HOOGrCARSPEL Fanfare-Bazar-Flitsen De plannen nemen steeds vas tere vormen aan. Wat de attrac tie-commissie klaar gespeeld heeft, is wel in staat den bezoe kers veel vrolijkheid te bieden voor slechts luttele centen. Al te veel mag hier niet verklapt wor den, maar zeker is, dat er wat bij is voor groot en klein, voor oud en jong. In de vroolljke keu ken zal men op onschuldige wij ze zijn vernielzucht kunnen bot vieren, terwijl men tafereelen uit de geschiedenis en een film zal kunnen bewonderen. Vele dames popelen om hun handwerken aan te bieden, doch weten niet waar. Dames, nergens worden ze zoo goed bewaard, als bij U thuis. Binnenkort zal een inleveringsadres bekend gemaakt worden. De leden van den Bond van Boerinnen en andere Platte landsvrouwen kunnen hun milde gaven bezorgen bij hun secr.esse Mw. J. Visser-Eisma. Werkt allen mee tot steun van ons Fanfarecorps. Vogelwet 1936 Aanvraagformulieren Het Hoofd van Plaatselijke Po litie te Qraft en De Rijp, maakt bekend dat de aanvraagformulie ren om een Yogelrergnuning O, voor het dooden of vangen van beschermde vogels, die schade toebrengen of overlast veroorza ken of zulks dreigen te doen aan land- en tuinbouw, voor belang hebbenden bij de plaatselijk po litie en ter gemeente-secretarie verkrijgbaar zijn gesteld. Vervolgens wordt bekend ge maakt, dat de aanvraagformulie ren om een VogHrergnntiigC voor het in het veld door middel van een vuurwapen of een verboden vangmiddel dooden of vangen van oibeschermde- en voorwaarde lijk onbeschermde vogels, die scha de toebrengen of overlast ver oorzaken of zulks dreigen te doen aan land- en tuinbouw, rechtstreeks door belanghebben den aan het Departement van Economische Zaken (Afdeellng Directie van den Landbouw) te 's Oravenhage behooren te wor den aangevaard. Een model-verzoek aan den Minister van Economische Zaken om toezending van gemeld aan vraagformulier is verkrijgbaar ge steld bij de plaatselijke politie en ter gemeente-secretarie. Het dooden van onbescherm de vogels in het veld door mid del van een vuurwapen (jacht geweer, buks, enz.) is vrijelijk toegestaan (zonder vergunning Volgwet 1936) voor hen die in het bezit zijn van een jachtacte (artikel 23 Jachtwet 1923) of van een schietvergunning (ex artikel 60 of 61 der Jachtwet 1923). Géén vergunning wordt ver leend aan* minderjarigen en aan hen, die in twee jaren, vooraf gaande aan hun verzoek tot het verkrijgen van een vergunning, wegens een der door de Vogel- wet of in een der artikelen 46, eerste lid, 47 of 48 der Jacht wet 1923 strafbaar gestelde fei ten zijn veroordeeld of die de vervolging deswege overeenkom stig de bepalingen van artikelen 74 van het Wetboek van Straf recht hebben voorkomen. Aangezien bovengemelde aan vraagformulieren (na invulling) voor advies mede moeten wor den doorgezonden respectievelijk aan den in die gemeenten aange wezen landbouwdeskundig advi seur en aan den Inspecteur, Hoofd van Plantenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen, is vroegtijdige aanvrage geweischt. Het Hoofd van Plaatselijke Politie voornoemd, C. A. van Staveren. rato ss Belangrijke mededeeling aan de lezers. Met ingang van heden hebben de lezers het recht kosteloos vragen te stellen over Belastingkwesties (Inkomsten- en Vermogens belasting, Omzetbelasting, Personeele Belasting, Grondbelasting enz.) over de Crisiswetten voor den Middenstand (Hypo- theekaflossingswet, Crisis-crediet, Uitverkoopwet, Huurkoopwet, Ves tigingswet enz.) en over aangelegenheden van boekhoudkun- digen aard. Men wende zich per brief tot N.V. Accountantskantoor „Nederlandsch Bureau voor Adviezen" Directeur: R. de Vries, Parklaan 