.Hirinas-Baby'fBO Pyatna's en Nachthemden, en Verloofd. Aaobeiteding Bij de door den heer S Dob ber Jr., architect, Purmerend, gehouden aanbesteding van den bouw van een boerderij van 70 koeien met woonhuis en bijge bouwen te Ilpendam, werd door plaatselijke aannemers ingeschre ven als volgt: O. Hamstra f 22.435—; Slot en Oudejans f 25.455.— O. Matser f 26.188.—. De laagste inschrijver was Q. Bont, Monnikendam, f20.000.— de hoogste S. de Vries, Zaandam, t 35.200.—. Oidtrliagi wedstrijden „Bato" Zondag a.s. zullen op de „Meel zak" door onze Gymnastiek-Ver- eeniging ,Bato" onderlinge wed strijden gehouden worden. Met muziek van „Kunst na Arbeid" voorop zal des middags 1.30 van het Oosteinde in optocht afgemarcheerd worden naar de Meelzak. Voor bijzonderheden zie men de betreffende advertenrie in dit nummer' We deelen voorts nog mede, dat plaatskaarten voor de Olym pische Dag te Amsterdam op Zondag 26 Juni a.s,, bij den heer P. Dll tot Vrijdagavond 10 uur verkrijgbaar zullen zijn. Augifte iecrliign U L O.-School te Miidenbeemster We wijzen belanghebbende ouders op de advertentie van den Directeur van de ULO-school te Middenbeemster in dit nummer betreffende de aangifte van nieu we leerlingen aan genoemde School. "VVewt-Gr i-ultclij L Trekkisg verloting Uitgaansdag Hieronder volgen de prijzen en de nummers van de prijswinnaars van uuvcugciiucijjucr vfcrjuung. De trekking werd gehouden ten huize van den voorz., den heer Th. van den Beidt. No 1073 61 345 157 992 1074 25 56 9 676 882 907 1065 351 1049 69 95 859 504 339 198 268 400 129 1071 31 90 613 1013 298 740 590 322 11 759 747 353 417 764 286 963 19 803 281 202 1004 716 Prijzen Rijwiel Divan Sprei No. 1 Sprei No. II Tafelkleed (Handweefstof) Ontbljtlaken Melkstel Onderdeken Slerkan Schort (geborduurd) Waterstel Glazen Vruchtenschotel Fluitketel Kleedje (gehaakt) Theemuts Theepot Theemandje Kussen Glazen Botervloot Olazen Bonbonmandje Sierkannelje Doos met zes lepeltjes Bloemenvaas Peper en Zoutstelletje Melkkan Bonbonnièrre Doos Zeep Kleedje (geborduurd) Kleedje (gehaakt) blauw Glazen Jampot 6 Nikkelen Eierdopjes Twee bloempotjes Blik Biscuit Doos, gevuld met thee Badhanddoek Kleedje voor haardfauteuil Kleedje (gehaakt zeskant) Pot jam Pot jam Flesch Puddingsaus Bus Appelmoes 2 gevulde Vaasjes Netje eieren met aanpakkertjes 1 stel pannelappen 1 siel pannelappen Schilderijtje 2 Baby-broekjes ook hiervoor kunt U bij ons terechten goed! dames nachthemden vlotte modellen met pofmouw 98 centj dames pyama's met leuke garnering, pofmouw en ceintuur: 5 115 cent; i heren pyama's, j flinke ruime modellen, 1 aparte dessins, uitsluitend i in een prima kwaliteit 240 cent meisjes nachthemden, alle maten, vanaf 39 ceni' met kleine stijging per maat meisjes pyama's, alle maten. maat 0 86 cent, met i ;6 cent stijging per maat, Jongens pyama's, I alle maten, vanaf 90 cent met kleine stijging p. maat Er is beslist iets voor U bijl ZURLOHE'S Manufacturenhandel, de Rijp 317 Kop en schotel 867 2 Vorkjes met aanpakkertjes 625 Legplaat 937 Peper en Zoutstelletje 934 Theezeefje 589 Aschbak 679 Groen Kannetje Uitgaansdag Ouden van Dagen Door de afdeeling West-Graft- dijk van den Bond voor Staats- pensionneering is besloten op Donderdag 7 Juli a.s. de beken de Uitgaansdag voor Ouden van Dagen