ABONNEMENTEN Volmaakte rust wekt levenslust Hoogcarspel ZURLOHE'S Boekhandel n Magneet"-toerfiets (in diverse kleuren leverbaar) de robuste rNed. Kroon "-rij wielen en de bekende i,R.S.' rijwielen, Fanfare-Bazar-Fliisen Naar ons werd medegedeeld, zijn de voorbereidingen voor de Bazar-campagne thans in volle werking. De verschillende comi- té's, natuurlijk goed geassisteerd door het fanfare-bestuur offeren zich veie avonden op om te trachien de Bazar feesten zoo goed mogelijk te doen slagen. Verschillende gloednieuwe attrac ties zullen toegepast worden. Het is vanzelfsprekend onmogelijk om reeds een overzicht te geven van de vele bezienswaardigheden en attracties, doch dat het in alle opzichten iets goeds belooft te worden, staat als een paal boven water. Nogmaals maken we onze le zeressen er op attent, dat zij hun glas- en aardewerk, hetgeen weggegooid zou worden, bewa ren moeten, het wordt opgehaald voor „de vroolljke keuken". gen déze wijze van uitbeelden van zijn schoon gekozen woorden en zinnen. Wat hebben we daarna allen gelachen om „Een Bof" van Top Naeff. De fijne humor kwam zoo heerlijk tot uiting. Vervolgens na de pauze weer een Falklandje „Angst-avond". Oerkomisch voorgedragen. Daar na de rechtzitting uit „Pro Domo" van Johannes van Riemsdijk. Doodstil was het in de zaal bij dit verschrikkelijke fragment. Tot slot gaf de heer Hemmer „Sigare-Jaap" uit Herman de Man's „Stoombootje in de Mist". Gegierd van het lachen werd er om de wijze van vertellen van deze geestige schets. Ds. Kastein dankte den heer Hemmer, en hoopte hem spoedig weer te hooren. Apprecieerde ten zeerste zijn buitengewone gave als voordrager en sloot hiermede den geslaagden avond. op Het Nieuwe Modeblad Het Rijk der Vrouw Ladies'Weldon'sjourna Record La Femme Élégante De Prins Het Leven De Katholieke Illustratie De Stad Astra De Lach Libelle Panorama - Ons Land Het Amusante Weekblad De Wandelaar en alle andere tijdschriften (FIRMA E1SMA) DE RIJP. Uitzetten Pootvis Evenals vorige jaren Is er ook dit jaar weder pootvis in het Rijper Water uitgezet. Dinsdag 1.1. arriveerde om 4 uur de vracht auto van den heer Jb. Smit aan de Zuiddijk, welke onder toezicht van den Oemeente-Opzichter, één en twee-jarige edelkarpers, af komstig van de Ned. Heide-Mlj. te Vaassen, heeft gehaald. Ter opwachting waren aanwe zig wethouder Blokdijk en de heren J. Schouten en J. Obée, bestuursleden van „De Henge laat". De pootvis bleek ook dit jaar weer van uitstekende kwa liteit te zijn, onder de 2-jarige karpers waren zelfs al maatvissen. KOOPT EEN BETER BED. Ziet onze speciale étalage! KAPOK BEDSTELLEN, gevuld met prima Java Kapok, 1 en 2-persoons WOLVLOK BEDSTELLEN met Kapok kussens. STAALDRAAD MATRASSEN in alle prijzen. LEDIKANTEN in uitgebreide keuze. Manufacturenhandel DE RIJP Onder veel belangstelling, voor al bij de Tilbrug, werd de vis door de heren Schouten en Obée uitgezet. Per zelfde gelegenheid werden voor de Eilandspolder één-jarige karpers aangevoerd, welke te Grootschermer zijn uitgezet, ter wijl de post vis voor „De Hen gelaar" bij die van de gemeente waren gevoegd. Uitvoering „Rijper Kleii Tooneel" Zondag 27 Maart a.s. treedt bovengenoemd tooneelgezelschap op, met als hoofdnummer „Inkeer" tooneelspel in 3 bedrijven. „Inkeer" heeft een heel goede strekking en zal de aanwezigen we! boelen en doen genieten. We vermoeden, dat de zaal ook nu wel weer goed bezet |zal zijn, want deze jonge tooneel- vereeniging bezit vele vrienden. Na de pauze wordt „'n Abuis" gegeven, 'n klucht. Onze amateur-tooneelvereeni- ging beschikt over vele goede krachten, zoodat het thans mo gelijk is in beide stukken met verschillende spelers voor het voetlicht te komen. 