Ondertrouwkaarten Het ei van Columbus! Boekhandel Hoogcarspel I >e Rijp Raadsvergadering Slot De voorz. zegt, dat er buiten de perken was getreden. Met volle instemming is dit besluit door B. en W. genomen. Den volgenden dag is een brief bin nengekomen, waarin enkelen schuld bekenden. Het gezag dient hoog gehouden te worden. Spr. wenscht niet mede te werken tot ontslagname van den opzichter. De hr Ramkema zegt, dat, die eens steelt, niet altijd een diefis. Het is niet zijn bedoeling, om altijd de menschen de hand boven het hoofd te houden. De voorz.: de maat was vol. Achtte het een plicht zoo te handelen als geschied is. We kennen onze pappenheimers wel. De hr Noë zegt, dat B. en W. formeel juist waren, moreel niet direct. De uitdrukking: we kennen onze pappenheimers wel, is niet goed gekozen, zij is voor jonge menschen niet aangenaam. De dingen, die gebeurd zijn, zijn niet goed te praten, het ware beter geweest, als de betrokken personen gehoord waren gewor den. Dat van een paar geschorsten een schrijven van schuld is binnen gekomen, is heusch niet klein. Niet alleen deze menschen, doch ook een 30-tal achter hen zijn getroffen. Men had verzachtende omstandigheden in aanmerking kunnen nemen, besluit spr. zijn woorden. De voorz.: er moest ingegre pen worden. Het zijn tenslotte menschen met gezond verstand, doch op dat moment hebben ze aan vrouw en kinderen niet ge dacht. De hr Ramkema vraagt, wat de aanieidendeoorzaakis geweest. Er kan toch aan den anderen kant ook schuld bestaan. De hr Noë vraagt of het cor rect is, dat het schorsingsbesluit niet aan betrokkenen is medege deeld, doch door derden is gegev. De heer Schouten vraagt of er alsnog gelegenheid dan worden gegeven; een onderzoek toe te staan. Weth. de Boer geeft te kennen zich in B. en W. verzet te heb ben tegen de wijze van handelen betreffende schorsing. Spr. heeft daartegen gestemd. Hij staat op het punt van wederhoor, doch de meerderheid het niet noodig geacht. Spr. zegt, dat voor ge- organiseerden beroep op hun straf openstaat bij het bestuur van hun vakorganisatie en voor de ongeorganiseerden bij B. en W. Wat een e.v. ontslag van den opzichter betreft, kan hij gewoon naast zich neerleggen. Aan het verzoek heeft hij niet te voldoen. De hr Ramkema heeft zijn voor stel gebaseerd, omdat er steeds klachten zijn over de werkver schaffing. In bijna iedere verga dering is de werkverschaffing aan de orde. Trekt zijn voorstel in. Weth. de Boer merkt nog op, dat de werklooze zich met ge gronde klachten kan wenden tot B. en W. Zij hebben hun eigen rechten vertreden, en een groote fout begaan. Op het werk toch hadden geen fouten mogen plaats hebben. Na afloop van hun werk tijd hadden zij hun klacht be- hooren in te dienen. De hr Noë hoopt, dat in de toe komst B. en W. hoor en weder hoor zullen toepassen. Spr. geeft toe, dat de arbeiders wel dege lijk hun verstand hadden moeten laten werken, inplaats van hun gevoel. Ter verduidelijk van de be treffende kwestie wordt de cir culaire omtrent uitsluiting werk verschaffing voorgelezen. Vervolgens sluit de voorz. dit punt. De hr Besse informeert naar de verpachting van de sluis. De voorz. antwoordt dat de sluiswachter thans tijdelijk werk zaam is voor f 2.per week tot nader order. De hr Schouten informeert naar de verbetering van het pad Spaarmanbuurt, dat verhard zou worden. De voorz. zegt toe, dat het in orde gebracht zal worden. De hr Noë brengt naar voren dat het blijkt, dat de middenstand de bonnen der geschors te werkloozen niet graag in ont vangst neemt, aangezien deze na de schorsing zouden worden uit betaald. Spr. verzoekt, wanneer de bonnen worden aangeboden, ze