el heelt voor II geen zin, als inwoners van Worp, Marken ot Alkmaar Uw advertentie lezen I voor Oe Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken No. 1411 Zaterdag 21 Mei 1938 Hemelvaartsdag. Zij koopen niet bij (J! RIJPER TENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plui incB'ickottrs Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij O. J. Hoogcarspel (Fa. Kismai - Da Rijp Teltfcsa 1. tfsitrsktaisï 39751 Advertentieprijs *7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie Inzending; toC_Do;n.derrlaga verschijnt'wekelijks - Wij vernoeken onze adver teerders en oorrespondenten hun oopieën ZOO SPOEDIG MOGELIJK in te zenden. De Eedactie PBEDIKBE UB TEN De Nijp Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Brinkerink van Nes op Ameland Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Leistra van Edam Er. Duthersche Gem. Evangelisatie s Morgens 101 uur de Heer W. van Achterbergh van Amsterdam Gereform. Gemeente a Morgens 10} uur en 's Middags 3 uur Leesdienst. Leesdienst Hemelvaartsdag s Morgens 10} uur Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Qrait s Morgens 10 uur Ds. de Vries van Hoorn Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk dienst te West-Graftdijk. Hemelvaartsdag s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsbediening. West-Graftdijk 8 Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsgezinde Gem. Oost-GraftdQk s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zuld-Sohermer geen dienst Driehuizen s Morgens 10 uur Ds. J. Heep Gro ot-Sohermer s Avonds ACHT uur Ds. J. E. Loysen Met zang van het Kerkkoor. DE RIJP. den 21 Mei 1938. Aan den voor-avond van den n.s. Baur ten bata der Muziekvereeniging Kunst na Arbeid" alhier, gevoel ik mij gedron- gen, nog eens extra aandacht te vragen voor het doel, hetweik aset dezen Bazar beoogd wordt, n.i. het aan deze Muziek vereenlglng toekennen van de mogelijk heid om haar in het vorig (aar, ten be hoeve van een algeheele nieuwe bezetting van mnzleklnstrumenten, aangegane gel delijke verplichtingen te voldoen, en de daaruit voortgevloeide verantwoordelijk heid ook voor de toekomst buiten iedere twijfel te houden. U HEBT BELANG BIJ DE DIRECTE OMGEVING! Door de lage regelprijs bent U in staat in de RIJPER COURANT een opvallende annonce te plaatsen Het Rijper Nieuws- en Advertentieblad telt in den wijden omtrek haar abonné's huis aan huis, zoodat het voor U voldoende is daarin te adverteeren. Vraagt de bepalingen voor reductie bij 500,1000 en 2000 regels aan Nog versch ligt in ons geheugen de oproep in het afgeloopen jaar om het Bestuur dezer vereeniging te helpen aan een niet onbelangrijke som geld voor het aankoopen van diverse nieuwe instru menten, een maatregel, die niet achter wege blijven mocht, wilde men zich ver zekeren van de noodzakelijke verdere opbloei van dit muziekgezelschap. Spon taan werd toen aan diea oproep gehoor gegeven; De Rijp waardig; doeh tegelijk werd aan deze Vereeniging een finantieele verplichting opgelegd, welke zwaarder was dan ooit eerder door haar gevoeld. Immers, jaarlijks moet minstens f 100. worden afgelost; een niet onbelangrijk bedrag voor de leden van Kunst na Ar beid. Evenwel werd terstond reeds aaar een middel uitgezien om eerder aan dien finantieelea druk te ontkomen en werd dadelijk gedacht aan een te houden Bazar, waarvan de opbrengst, geheel en al aan deze vereeniging ten goede komende, haar, zoo niet geheel, dan toch voor het overgroote gedeelte van de aangegane geldleening zou kunnen ontlasten. Van stond af aan werden pogingen in dezen geest aangewend en wederom met succes. Velen werden aangezocht om la het belang van deze zaak ieta bij te brengen, den Bazar aan te moedigen en dezen een populair karakter te schenken; alles ging boven verwachting en, zien wij goed, het beoogde resultaat is niet verre meer. De wijze, waarop een en ander is aangepakt, het volledige mede leven en de moeite, welke gezien en on gezien op velerlei gebied reeds werd ge geven, alles duidt op een welslagen van het vooropgezette doel: aan de muziek vereniging Kunst na Arbeid" alhier toonen, hoe haar doel en streven op prijs gesteld wordt en hoe, ons Rijpers, haar groei en bloei ons ter harte gaat. Thans nu de hoop in werkelijkheid aal moeten worden omgezet, thans moet andermaal de daad bij het woord worden gevoegd. De Bazar MOET slagen. De velen, zeer velen, die aan zijn tot stand- koming hebben medegewerkt, zoowel zij, die wonen binnen als buiten ons dorp, ook hun arbeid moet en kan bekroond worden. Niemand verauime dan ook deze Bazar, welke volgende week Donderdag geopend zal worden en zal voortduren tot en met den Zondag d.a.v., te bezoekenieder overtuige zich van wat met vereende krachten spontaan is saamgebracht, uit sluitend ten doel hebbende t het Rijper Fanfarecorps te ondersteunen en haar voortbestaan te verzekeren. Niet alleen Rijper ingezetenen, neen, ook mcnschen uit de omliggende plaat sen zijn daar welkom. Ik moge U allen met aandrang opwekken, in de op han den zijnde Bazar-dagen U te overtuige: wat die