Het ei van Columbus! Boswel Booparspe! DÈ VULPEN! N'1 Sifchliag „Slsunfoads van de vercenigiisg tot bevording der bilangen ras lubsrcnlose-patieaten io Nederland" Collecte ten bate van de t.b.c.-bestrljding Het is niet voor de eerste keer, dat een beroep op de liefdadig heid van het publiek wordt ge daan. Telkens luidt de kreet om hulp dan voor blinden, dan voor gees teszieken, onvolwaardigen, het verwaarloosde kind, t.b.c.-patien- ten, enz. En waarom? Omdat het leger van al deze hulpbehoevenden zoo groot isl Omdat de financiën niet toerei kend aan allen, die voor hulp in aanmerking komen, te helpen 1 Wanneer de lezers alleen maar willen bedenken, dat er in ons land zoo ongeveer 60000 per sonen zijn, die lijden aan de zoo zeer gevreesde volksziekte; de tuberculose en een belangrijk aantal niet in staat zijn de kos ten, aan een sanatoriumkuur ver bonden, te betalen, terwijl zij, die in een of andere nazorgin richting dienen te worden onder gebracht, eveneens door gebrek aan geld niet kunnen worden ge holpen, dan spreekt het dus haast vanzelf, dat, zoolang de zee van ellende nog zoo groot blijft voor hen, door hen, die zich met het bestrijdingswerk bezighouden,elk wettig middel ter hand wordt ge nomen. ten einde te kunnen hel pen. Heeft het Bestuur van de Stich ting .Steunfonds van de Vereeni- ging tot bevording der belangen van Tuberculose-patienten in Ne derland" ook in het afgeioopen jaar haar zegenrijke arbeid kun nen voorzetten en aan 162 be dreigde menschenlevens hulp en bijstand kunnen verleenen, ook voor 1938 hoopt zij met dit mooie werk door te kunnen gaan. Hel GemeentebestuurtenUwent, hetwelk toestemming verleende tot het houden van een collecte en dus op moreele grond ons werk tracht te steunen, stelt U thans in de gelegenheid door het brengen van een financieel offer hen te helpen, die het zoo ernstig noodig hebben. Vandaar een beroep op u allen om op Zaterdag 16 Juli 1938, naar draagkracht' te zullen helpen, want alleen door het verleenen van uw steun kan veel leed wor den voorkomen. Het comité. SPORTNIEUWS, Dit bet Rea-ksmp De uitslagen van de op 10 juli gespeelde wedstrijden luiden: USVI—Reo 12—1Purmerend II- Reo II 0—6; Purmerend a-Jr Reo a-Jr 2—5. Reo 1 verloor met 2—1, doch de stand had evengoed andersom geweest kunnen zijn. Want in het veld was Reo voor het mee- rendeel in de meerderheid. Maar de Uitgeesters hadden een keeper onder de lat staan, die bijna niet passeeren was. Een bestuurslid van USV vertelde mij na afloop dan ook, dat deze keeper al me nige wedstrijd had gewonnen voor USV, Als de Uitgeesters binnenkort in de Rijp komen en dat zal waarschijnlijk 31 Juli zijn, dan kunnen de supporters dezen keeper eens bewonderen, want het is de moeite waard I Reo II heeft zich Zondag jl. schitterend gehouden door met 6—0 te winnen van Purmerend II in de nederlaagwedstrijden te Purmend. Ook de a-Jr brachten de Pur- merender Jr een flinke nederlaag toe. Voor deze laatste wedstrijd was een wisselbeker beschikbaar gesteld door den heer Noolj te Purmerend en er zullen nog enkele clubs om meestrijden. Of onze jongens dus de kans nog hebben, staat nog te bezien. Dan is er Zondagavond ook nog een Veteranenwedstrijd ge speeld om half 8 tusschen Reo- en WBSV-veteranen. Was er verleden jaar niet veel aan,| deze keer hebben de be zoekers, die niet zoo groot in getal waren dan anders, door het koude en gure weer (en dat op 10 Juli), werkelijk genoten van een leuke en spannenden, die tenslotte door de onzen mat 4—3 werd gewonnen. Wat is er gelachen op die tribune door hen, die voor 5 cent lekker uit de wind en geen last van regen een plaatsje hadden genomen. Wat is Talens vul peninktf lacons met ingebouwd klein reservoir