Paster-Aanbiedingen voor de Dames. Notsspaarfaank te Beemster Spaarbusjes verkrijgbaar. Verhuring van safe-loketten Beste Zeeuwsohe blauwe aardappelen Biljartwedstrijd C. Zomerdijk-W. Zomerdijk BIJ ONVERWACHTE BASTEN FOTO- en IADIO-KANDEL diverse ModüblSllBII Het Vischseizoen gaat 1 Juni weer in Z.O.-Beemster Kousen, en Skisokjes. Onze geweldige verscheidenheid, zowel in prijzen als kwaliteiten zal zeker Uw keus vergemakkelijken. Pyama's en JXaclitliemden. Ook hiervoor kunt U bij ons terecht en slaagt U zeker. Corsetten. Stuk voor stuk onberispelijke pasvorm. Alleen-verkoop van de bekende TWILFlT-corsetten. Tricotages. Zowel in zijde als interlock zijn wij geweldig gesorteerd. ONDERJURKEN, CAMISOLES, DIRECTOIRES. ZURLOHE'S MANUFACTURENHANDEL, DE RIJP. Liefhebbers van visschen kun nen weer aan de kant van de vele binnenwateren gaan staan of zitten (liggen hoort er niet bij) turen naar hun dobber, om daarna misschien de prachtige karpers en baarzen op te halen. Reclame wordt weer gemaakt voor ons mooie Rijper Visch- water' zoodat ook deze zomer weer veel drukte kan brengen. We wijzen voorts op de ad vertentie van onze Gemeente, als wel op de advertentie van den Eilandspolder. Zij geven beiden kennis van de kosten der ver gunningen, Alles voor hè* fanfarecorps als alet tc missen schakel b|J onze openbare Fees- telykbeden. Zonder onderscheid bracht spr. dank aan allen. Eendracht maakt macht". Bn juist daarom moet deze Bazar slagen. De on misbare sfeer voor gezelligheid, de vroo- ljjk versierde zalen, dragen daartoe bij. Hjj wenichte voorts dengenen, die aan deze „vlerdaagsche" hun krachten ver der zullen geven, een groot succes toe. Alles ten bate van oas prachtige Muziekkorps „Kuist ia Arbeid". (Applaus). Spr. informeerde of alle standhouders aanwezig waren. Na bevestiging ontvan gen te hebben, verklaarde de Ecre-voorz. de Bazar voor geopend. De voorz. van „Kunst na Arbeid'', de heer Rykei, dankte de aere-voora., den Burgemeester, voor zijn waardeeren* de woorden en dankte voorts B. en W. van Graft en de Rijp voor hun spontane medewerking. En daar gtag het er op losl De vier luidsprekers, opgesteld ia de zalen gaven hun gramofoon-muaiek, goed verzorgd door den heer P. Zee, eigenaar der radioccntrale, alhier, weer. Daar tus- schendoor ratelde het rad van Avontuur, ging een bel. In de socltekt werd weldra in de Vroo- lyke Keuken de boel aan stukken ge slagen. In de Schiettent er naast haalden dc liefhebbers van jagen hun hart op en behaalden prijzen. Het Us en de diverse gebakjes uit de smultent lieten zich goed smaken. Het Postkantoor, ook gevestigd in de Sociëteit, bleek later op den avond meer in trek te komen! Op deze wijze liefdesverklaringen te doen, is voor sommigen nog wel wat! Al spoedig stond een lange lijst vol geboekt met raders naar de opbrengst van de Bazar, terwijl daarnaast het draaibord voor de kinderen weldra niet stil stond. In den volgenden stand krijgen de bnssenwerpers soms hun (lappen) ballen naar hun hoofd. Geeft allemaal niets! Iets kalmer moet het aangelegd worden bi] het sjoelbakspel. De meesten zijn ech ter te opgewonden om veel punten te halen. Sheik Allan Ben Hassnn vertelt daar in een stemmig vertrek met