Weet U, Ondertrouwkaarten voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- enNoordsciiermer, Beemster en Omstreken No. 1422 Zaterdag 6 Augustus 1938 V.V.V.-Nieuws RIJ P E R NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f l.ÖO per jaar plas iacasiokostea Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij O, J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoeii 1. - Poitrekoislag 39751 Advertentieprijs ■7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot_Donderdags VERSCHIJNT WEKELIJKS -i PBEDIKBE UB TEN De Bijp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. geen dienst Ev. Dutliersclie Gem. Evangelisatie s Morgens 1<H uur de Heer W. van Achterbergh van Arasterdam Gereform. Gemeente s Morgens 10) uur en 's Middags 3 uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem. s Avonds Vi uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft s Morgens 10 uur Ds. H. J. de Wilde uit Wieringen Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk dienst te West-Graftdijk. West-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsbediening. Collecte voor het Fonds voor schraalste predikantstraktementen. Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk geen dienst Zuid-Schermer geen dienst Driehuizen geen dienst Groot-Schermer s Namiddags 2 uur Ds. W. A. Kastein Aan onze Ingezetenen! Evenals vorige jaren, is het onze bedoeling om tijdens de Kermis een feestweek te organiseeren. Ons eenig doel hierbij is: Menschen te brengen in onze Gemeente, ten voordeele van onze zakenmenschen. Zij moeten door goede zaken manieren daarvan profijt zien te trekken, floe zij dat moeten doen, moeten zij zelf trachten uit te denken. Dit is liet aan ons. Nog maals wij trachten menschen te brengen, zij halen er voordeel uit. Dit jaar brengen wij eens wat nieuws, nl. een wielerronde van de Rijp. Dit geschiedt in samen- Werking met het Oranje-comité en zoo mogelijk óók met de bei de middenstandsvereenigingen, waaraan wordt gewerkt. Onze burgers zullen begrijpen, dat, wanneer wij in ons doel willen slagen, daarvoor de grootst mogelijke samenwerking noodig hebben. dat een heele 3-ponds jonge kaas39 ct en een pond lekkere jonge Leidsche kaas IS ct en 8 beste vliegenvangers EEN J LTI5 KOSTEN in Hierop de aandacht te vestigen, is het doel van dit dit schrijven. En men zal ons begrijpen! Neen, wij weten, dat men ons al begre pen heeft. Daarvan hebben wij allang de bewijzen. Wij hebben nog nooit vergeefs een beroep gedaan op onze Burgers. Ons pogen, om hier een wie lerronde te houden, wordt nu al met groot enthousiasme begroet! Welnu, daarom doen we met zoo veelmeer vertrouwen een beroep op onze burgers, ons in dit pogen zooveel mogelijk moreel, maar óók fiaantieei te steunen. Want U moet niet te licht over onze plannen denken, zooiets kost veel geld. De Zaandamsche Wielerclub zal de geheele technische orga nisatie op zich nemen. Wij zijn dus gewaarborgd voor vakkun dige uitvoering. Er wordt gereden om geld prijzen en om kunstvoorwerpen, in verschillende klassen. De beste. Gij kunt ons dus met beiden van dienst zijn, óók medailles, bekers, en kransen of takken. Iedere burger, die zich voor ons werk interesseert, kan een steen tje bijdragen. Voordit alles wordt U dezer dagen door onze men schen bezocht. Maar óók zonder dat wij U bezoeken, aanvaarden wij Uw zeer gewaardeerde gaven. Onze adressen zijn U bekend. Burgers, werkt aliei mede, dan is het werk licht en slagen wij zeker. Laat óók onze gemeente op dit gebied niet ten achter blijven, en mede genoemd worden in de rij van vooruitgaande plaatsen. Iu 't algemeen zijn we, wat dat betreft, op de goede