te doen uitbetalen. De voorz. zegt hiervan nota te hebben genomen, terwijl de se cretaris een en ander toelicht. Weth. Blokdijk wordt aange wezen de algemeene vergadering van de Vereeniging „Wijkverple ging" De Rijp en omstreken bij te wonen. Hierna sluiting. Talens vulpeninkt flacons mat ingebouwd klein reservoir f 0.60 Geen vuile vingers en vul pennen meer bij het vullen Laat U de flacon toonen Een sieraad op Uw schrijftafel Potjes „TET"-inkt met reservoir f 0.35. (Firma Eisma), de Rijp. SPORTNIEUWS. Uit het Reo-kamp Van de drie vastgestelde wed strijden is er niet een doorgegaan. Reo II maakte een verloren reis naar Venhuizen, wat minder prettig was. Reo III en Forward III stonden beiden klaar, maarde scheids rechter vond het beter maarthuis te blijven en Forward had geen idee te spelen onder leiding van een speler van Reo I. Reo a—St. Jan a, welke wed strijd Zaterdagmiddag nog was vastgesteld, hebben we om elf uur maar afgelast en het weer was dan ook van dien aard dat het tenslotte voor de spelers maar gelukkig was, dat ze niet moesten voetballen. Het is dezen winter Zondags vaak mis met het weer. De heele week droog en zooals verleden week ook, prachtig weer en Zon dag regen en wind. Met dat al wordt het echter nog zomer, voordat de laatste compe titie- of kampioenswedstrijd ge speeld is. En nu het programma voor a.s. Zondag 6 Maart. Reo II en de b-Jr hebben we derom vrij. Om 2 uur Reo I— Union I en weet Reo I, die met een 2—1 voorsprong den strijd begint, de twee noodige punten thuis te houden? Union, dat nog kans heeft te degradeeren, zal wel alles op alies zetten om den wedstrijd te winnen en zoo ook revanche nemen op de nederlaag, die ze op eigen terrein geleden hebben. Direct na dezen vurigen str(jd komt Reo lil in het veld en krijgt SEW 111 op bezoek. SEW, dat nog veel kans heeft op de bovenste plaats zal het Reo Ui niet gemakkelijk maken. Reo a-Jr spelen in de Beemster tegen St. Jan b. De Sportverslaggever „Y.V. örflotscherour". Zondag jl. kreeg ons tweede een zware nederlaag te slikken. Met niet minder dan 14—0 gin gen de mannen van Freek ten onder. Ons vermoeden bij het begin van de competitie, dat Oudorp en DTS te zwaar voor jullie zouden zijn, wordt nu toch wel bewaarheid. Maar jongens daarom niet getreurd. Een vol gende keer maar weer beter. Zondag speelt het eerste tegen Broek in Waterland thuis. Dat kan nog spannen. Weten de zwartwitten een puntje thuis te houden, dan is de derde plaats op de ranglijst binnen. Wij heb ben zoo'n idee, dat het daar wei om draaien zal. De blauw-rooden zijn voor de poes, dus opgepast zwartwitten. Voor het tweede stond Spoor- vogels uit Alkmaar op het pro gramma, maar zoo juist bereikt ons het bericht, dat deze wed strijd niet doorgaat. Misschien lascht de bond nog een andere wedstrijd in, maar dat hooren jullie dan nog wel. Nog slechts enkeie dagen en de groote avond is daar. Helpt allemaal weer eens mee jongens om deze avond te vieren. Alles wat de zwartwitte kleuren trouw is en aanhangt, wordt daar verwacht, om in spor tieve gezelligheid een avond sa men te zijn. D. A.Y.Y.