Pinkster-Aanbiedingen voor de Heren. Het dankbare cadeau vindt 11 in de Gero-cullectie. ABONNEMENTEN Zilmeta, liet ideale tafelgerei Gein-Messen, een genot in het gebruik Gein-Zilver, een mensenleeftijd garantie Hoogcarspel FOTO- en 8ADI0-HANDEL Trouw- en V erlovingsringen Boekhandel Tandarts benoemd Door de vereeniging Tandverzor- hing op de lagere School Beem- ster en Omstreken, waarbij ook de gelijknamige Rijper vereeni ging is aangesloten, is mejuttr. A. M. Swftser, te Purmerend, als tandarts benoemd. WARME BOLLEN, morgen ochtend 8 u.bestel p.o. a 6 c. p st. D. C. de Moes, de Rijp Een 16-ling Bij den heer F. van Ammers, alhier, bracht dezer dagen een konijn (Vlaamsche reus) 16 leven de jongen ter wereld. Leziig met plaatjes over Iadië. Donderdagavond kwam de le den van de Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen wederom in hotel „de Eendracht" bijeen. De heer ten Bruggencate zou ons ditmaal meenemen door In- sulinde. Na een korte inleiding, waarin de spreker er vooral de nadruk oplegde, hoe weinig de meeste Hollanders van Indië weten, be gon de reis naar onze Overzee- sche bezittingen. Als eerste plaatje werd een zeer duidelijke wereld kaart vertoond, waarop goed uit kwam, hoe groot de eilanden zijn in verhouding tot het moe derland. Ook de ligging tenop- zichte van Australië en Japan werd besproken. Aan de hand van een zeer groot aantal mooie en duideipe lantaarnplaatjes, die alle vervaardigd waren naar foto's, door den heer ten Brug gencate zelf gemaakt, trokken we nu kris-kras door het groote eilandenrijk. We kwamen met de Pakketbooten in Nieuw Guinea aan, waar de Papoea's wonen, we vertoefden op Ambon, waar heel veel inlanders Hollandsche namen dragen, waarvan de spre ker ons de oorzaak vertelde. We bezochten Soerabaja, we namen een kijkje in de rubber tuinen, waar we een inlander be zig zagen met het tappen van de latex, we zagen de koffiestruiken in de schaduw van de kapok- boomen, we waren op bezoek bij een kapper, die zijn salon! in een braakliggende tabaksplan tage had opgeslagen, we reden door een prachtige laan van Cocospalmen, we werden even toegelaten in een paar mooie plantershuizen, maar we zagen ook het primitieve huis, waarin een planter woont, op een plan tage in aanleg. En we zagen ook nog plaatjes, waardoor we eenige idee kregen van de zeden en gewoonten, die de verschil lende volksstammen in eere hou, den. De spreker, die zelf 19 jaren in Indië vertoefde, wist de aan wezigen door zijn vaak geestige causerie te boeien en het was dan ook geen wonder, Hoeden, de nieuwste modellen en kleuren. Petten, extra voordelige aanbiedingen. Overhemden en Weekend Shirts, een keur- collectie Zelf binders, een uitgebreide keuze Fan tasie Sokken in wol, macco en zijde. Bretels en Sokhouders, mooi en solide, vanaf de goedkoopste soorten FLANELLEN PANTALONS, SPORTRIEMEN enz. Ziet onze speciale etalage ZURLOHE'S Manufacturenhandel, DE RIJP dat hij na het dankwoord van Mw de Rijke, een hartelijk applaus kreeg. Na eenige besprekingen van huishoudlijken aard en na de rondvraag gingen de dames te ruim half twaalf naar huls. koopt U nergens goedkooper, wij graveeren ze gratis en... voor reclame krijgt U nog een pracht kaasschaaf cadtai! Horlogerie DE RIJKE - De Rijp Gevonden en verloren Gevonden: drie sleutels. Verloren: eenportemonnaiemet inhoud. Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. De RijpGraft Stopzetting werkverschaffing De Gemeentebesturen van Graft en de Rijp hebben bericht ont vangen van den Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing te Alkmaar, dat de werkverschaf fing en steunverieening zullen worden stopgezet, gedurende het tijdvak van 13 Juni l/m 24 Sep tember a.s. in verband met de ruime werkgelegenheid in het vrije bedrijf, hooi-tijd en bouw bedrijf. We mogen verwachten, evenals dit het geval was in het vorige jaar tijdens de stopzettingsperiode, dat voor diegenen, die onmoge lijk in het vrije bedrijf plaatsing kunnen krijgen, alsnog middelen zullen worden beraamd, hen in genoemd tijdvak te helpen. Het uitzenden naar de centrale werkverschaffing van het Hoog heemraadschap Waterland e.a. behoort niet tot de onmogelijk heden. Wiikels op» Door de Raden dezer gemeenten is vastgesteld, dat de by de Win kelsluitingswet voorgeschreven