IAMERMATTEN voor het voorjaar „Ds Privé-Verpleegster", Zurlohe's Manufaelurenhatidel - De lijp schwaneberger postzegel-albums BUITENLANDSE POSTZEGELS! heer en de commissie voor haar moeite. Bij den rondvraag stelde één der leden voor een vergoeding aan den penningmeester te ver strekken. Dit zal eerst in het bestuur onder de oogen gezien worden, antwoordt de voorzitter. Hierna sluiting. Maatschappij tot Bevordering; van Nijverheid te de Bijp Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is door bovengenoem de Mij. over 1937 een winst ge maakt van f 4500.— Dit bedrag is de netto winst, nadat behoorlijke afschrijvingen zijn gedaan op onroerende goe deren, enz., terwij! de winst van de Gasfabriek voor afschrijvingen op dit onderdeel der Mij is ge bruikt. leder der vennooten zullen dus f 900 uilgekeerd krijgen. Opskta demonstratis. Dinsdagavond jl. had de Bond van Boerinnen en andere Platte landsvrouwen, afdeeling De Rijp- Graft een bijeenkomst voor haar leden uitgeschreven in hotel De Eendracht van Mw. de Wed. van der Vliet. Een lezing, gevolgd door een film, over Opekta vormde de hoofdschotel van de agenda. Nadat Mw. de Rijke de ver gadering geopend en de propa gandiste van Opekta, Mw. Bossen verwelkomd had, verkreeg laatst genoemde het woord en begon de aanwezgen op een gezellige manier te vertellen hoe Opekta gebruikt moei worden om van vruchten en suiker in zeer kor ten tjjd heerlijke houdbare jams te maken. Na deze uiteenzetting werd de film vertoond. Eerst werden de vruchten, in de film aardbeien, geplukt en geveild. Daarna zagen wij zeer duidelijk hoe op de juiste manier de jam bereid moet worden. Enkele dames, die Opekta reeds ge bruikten en minder goede resul taten met dit natuurgeleermiddel bereikten, ontdekten nu hun, dikwijls zeer kleine, fout, die zij bij de bereiding gemaakt hadden, maar waardoor toch de jam mis lukte. Mw. de Rijke bedankte hierna de spreekster voor haar leerzame een prettige uiteenzet ting. Vervolgens werden nog eenige punten van huishoudelijke aard behandeld, waarna de da mes voldaan huiswaarts keerden. URSBM. opgevoerd door de Tooneelvereeniglog „ST. BAVO" op Zondag 20 en Donderdag 24 Februari '38, In de zaal van OUDEJANS lederen avond gelegenheid voor plaats- bespreken en entréc-hewijzen aan de zaal Aanvang HALF ACHT. Na afloop BAL Jaarvergadering Znsterkriag Woensdag jl. hield de Doopsgezinde Zusterkring haar jaarvergadering, die, gelijk ieder jaar heel gezellig verloo- pen is. Een der zusters gaf een verslag over het afgeloopen jaar, hetgeen luidde als volgt: Waarde Zusters, Het is mij een aangename taak U eenige mededeelingrn te doen over den toestand en gebeurtenissen van onze zusterkring over het tijdvak Fe bruari li)37—Februari ,38, het achtste vereenigingsjaar. Evenals voorheen kunnen wij met genoegen op het jaar, dat achter ons ligt. terugzien; het ledental van onzen Kring is hetzelfde gebleven, daar er 1 zuster bedankt heeft en 1 zuster als lid bij ons is toegetreden. Een heuge lijk feit waaruit blijkt, dat al onze zusters onzen Kring trouw bleven en Koopt nu reeds DE PRIJZEN STIJGEN I Wij kochten bijtijds. Koopt U ook bijtijds ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE Rechtestraat 48 en 205 dit ook konden blijven omdat huise lijke en andere omstandigheden dit gelukkig toelieten. Onze bijeenkomsten, die in den regel op den laatsten Donderdag van de maand worden gehouden, waren steeds zeer goed bezocht. Met genoe gen mag geconstateerd worden, dat men ongaarne onzevergad. verzuimt. De avonden kenmerken zich door een op gewekte toon. goede geest en zuster lijke genegenheid. De gezelligheid wordt verhoogd door handwerken en het drinken van een kopje thee, waarbij dikwijls door een der zusters eene versnapering wordt aangeboden, en door het lezen van een mooi kort verhaal. Dit laatste is niet altijd het gemakkelijkste, want steeds kleine verhalen te hebben, valt heusch niet mee. Dit alles is een bewijs, dat men met onzen zusterkring medeleeft. Meerdere malen gebeurt het, dat men elkaar op de wandeling ontmoet, even staan blijft, een praatje maakt en het is dan veelal een gesprek over den Zusterkring en dat is prettig om te hooren. Daar waar het mogelijk is en de gelegenheid geboden werd, waren wij in het belang van onze gemeente of Broederschap werkzaam. Van den zomer maakten wij