De fcr wil gaarze z:ja \raag in comité behandeld z^ea. De hr de Boer wijst 00 de vergoe ding van de kleeding van de arbeiders h1 verband met het teeren van den Zulddijk. De voorz. leest bier» een privé- schrijven voor, dat hieraan niet vol daan kan worden. De gemeente kan overafl's verstrek ken. welke het eigendom blijven van de gemeente. Dit zal onderzocht wor den. De hr Schouten vraagt, of er nog iets terecht kan komen 7an subsidie uit het Werkfonds voor het verstraten van de Rijp. Hier kan niets van komen, zegt de voorz. Hierna sluiting van de openbare Vergadering. Naar ons medegedeeld werd, is in comité het kohier van de hondenbe lasting 1937, vastgesteld op fl9S.— De hrn R. van Doorm en J. B. Sas sen werd een jaar ontheffing van de hondenbelasting 1937 gegeven. SPORTNIEUWS. »Y.Y. 6roolsck«r«er". De verwachting, dat de bond de wedstrijd Grootschermer II— de Rijp III nog zou teten spelen, is niet bewaarheid. Het compe titieprogramma wordt door haar als geëindfgd beschouwd, zoodat ,de kous af is". Er was voor beide partijen ook niets meer te Winnen of te verliezen. De oefenavonden, Woensdag en Vrijdag, beginnen weer eenigs- zins drukker te worden, wel een bewijs, dat er weer lust in voet ballen komt. Door den heer H. H. van Truijen is een beker uitgeloofd voor een wedstrijd tusschen Grootsch. I en een sterke tweede klasser. Het bestuur is nu bezig om een van de sterkste tweede klassers te krijgen, om die prijs in een zware, maar mooie wed strijd te laten verspelen. Ais het qogelijk is, zal er 18 Juli a.s. reeds worden gespeeld. Wij ge- looven wel, dat het dan druk zal worden op ons sportterrein. Zijn wij goed ingelicht, dan kan de penningmeester wel een paar centen gebruiken. Laten we intusschen hopen, dat het be stuur er in zal slagen een goe den tegenstander te vinden dan kunnen wij weer van goede sport genieten. D. Een cociworsiellf g oor net S:. v. doel brengt ons net winnende punt en toen de scheidsrechter het einde aankondigde, hadden onze jongens een zware, doch welverdiende 3—2 overwinning behaald. De Stormvogels 111 komen op 18 Juli aan den Zuiddijk. Als onze jongens dan geiijk spelen promoveeren ze tot de reserve 2e klasse. Zondagavond hétben we de eerste Veteranenwedstrqd Reo St. Jan gehad en de belangstel ling was werkelijk goed. De be- zoekere, en vooral die op de tribune, hebben een paar gezel lige uurtjes meegemaakt. Wat is er gelachen om de verschillende manoeuvres. En dan tenslotte in de laatste minuut dien gelijkma ker!! De keeper lag wel in bet doel maar of de bal ook zat, zal wel een open vraag bleven. Toen 5 penalty's en hiermede was onze oude Veteraan van Zql zoo in de wolken, dat de aan voerder hem dan ook deze 5 penalty's liet nemen en onder groot gejuich van de toeschou wers schoot hij er 4 ia, die niet te houden waren. Ook de kee per van Reo was zóó geweldig, dat ze hem slechts een keer pas seerden. De worstjes werden uitgereikt aan onze piaatsgenotea en de sigaartjes aan de St. jan Vete ranen. A.s. Zondag geen wedstrijden vanwege de rijwielbedevaart naar Heilo. De Sportverslaggever. l.Y.Y.-Kienwi. Daar ons terrein niet meer ge schikt is om thuiswedstrijden te spelen, is voor Zondag a.s. Ou dendijk aangeschreven tot hei spelen van een tweetal wedstrij den aldaar. Ons bestuur laat vanaf deze plaats bekend maken, dat voor adspirantleden thans gelegenheid bestaat tot het toetreden als lid van onze vereeniging mits zij Januari a.s. de leeftijd hebben bereikt van 12 jaar. Men kan zich opgeven bij den secretaris, den heer D. Middei- veld. P.P.C. (Vervolg van pag. 1) cijfers het maximum gewicht aan. De gemeente is dan gevrij waard. Indien noodlg, worden de bruggen nagekeken. Alles zal bevorderd worden voor het vei lige verkeer. De hr Schouten is het hier niet mee eens. Sommige men- moeten er van hun patroon wel over heen. De Noë betwist de rust van de gemeente. De vrachten zijn al gauw zwaarder dan 1000 Kilo per as. Is het niet mogelijk deze brug gen te verbeteren, zoodat ze goed zijn. De voorz. besluit met te zeggen dat de bruggen in goe den toestand zullen gehouden worden. Schrijven van de commissie lot stichting en instandhouding van een algemeene kleuterschool te de Rijp en Grafl. Zij verzoekt hiervoor een gel delijke subsidie te mogen ont vangen. Voorstel B. en W. luidt, dat, gezien de financieele omstandig heden, geen subsidie zal kunnen worden gegeven. Mede ook, omdat het vervolg onderwijs reeds geschrapt is, en Qed. Staten het toch zouden ver wijderen. