Het college kas pogen deze memchen in een andere gemeeate aan het werk te kriJgeD, zegt de voorz. Des zomers is hier «ooit geen werk verschaffing. De hr Schot wijst er op, dat hij kort na zijn zitting nemen, gewezen heeft op het steken van turf op een akker of in de slootenbakken zijn er. Dat brengt zijn kosten op. De hr Schot geeft een technische be schouwing en een raming van kosten en opbrengsten. De voorz. vraagt, als het zoo looaend is, waarom dat dan niet gedaan wordt door ke werkloozen. Bakken kunnen aange vraagd worden. Weth. van der Laan wijst er op, dat het nooit geen loonend bedrijf is geweest. De hr Stekelbos sluit zich hierbij aan. De turven kosten per 1000 f 5.bjj den turfboer en daar is niet tegen te werken. Het land gaat er aan, besluit spr. De hr Heinis bevestigt dit. De hr Schot is het er niet mee eens. Het land behoeft er geen last van te on dervinden, als men ver genoeg uit de kant steekt. Spr. wijst er verder voorts op, dat er niet gelet is op het onkruid bij het Raadhuis. De voorz. zal er aandacht aan beste den. Spr. sluit de vergaderfng en zegt, dat de laatste maal vergaderd is in de oude zaal. (Aller oogen nemen de oude vertrouwd geworden omgeving op). Spr. hoopt, dat het prettige vergaderen ook weer aal worden voortgezet in het nieu we gebouw. Het 3e lokaar van de O.L.School zal de tijdelijke plaats zijn voor alle Ge meente-zaken. MARKT PURMEREND Kleine Boerenkaas f 0.f 21.50 Volvette kaas met Ryksmerk f CO. Boter f 1.31.—f 1.38 Kippeneieren f 3.f 3.40. Eendeneieren f 3.80. Vette koeien f 0.63f 0.72 p. K.g. Vette varkens f 0.49—f 0.51 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEILING PURMEREND Ö.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 110000 Eendeneieren f 2.90f 3. Broedeieren f 0.f 0.— 100000 Kippeneieren 210000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0.— 65—66 - 3 30-3.40 63-64 - 3.20—3.25 60—62 m 3.05-3.20 58-59 3.05-3.15 56—57 2.95—3.10 53-55 - 2.85-3.- 50—52 0.0.— 45-49 0.0 KAAN BEURS. Dinsdag 24 Mei 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 18 partijen, wegende plm. 88.000 K.Q. Handel stug. Hoogste prijs f 20 per lOOpond Z. en IVoorclsch.0irn.er Raadsyergaderiflg De Raad dezer Gemeente ver gaderde Woensdag 25 Mei j.1., des voormiddags 10 uur. Voorzitter-Secretaris: de Edel achtbare Heer J. Kolb, Burgem. Aanwezig: de hm weth. M. C.van der Laan, weth. F. Posch, mevr. N. Slooten-Smit en de heeren Jb. Heinis, J. Schot Jr. Jac. Stekelbos en T. Vaalburg raadsleden. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededee- lingen, ingekomen stukken. De voorz. opent de vergadering en heet allen welkom. Spr. wijdt waardeerende woorden aan wijlen den heer H. Oosterink, uitgever van „Schermer'i Nieuwsbode'', die ge durende 12 jaran de gemeenteraadsver gaderingen bezocht en de verslagen ver zorgde. Dc voorzitter gaat over tot het lezen van de notulen der vorige vergadering. Deze notulen worden, na een opmer king van mw. Slooten-Smit, goedgekeurd. Ingekomen is het jaarverslag van de Gemeente-Bibliotheek. Ook dit jaar is er een druk gebruik van gemaakt. Het bestuur bestaat uit: Burgemeester Kolb, voorz. en de dames N. Scher- merhorn, secretaresse A. Kreb, penning- meesteresse en J. J. A. van Deest. Een schrijven Ingekomen van den Bond van venters, inhoudende verzoek, om voorkeur te geven aan georganiseerde venters en ongeorganiseerde geen ver gunning te geven. B. en W. stellen voor, dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De hr Heinis meent, dat aan het ver zoek wel kan worden voldaan. De voorz. merkt op, dat in deze ge meente geen vergunningen noodlg zijn voor groenteboeren, slagers, en yscoven- ters. De venters, die hier regelmatig ko men, zouden waarschijnlijk dc dupe wor den. Sehrijven van Ged. Staten, inhouden de andere verdeeling finaatleele lasten. Deze stukken worden allen voor ken nisgeving aangenomen. 