-Nieuws. Geen enkele wedstrijd vond Zondag plaats in verband met den interland wedstrijd, terwijl de vastgestelde ontmoeting Pur- mersteyn IV—AVV III door weers omstandigheden geen doorgang vond. Dinsdag had een algemeene vergadering plaats waar naast verschillende onderwerpen ter sprake kwam de aanstaande feest avond. Gezien het succes dat vorige jaar behaald was op de feestavond in verband met het 5-jarig bestaan, werd ook nu besloten een dergelijke avond te organiseeren naar aanleiding van het feit, dat ons eerste elftal als kampioen uit de competitie is getreden. Daar de feest-commls- sie van het vorige jaar het beter achtte dat een geheel nieuwe commissie zou worden benoemd, moest worden overgegaan tot verkiezing van een vijftal heeren, die dit jaar dus de leiding van de feestavond in handen zullen hebben. Wij twijfelen er niet aan of ook deze vijf nieuw gekozen heeren zullen een knalavond in eikaar draaien, die klinkt ais een klok. Voorts werd een beroep gedaan op de leden om hun volle medewerking te verleenen. Het ligt in de bedoeling de avond zoo veel mogelijk te vullen met eigen krachten met andere woorden „kunst van eigen bodem". Wel licht schuilt er onder de leden een tweede Richard Crooks, misschien kan een ander voor dragen, dichter „step"dansen enz. enz.; welnu laat hij zich opge ven aan de feestcommissie om te trachten de avond zooveel mogelijk te doen slagen. Wij kunnen reeds mededeeien dat de heer P. Zee, wanneer er een e.v. verloting mocht plaatsvinden, spontaan een nieuwe luidspreker heeft beschikbaar gesteld. Een prachtig voorbeeld, dat navolging verdient. Wij brengen vooris, zoowel Reo, als GSV Grafidijk onzen dank voor de in hun sportver- - MARKT PURMEREND - Kleine Boerenkaas f 25.f 0. Volvette kaas met Rijksmerk f 00. Boter t 1.50.-f 1.52 Klppeneieien f 3.f 3.30. Eendeneieren f 2.85. Vette koeien f 0.68—f 0.72 p. K.g. Vette varkens f 0.59—f 0.61 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEILINO PURMEREND H.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 75000 Eendeneieren f 2.95f 3.— Broedeleren f 0.f 0 70000 Kippeneieren 145000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0— 65—66 3.35-3.40 63—64 3.20—3.30 60-62 2 85-3.10 58-59 2,80-2.95 56-57 2.75-2.80 53-55 2.70-2.10 50—52 2.65—2.70 45—49 0.0.— KAAHBEURS. Dinsdag 1 Mrt. 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 16 partijen, wegende pim. 39.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 23 per 100 pond LICHT OP Toor AUTO's en RIJWIELEN Van 5 Mrt. t|m 12 Mrt. '38 Zaterdag 6.14 nur Zondag 6.16 Maandag 6.18 Dinsdag 6.20 Woensdag 6.21 Donderdag 6.23 Vrijdag 6,25 Zaterdag 6.27 slagen opgenomen felicitatie-be tuigingen aan de AVV-kampioenën Voor Zondag a.s. Purmersteyn IV—de Rijp III 10 u. 2 30 uur CSV I (le klasse)-de Rijp I te Castricum. Vertrek per bus 1.15 uur vanaf de Dam. Supporters, die mee willen gaan, geven zich vroegtijdig op. P.P.C. ö.S.Y.-Nieaws. Ji. Zondag trok GSV II voor een verre tocht naar Oudkarspel om aldaar DTS III te ontmoeten. Het was dien dag geen ideaal voetbalweer, gedurende de ge- heele rit regende het „pittig". Ais de heer Godijn om 12 uur be ginnen laat, blijkt het veld zeer glad te zijn en zwaar te bespelen. G speelt eerst tegen wind en geeft goed partij. D zet er echter alles op om de overwinning te behalen, daar zij een goede kans op het kamdioenschap heeft. Eendeels door slecht schieten der tegenpartij, anderdeels door goed verdedigen van onze achter hoede en de kleine keeper, duurt het een half uur voor D scoort. Voor de rust' wist zij nog twee maal het net te vinden. Na de rust is G meer in den asnval, maar kan het net toch niet vinden. D zet echter snelle en open aanvallen op en weet nog twee maal te scoren. Als de heer Godijn, die goed voldeed, einde fluit, heeft DTS een verdiende 5—0 overwinning bevochten. Voor Zondag: 1 uur Purmerland I—GSV I te Purmerland. 1 uur GSV II—Alkmaar IV op het GSV-veld Groenzwarten jullie hebben beiden nog wat met deze tegen standers af te rekenen. Zet allen het beste beentje voor, en houdt de eer van de vereeniging hoog. Dus Good-Luck. P.P.C. Drukkerij G. J. HOOGCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4