stemmige woorden u do levensvraag (de toekomst), die toch altijd voor iedereen een vraag- teeken is. Voor hem bestaan geen gehei men. Hi) had hei zeer druk. Dan passeeren we de afdeeling: Ver koop Handwerken. Hier is iets onge looflijks bereikt. Hieraan zullen vele uren gearbeid z|n. Het Rad van Avontuur „Monte Cnr- lo" trekt ook geweldig. Een lawaai I Maar verkocht, dat er werd. Verderop wordt weer mannenkracht gevraagd voor het spykerslaan. Met koppen gelukkig! Anders kreeg je ze er nooit in. By de volgende stand moet de vaar digheid het doen. Het Ballero-spcl ver- eischt eenigc berekening by het werpen met de kleine gummiballetjes. „Salon de Mysterie" luidt het vol gende opschrift. Interessant dames en hetren. Geweldig 1 Vandaar gaan we naar het Rozen boompje. Er werden al spoedig heel wat rozen, met en zonder nummers natunrlyk, geplukt. Respect hebben we voor de maaksters van deze roosjes. De laatste attractie is een gulden onder stroom. Het lijkt aanlokkelijk en nog gemak kelijker. Doch de gulden is niet gauw in Uw portemonnaie. Tusschen de vele menschen door liepen .de meisjes met hun grabbel- manden. We gingen iets verfrisschends ge bruiken bij het buffet, terwijl we nog later een heerlijk kopje thee gingen drinken in Holsmuller's (SABINA) gratis beschikbaar gestelde theetent. Keurig verzorgd, gedrapeerd met paars flnweelen gordijnen wacht deze theelusthof U met een lafenis. Tusschentijds wordt gelegenheid gegeven tot het maken van een Wals, Step, Swing. enz. Des avonds waren de zalen weder om best bezet en werd van alle at tracties druk gebruik gemaakt. De andere dagen zullen eveneens zoo verloopen, vermoeden we. Men heeft het voor .Kunst na Ar beid" gaarne over. En duur is het niét. Vrijdagsavonds werkte de heer P. van der Gragt, de bekende humorist mede. Terwijl Zaterdagavond de heer Hop en zijn Band hun accordeon muziek zullen laten hooren. En Zondagavond: Slotfeest! Meer zeggen we niet. Alles ter eere van ons Fanfare-corps. Voor bijzonderheden leze men de advertentie. Voor de Pinkster I IS UW TUINTJE AL IN ORDE? Komt eens kijken! Billijke prijzen. Fa. TUIN EN KROONE, De Rijp Biljart» Zondag 22 Mei jl. werd in het café van den heer J. Beunder te Midden-Beemster, een biljartpar tij gespeeld tusschen de gebroe ders C. en W. Zomerdijk, als zijnde de sterkste spelers van de Rijp en Beemster. Gespeeld werden 500 caramboles. De uitslag luidde: C. Zomer dijk, de Rijp, 500 punten in 46 beurten, hoogste serie 47, ge middelde 10,86; W. Zomerdijk, Beemster, 447 punten in 46 beurten, hoogste serie 55, gemiddelde 9,70. Zaterdagavond 28 Mei a.s. wordt de partij voortgezet in het café van den heer E. B. Lenfe- rink, alhier. Voor biljartliefhebbers is dus een spannende partij te zien. Rondom het Museum „Hoe gaat het Museum"?. „Wordthet al spoedig geopend"? Deze vragen worden ons door vele burgers gesteld, die ons bezig zien met ophalen en weg brengen van oude voorwerpen, men ziet ladders plaatsen, waar langs met uiterste zorg waarde volle voorwerpen worden gebor gen, kortom, het is vol leven om en in om het museum. Ons Genootschap heeft het druk, want het doet haar best om half Juli gereed te zijn. Het doet ons goed, dat er door velen zo