weer ons jaarlijksch uitstapje per autobus van Hooijberg en bezochten Utrecht, Zeist en omgeving; een in alle opzich ten goed geslaagden dag met vele prettige herinneringen. Het Kerstfeest hebben wij op waar dige en luisterrijke wijze gevierd. Onze zaal was toepasselijk met een Kerst boom versierd en met kaarsen verlicht. Een paar mooie kerstverhalen wer den voorgelezen en de versnaperingen door zusters aangeboden, verhoogden de Kerstfeeststemming. En zoo zijn wij dan nu tezamen ge komen om onze jaarvergadering of liever gezegd feestavond ts vieren, die naar wij hopen, en waaraan wij niet twijfelen, goed mag slagen. ZIET DE ETALAGE I Boekhandel G. J. HOOGCARSPEL le Opvoering Operette „Marijke van Scheveningen" Zangvereen. „Voorwaarts" Donderdagavond jl. gaf onze zangvereeniging „Voorwaarts" haar eerste avond van de Operet te „Marijke van Scheveningen" in de zaal van hotel De Een dracht. De zaal was bijna tot de laat ste plaats bezet. Mw. Spaarman-Storckmeijer, voorzopende en heette allen welkom. Het speet haar, dat burgemees ter van Staveren wegens ziekte verhinderd was deze opvoering bij te wonen Zij heette den heer J. Baas, dirigent van het Herv. Kerkkoor, in het bijzonder welkom. Voorts verheugde het spr., dat zij vele nieuwe gezichten in de zaai zag. Zij hoopte, dat „Voor waarts" deze personen telkenmale op haar volgende uitvoeringen terug zal zien. Direct na deze opening werd met het zangspel een aanvang gemaakt. De directeur, de heer A. Vink, te Beemster, had de algeheele leiding, doch begeleidde tegelij kertijd het geheele werk op de piano. Dat is knap werk, het geschiedde onberispelijk. Uit de geheele opvoering merk ten we op, dat er veel, heel veel werk van gemaakt was. Alles was tot in de punljes verzorgd, de vroolijke kleurige costuums met de kanten mutsjes, de too- neelen, enz. Het resultaat bleef niet uit. Aan het einde der uitvoering ge komen werd aan dirigent, solis ten en koor door de geheel ge vulde zaal een ware ovatie ge bracht, als dank voor het gebo- dene. De operette „Marijke van Sche- ningen" is niet nieuw. We zagen een foto, genomen na de opvoe ring door Rijper zangeressen en zangers van het zangspel van 20 jaar geleden. Enkele der toen medewerkenden waren in de zaal aanwezig. De melodieuze muziek, die ieder zoo gaarne hoort die ook de opera's voor eeuwig geschre ven doet zijn beluisteren we ook in „Marijke van Schevenin gen". Die muziek blijft mooi. Ook de woorden zijn voor al tijd, het gegeven is zoo eenvou dig. Het is het leven zelf, dat de schrijver er in gelegd heeft. Ook dat kan immers altijd dienen. ^-Voorts dan alle lof aan den heer A. Vink, die met een schier eindeloos geduld deze amateur- zangers(essen)/spelers(speelsters) dit heeft geleerd, zoodat men aan het einde een ovatie kon brengen. De solisten speelden allen hun rollen uitstekend. Zang, nuan ceering, voordracht, er was niets opvallends verkeerds. Natuurlijk was er verschil in vrijer en vlot ter optreden tusschen den een en den ander. Maar is er moei lijker denkbaar dan zingend spelen. Deze kleine verschillen aan te stippen, of de anderen te roe men, is niet eerlijk tegenoverdeblij. moedigheid, waatmee ALLEN hun rol ten beste speelden. De solistenrollen waren in goede handen bij de dames Annie Zomerdijk (Marijke), T. Smit van der Oord en N. Zee-Pilkes (laatstgenoemde in de plaats van mej. C. van der Oord, Schermer- horn, die wegens ziekte haar rol had moeten overgeven. Zij zong echter weer in hei koor mee) en de heeren P. E. W. Dil, Chr. Ratnkema, L. Slot en J. Zwart. De verschillende duetten en kwartetten werden mooi en goed gezongen. Wat werd er door het publiek van deze zang en dit spel ge noten. Het koor was ook goed. Zon der dirigent vielen allen steeds op tijd in, zoodat een goed geheel verkregen werd. De zang was zuiver. Ook de twee meisjes-rollen mej. O. van Braam en mej. M. Vlaanderen die solisten-rollen hadden, waren vrij in hun spel en zongen goed. Het kan niet anders, maar deze goede opvoering is een waarborg voor de tweede avond (Zondag 20 Februari a s.,) dat zij even eens best slagen zal. Mw. Spaarman dankte alle aan wezigen uit de Rijp en wijde omgeving voor hun ovatie. In het bijzonder bracht zij grooten dank aan den directeur. Voorts dankte zij mw. Ramkema, daar zij ook nu weer haar huis disponibel gesteld had voor het instudeeren