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Ten aanzien van het bestraten geeft de voorz. een overzicht van de werkzaamheden, die zul len worden uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling, zegt de voorz., de geheele bestrating te ver nieuwen vanaf het Oosteinde tot aan de grens van de gemeente Graft. De Dam zal zijn oude aspect behouden, doch zal ver straat worden, op het Westelnde wordt het pad 1 meter verbreed. Het Zuideinde wordt verstraat met goed materiaal van de Rech- testraat. De voorz. licht de waarde van de te gebruiken steen toe. Aan het verzoek van het P.E.N., een nieuwe hoofdkabel te leggen bij de Beemsterbrug, kan thans voldaan worden. De hr Schouten vraagt aan welke kant de kabel gelegd zal worden. Aan de zijde van het Raadhuis, zegt de voorz. De hr de Boer vraagt of het mogelijk is, het Zuideinde te verbreeden. dan zouden de hoo rnen weg moeten. Dit kan in B. en W. bespro ken worden. De hr Schouten vraagt naar de Groote Dam. Deze wordt nieuw, zegt de voorz. De hr de Boer wijst nog op de laadplaats op het Westeinde De boomen zullen daar ook moeten verdwijnen, om aanslui ting te krijgen met den weg. Zal bekeken worden door B. en W. De hr Schouten wil de bree- dere steen gebruiken, zooals b.v. fn de Beemster wordt verwerkt. Zal eveneens bekeken worden. Wat betreft het gebruik maken van de opscheping aan de West- dijk zal aan de gemeente Beem ster gevraagd worden. Sommige leden noemen ver schillende stapelplaatsen in de gemeente. De voorz. stelt voor het los komende puin te behouden. Besproken worden verder al lerlei andere kwesties ten dien aanzien. Goedgevonden. De aanbesteding zal openbaar zijn voor iedereen, dus ook voor plaatsgenoten. De gunning is echter aan B. en W. Voorts wijst de voorz. er op, dat het verkeer door zal moeten gaan. Het is niet mogeiijk, net verkeer stop te zetten. Goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd het werk aan het Oosteinde aan te vangen. De de Boer wijst op de desolate toestand van de Tuingracht. Om de boomen te behoeden is het noodig dat de straat op gehaald wordt. De voorz. zegt dat het in de bedoeling ligt de Tuingracht te verbeteren uit de gewone mid delen. De hr Schouten vraagt nog, wie het dagelijksch toezicht zal hebben. De voorz. zegt, dat de gem. opzichter dit zal doen. De hr Schouten vraagt of de opzichter bekwaam is voor dit soort werk. Wijst op enkele andere wegen waar de opzichter zijn werk uit handen moest geven. Do voorz. zegt, dat de op zichter volkomen vertrouwd is met dit soort werk. Goedgekeurd, 2. Onderzoek geloofsbrief C- Ram- kema. De voorz. verzoekt de hrn de Boer, Obée en Schouten de geloofsbrief van den heer C. Ramkema te willen on derzoeken. De heer de Boer verklaart mede namens de belde andere heeren, dat de stukken in orde zijn. De voorz. zegt, dat de heer Ram kema thans als lid van den raad zitting kan nemen. De gebruikelijke termijn voor het indienen van bezwaren zal in acht genomen worden, waarna in de eerst volgende vergadering wethoudersver- kiezing gehouden wordt, besluit de 3. Vaststelling kohier hondenbe lasting 1937. Op voorstel van den voorz. wordt besloten dit punt na afloop van den openbaren raad in comité te behan delen. 