27 te Haarlem of Henegouwerlaan 59 te Rotterdam. Porti voor antwoord gelieve men in te sluiten. Uiterlijk binnen 8 dagen ontvangt men schriftelijk advies. Van de grootst mogelijke geheimhouding kunnen de lezers verzekerd zijn. BelastiigbeUlen Van het kantoor der Directe Belastingen te Purmerend zullen begin Mei a.s. de aanmaningen worden verzonden voor de aan slagen in de Grondbelasting '38, voor zoover nog geen 1/i ge deelte is voldaan en voor de aanslagen in de Inkomstenbelas ting 1937/38, waarvan de aan slagbiljetten zijn gedagteekend voor 1 December 1937 voor zoo ver deze nog niet GEHEEL zijn aangezuiverd. MotorrijtnigeabelastiDK Houders van motorrijtuigen, waarvan de belastingkaart 30 April as. eindigt, zullen voor de verkrijging van een nieuwe belastingkaart een volledige aan gifte moeten invullen. Deze aan giften worden hun tijdig toege zonden en zijn overigens ook aan de ontvangkantoren verkrijg baar. Na inlevering ot inzending van de ingevulde aangiften zijn de beiastingkaarten vanaf 25 April a.s. verkrijgbaar. Met het oog op de bijzondere toeloop op 30 April en 2 Mei a.s. op de kan toren, is het, om veel wachten te voorkomen, van belang, dat de kaarten zooveel mogelijk eer der worden afgehaald. Ingeval het belastingbedrag tij dig wordt overgemaakt kan de kaart op verzoek ook per post worden toegezonden, zoodat per sonen die veraf wonen, zich de reis naar het kantoor kunnen be sparen. Het ontvangkantoor is op Za terdagnamiddag gesloten. SPORTNIEUWS. „Y-Y. flrootichermer". De wedstrijd van het tweede tegen de „Spoorvogels" werd door den bond afgelascht. Wat de reden daar van is, weten wij niet, maar toch valt het dan tegen, als je denkt een mooie wed strijd te zullen zien, en er is niets. Ook voor de Paaschdagen is er nog niets vastgesteld, zoodat het wel erg stil in het zwartwit* tenkamp zal zijn. Wij hopen evenwel toch, dat de Bond een wedstrijd voor de jongens van Freek vaststelt, want zoo lang als het tweede de competitie nog niet heeft uitgespeeld, kan het eerste ook niet uitkomen. Laten wij hopen, dat er weer spoedig gevoetbald wordt, dan komt er des Zondags ook weer drukte In ons knikkerdorp. D. Uit bet Rea-kzmp De uitslagen van de op Zon dag 10 April gespeelde wedstrij den zijn: SVW I-Reo I 3—1; Reo II—WW II 5-1Reo III— St. George II 4— 1, Reo II heeft haar competitie goed besloten. Met 4—1 wisten de onzen die een goeden wed* strijd speelden (zooals men mij mededeelde) als overwinnaars uit de strijd te komen. Ze hebben het nu tot 10 punten gebracht. Doch ook WW II en Union II hebben 10 punten, echter, beide laatste clubs hebben nog éen wedstrijd en verliezen ze die, daa zullen ze met hun drieën nog beslissingswedstrijden moe ten spelen, maar of het zoover zal komen, betwijfelen we. Hoewel Reo II uit wedstrijden 10 punten heeft behaald; is de ploeg de laatste tijd weer aardig in vorm, maar het is in de afge- loopen competitie ook wel eens anders geweest. Echter, en dat is een goed teeken, steeds is het elftal zichzelf gebleven en de onderlinge verstandhouding is even goed, als die der andere Senioren-elftallen. Reo I, dat met 3 junioren uit kwam, daar Dirk, Gerrit en Wim verhinderd waren, verloor met •3—1 uit van SVW I uit „de Waard". Zoo'n wedstrijd met een drietal invallers is, als oefenwed* strijd, een groote mislukking. Reo III behaalde haar twaalfde overwinning en moet nu nog uit spelen tegen Victoria en thuis tegen Stormvogels 111. Met de Paaschdagen zijn geen wedstrijden aangevraagd om ver schillende redenen. Alleen de a-Jr gaan 2e Paasch- dag naar St, Jan b, doch dat is voor de Competitie. Reo I zal binnenkort twee harer beste leden kwijtraken, nl. Dirk, de rechtsbuiten, wegens vertrek naar Amsterdam en Wim, de rechtshalf wegens vertrek naar Bergen. Beide spelers zijn, naast goede voetballers, ook steeds prettige leden geweest, die het bestuur noode ziet gaan. A.Y.Y.