der hoofdrollen. Ook aan Chris Jr, werd extra dank betuigd. Ook de souffleur, de heer J. Dekker werd in de algemeene hulde, opgenomen. En tenslotte sloot zij met de woorden tot solisten en koor: „tk dank'ook jullie, jullie hebben het best ge daan". De traditioneele verloting bracht weer zijn verrassingen. Een gezellig bal besloot de prachtig geslaagde avond. Men deelt ons van bestuurs zijde mede, dat de donateurs, die Donderdagavond verhinderd wa ren aanwezig te zijn, recht heb ben de opvoering a.s. Zondag avond bij te wonen. Men zie voorts de advertentie voor de bijzonderheden. Vergadering Wijkverpleging De vereeniging „Wijkverple ging" De Rijp en Omstreken ver gadert Woensdag 23 Febtuari a.s des avonds 8Va uur, bij den heer C, Blokdijk. Voor de agenda verwijzen we naar de betreffende advertentie in dit nummer. Gevnnden en verloren Gevonden: kosteloos rijwiel- m.erk en zilveren vulpotlood. Verloren: glacé handschoen, ceintuur. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. De RijpGraft Herijk van Maten en Gewichten Wij wijzen belanghebbenden op de advertentie in dit nummer betreffende Herijk van Maten ,en Gewichten. Wie zijn maten en gewichten in orde wil hebben, lette op de verschillende data in deze ad vertentie vermeld. Propaganda-avond Bond voor Staatspznsioaneering De afdeeling de Rijp—Graft van bovengenoemden bond geeft Zaterdag 26 Februari a.s, in café Post te de Rijp haar Propagan da-avond. Opgevoerdzal worden „Levens strijd", van den heer N. J. Pronk, te Beemster. De ouden van dagen hebben vrij toegang bij dit mooie too- neelstuk. Het stuk werd met succes te Beemster opgevoerd. Eenige jaren geleden voerde de tooneelclub „Midden Beem ster" „De Privé-Secretaresse" met veel succes alhier op voor de afdeeling. Men ieze de betreffende ad vertentie in dit nummer. Ursem „De Privé verpleegster" De tooneelvereeniging „St. Bavo", die hier al reeds tal van tooneel- slukken met hoogstaande moraal heeft opgevoerd, heeft thans een blijspel onder de titel „De Privé- Verpleegster", geschreven door A. den Hertog, ingestudeerd. De opvoering van dit blijspel, dat wederom iets bijzonders in zich houdt, zal worden opge voerd op Zondag 20 Februari en Donderdag 24 Februari in de zaal van den heer Oudejans. Een aansporing om dit smaak volle blijspel te gaan zien, is nauwelijks noodig, daar wij uit ervaring weten, dat de zowele malen te klein bleek te zijn, voor de mooie avonden, waaraan „St. Bavo" steeds zijn beste zorgen heeft besteed. Reeds nu zijn e sproken plaatsen is wel een bewijs, van een plaats v men er tijdig bij r Een ieder rade aan, plaatsen te zoo vroeg mogelij voeringsavonden t - MARKT PER Kleine Boerenkaas f 2. Volvette kaas met Rijt Boter I 1.05—f 1.57. Kippeneieien f 3.25—f Eendeneieren f 3.50. Vette koeien f 0.60—1 Vette varkens f 0.59— C00P. CENTRALE PÜRMEKEN Hotel Pa Afdeeling El Aanvoer 70000 Eendeneieren Broedeierev 80000 Kippeneieren 150000 Totaal 70-80 65-66 63-64 60-62 58-59 56-57 53-55 50-52 45-49 KAAKBE1 Dinsdag 15 F Op de gehoudei kaasbeurs werde 16 partijen, wegeni K.Q, Handel goed Hoogste prijs 124 - LICHT Toor AUTO's en Van 19 Feb. t|m Zaterdag f Zondag 5 Maandag 5 Dinsdag5 Woensdqjj 5 Donderdag 5 Vrijdag 5 Zaterdag 6 B. B. „F Nieuws van 'f g Uitslagen van Doudei gespeeld in café van Klasse A Schipper-H. v.Truijen Klassa B Krooneburg-Stekelbos P. Stekelbos-P. Zee Grasboer-C. Hottentol Krooneburg-P. Zee J. Kay-C. Hottentot Klasse C R. v. d. Beldt-Verbeek H. Wit-J. Stekelbos In kl. A won Sc olubgenoot van Trui, middalde had echter vooral Schipper, di( beurten 65 carambole den Jan In kl. B deed K eens van zich sprek partijen respectievelijl en Zee met een goed eindigen. Grasboer tegen Hottentot met e delde. In de partij waren te veel beurten goed gemiddelde te In kl. C wonnen c den Beidt en Wit v Stekelbos uit Knikken Uitslagen |van Maand gespeeld in café Kay, Klasse A v. Truijen-P. v. d. Oord J. Pilkes-Lenferink Klasse B J. Kieft-Krooneburg Klasse C C. v. d. Oord-H. Wit M. Visser-R. v. d. Beldl C.v. d. Oord-v. d. Beidt In kl. A wist van Tru middelde van 5 zijn p der Oork te winnen, e tatie van Truijen, va de „Technische leider noehen won zijn part rink met een goed gei echter nog bij de drie komen, betwijfel ik Ja nog mogelijk, tenmi laatste twee te spele

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 2