2. Herziening straatverlichtings contract aangegaan met Provin ciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland. De voorz. deelt namens B. en W* o.a. mede, dat het vorige contract goed voldaan heeft.. De wijzigingen in het contract bren gen thans aan de gemeente een voordeel van f 53.22. Het K.W U. is verlaagd tot 2£ cent. B. en W. stellen voor, deze wijzigin gen aan tc nemen. De heer Heinis vraagt of er nog niet meer bezuinigd kan worden, als b.v. het licht later opgaat en vroeger uitgedaan wordt. De voorz. zegt, dat dit hoegenaamd geen heteekenis heeft. Mw. Slooten-Smit sluit zich bij de woorden van den voorz. aan. Weth. Posch informeert of er geen minimum bedrag vastgesteld is. Een maximum bedrag wel, zegt de voorz. De hr Vaalburg vraagt, of dit een nieuw contract of alleen wijzigingen zijn. Het betreft alleen wijzigingen. Zonder hoofd, stemming aangenomen. 3. Wijziging van de gemeentebe- grooting voor 1938. De voorz. zegt, dat het een admini stratieve wijziging betreffende de gelden benoodigd voor de verbouw van de rechtshulsjes geldt, zoodat deze post op dc begrooting 1938 komt. Wijziging conform voorstel z.h.st. aan genomen. 4. Aanvaarding van den polder „De Schermeer" in eeuwigdu rende erfpacht van het Weste lijk landhoofd der Noorderbrug te Grootschermer. Dc voorz, zegt, dat vóór de bouw van de nieuwe Noorderbrug het Weste lijk landhoofd in eigendom was van „Dc Schermeer". Het is de bedoeling dit landhoofd in eeuwigdurende erfpacht ad f 1 per canon te verkrijgen. Het is een formaliteit, die geregeld dient tc worden. Na een enkele discussie wordt het voorstel van B. en W. s.h.ft. aangeno men, 5. Wijziging kohier hondenbelas ting 1937. Een kleine wijziging is er aan te bren gen, zegt de voorz. Het eerste bedrag van f 274.50 wordt nu f 271.50. Mw. SlootenSmit vraagt, honden van arme ingezetenen vrij tc stellen. De voorz. zegt, dat dit niet aan de orde is, doch dat bij de begrooting in behandeling komt. De he Schot meent toch, dat enkele personen verlichting van kosten hebben gekregen. De voorz.; dat is inderdaad zoo. Z.h.st. conform het voorstel B. cn W. besloten. 6. Wijziging besluit dd. 31 Maart 1938 tot het aangaan van een kasgeldleening. De voorz. zegt dat de raad in alge- mrene zin het percentage van 1 pet bo ven het promesse-disconto der Ned. Bank had aangenomen. Ged. Staten verlangen, dat het rente type een pet teruggebracht kan wor den, omdat er goedkooper geld te verkrij gen is. B. en W. stellen voor inplaats van f 600C0. deze kasgeldleening op f 15.000.— te brengen, mede in verband met de verbouw van het raadhuis en de e.v. bouw van een ambtswoning en dan tegen een rente van pet boven het promesse-disconto der Ned. Bank. De hr Heinis maakt een opmerking hierover. De voorz. lfcht het voorstel nog ver der toe. Het voorstel B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. 7. Vaststelling gewijzigde ge meenschappelijke regeling met de gemeente Alkmaar, omtrent de toelating van leerlingen tot de openbare lagere scholen in die gemeente. De voorz. deelt mede, dat een wijzl- van de L.O. wet een wijziging in ge noemde regeling noodig maakt, daar de finantieele regeling anders in de war loont. Het brengt in het geheel geen hoo- gere kosten. De regeling is woderkeerig. Aangenomen zonder hoofdelijke st. 8. Delegatie bevoegdheid benoe mingcontroleur steunverleening. De voorz. zegt, dat dit een regelmatige controle geldt. Wijst er op, dat het hier een betaalde functie betreft van f 130.per jaar met 50 pet