f 0.6Ü Geen vuile vingers en vul pennen meer bij liet vullen Laat U de flacon toonen Een sieraad op Uw schrijftafel Potjes „TET"-inkt met reservoir f 0.35. (Firma Eisma), de Rijp. hel met zulk weer toch lijn, dat er een tribune is op het terrein. En wat doet het je dan vreemd aan, dat er nog zoovelen zijn, die er nooit opgaan, en het toch heusch niet om die 5 cent be hoeven te laten. Als er geen tri bune was, zouden ze zeggen: „zoo'n tribune, dat zou tocli fijn wezen". Maar we zuilen ons best doen om hem te behouden, want menig Bestuurslid van an dere vereenigingen, die hier komt, is er jaloers op. A.s. Zondag alleen Reo b-Jr WBSV-Jr. De midvGor van Reo 1 is gekozen tot midvoor in een District-elftal, dat op 24 juli zai spelen. De Sportverslaggever A.V.V.-Hieuws. Een derden prijs wisten onze jongste spelers Ie behalen op de gehouden adsp.-dag in Alk maar. De eerste ontmoeting te gen Oudesluis bracht een 4—0 nederlaag op voor onze menschen, doch 's middags volgde hierop een 31-overwinning tegen Ou dendijk. Het spel was niet van hoog gehalte, het zeer korte ter rein zal hieraan wel niet vreemd geweest zijn. AVV II behaalde te Berkhout een 7—4 overwinning. Een kans op een prijs uit deze nederlaag wedstrijden is niet uitgesloten. 's Avonds om 7 uur werd ten slotte de hoofdschotel van het voetbal-menu opgediend; AVV I- Knoliendam 1, om de door den heer Drenth uitgeloofden beker. Groot was de belangstelling niet, to^n de scheidsrechter het beginsignaal gaf. Het blijkt, dat Middelveld de midvoor-plaats weer inneemt. Het eerste succes is voor Knol lendam, wanneer na een tien mi nuten, door onvoldoende weg werken van Houtman, van dicht bij wordt ingeschoten. 0—1. Het blijft voor een doelverde- dlger een riskant werk om een bal met de voet te stoppen. De tegenaanvallen van AVV stranden meestal op het uitstekende back- stel der bezoekers, vooral de linksback gaf geen pardon. Even later wordt Leguit zoodanig ge blesseerd, dat hij van van verder spelen afziet. D. de Moes neemt zijn plaats in. Volgens onze begrippen kan het niet anders of de Moes moet van geheel andere constitutie zijn, dan de meesten van ons. Men bedenke even: een 30 km fiets tocht naar Amsterdamdaarna 30 km geloopen voor een wan- delwedsbijden de 30 km terug fietsen naar de Rijp, om's avonds vroolijk nog een partijlje te voet ballen of er geen vuiltje aan de lucht is. De Saus van den dag om gelijk te maken kreeg AVV even later, toen ièen K.-back het leer met de hahd tegenhield. De toege stane ^strafschop schoot K. de Moes jfegen de paal. Hptman lijkt ofj;s de aangewezen man voor het nelgen van penalties. Het ijgpel vertoont niet veel fraais. Vooral van de zijde van AVV neemt men het te kalm op Het tempo der Knollendammers was beslist sneller. De tweede helft is vrijwel ge lijk aan de eerste. Een verdedi gend AVV tegen een aanvallend Knollendam. De AVV-middeniinie blijft te ver achter om de voor hoede voldoende te steunen. Toen even later de gasten de stand tot 2—0 verhoogden, waren de kansen op den beker voor AVV vrijwel tot nul gereduceerd. De resteerende tijd werd er niet meer gedoelpunt. Knollendam verdien de de zege echter onbetwist. Zij heefi er harder voor gevochten, dan onze ploeg, waarover een zekere matheid lag. P.P.C. Wandclsport-Nisnws Zoo trokken Zondag jl. dan slechts 2 Rijper tippelaars naar A'dam, om aldaar deel te nemen aan de laatste trainingsmarsch voor de vierdaagsche, uitgeschre ven door deW.S.V. „Amsterdam". Begunstigd door droog weer, was het een schitterende wan deldag. Nadat om half elf gestart was, ging hef eerst op de Roeibaan aan, waar we 3 weken geleden ook gewandeld hadden. Het is daar een prachtige omgeving en we gelooven wel, dat elke