4. Wijziging begrooting 1936. Deze wijziging betreft enkele over boekingen van administratieven aard. Worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 6. Rondvraag. De hr Schouten geeft zijn goed keuring te kennen over de afdekking van de schuit met vuil. Spr. vraagt, of het niet mogelijk is, dit vuil per kar te vervoeren. Dit kan een bespa ring van ongeveer f 5 geven. De voorz. zegt, dat door ingekomen klachten een verplaatsing van die schuit noodig was- Zij levert thans geen hinder meer op. Spr. zegt, dat de hr Zwerver, die overbodig is geworden aan de Zuid- dijk, zijn werk zal kunnen verrichten bij de vullberglng. Zijn verdiensten worden hierdoor minder. Zijn werk aan de Zuiddijk was steeds In orde. De hr Schouten is het hiermede niet eens. Hij meent, dat het op de door hem genoemde wijze vrijwel koste loos kan geschieden. Deze man kan uitgewonnen worden, besluit spr. De beraadslagingen hierover wor den door den voorz. gesloten- De hr Noë heeft gelezen, dat de minister van Sociale Zaken een circu laire heeft rondgezonden inzake een kindertoeslag aan de menschen in werkverschaffing. Spr. hoopt, dat over deze circulaire goedgunstig beschikt zal worden. De voorz, zal het bekijken, spr. heeft echter nog niets ontvangen. De hr Noë brengt hulde aan B. en W. door de werkverschaffing niet stop te zetten. Het heeft hem vreugde gedaan. De voorz. zegt, dat officieel wèl stop gezet is, doch er is direct ontheffing gevraagd en dat is verkregen. Spr. dankt den heer Noë voor het compliment. De hr Noë vraagt, of in den ver volge den raadsleden eerder bericht ge zonden wordt, dan aan de pers. De voorz. zegt, dat hierin niets ver keerds gebeurt. Een week van te voren is toch vroeg genoeg. Officieel wordt gèen bericht gezon den aan de pers. De hr de Boer wijst nog even op de wijze van het verzenden der convo catie. Spr. merkt op, dat dit aantal dagen weer ingekrompen is. In Qraft is dit niet het geval. De voorz. zegt. dat hij beide ge meenten gelijk behandelt. Er is in het geheel geen verschil. Spr. zegt, dat hij met 6 dagen, zoo veel mogelijk rekening houdt. Wat echter niet altijd te volvoeren is. B.E.O.-Nieiws. De eerste promotiewedstrijd van Reo II te Hoogwoud tegen Stormvogels 111 is in een 3—2 overwinning voor onze witzwar- ten geëindigd. Voor de rust wa- r^n onze jongens wat zenuw achtig, en Stormvogels welke met 10 man speelde, wist hier van dan ook te profiteeren. Nog voor de rust weten onze jjngens echter gelijk :e maken. Üe achterhoede van Reo welke voor de rest stukkeu slechter was, dan een paar weken geieden te Wognurn, herstelde zich na de rust zoo langzamerhand. Toch weten de Stormvogels er nog 2—1 van te maken. Onze voor hoede, welke af en toe aardige vuurpijlen afschoot op het S- doel, had ook al geen succes, daar de Stormvogels een keeper onder de lat hadden staan, die de laatsten lijd geregeld in het eerste elftal keept en ook dezen middag haast niet te passeeren was. Want een keer zien we onzen midvoor een hard schot juist in den hoek schieten en jawel, wederom weet de keeper ook dit harde schot nog juist uit den hoek op te vangen. Er is dan nog een kwartier te spelen en we deuken reeds, dat we met een nederlaag naar huis moeten, als onze linksbinnen van verren afstand hard inschiet, juist onder de lat, wat de kee per te machtig is en de stand is gelijk 2—2. Hard blqven onze jongens werken en met succes. i.S.Y.-Nieow». J.l. Zondag trok GSV I, ver gezeld van een groot aantal sup porters, naar Schellinkhout, om aldaar S I te bekampen voor de aldaar te houden nederlaagwed strijden. Als scheidsrechter Vermeulen om half drie beginnen laat, blijkt het dat G 2 en S 1 invaller heeft. Nadat er afgetrapt was, zette S geweldig op, maar ze zochten het doel op de verkeerde plaats. Als G dan een beeije is inge speeld, wegen beide partijen op tegen elkaar. Door een snelle uit val neemt G de leiding, om die 10 min. voor de rust tevergroo- ten. Dat was S toch te erg en wist weldra een verdiend tegen- punt te scoren. Met dezen stand brak de rust aan. Na de thee zette G overrom pelend op en wist binnen de 5 min. 2 maal te scoren. Hoe of S ook zwoegde, zij konden de G-veste niet doorboren. G daaren tegen wist nog 2 maal te scoren. Als de heer Vermeulen, die goed voldeed, het einde fltrit, beeft G een 6—1 overwinning behaald. Voor Zondag staan geen wed strijden vastgesteld. Zondagavond om half acht Z2i de trekking plaats vinden van de verloting, ten bate van GSV. De trekking heeft plaats in het open baar, in het café van den heer P. Jongens te Oost-Graftdqk. Een ieder is welkom. P.P.C.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1937 | | pagina 4