bepalingen omtrent het sluitings uur NIET zullen gelden op den 2en Pinksterdag, Graft Verboden Wij maken onze lezers er at tent op, dat het voortaan verbo Cassettes vanaf f 9.95. Etui's van 6 stuks vanaf f 4.20 Oud-Holl. Theelepels, Letterlepels, Bloemlepels vanaf 65 cent. Voor al deze artikelen, zie onze etalage. H. J. KAPTEIN, DE RIJP den zal zyn, om aan ringdijken en binnenwegen, welke bij het Waterschap „Starnmeeren Kamer- hop" in onderhoud zijn of waar op het heeft toe te zien, iels neer te leggen of op te slaan (b.v. kampeeren), indien daardoor schade aan het gras of rietgewas wordt toegebracht; alsmede hen gels uit te houden of te leggen of hengelwedstrijden te houden. Dykgraaf en Heemraden kun nen in elk byzonder geval schrif telijk ontheffing verleenen, waar bij nadere voorwaarden kunnen worden gesteld. Verloren Verloren: een zilveren dames armbandhorloge. Inlichtingen by den gemeente veldwachter. Zoet Roggebrood bq Uw ontbyt, dat smaak altijd. D. C. de Moes, de Rijp West-Graftdijk Trekking verloting Bond voor Staatspensionn. Op Zondag 12 Juni a.s. zal ten huize van den voorz. van boven genoemde Bond, den heer Th. van den Beidt, des namiddags 2 uur, de trekking van de verloting ten bate van de uitgaansdag der Ouden van Dagen gehouden worden. Men deelt ons mede, dat er nog enkele loten verkrijgbaar zijn aan de bekende adressen. Grootschermer Inbraak met diefstal In den nacht van Vrijdag 27 op Zaterdag 28 Mei jl. is inge- baoken in het café van den heer J. Kai, alhier. De geldla met een flink bedrag aan wisselgeld er in, werd meegenomen, terwijl de lege lade later in de achtersloot werd teruggevonden. Ook andere menschen ontdek ten, dat volgende ochtend hun deuren geopend waren, terwijl ze wisten, dat ze deze den vorige avond goed gesloten hadden. Er werd echter niets vermist. De Politie stelt een onderzoek in. Beemster Het plantsoentje bij monument gereed Rondom het monument van J. Az. Leeghwater is een fraai plantsoentje aangelegd, dat uit stekend in overeenstemming is met de bouwstijl van het Hee renhuis, en het borstbeeld beter doet uitkomen. Nu het geheel voltooid is, kun nen we spreken van een belang- ryke aanwinst voor de Beemster en een mooie herinnering aan het Beemster feest 1937. Excursie Akkerbouwers Vrydag 27 Mei maakten de de leden van de akkerbouwers bouwers een excursie naar de Wieringermeerpolder. Onder leiding van den heer Ban werden een groot aantal bedryven in oogenschouw ge nomen. In het bizonder trokken de moderne landbouwgereedschap pen voor het grootbedryf de aan- - MARKT PÜRMEREND - Kleine Boerenkaas f 0.f 22. Volvette kaas met Rtjksmerk f CO. Boter t 1.28.—f 1.37 Kippeneieren f 3.10f 3.50. Eendeneieren f 2.90. Vette koeien f 0.63—f 0.72 p. K.g. Vette varkens f 0.49—f 0.51 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEILINQ PURMEREND ft.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 110000 Eendeneieren f 3.0Ï—1 3.20 Broedeieren f 0.f 0.— 100000 Kippeneieren 210000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0— 65-66 3.30-3.40 63-64 3.30—3.35 60—62 3.15-3.30 58-59 .3.10-3 20 56—57 3.05—3.15 53-55 3.3.10 50-52 00.— 45-49 0.0.— KAASBEURS. Dinsdag 31 Mei 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 19 partijen, wegende plm. 68.000 K.G. Handel vlug. Hoogste prys f 20 50 per 100 pond LICHT OP voor AUTO'S en RIJWIELEN Van 4 Juni t]m 11 Juni '38 Zaterdag 9.43 uur Zondag 9.44 Maandag 9.45 Dinsdag 9.46 Woensdag 9.47 Donderdag 9.48 Vrijdag 9.49 Zaterdag 9.49 op Het Nieuwe Modeblad Het Rijk der Vrouw Ladies'Weldon'sJourna Record La Femme Élégante De Prins Het Leven De Katholieke illustratie De Stad Astra De Lach Libelle Panorama - Ons Land Het Amusante Weekblad De Wandelaar en alle andere tijdschriften (FIRMA EISMA) DE RIJP. dacht. De excursies werd be sloten met een koffiemaaltyd te Middenmeer. Vernieling door de storm Tengevolge van de hevige storm op Maandag jl., werd op verschillende plaatsen in de pol der het geboomte vernteld. Te Midden-Beemster werd door een wervelwind een kastanje boom finaal uit elkaar gedraaid. De kruin kwam midden in de wegsloot terecht. P. Worp, Rechtestr. 36, de RijpN.H. Radio-toestellen vanaf f 39.75 Kunstlicht Foto-Atelier Ontwikkelen en afdrukken

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 2