Bazar U bieden wil. Gij wordt er met open armen ontvangen. Laat U er niet van afhouden eensgezind daar naar op te gaan, opdat daar leven zij en vertier. En wie voorzoover mogelijk iets, hetzij veel of weinig kan besteden, hij (zij) taste in de eak en koope en steune ea verblijde zóó de Leden onzer Fanfare-vereenigin g. Men bedenke daarbij: vele kleintjes maken de groote; het voortbestaan en de bloei van „Kunst na Arbeid'' berust thans voor een belangrijk deel in Uw handen. Laat mij dit korte aanbevelingswoord, waarin ik niet teveel vergeten hebbe, mogen besluiten met mijn oprechten wensch, dat, na beëindiging van deze voor onze Muziekvereeniging zoo inte ressante dagen, ieder van tevredenheid kan spreken, en de resultaten van dien aard zullen blijken te zijn, dat allen aan wier initiatief en goede zorgen deze Ba zar te danken is, daarop met trots mo gen terugzien, maar bovenal, dat de Leden van onze Muziekvereeniging zich zullen mogen verheugen over een succes, dat hun stoutste verwachtingen overtreft. C. A. VAN STAVEREN, Burgemeester Eere-Voorzitter v. h. Bazar-Comité GJ-raft Raadsvergadering De Raad dezer gemeente ver gaderde Vrijdag 13 Mei j.1., des namiddags 2 uur. Voorzitterde EdelAchtb. Heer C. A. van Staveren. Secretaris: de heer Q. Bax. Aanwezig de heeren: Weth. Blaauw, weth. Heijnis, W. van Ammers Sr.,P.Brouwer, S.Heinis, C.Jongkind, J. Koppen raadsleden. De notulen van de vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd vast gesteld. Mededeelingen i Bij de opening dezer vergadering gaf de Voorzitter zijn vreugde te kennen de vergaderingen van den Raad weer te kunnen presideeren. Spreker bracht tevens dank aan heeren Wethouders en den Gemeente-Secretaris, voor hon taak, ge durende zijn ongesteldheid, verricht; de leden van den Raad en alle burgers, die hem tijdens zijn ziekte hunne belangstel ling hebben getoond. Tevens bracht de Voorzitter een woord van hulde aan de leden van de Brand weer, Inzake het blusschingswerk „brand perceel Th. van den Beidt, Scheepswerf „Voorwaarts"* Gelukkig is doorcordaat optreden erger voorkomen. Daarna bracht spreker ter tafel de in gekomen missiven van Z. E. den Minis ter van Economische- en Sociale Zaken betreffende steunregeling tuinders. Gelijk Burgerlyke stand. Nadruk verboden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. Geboren: Edna en Elly,dochters van A. Hiemstra en B. Dijkstra. Gehuwd: Nic. Veenboer,26jaren, te Assendelft en A. M. Kramer, 23 jaren, te Graft P. Ant. Koning, 37 jaren, te Beemster en M. Klijn, 30 jaren, te Graft. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Helena Elisabeth Hoek Spaans, echtgenoote van B. W. H. Kiein- schmidt, 65 jaren. BEEMSTER. Geboren: Pieter, zoon van A. Meulenbroek en van J. Poppes. Maria Cornelia, dochter van P. J. van Baarsen en van C. de Graaf. Ondertrouwd: J. N. Koning, 25 jaren en J. van Berge, 23 jaren. E. Doets, 26 jaren en G. Mole- paar, 21 jaren. P. Struijf, 25 jaren, en T. Koster, 25 jaren. Gehuwd: J. Hartog 23 jaren en G. de Boer, 20 jaren P. Roet, 27 jaren en A. Boots, 34 jaren. Th. C. Bijman, 25 jaren en J. C. Commandeur, 24 jaren T. Kingma, 26 jaren, en M. Bouw man, 24 jaren. OverledenJohanna Maria Konijn, 8 maanden, dochter van J. Konijn en W. H. Groot. uit de berichten in de nieuwsbladen al gemeen bekend is, zal deze regeling 1 Juni e.k. in werking treden. Gezien eeh- ter de voorbereiding aan deze regeling, zullen de Burgemeester ea de Secretaris hun uiterste best doen de noodige werk zaamheden voor genoemden datum klaar te krijgen. Echter moet niet uit het oog worden verloren, dat de Secretaris het eenige personeel is ter secretarie en door „hem" met behulp van „dea Burgemees ter" alle administratie-, ook die van de „steunregelingen" moeten worden ver richt. Spreker gaf echter te kennen, dat de bedoeling goed en alles gedaan wordt om degene, die hulp van noode hebben, geholpen kunnen worden. De hr J. C. Heijnis meende,%dat ia de gemeente Graft weinig tuinders van deze regeling gebruik kunnen maken. Ook de hr S. Heinis gaf zija ziens wijze omtrent deze regeling. De hr Blaauw wees op de regeling voor de kleine boeren. Uitsluitend gras land is gemakkelijker voor de uitvoering. Daarna werd besloten de noodige gel den voor de steunregeling aan de tuin ders te voteeren. Iugekomea stukken: Proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger. Verzoek van P. C. Prins, inzake reclame schoolgeld, welk schrijven in handen gesteld wordt van B. cn W. Van Gedep. Staten van Noordholland een missive, inzake kasgeldleeningen. Het College van G. S. geeft den Raad in overweging gebruik te maken van een kasgeldleening op korten termijn tegen een laag rentepercentage. Tevens ver langt genoemd College te besluiten de besluiten der gemeente tot het aangaan van een rekening-eourant-overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank te West- Graftdijk in te trekken. De voorz. gaf zQn zienswijze omtrent dit schrijven te kennen en adviseerde den Raad - namens B, en W. - thans nog

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 1