spontaan gehoor is ge geven aan de oproep om voor werpen in eigendom of in bruik leen aan het museum af te staan. Degene, die gedacht heeft, dat de Rijp in de loop der jaren was leeggehaald, heeft het mis gehad, op zolders en in kasten blijkt nog wel een en ander aanwezig te zijn. We houden ons ten zeerste bij U aanbevolen, want het museum is nog lang niet volledig, oud glas, porselein en aardewerk is ook zeer welkom, we hebben er een mooi kastje voor. Ook Uw finantieele steun wordt door ons zeer gewaardeerd en en is voor het slagen van groot belang. Het adres van den Penning meester is U bekend, ook kun nen donatiën gestort worden op de giro-rekening van den Voor zitter 6428 7. De RijpGTr-aft Iikomstcibelastiig betalei Van het Kantoor der Directe Belastingen te Purmerend zullen 3 Juni a.s. de aanmaningen wor den verzonden voor de aansla gen in de Inkomstenbelasting 1937/38, gedagteekend in de maand December 1937, voor zoo ver deze aanslagen nog niet ge heel zijn aangezuiverd. Opgepast Eén dezer dagen werden te de Rijp en Qraft reclame kaarten (bonnen) verspreid door de firma Mertens te Baarle Her tog, Hoofdpostkantoor Tilburg, post Baarle Nassau. Volgens den Inhoud moesten deze bonnen ter- stoad worden invuld en kin» 5 dag», waarbij Ingesloten moesten worden een foto en 5 postzegels van 5 cent, in een enveloppe worden opgezonden naar gemeld adres, waarna binnen 8 dagen de meest volmaakte portret-vergroo ting (30 x 40 c.M.) van de foto zou worden toegezonden. Tegen deze firma, die ook wel onder den naam „Superbe" heeft gewerkt, is reeds herhaaldelijk in het Algemeen Politieblad gewaar schuwd, terwijl de commissaris van politie te Tilburg kortgeleden in een der dagbladen nog mede deelde, dat bij hem verschillende klachten waren binnen gekomen over gemeld fotografisch atelier, gevestigd te België, en dat hij deze klachten niet in behandeling kan nemen. Hij waarschuwde als nog tegen de handelingen van dit atelier, dat een agentschap te Baarle Nassau heeft, omdat het herhaaldelijk voorkomt, dat kleine foto's die ter vergrooting zijn doorgezonden naar Brussel, niet worden geretourneerd. Ais men een schrijven naar den hoofdzetel richt, krijgt men geen antwoord. Oosthulzen 60-jarig Huwelijksfeest Donderdag 16 Juni a.s. zal het echtpaar M. Kuijn en A. Kuijn— K'uithof haar 60-jarige Echtver- eeniging vieren. «O» Adrerteatiea gjEÜÜ Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder JANNETJE POLMAN, geb. De Geus, in den ouderdom van 36 jaar en 6 maanden. Haar diepbedroefde Man en Kinderen, V. POLMAN, Dick, Jan. Oudkarspel, 23 Mei 1938. Laanweg 20. (Lid van den Nederl. Spaarbankbond) HET KANTOOR te (WOUTER SLUISLAAN 27) is GEOPEND: Maandagmiddag van 1 i2i uur Woensdagavond van 7 —8 uur Vrijdagmiddag van li—2r uur bij D. VAN TIEL DE RIJP Zaterdagavond 28 Mei: 500 caramboles. Café LENFERINK, DE RIJP brengen ONZE heerlijke bussen „FRISCO"-groente redding Bij drie bussen 60 cent. Gesorteerd in: Andijvie, Spinazie, Wortelen, Snijbonen, Slabonen, Doperwten BIJ ZAAL. P. Worp, Rechtestr. 36, de RijpN.H. Radio-toestellen vanaf f 39.75 Knnstlioht Foto-Atelier Ontwikkelen en afdrakken Boekhandel H00GCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 2