Dansen EEN NIEUWE LENTE een Bijbeltje voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordsciiermer, Beemster en Omstreken EEN NIEUWE BJLNQ. No. 1404 Zaterdag 2 April 1938 Zondag 3 April Het Rijper Wapen voor Uw bevestiging met de a.s. Paschen G.J. Hoogcarspel RIJPE U EBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.ÖO per jaar plas laCBSSokostea Losse nummers 3 cent Electriscbe Drukkerij G-. .T- X7r ogfojw. -ei (Fa. Eisma) - De -Rijp Telefoon 1. Poitrekeninc 39751 Advertentieprijs 1 cent per gewonen regel nij abonnement reductie Inzending tot_Donderdags Verschijnt WekelIJke - PBEDIKBE XJFl TEN De FOJp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Doop. Geen Zondagschool. Ev. Duthersohe Gem. s Morgens 101 uur Ds. Th. Scharten Gereform. Gemeente s Morgens 10 uur en's Middags 21 uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Graft s Avonds 7 uur Ds. P. Keuning Doop. Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Bevestiging van lidmaten. Collecte voor de Generale Kas West-Graftdijk dienst te Oost-Graftdijk. Doopsgezinde Gem. Oost-Graf tdp geen dienst Zuld-Sohermer geen dienst Driehuizen geen dienst Groot-Sohermer geen dienst De Rijp 1913 - 8 April - 1938 25-jarige dieast. Den 8en April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P. Visser in dienst kwam aan de Gasfabriek alhier. Onze felicitatie en nog vele jaren. Geachte Jubilaris. De man van het gas, Is 8 April in zijn sas. Het is dan 25 jaar geleden, Dat onze Visser bij het gasbedrijf is [aangetreden. Wat niet lang mogelijk is in de Rijp, Is een „stukkende" of lekke gaspijp, Daar is onze Piet direct bij, Hij repareert dat op alle tij'. Met z'n moordenaar en z'n bosje werk, is de jubilaris vreeselijk sterk, Schrik niet geacht publiek, en wordt [niet bang, Het is maar een doodgewone fitterstang. Als het werk is gedaan, Kan hij aan zijn liefhebberijen gaan. Bestuursfuncties bij de „vleet". Dat komt. omdat hij veel weet. Heeft een ander kommer en zorgen, Dan helpt hij direct, en wacht niet (tot morgen. 4 personen. Wij hopen, dat U nog vele malen in gezondheid de meterstand bij ons [komt halen. En ais U dit niet meer behoeft te doen, Nog een lang en welverdiend pensioen 1 Rijmpjes en versjes hebt U meer (gemaakt dan ik, Doch wij hopen, dat U met deze rijm (bent In Uw schik. Het komt er niet op aan, Wie dit heeft geaaan 't Is alleen om* U te laten weten, Dat Uw plaatsgenooten, U, P. Visser, Bij deze gelegenheid niet vergeten. N.N. Geslaagd De onderstaande leerlingen ontvingen het Einddiploma Am bachtsschool te AlkmaarGerard Bakker, Herman Oudejans, Dirk van Tiel. Gefeliciteerd. Reo I kampiosi Reo I speelde haar beslissen de wedstrijd op eigen terrein en won van EVE I te Enkhuizen, mnt 5—1. Een mooie overwinning, die door de Enkhuizers niet cadeau gegeven werd. Het Reo-verslag vermeldt U het verloop van den wedstrijd Het Fanfare-corps, dat een onmisbare schakel bij dergelijke gelegenheden is, haalde het kam pioenselftal, bestuur, gasten en bezoekers met volle muziek van de Zuiddijk af. en onder het spelen van hun marschen, ging het langs het Zuideinde, Tuin- grachf, Rechtestraat, naar het clublokaal van Reo, het café Blokdijk Weldra was de groote zaal geheel gevuld met een enthousias te menigte sportvrienden en -vriendinnen. Nadat bestuur en spelers waren gezeten, nam de heer Abels, voorzitter van Reo, het woord. Spr. schetste o.a. zijn groote vreugde en die van zijn mede-bestuursleden en dankte de spelers voor hun onvermoeide werken. Hij vergat daarbij de vele trou we'supporters niet. Voorts betuigde hij zijn dank aan het Muziekcorps voor haar initiatief hen feestelijk binnen te halen. Hierna complimenteerde een oud-lid van EVE de voetbalver- eeniging Reo met het behaalde succes. Hij wees er op, dat de tusschen hen gespeelde wed strijden altijd zeer vriendschap pelijk waren. Ten slotte sprak nog de aan voerder van het gelukkige elftal, de