1913 Jobilenm-flerdeskiog 1938 De afdeeling „De Rijp" der Nederl. Vereeniging tot Afschaf fing van Alcoholh. Dranken viert Woensdag 30 Maart a.s. haar 25-jarig bestaan in de zaal van mw. de Wed. J van der Vliet. En met haar lubileeren eenige leden van de afdeeling. Wie dat zijn, zullen de feestgenooten op den avond zelve merken, want in de advertentie staat als pro gramma-punt: .uitreiking Eere- Insignes. We vermoeden, dat van de gelegenheid tot felicitatie wel ge bruik zal worden gemaakt. Verder geeft het programma een symbolisch spel aan, lerwijl daarna een film: „Gevangene 33" (zeer spannend, naar men ons meedeelde) zal worden vertoond. Muziek van de bekende Ger Hop van Spijkerboor zal de avond opluisteren, terwijl hij na de of- ficieele sluiting het bal zal ver zorgen. Er is vrij entrée. Men leze voorts de betreffende advertentie voor de bijzonderhe den. West-GJ-raftcUjU Yerkoopiig café Woensdag 23 dezer, werden door Notaris Luijckx te de Rijp, in het openbaar bij afslag, combina ties en toewijzing verkocht de perceelen, eigendom van den heer C. van der Oord. Kooper werd de heer Klaas Kramer Cz. te Wijde Wormer, voor de totale som van f8.335,- Grootschermer UleircrgaderiDg vereeniging „Steun bij Ziekenhnisverpleging en Operatiekosten" Dinsdagavond hield de vereeniging „Steun bij Ziekenhuisverpleging en Operatiekosten" te Zuid- en Noord schermer een ledenvergadering ten huize van den heer J. Kaij onder voor zitterschap van den heer van der Laan, die in zijn openingswoord het tien jarig bestaan der vereeniging her dacht. Na goedkeuring der notulen volgde het jaarverslag, waaruit we het vol gende mededeelen. De uitgaven in 19B7 bereikten een hoogterecord, doch ook de ontvangsten stonden aan de spits. Vergeleken bij 10 jaar terug, waren de tarieven thans verdubbeld en wordt betaald tot 9 jaar 3 c., tot 15 jaar 4 c. en daarboven 6 c. per week per klasse. In 1937 bedroegen de to tale ontvangsten f 3180.89. Aan ver pleging werd betaald f 2076.50, aan operatie- en observaiiekosten f 1400. Deze bedragen verhoogd met de post salarissen, onkosten en saldo vormen een uitgave van f 3880.89. Er is dus een niet-onbelangrijk tekort, hoofdza kelijk ontstaan door betaling van ach terstallige schulden in begin [1937. Thans is er minder achterstand, waar door de financieele toestand iets gun stiger is dan doet vermoeden. 41 leden werden in het ziekenhuis opgenomen, totaal aantal verpleegda- gen 786. 28 leden werden verpleegd te Alkmaar in het Centraal Ziekenhuis, 11 aldaar in het St. Elisabethziekenhuis, 1 te Purmerend en 1 te Amsterdam. Op 31 Dec. bedroeg het aantal leden voor beide klassen 752, voor verple ging alleen 501, een vermindering resp, van 33 en 5 leden, In de afgeloopen 10 jaar werden voor rekening der vereeniging opge nomen 247 personen met een totaal aantal verpleegdagen van 3477. In genoemd tijdvak werd aan contributie ontvangen f 19917.63 en betaald voor verpleging en operatie resp. f 12246.15 en f 7298.95. De rekeningcommissie had boeken en bescheiden van den heer J. Ouwel tjes keurig In orde bevonden. De heer P. Klinkhamer werd gekozen als lid der rekeningcommissie in de plaats van het aftredende, niet herkiesbare lid S. van