te houden. De tocht zal naar Haarlem en naaste omstreken zijn. Beemster idspirantendag Purmerend en 0. De op Zondag 12 dezer op het Sportterrein te Middenbeem ster gehouden atheliekwedstrijden voor de adspiranten van den Turnkring Purmerend en Omstre ken, werden, begunstigd als zij waren door mooi weer, een suc ces. Een 300-tal jeugdige gym nasten bekampten elkaar in de verschillende loop-, spring- en werpnummers op enthousiaste wijze. De belangstelling van de zijde van het publiek en in het bizon der van de - ouders, was vrij O*"—*- Oerouden Als gevonden werd aangege ven: een fietsband, te bevragen bij J. Kennedij, Nekkerweg 49; een rijwielplaatje, te bevragen bij M. Kik, Wouter Sluislaan 3." P. Worp, Rechtestr. 36, de RijpN.H. Radio-toestellen vanaf f 39.75 Kunstlicht Foto-Atelier Ontwikkelen en afdrukken Schermerhorn Korfbal Zondagmiddag is op het ge meentelijk sportterrein alhier de jaarlijksche korfbalwedstrijd ge speeld, tusschen de vertegen woordigende twaalftallen van de Noorhollandsche en Haarlemsche Korfbalbond. De wisselbeker kwam, na een spannenden strijd in het bezit van het Noordhol- landsche twaalftal, dat met 2—1 wist te zegevieren. Ongetwijfeld heeft deze wed strijd er toe bijgedragen, dat de korfbalsport in deze omgeving een grootere bekendheid heeft gekregen, want een groote schaar belangstellenden was getuige van dezen spannenden wedstrijd. S.K.V., de organiseerende korf- balvereeniging alhier, kan dan ook met voldoening op dezen dag terugzien. Purmerend Geslaafd Naar we vernemen, zijn van de 36 cursisten aan de spoed cursus tot verkrijging van het Kruideniersdiploma Vestigingswet slechts 3 candidaten in het bezit gesteld van genoemd Diploma. INOEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Goed bedoeld, verkeerd uitgepakt. Een goedhartige dame, lid van de schoolcommissie, bezocht op een middag de school, juist toen de onderwijzer bezig was een jongen te straffen, die haar af geschilderd werd als de ondeu gendste jongen der school, waar niets mee aan te vangen was. „Hebt u al eens met zachtheid beproefd", begon de dame. „Daar ben ik mede begonnen", ant woordde de onderwijzer, „maar sedert ben ik tol allerlei straffen moeten overgaan en niets heeft geholpen". Toen de dame de school zou verlaten, vroeg zij den jongen de volgende week Zaterdagmiddag om drie uur bij haar te komen. Precies op het bepaalde uur, verscheen de blond- harige jongen ten huize van de dame. Deze ontving hem zeer vrien delijk, liet hem een aantal mooie schilderijen zien, speelde eenige stukjes op de piano en bracht hem een heerlijk maal. Toen hij ongeveer halfweg was met het lekkere eten, achtte zij de tijd voos oan trlaino fsoot— predicatie. „Beste jongen", begon zij, „gevoelde je je niet erg on gelukkig, toen je gestraft werd, ir. de school voor de heele klas". „Exuseer, Mevrouw", viel de jon gen haar in de rede met zijn mond vol taart, „dat was ik niet". Dien u gezien hebt was Piet, hij beloofde mij een dub beltje, als ik in zijn plaats naar u toe wou gaan I Dat was goed bedoeld en zoo heb je het meer. J.l. Zondag gingen 38 henge laars, leden van „Vischlust" ook met goede bedoelingen langs het Kanaal naar Akersloot visschen. Er werd drie half uren prettig gevischt en toen zou men hij 't dorp nog twee half uren