CAWs Het voorjaar op komst De schoonmaak in 't zicht! ZU8L0HE S MAHUFAOTURENHAHDEL, BE 8IIP GIOENTEZADEN hij ZAAL! VULPEN 95 cent per kilo BUITENLANDSE POSTZEGELS! Pluimvee - Nieuws *TW~r nI'IIT"vtkHIti-°TnrrW"yr''-^*rt Linoleum Balatum Cocosloper Wiltonloper Mocquetteloper Bouoléloper Overgordijnen Handweefstof Ziet onze speciale etalages! Gordijn peau de pêche Dwingende eisch cursas voor Diploma Vestigingswet te rotgei Dinsdag jl. is door de Besturen van de Rijper Zakenliedenvereen. en de Bakkersvereeniging een vergadering gehouden voor een voorlopige bespreking voor een alhier te vestigen cursus voor de Rijp, Qraft, Oost-en West-Graft- dijk,Spijkerboot, Starnmeer,Groot- schermer, Driehuizen, en omgev. voor het te behalen diploma ingevolge de eischen van de ves tigingswet. Spoedig zullen meerdere gege vens in de Rijp en wijde omge ving per circulaire verstrekt worden en zullen belanghebben den uitgenoodigd worden tot een openbare vergadering(praatavond) om tot oprichting van zulk een cursus te geraken. Het is voor hen, die in de nabije toekomst eigenaar of be drijfsleider willen worden, eisch geworden in het bezit van ge noemd diploma te komen. Zónder dit diploma zal het dan niet meer mogelijk zijn. Voor enkele soorten van zaken is het nu reeds tijdelijk uitgeslo ten nieuwe winkels te openen. Let op de circulaire en de aan kondiging in ons blad betreffende de a.s. vergadering. Museum Oudheidkundig Genootschap „de Rijp" Naar we van bevoegde zijde vernemen, zal in het Gemeene Wees-en Armenhuis, Tuingracht, het Musenm van bovengenoemd Genootschap ingericht worden. Zeldzaam tegeltableau uit de Rijp onder de hamer Op de a.s. voorjaarsveiling van de fa. Frederik Müller, Doelen straat, Amsterdam, zal o.m. een zeldzaam tegeltableau worden ge veild. Dit tegeltableau steli de wal- vischvangst voor, zooais deze in de 17e en 18e eeuw werd be oefend. In de rechterbovenhoek van het tableau is het wapen aangebracht van de Rijp. Dit zeldzaam stuk Delftsch blauw is dus afkomstig uit onze gemeente. Wat zou de aankoop er van voor het raadhuis of museum een prachtige daad in het belang van de Rijper geschiedenis zijn. Een gelegenheid als deze zal nooit meer terugkomen. Bestel Uw Agent: S.N.Groot'sZaadleeltN.V. Enkhuizen Prijzen billijk. Kwaliteit best Slaboioi, dnbb zooder dr. Contant 5 °/o korting. 25-jarig bestaan De afdeellng „De Rijp" der Ned. Ver tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, hoopt op Woensdag 30 Maart a.s., haar 25-jarig bestaan te vieren en zal dit feit op eenigszins fees telijke wijze herdenken. Als hoofdnummer van dezen avond zal vertoond worden de film „Gevangene 33". Gewaden en verloren Gevondeneen kosteloos rlj- wielbelastingmerk, een portemon- naie inhoudende een lot van de kleuterschool te Schermerhorn, een paar zwarte polsjes en een heerenrijwiel. Verloren: een portemonnaie metinhoud, een glacé-handschoen, een slartsleuteltje van dieselmo tor (autobus) en een rijwielbelas- tingmerk. I )e RijpGraft Propagsnda-avond V C J B Dinsdag 8 Maart a.s., zal dit jaar de jaarlijksche propaganda- avond gehouden worden in de Doopsgezinde Kerk. Het belooft ook nu weer een interessante avond te worden. De heer J. Korting, spreker, ter wijl Ds. Doorenbos iets zal ver tellen over Palestina (met licht beelden). Een zangkoortje onder leiding van den heer J. Baas zal liederen ten gehoore brengen. Voor bijzonderheden leze men da advertentie in dit nummer. NIEUWE ZENDING ZIET DE ETALAGE I Boekhandel G. J. HOOGCARSPEL Gt-r-aft Grafter Ziekenfonds Het was voor den voorzitter van bovengenoemde vereeniging, den heer P. M. Kramer, een aan gename taak om voor een goed bezette zaal de vergadering te openen in het café van den heer G. Molenaar. Hij heette allen welkom, in het bijzonder den secretaris, den heer Eijk, die door ongesteldheid de laatste vergadering niet kon bijwonen. De notulen werden hier na voorgelezen en goedgekeurd. De penningmeester bracht ver slag uit, waaruit bleek, dat de Ontvangsten waren f 2692,14 en Uitgaven 313^58 Saldo f 2378,56 De heeren Kramer, Eijk, Gras- boer en Haas werden allen in het bestuur herkozen. Het voorstel van het Zieken fonds van de Rijp, om de leden, die naar Graft verhuizen als lid aan te houden en zoo ook de leden, die van Graft naar de Rijp vertrekken, als lid aan te houden, werd tot een volgende vergade ring aangehouden. Daar er niets meer te behan delen was, werd de gezellige ver gadering door den voorzitter ge sloten. Verloren Verloren: een bankbiljet groot f 10.— (door een werklooze) en een glacé-handschoen. Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. Oost-G-raf tdjj li School blijft opgeheven Het Handelsblad van Zaterdag morgen 26 Februari j 1. meldde, dat de school te Oost-Grafldijk, ingevolge de beslissing van den Minister van Onderwijs opge heven blijft. Met de schaatsen onder de arm aaar Amsterdam Dinsdagavond 1 Maart j.l., ver trok van hier onder auspiciën van de IJsclub „Oost-Graftd(jk" een 20-tal leden en genoodigden naar de kunsiijsbaan te Amsterdam, om daar, door 't uitblijven van vorst Winter eenige uren op de smalle ijzers rond te zwieren. Te 8 uur, na een ijshockey- wedstrijd, konden de Oost-Gratt- dljkers e.a. liefhebbers, hun kunst vertoonen. Was de verwachting een zachte ijsbaan te betreden, dit viel heel anders uit. Het ijs was glashard en degene met niet al te scherpe schaatsen, bracht er al heel weinig van terecht. Die met goed materiaal konden hun hart ophalen, het baantje liep: néégeweldig. Op een afgezet stuk in het midden warenverschillende kunst rijdsters aan het zwieren gegaan, die met volle belangstelling wer den gadegeslagen. Zulk een mooi en zuiver kunstrijden, ja dansen kunnen we wel zeggen, op de maat der muziek af, hadden wij ook nog nimmer gezien, dit was alleen haast de reis al waard. Het klokje van gehoorzaamheid sloeg ons veel te gauw. Om ruim 11 uur vertrokken we weer met onze E.G.A O.-bus naar huis, allen méér dan tevreden. Was het dus wonder dat men alweer sprak van: „we moesten de volgende week maar weer gaan". Voor de ijsclub intusschen een reuze succes. Grootschermer Vergadering „Het Witte Kruis". Dinsdagavond 22 Februari 1,1 hield de afd. Zuid- en Noord- Schermer van de N.-H. vereeni ging „Het Witte Kruis" haar voor- jaars-vergadering onder voorzitter schap van den heer D. Pascha ten huize van den heer J. Kay. Na het gebruikelijke welkomst woord werden de notulen onver, anderd vastgesteld en werd de „Subliem van top tot teen" BOEKHANDEL HOOGCARSPEL (Firma Eisma), De Rijp rekening gecontroleerd door de heeren C. Spaan en A. Wiedfjk en in orde bevonden. Inclusief het saldo '36 waren de inkomsten f 270.de uit gaven f 164.—, in kas aldus f 106.—, iets hooger dan het vorige jaar. Uit het jaarverslag vernamen we, dat de afd. telde 152 leden. Er werden 2 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen gehouden. Uitgeleend werden 97 artikelen aan 42 leden. De verzorgster van het magazyn verwierf voor het goede beheer een pluimpje. De heer R. Koster, die afge vaardigde was der laatst gehouden j3ar-vergadering te Amsterdam, gaf een keurig verslag van 't verhandelde aldaar. Met algemeen goedvinden werd besloten aan Wijkverpleging wederom f 40.— subsidie toe te staan. Bij de rondvraag bepleitte Zus ter Tiemstra, het aanschaffen van koffers voor de baby-weegschalen, ter voorkoming van beschadiging bij vervoer. Hieraan zal het bestuur vol doen, waarna sluiting volgde. Alkmaar Buis ingestort Tengevolge van verbouw in het naastgelegen pand stortte al hier op de Laat een winkelhuis in elkander. De bewoonster zag de muur scheuren en had de te genwoordigheid van geest de straat op te vluchten. Een oogenblik daarna stortte haar huis met donderend geweld in. St. Pancras Droevig ongeluk ii een kazerne Zaterdagavond is in de kazerne te Ede in de wacht de soldaat Van Deutekom, alhier, door een kameraad, waarschijnlijk bij het stoeien bij ongeluk doodgescho ten. Woensdag jl, is het slachtoffer onder groote belangstelling ter aarde besteld. Minister Steenberghe désavoueert den heer Tukker Directeur Pluimveecentrale moet zich terugtrekken uit de orde ning van den eierenexport, waar mee particulier initiatief reeds bezig is. Bedrijfsleven moet zelfstandig handelen. (Handelsblad) N. H. P. V. In één mijner vorige artikeltjes maakte ik de opmerking dat het „laatste" woord nog niet gespro ken was inzake het broedeieren- probleem. Eveneens deed ik een beroep op de leden, zorg te dragen voor 100 aan de eischen te voldoen. Bovendien bij moeilijkheden en ongevallen in 't bedrijf voor zoo ver dit direct met het broed- eieren probleem temaken had, het bestuur daarmee in kennis te stellen. Ook heb ik een beroep gedaan op allen, -die hun dieren hebben laten onderzoeken, het bestuur schriftelijk mee te deelen, hoeveel dieren positief en hoeveel dieren negatief waren, en of de eerstgenoemden van de bedrij ven verwijderd zijn. Daarbij op gaaf te verstrekken hoeveel leg kippen ieder lid heeft. Wij heb ben al deze gegevens noodig, om een goed overzicht te krijgen van het kwantum en kwaliteit dat ons ter beschikking staat, die voor export in aanmerking kunnen komen. Noodig om een benade ring te maken voor de plannen, die wel is waar nog In de kin derschoenen staan. Hebben de leden hieraan vol daan?? Hebben zij iets van zich laten hooren?? Slechts een paar leden hebben geantwoord. De overigen waren zeer zwijgzaam. Maar zoodra de prijs omlaag tui melde, kwam de bom los. Met een storm van vragen op niets af, kwamen de zwijgzamen op het bestuur af: „hoe kan dat? hoe moet dat?" Ons devies was: „Weest op Uw hoede 1" U bleef zwijgzaam, en tracht nu uw na latigheid af te reageeren op de handel. Ja, zelfs op het bestuur. Om tegemoet te komen aan de eisch, belegde het bestuur in de meeste spoed een algemeene vergadering, die jammer genoeg door 't slechte weer niet druk

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 2