Stralen. De heeren J. Kreb en C. Groot wer den herkozen als bestuurslid, waarna sluiting volgde. Verbetering De heer D. Pascha, voorzitter der afd. Grootschermer van de V.A.R.A. verzoekt ons mede te deelen. dat de filmavond, gehouden ten huize van den heer Kaij op Vrijdag 11 Maart NIET uitging van de S.D.A.P. in sa menwerking met de V.A.R.A., doch uitsluitend door de afd. Grootscher mer der S.D.A.P. was georganiseerd. Beemster Benoeming jeugdleider enbestunrsledeu Landbouw en Maatschappij Tot leider van de jeugdclub Landbouw en Maatschappij ge west Beemster, is benoemd de heer A. Weder. De beide bestuursleden P. Spaan te Beemster en P. Bruin Hz. N.E. van Graft waren niet herkiesbaar. In hun plaats wer den gekozen mej. J. Nobel en den heer W. Zee. Wij ontvingen wederom de nieuwste RIJWIELEN in diverse uitvoeringen, o.a. de lichtioopende - MARKT PURMEREND - Kleine Boerenkaas f 23.f 0. Volvette kaas met Ryksmerk f 00. Boter t 1.33.—f 1.38 Kippeneieren f 2.45f 2.75. Eendeneieren f 2,30. Vette koelen f 0.68—f 0.72 p. K.g. Vette varkens f 0.57—f 0.59 p. K.g. C00P. CENTRALE EIERVEILIN'd PURMEREND 6.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 100000 Eendeneieren f 2.15f 2.20 Broedeleren f 0.f 0.— 90000 Kippeneieren 190000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0— 65—66 2.70—2.80 63-64 2.65—2.75 60—62 2.50—2.65 58-59 2.45-2.55 56—57 2.40—2.50 53—55 2.35—2.45 50—52 0.0.— 45-49 0.0.— KAASBEÜRS. Dinsdag 22 Mrt. 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 17 partijen, wegende plm. 32.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 23 per 100 pond ook met trommelremnaven. Beleefd aanbevelend, Celis van Voorden, de Rijp LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Van 26 Mrt. t|m 2 April '38 Zaterdag 6.51 uur Zondag 6.53 Maandag 6.54 Dinsdag 6.56 Woensdag 6.58 Donderdag 7.0Ö Vrydag 7.01 Zaterdag 7.03 Benoemd Onze plaatsgenoot, de heerW. Muntjewerff is met ingang van J April a.s. benoemd als adspirant- agent te Den Haag. Laagste inschrijver De aannemer H. Brand, te Beemster, was de laagste in schrijver voor 4 bruggen te Groo tebroek, met een bedrag van f 13.400 De gunning is aangehouden. ü.S.V.-Nieuws. Jl. Zondag speelde GSV II te gen Oudorp II onder leiding van den heer Barneveld werd jom 2 uur begonnen. O zette er een goed tempo in en wist na 5 minuten spelen met een onhoudbaar schot te scoren. Door het goede keepwerk van den O-keeper werden doelpunten voorkomen, hoewel G, met wat meer geluk, wel eenig doelpun ten had kunnen hebben. Voor de rust wist O nog 2 maal het G- doel te doorboren, eenmaal door een penalty wegens hands. Na de rust wist O al spoedig haar voorsprong te vergrooten. Doch hoe zij ook verder zwoeg de de G-achterhoede liet zich niet meer passeeren, en al wis ten ze backs voorbij te komen, dan was de G-keeper in goede vorm en wist eenige lastige schoteu onachadelijk te maken. G zette goed door en wist eeni ge keeren goed voor het O-doel te komen, maar het schot ont brak. 10 minuten voor het einde kreeg de G-rechtsbuiten een cor ner te nemen, welke door een back werd weggekopt, de bal belandde echter weer bij de rechtsbuiten, die nogmaals voor zette en met een goede omhaal scoorde de G-spil het verdiende tegenpunt. Als de scheidsrechter het ein de aankondigd, heeft O verdiend met 4—1 gewonnen. G speelde echter een goede wedstrijd vooral de achterhoede was in beste vorm.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 2