heer P. Oudejans. Hij dankte namens „zijn" jongens het be stuur voor de waardeerende woor den, terwijl hij tevens zelf die jongens dankte voor hun taaie volhouden. Dankte EVE en zei, dat het hem zou spijten, als ze promoveerden, want dan zouden ze niet in de competitie tegen de EVE'ers spelen. Met een driewerf hoera besloot spr. zijn geestige speech. Het Fanfare-corps speelde nog een paar nummers en daarna bleef men nog langen tijd bijeen. Uitvaeriag „Rijper Kleii Tooneel" Zondagavond jl. werd in de zaal vaU den heer J. Post door bovengen Tooneelgezelschap het Tooneelspel „Inkeer", in 3 be drijven, geschreven door A. Bro- met, opgevoerd. Tot de laatste plaats was de zaal bezet. De heer J. Dekker, voorz., opende te 8 uur en verheugde zich er op, dat zoovelen waren opgekomen. Speciaal begroette hij de zusiervereenigingen Ouden dijk en Rustenburg. Wijdt waar deerende woorden aan de dames Hamslra en Saler.tijn-Vlaanderen en den heer J. Dammes, die be dankten als lid van de vereeni- ging. Het scherm werd gehaald voor „Inkeer". „Inkeer" geeft een goede mo raal. Heel moeilijke rollen waren hier te vervullen. O.a. de heer P. Kostelijk (Dolf Klein), die het geheele stuk als blinde zijn rol moest spelen, was weer subliem. Zeer precies typeerde hij een blinde, wiens gezichtsvermogen langzaam terugkeerde, met zijn scherp aanvoelen der situaties Mejuffrouw A.Zomerdijk, (Marie, de vrouw van Dolf) had nog zwaarder rol. Zeer moeilijk is het voor een amateur dergelijke emo ties goed weer te geven. Dit ge lukte haar. In 3e bedrijf echter, had zij zich o.i. nog dieper moe ten inleven in haar rol. En bij dit spel sloot de heer C. Akker man (gastrolvervuller) zich prach, tig aan. De rol van den vader Koopt in Boekhandel (Firma Eisma) De Rijp ZONDAG 3 AFBID Doktersdienst dr. J. M. HILBRANDS Burgerljjke stand. Nadruk verboden. "DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. Geen aangifte. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geboren: Anna Elise, dochter van P. M. Bürmann en van M. Kramer Glijnis. BEEMSTER. Geboren: Jan Richard, zoon van A. Brand en van A. Spruit Oeert Hen drik, zoon van S. Benning en van R. Kleis Bernardus Theodorus, zoon van Th, J, A. van Amsterdam en van A. J. Jonk. Ondertrouwd: HarkHarriTimmerman, 26 jaar en Geertje Bommezij, 28 jaar. Overleden: Geertje Beets, 17 jaar,echt- genoote van Gerrit Tjeerte3 (cverl. ta Purmerend). GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 24 Mrt. tot 32 Mrt. '38. Ingekomen personen: C. Rooker, van Purmerend, naar de Rijp, Zuideinde 351. Vertrokken personen: Catharina O. Spil, van Rechtestraat 18, naar Ursem, Molenweg. Verhuizing binnen de gemeentel L. J. Smit, van Vlaander 301, naar Venbuurt 278. J. Schouten, van Rechtestraat 196, naar Tuinbuurt lila. Wed. Fr. Hottentot, van Zuideinde 339a, naar Oostdijkje 133. van Dolf werd zeer goed ge speeld. Gebroken door de levens- fouten, die zijn schoondochter maakt, gaf hij ons veel te genie ten. De dames B. Visser (Klara), N. Akkerman (hun dochter Greet- je) en de heer J. Dekker (Cor), vervulden de rollen van huis vrienden. Door het verkeerde leven, dat Cor leidt, sterft z'n vrouw, waar door hij (Cor) tot inkeer komt. Dit verhaast het veranderen van inzicht van Marie (A. Zomer dijk), die met Dolf's vriend (de heer L. Slot) haar man ging be driegen (door de ellende van haar blinde man gedreven). Ook zij komt tot „inkeer" en het slot is een terugkeeren tot Dolf. Voor amateurs stond het spel op hoog peil. Het groote aantal aanwezig was doodstil tijdens de opvoering. Na de pauze werd een Klucht gegeven, 'n Abuis". De medewerkenden in dit malle stukje waren, de dames T. Bas, L. de Moes en B. van Petten en de heeren D. Klinkhamer Jr., J. Kostelijk, J. Middelkoop en L. Slot. Wat hebben we gegierd van den lach bij de vele complicaties. Allen speelden hun rol zeer ver makelijk.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 1