weg, maar het kan altijd nog beter. Niet versagen, zij ons parool 1 Cas L. C. de Boer. Drukkerij G. J. HOOGCARSPEL De K.ijp Geslaagd Dezer dagen slaagde Martin Visser, alhier, voor het toelatings examen va" (je Rijks Hoogere Burgerschool te Purmerend. Gefeliciteerd. Kranige prestatie Evert Beumer Ez., alhier, thans in militairen dienst, heeft met vol ledige militaire uitrusting, de 28e 4-daagsche afstandsmarsch ge heel volbracht. Een flinke prestatie. Bedrijfsongeval Onze plaatsgenoot, de heer D. de Jongh Cz., had Dinsdag jl. in de timmerfabriek van den heer L. H. de Koekoek, te Oost- Graftdijk, het ongeluk met zijn linkerhand tusschen een houtbe werkingsmachine te geraken, waardoor hij van de twee eerste vingers éen geheel en de ander gedeeltelijk verloor. Hij is, na voorloopig verbon den te zijn, direct naar Purmerend vervoerd, waar hij In het Stadszie kenhuis opgenomen is. Dot is ernst met het oibeheerd laten staan vaa rijwieiea Naar men ons van bevoegde zijde mededeelde, is dezer dagen het eerste proces-verbaal opge- gemaakt ingevolge de gewijzig de politieverordening, wat betreft het onbeheerd laten staan van een rijwiel, zonder, dat het be hoorlijk op slot was gezet. Dat kan overkomen tusschen elf uur 's avonds en 5 uur des mor gens. Wij waarschuwen dus een ieder 's avonds even na te kijken of zijn karretje nog voor huis staat. Nu we het toch over rijwielen hebben, denkt ook de volgende week om de nieuwe belasting plaatjes. Dinsdag a.sonher roepelijk op de bon. En tot slotals U een nieuw koopt, deponeert U dan het oude in het daarvoor bestem- Burgerljjke stand. Nadrnk verboden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. Geboren: Joseph Antonius, zoon van P. C. Stoop en van J. Mak. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren: Maarten, zoon van A.Leeg water en van A. Slagt. Overleden: Simon Haster, 69 jaar, we duwnaar van Grietje Schouten (overl. te Purmerend. Cornelia Knijn, 42 jaar, ongehuwd (overl. te Purmerend) Anije Sanders, 68 jaar, echtgenoote van Arie Koomen. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 28 tot 4 Aug. '38. Ingekomen personen: Gerrit Kroon, van Koog a/d Zaan, naar de Rijp, Kelzerbuurt 304. Vertrokken personen: A. R. C. Karskens, van Rechtestraat 4S, naar Uitgeest, Groot-Dorregeest 9. de kistje in het postkantoor. Helpt in den strijd tegen de t.b.c. Opening Museum Woensdag 10 Aug. a.s. zal het Museum van het Oudheidkundig Genootschap „De Rijp" officieel geopend worden door onzen bur gemeester, denEdelachtbarenHeer C. A. van Staveren, eere-Voor- zitter van het Genootschap. Voor bijzonderheden leze men de betreffende advertentie in dit nummer. Naar het concours te Bodegraven „Kunst na Arbeid" gaat Woens dag 10 Augustus a.s. naar boven genoemd concours. Zeer ijverig is er gestudeerd onder leiding van den heer C. Vink, zoodat wij mogen verwach ten, dat ze een goed figuur zul len slaan in de 2e afdeeling. Succes; directeur en leden. Zangconcours Onze plaatselijke Gemengde Zangvereeniging „Voorwaarts", onder leiding van haar directeur, den heer A. Vink te Beemster, zal Zondag 14 Augustus haar beste kunnen in de Eare-afdee- ling toonen op het Zangconcours te Velp, Ook zij doen hun best de moeilijke nummers goed onder de knie te krijgen. Vorming reiskas Blijkens advertentie in dit nr. is er nog gelegenheid zich op te geven voor de nieuwe reiskas, die gevormd wordt door de Vara-afdeeling. Men leze de advertentie. De le Ronde van de Rijp Waar wij al in één onzer vorige nummers op wezen en het ver moeden over uitspraken, is thans een voldongen feit. Er komt een

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 1