tip pelaar, die deze twee tochten mee gemaakt heeft, er nog wel eens naar toe wil. Vervolgens ging het langs Schiphol en Burgem. A. Colijnweg naar Amstelveen. Even voor Amstelveen werden we verrast, doordat we een feschje chocomel kregen. Dat smaakte heerlijk, en zoo ging het weer vol moed verder, op Ouderkerk aan, waar (we hadden toen 19 km. afgelegen) de rust werd ge houden in Café „Paardenburg". Na deze verkwikkende rust ging het langs de Middenweg van de Middenpolder door de Kalfjeslaan en langs Amsteldijk op het einddoel aan, waar we na aankomst een schitterende medaille in ontvangst konden nemen. Na afloop sprak de heer Vis ser, voorz. NHWB, eer. woord van dank voor de organisatie en de groote deelname (ong. 800) van deze wandeldag, waarna een gezellig bal deze schitterend ge slaagde trainingstocht besloot. Een „tot weerziens tot de Vierdaagsche" klonk van alle kan ten. Van de aatdbeienmarsch kun nen we geen verslagje geven, daar hier geen Rijpers geweest zijn. We hopen, dat er meer animo In onze plaats voor de wandel sport mag komen. We weten ze ker, dat er meer tippelaars in de Rijp zijn. Tot de volgend wandel tocht TIP. „V.Y. ürootschsrmer". Zeer wenig nieuws valt er de ze keer uit het zwartwittenkamp te vermelden. Wel wordt er door het bestuur aan gewerkt om wed strijden te krijgen, maar het valt niet mee. En laten wij er maar meteen aan toevoegen, dat het misschien nog maar het beste is ook. Als de jongens 's Woensdags en Vrijdags oefenen is het vol doende. Voetbal is nu eenmaal wintersport. Laat Zomers de fietswielen draalen zooals in de ronde van Frankrijk, of zooals Zondagmiddeg in Rotterdam de boksers in actie komen. Overal waar je Zondagmiddags langs de voetbalvelden komt, ner gens zie je een bal rollen, dus jongens moppert nu niet dat er geen wedstrijd is, maar komt trai nen. De onderhandelingen vorderen wel langzaam, maar ais het even meeloopt, kunnen jullie volgende week rekenen op een goeden oefenmeester. Als er soms een van jullie weet, waar hel touw van een der nieuwe netten is beland, zeg het dan even tegen een der be stuursleden. Er is namelijk een van die touwen, spoorloos ver dwenen en het kon soms zijn, dat een van jullie daar iets van afwist. Mocht er soms a.s. Zondag een wedstrijd zijn, dan krijgen jullie nog wel bericht. D. ü.S.Y.-Nieaws. Zondag jl. speelde GSV II haar eerste nedertaahwedstrijd tegen Knollendam 111. Daar de aangevraagde scheids rechter niet verscheen, werd on-J der leiding van den heer van Giessen gespeeld. Onder ideaal weer voor voet ballen om 1.30 uur begonnen. G zai er direct goed op en wist spoedig de leiding te nemen. Na ongeveer 20 minuten spelen, vergrootte G de voorsprong, om 5 minuten later nogmaals te sco ren. Dit werd K toch te erg en wist voor de rust het G-dos! 2 maal te doorboren. Na de rust pakte K de zaken beter aan en wist weidra gelijk te maken. Daar na nam G weer cie leiding. K maakte wéér gelijk en nam daar na de leiding, maar dit doelpunt werd geanunleerd. G zette nog eens goed op, en door een fout van de K-keeper wist G weer de leiding te nemen. 5 minuten voor einde maakte K nogmaals gelijk en 2 minuten later nam zij de leiding, om die niet weer af te staan. En toen de scheids rechter voor de taaiste maal floot, had K een 7— 6 overwinning be- hsald. Van Giessen heeft deze wedstrijd op goede manier ge leld. Voor Zondag: GSV I—Akersloot I 1.30 uur op het GSV-terrein. Voor deze wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld door den heer Jansen uit Amsterdam. Groenzwarten past op en ziet de beker te bemachtigen. P.P.C. „Subliem van top tot teen" Boekhandel HQOGCARSPEL (Firma Eisma), de Rijp

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 4