vergoeding van het rijk. B. en W, stellen voor, den raad te verzoeken, dien controleur te laten be noemen door B. en W. M w. SlootenSmit voelt daar niets voor Het is bijna het eenige wat in deze tijd overblijft aan den Raad. Zij wil dat niet prijsgeven. De voorz, ziet het zoo niet, Het Is van te gering belang, De hr Schot vraagt, of dit de heer Kromhout betreft. De voorz. zegt: ja. De hr Kromhout is per Maart 1938 eervol ontslagen, De hr Schot wil gaarne zien, dat voor deze controle een uitwisseling plaatsheeft van een werklooze uit een andere ge meente. Da voorz. heeft bezwaar tegen dit voorstel. Het levert geea bestaan op. De hr Vaalburg vimdt het van onder geschikt belang en wil het aanB.enW. overlaten. De voorz. zegt, dat B. en W. het oog hebben op den assistent Scheepmaker ter secretarie. De hr Heinis zag gaarne, dat de heer IJ. Molenaar, de agent van de arbeids bemiddeling, deze functie er bij kreeg. De voorz. zegt dat Is niet vereenig- baar, daar de controleur te pas en te onpas er op uit moet. De hr Schot informeert, of het niet mogelijk is, de beide functies controleur werkverschaffing en steunverleening in één persoon is samen te vatten. Mw. Slooten-Smit ziet in den heer Scheepmaker een goed persoon. Doch zij wil de bevoegdheid van benoemen aan den Raad laten. De hr Schot wil de autonomie van den Raad behouden. Mw. Slooten-Smit wil een persoon met menschelijke gevoelens hebben. Tusschen weth.v.d. Laan en mw. Sloo ten-Smit ontstaat nog een discussie over een e.v. te benoemen persoon. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zonder hoofd, stemming aange nomen. "9. Rondvraag. Mw. Slooten-Smit wijst nog eens op werkverschaffing. Zy wijst in dit ver band op de armoede bij velen. De voorz. zegt, dat er geprobeerd is werk te zoeken en werk te laten uit voeren, doch dat dit voor het najaar is. Mw. Slooten-Smit wijst in dit ver band op den Noordeindcrmeerweg. Weth. Posch wijst er op, dat het mogelijk is, dat de Nootdeindermeerweg zal worden verbeterd. Mw. Slooten-Smit wijst op het bou wen van de ambtswoning. De gemeente is verplicht te zorgen, dat hier een ambtswoning voor den burgemeester komt. Mw. Slooten-Smit vraagt meer con trole op Maatschappelijk Hulpbetoon. De voorz. zegt er nota van te nemen. De hr Hclnis vraagt, of er niets te vinden is voor de werkloozen. Hij wijst op den Eilandspolder. De voorz. zegt, dat dit in het najaar pas kan plaats vinden. Op het oogenblik komt het werk bij de boeren los. Het betreft op het oogen blik 8 measchen. B. en W. hebben dit in overweging genomen. Dc hr Heinis zegt nog, dat es wel voor 2 jaar werk ii in des Polder. VOOR DE KINDEREN: Jacob Hamei's Liedjes uitgebeeld op INKTLAPPEN Ziet de etalage! Boekhandel H00GCARSPEL (Firma Eisma) De Rijp SPORTNIEUWS. Uit taet Reo-kemp Dat het bestuur en ook de spelers van Reo er van overtuigd zijn, dat zonder trainen een club bergafwaarts gaat bewijst wel, daar men na indoor- training, die dezen winter iederen Woensdagavond werd gehouden, nu meteen aan de veldtraining begonnen is. Trainer is de heer J. Letschert van Amsterdam, die ook verleden jaar de lessen gaf en we kunnen zeggen, daar hebben we het nu aan te danken, dat de eerste klas bijna behaald is. Op den eersten trainingsavond waren alle spelers van Reo I, die in de Rijp wo nen en spelers van het tweede, eeni- gen van het derde en een paar flinke Junioren. Ik behoef de spelers niet aan te spo ren allen Woensdagavond present te zijn, want ze komen - „goddank" - uit eigen wil, en dat is voor het bestuur het bewijs, dat de trainer in den smaak valt bij de leden. Het programma voor het a.s.Zondag: om half een Reo III—Grashoppers III van Hoogwoud. Dit is de laatste