visschen, maar een gedeelte ging bij de vlotbrug en een elftal ging bij hel dorp. Wat mankeerde er nu aan? Is de voorzitter niet streng genoeg Maar in elk geval was de voor zitter niet In zijn nopjes, noch het verdere bestuur. En alzoo kregen zij geen prijs, die gewon nen hadden, maar werd besloten het over te doen op een nader te bepalen dag, om dezelfde prijzen I Zoo zie je, bij oudere en bij jongere menschen is wel eens wat, wat niet altijd goed in orde is. Zegt voorlaan, daar waar aan gekomen is, wordt gevischt en niet op een andere plaats, en daarmede uitl A. Boldewijn Ez. West-Graftdijk. LICHT OP roor AUTO's en RIJWIELEN Van 18 Juni tjm 25 Juni '38 Zaterdag 9.53 uur Zondag 9.53 Maandag 9.53 Dinsdag 9.54 Woensdag 9.54 Donderdag 9.54 Vrijdag 9.54 Zaterdag 9 54 VOOR DE KINDEREN: Jacob Hamel's Liedjes uitgebeeld op INKTLAPPEN Ziet de etalage! Boekhandel H00GCARSPEL De handige schrijfmachine voor privé-gebruik Papierhandel H00GCARSPEL Zoo is Piet verloofd... Ach, dat was eigenlijk al lang... Nu ja, nog niet officieel, maar... Wat doet er dat nu toe Zooals die jongelui zich tegen woordig verloven, is er toch niets meer aan. Het is nou nooit es lollig! Lollig? Ja, lollig, dat is toch hollands! In mijn tijd was dat anders... Natuurlijk, in jou tijd... Het zou wel een wonder zijn... Ik zal je vertellen, toen ik dacht, wat is nou eigenlijk ver loofd zijn, was ik ook al ge trouwd, dat ging vlug jong... Maar zooals bijvoorbeeld met m'n broer Jan, dat was grap pig, dat was origineel, dat had je vroeger, dat zie je tegen woordig niet meer... Wat was er dan gebeurd? Wel, ik zal 't je vertellen... Jan zei vroeger altijd, ik trouw nooit. Je neöt er niks als last van, ik blijf liever vrijgezel... De zaak was echter, dat ie te bleu was en nooit een meisje zou durven vragen, laat staan te zoenen... Je moet weten, dat Jan vroeger niet bij ons thuis woonde, hij leefde op kamers... Ach, hij had geen ruzie thuis, maar hij was op dat punt een beetje eigenaardig. Hij had al tijd twee kamers. Eén had ie als werkkamer ingericht en in de andere sliep ie. Hij had z'n eigen meubeltjes, huurde dus ongemeubileerd en at in de stad. Tot op een keer, werd hem de huur opgezegd en moest ie verhuizen. Hij had weldra een paar andere kamers, een pracht straat en mooie groote kamers met veel licht. Maar de verhuurder vroeg het eerst of ie getrouwd was, want aan vrijgezellen verhuurde hij geen kamers. Hij had dat eens aan een student gedaan. En dat was af en toe zoo'n span geweest, dat de buren er schande van gesproken hadden. Verdikkeme, dat was een streep door Jan z'n rekening, want die kamers leken hem geweldig... Nou, zei Jan, ik ben niet getrouwd, maar het zal niet lang meer duren, want ik ben verloofd... Waar ie die moed vandaan haalde, mag Joost weten, want hij was vanzelf niet verloofd, had zelfs nooit omgang met een meisje gehad. Maar in ieder geval, hij kreag de kamers, want hij was immers verloofd en dan zou het wel in orde komen, meende de verhuurder. Hij zat er zoo ongeveer een paar maanden, toen op een keer, z'n huurbaas binnen kwam stappen en vroeg, of het noe wel waar was, dat ie verloofd was, want ze hadden z'n meisje nog nimmer gezien. Jan zat danig in de rats, vooral toen ie

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 2