een zeswielige- vrachtauto van B. uit Helloo in de Rechtestraat alhier, bij het tegenkomen van de door dokter Schermerhorn, alhier, bestuurde luxe-auto, niet voldoende naar rechts werd uitgeweken, zag ge melde dokter, ter voorkoming van een aanrijding, zich genood zaakt te trachten met zijn auto over het stoepje voor de woning van notaris Luljckx te rijden, hetgeen hem dan ook gelukte, doch waardoor de buiten- en binnenband van het rechtervoor wiel van zijn auto werden ver nield en de velg ten deele werd ingedeukt Gelukkig reed dokter S. niet hard, waardoor hij zijn auto spoedig tot stilstand kon brengen en persoonlijke ongelukken wer den voorkomen. Vergadering Vronwenclub „Onder Ons". Woensdagavond vergaderde boven genoemde Damesclub in het café van den heer Post. De voorz., Mw. Kostelijk, leidde de bijeenkomst. De notulen, gelezen door de secre taresse, Mw. Sas-Kllnkenbcrg, werden onveranderd goedgekeurd. De hoofdschotel van den avond vormde het bespreken van een reisje. Besloten werd met een autobus op Donderdag 15 Juli een uitstapje te maken naar Amersfoort en omgeving. Op de terugreis zal te Amsterdam een bezoek gebracht worden aan een schouwburg. De Verkiezing Op rustige wijze is de ver kiezingsdag in onze gemeente verloopen. Oogenblikkelijk na de uitslag werden de cijfers per Bulletin door ons bekendgemaakt, welke voor onze ramen en de ramen van verscheidene andere winkels werden opgehangen, en terstond druk besproken werden. Kort daarna konden we even eens de uitslagen bekendmaken van de gemeenten Graft en Z- en Noordschermer, welke daarna voor onze winkel nog werden opgehangen. Verplaatsing kantoor Bank. We wijzen leden en spaarders van on ze plaatselijke Spaar- en Voorschotbank „De Rijp" G.A. op de advertentie be treffende het nieuwe adres van het kantoor der Bank. Raadsrergaderieg- Vrijdagavond 28 Mei verga derde de Raad onzer gemeente. Het verslag van deze vergade ring treffe men in het volgend nummer aan. Gevonden en verloren. Gevonden; een rijwielbelasting- merk. Verloren: een gouden ring met 3 steentjes. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Regel mat ig' worden ons nog steeds ge bruikte postzegels gebracht ten dienste der t.b.c. bestrijding Doch meerderen kunnen hier nog meedoen aan dit dank bare, nietskostende mede leven me! de ernstige patiënten Graft Geslaagd. Mej. C. J. E. Kastein. alhier, legde een dezer dagen met goed gevolg bij de Kon. Ver, van Leeraren het examen af ter ver krijging van het Diploma Steno- Typiste Nederlandsch en En- gelsch. Onze felicitatie. Bzgia vaa brand. Jl. Dinsdagavond ontstond een begin van brand bij den vee houder J Mul in de Graftermeer, doordat diens kinderen kans had den gezien een doosje lucifers te bemachtigen en het hooi in den kapberg in brand te steken. Een dochter van G. Mul, die dien dag de huishouding van haar oom J. Mul waarnam, aangezien hij met zijn echtgenooie bulten de gemeente vertoefde, ontdekte zeer spoedig den brand en trachtte met emmers water een en ander te blusschen, het geen haar echter niet gelukte. Gelukkig kreeg zij spoedig hulp van andere personen, waar na, door middel van een slang op de waterleiding, het vuur kon worden gebluscht. Gelukkige. Door de „H.AC.O." te Den Haag, werd alhier Maandag jl. een bedrag van f 735.- afgedra gen op nummer 6242, trekkende op de Staatsloterij. Vcrlorea. Verloren: een kinderschoen. Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. Bcemster Opheffing Zuivelfabriek. Vrijdag 21 Mei jl. besloten de leden van de Zuivelfabriek „De Vlijt", alhier, zich aan te sluiten bij de Coöp. Zuivelfabriek „De Tijd" aan de Rijperweg. Jaarlijksch onderzoek. De dienstplichtigen dezer gemeente der lichtingen 1925 en 1928 worden herinnerd aan hunne verplichting om deel te nemen aan het jaarlijksch on derzoek, dat wordt gehouden te Pur- merend in de Stads-teekenschool Gouw no. 8 op 3 Juni a.s. en wel» voor de lichting 1925, des nam. 1 uur, voor de lichting 1928, des nam. H uur. Overtreding plakvesbod. Tegen P.T., T. O., geb. G.K. en V.O. is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het plakverbod. Yerbaliseerd. Door de politie werd verbaüseerd: W. H. te Oudendijk wegens het bestu ren van een auto, zonder den daar voor vereischten leeftijd te hebben be reikt, terwijl J. D. te Hoorn zich heeft bezondigd, door het opgeven van een valschen naam. Ten slotte werd tegen den veehou der J. B. alhier, proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der Water- schaps-verorüening (het werpen van allerlei rommel in de wegsloot. „de Rijp" G.A., te de Rijp. Het kantoor wordt gehouden door den Voorzitter en piaats- vervangetiden Kassier Kantooruren: DINSDAG en VRIJDAG van 7—9 uur en verder bij aanwezigheid. HET BESTUUR Gevonden. Als gevonden werd aangegeven» 1 vulpen, te bevragen bij l. Min, werk zaam bij de wegverbetering van den Purmerenderweg. Glas op don weg. Op Donderdag 27 dezer, reed een vrachtauto beladen met kisten ledige melkflesschen, te hard door de bocht op den hoek nieuwe Prov.weg, ten gevolge waarvan van het voertuig ee- nige kisten afgleden en de inhoud op den weg stuk viel. De weg lag bezaaid met glasscherven. Motorrijders, auto mobilisten en wielrijders, opgepast! Zwemseizeen geopend. Dinsdagavond openden de leden van de zwemclub „D E.Z. alhier de zwem plaats aan het N.H. Kanaal aan het opeinde van den Middenweg. Dank zij de schriftelijke herinne ringen aan genoemd feit, den leden toegezonden door den Secretaris van deze nuttige vereeniging, was er een groote belangstelling. Hoewel het water nog niet geheel op temperatuur was, werd er reeds druk gebaad en gezwommen. Wij geven bij f 10.aan FOTO-OMSLAGEN 18 x 24 cm., naar keuze, DE RIJP N.H.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 2