com petitiewedstrijd; om half drie Reo I-VVW I. HSV I won Zondag met 2—0 van WW. Een gelijk spel had VVWech- tor zeker verdiend. Wanneer Reo I a s. Zondag gelijk speelt, is ze officieel eerste klasser. Vermoedelijk spelen ze in dezelfde opstelling als tegen HSV, daar de twee geblesseeJden nog beter even kunnen wachten. De feestavond van Reo is bepaald op 26 Juni. De dag begint met een Algemeene H.Communie. Gemeen schappelijk ontbijt, 's Middags twee aardige wedstrijden en 's avonds??? Het woord is aan de feestcommissie De Sportverslaggever A.Y.Y.-Nienws. Zondag trok ons le en 2e elftal naar Akersloot om nederlaagwedstrij den te spelen tegen de vereeniging van dien naam. Toen om 12 uur de scheidsrechter liet beginnen, stelde ons 2e elftal zich op met eenige invallers uit het derde. Toch bleek deze combinatie instaat om voor de rust reeds een 7—0 voor sprong te nemen. Na de thee bleek, dat het meeste kruit verschoten was, en wist onze voorhoede nog 3 maal de Akersloot-doelverdediger te pas- seeren, zoodat de uitslag 10—0 in ons voordeel was. Daar nederlaagwedstrij den met de stand 1—1 aanvangen, is de einduitslag 11—1. LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Van 28 Mei t|m 4 Juni '88 Allen hebben [een goede wedstrijd gespeeld, vooral Zee op de spilplaats was er uitstekend in, evenals doelver- dediger Dekker, die zich met veel bravour niet liet passeeren. Hoek pas seerde in deze wedstrijd den keeper liefst 7 keer. Leguit, die na een rust periode van een jaar, wederom de voetbalschoenen had aangetrokken, speelde een sublieme backpartij, of schoon hij reeds 2 uur getippeld had voor de wedstrijd, ook de terugtocht wandelde hij naar de Rijp. We hopen je weer veel te zien spelen Janl Jullie hebben een mooie kans op de beker jongens. Gm twee uur bond ons eerste elftal de strijd aan tegen Akersloot I Toen de beide elftallen zich opstel den voor den aanvang, telde ons elf tal ook een 5-tal reserve's. Over de wedstrijd het volgende: voor de rust zien we een slap par tijtje voetbal, de beide achterhoede's weten de situaties meester te blijven, en zien we onze invaller-doelverdedi- ger Kroon slechts een paar maal aan het werk, wat hem goed afgaat. Na de rust komt er meer spanning in, de voorhoede wordt nu beter ge steund door de halflinie. Het is steeds ons elftal, dat de toon aangeeft, de voorhoede schiet meer, en het is na 15 min. spelen, dat D. de Moes met een onhoudbaar schot ons de leiding geeft. Spoedig daarna heeft ook Vilten succes en jaagt het tweede doelpunt in de touwen. Als bij een van de weinige Aker sloot-aanvallen Kroon zijn doel uit loopt, is het Roelofs, die het leer met zijn handen opvangt. Was dat noodig Henk? De scheidsrechter, die ons overigens weinig bekoorde, wees zeer terecht naar de witte stip en met een onhoud baar schot verkleinde Akersloot de achterstand. Eenige mooi opgezette aanvallen, geleid door reehtsbuiten Bakker, die na de rust goed op dreef was, lever den geen resultaten op, zoodat ons eerste elftal een verdiende 3—2 over winning behaalde. De invallers leverden verdienstelijk werk. De training was deze week goed bezocht, we hopen dat dit zoo blijft, dit is veor onmisbaar en voor de trai ner en het bestuur prettig. Even wil ik dan nog den doelver- dediger van ons eerste elftal en zijn vrouw feliciteeren, met de geboorte van hun dochter. Het is jammer voor de vereeniging Jaap, dat geen opvol ger van je wordt voor de verdediging van de rood-blauwe kleuren. Voor a.s. Zondag nog geen officieel programma. Bezoeker. Zaterdag 9.35 uur Zondag 9.36 Maandag 9.37 Dinsdag 9.38 Woensdag 9.40 Donderdag 9.41 Vrydag 9.42 Zaterdag 9.43

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4