-Nieuws. Na een zeer spannenden, niet zeer fraaien strijd is voor den tweeden maal in de promotie wedstrijden AVV 1 met 1—Over slagen. Door deze uitslag is RCZ praclisch gesproken verzekerd van het behoud van haar eerste klasseschap, terwijl de kansen voor AVV uiterst gering begin nen te worden. Wanneer we de beide elftallen onder de loupe nemen, dan is de overwinning wel terecht gekomen bij de ploeg, die daarop het meeste recht had. RCZ was inderdaad de sterkste, technisch was zij de onzen de baas, terwijl de spelers zich ook met meer enthousiasme in den strijd hebben geworpen. Dat zij slechts één doelpunt wisten te scoren, pleit niet voor haar voor hoede, die toch wel kansen hier* voor had. We zouden trouwens moeilijk kunnen zeggen, welke ploeg de slechtste schutters op leverde. Ook bij AVV was dit eenvoudig hopeloos. Onze ver dediging heeft het niet gemak kelijk gehad, vooral de linksbui ten der bezoekers was een ge vaarlijkspeler. Klompmaker speel de een gave back-partij, Visser - MARKT PURMERENH - Kleine Boerenkaas f 21.50f 0. Volvette kaas met Rljksmerk f 24. Boter t 1.25.f 1.34 Kippeneieren f 2.90f 3.30. Eendeneieren f 2.20. Vette koelen f 0.64—f 0.72 p. K.g. Vette varkens f 0.52—f 0.57 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEILING PURMERENH Ö.A, Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 120000 Eendeneieren f 2.30f 2.40 B roedeieren f 0.f 0. 100000 Kippeneieren 220000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0.— 65—66 3.25—3.35 63-64 3.25—3.30 60—62 3.10-3,20 58—59 2.95—3.10 56-57 2.90-3.— 53-55 2.75-2.95 50—52 00.— 45—49 0.0.— KAAS11EU RS. Dinsdag 12 April 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werclen verhandeld 17 partijen, wegende plm. 40.000 K.G. Handel stug. Hoogste prijs f 21.—per lOOpond LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Van 16 April t[m 23 April '38 Zaterdag 7 28 uur Zondag 7.30 Maandag 7.31 Dinsdag 7.33 Woensdag 7.35 Donderdag 7.37 Vrijdag 7.38 Zaterdag 7.40 daarentegen maakte een nerveu- zen indruk en bleef onder zijn kunnen. De middenlinie voldeed goed, terwijl D. Klompmaker een woord van lof toekomt voor de wijze waarop hij als invaller W. Visser heeft vervangan. Z'n spel was heel goed. Wat onze voorhoede betreft, is ons oordeel niet bepaald vlei end. Deze linie speelde totaal zonder eenig samenspel, terwijl er van plaatsen geen sprake was. Was men eenmaal voor het doel, en dit gebeurde menigmaal, dan bleef het beslissende schot achterwege. In 't bijzonder Vilten en Middelveld speelden als be ginnelingen. De overigen hebben wel veel werk verricht, doch veel resultaat viel er niet te boeken. Invaller Kieft heeft nog goed werk gedaan. De wedstrijd zelf was tot het einde zeer spannend. Reeds na 10 minuten scoorde RCZ het doelpunt, dat beslissend zou blij ken te zijn. Hoewel beide elftal len herhaaldelijk in den aanval waren, bleven doelpunten uit. Vermelden we nogdat beguns tigd door goed voelbalweer de publieke belangstelling zeer groot was, terwijl de leiding in han den was van den heer Koelink, geassisteerd door twee bonds- grensrechters. Voor Zondag a.s. P.P.C. Koopt Uw benoodigdheden voor Uw Boekhouding zooals; Debiteuren, en Crediteurenboeken Kasboeken (tabellarische en gewone), Winkelboeken, lnkoopboeken, Memoriaais, enz., enz. in den Boekhandel van: (Fa. Eisma) DE RIJP. De prijzen zijn laag II

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4