Voor goed iooiaak-perkament voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken PapjerhaDdet Hoogcarspel. No. 1423 Zaterdag 13 Augustus 1938 Huisvrouwen Cellophane-papier voor vruchtenflesschen. gI RIJPER NIEUWS- er ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.ÖO per jaar plat incBSSokoitu Losse nummers 3 cent Klectrische Drukkerij Cjt.T. HoogcargpeJ - (Fa. Eisma) - De Rijpi| Telefoon 1. Poetrekeninc 39751Jt Advertentieprijs T cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot_Donderdags VERSCHIJNT WEKELIJKS - Foto P. Worp, de Rijp Sleutel-overdracht opening HISTORISCH MUSEUM, de Rijp PREDIKBE UFt TEN De Nijp Ned. Hervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. geen dienst Ev. Luthersohe Gem. s Morgens 10} uur Ds. Th. Scharten Gereform. Gemeente s Morgens 10} uur en 's Middags 3 uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordelnde van Qraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Middags halt drie Ds. J. E Loysen West-Graftdijk dienst te Oost-Qraftdijk. Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdljk s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zuld-Sohermer geen dienst Driehulzen De dienst van Ds. Kastein is gesteld op 21 Augustus a.s. Groot-Sohermer s Morgens 10 uur Ds. J. Heep Officieel De Burgemeester van Graft en de Rijp zal van 14 tot en met 30 Augustus e.k. met verlof bui ten zijn gemeenten vertoeven. De waarneming geschiedt: in de Rijp door Weth. K. Blokdijk, in Oraft door Weth. J. Blaauw Azn. naar (Firma Eisma) De Rijp Officieeie openlig Historisch Museum Woensdagmiddag 10 Augustus j.l., half drie, was het oogenblik gekomen, waarop het Oudheid kundig Genootschap „De Rijp" haar Historisch Museum kon openen. Nadat allen plaats hadden ge nomen in de Regentenkamer van het Gem. Wees- en Armenhuis met zijn mooie schouw, geheel van oude tegels, in welk gebouw op de bovenverdieping het mu seum is ondergebracht, heette de voorzitter van het Genootschap, de heer G. R. A. Meijer de aan wezigen welkom, in het bijzon der den Eere-Voorzitter van het Genootschap, Burgemeester van Staveren, en de twee aanwezige regenten, de heeren P. Bakker en J. Visser Sz. Het verheugde spr. zeer, dat thans na een jaar van voorberei ding en hard werken het Genoot schap hiertoe kon overgaan. De heer Meijer verzocht den Eere- Voorzitter het Museum te openen. Burgemeester van Staveren dankte allereerst voor de vrien delijke uitnoodiging om deze of ficieeie opening te verrichten. Spr. keerde een korte wijle terug met zijn gedachten naar het oogenblik, waarop enkele goede Rijpers het denkbeeld opperden een Genootschap en een Museum op te richten. Het doet hem ple zier, dat de roemruchtigheid van de Rijp in vroeger jaren dit zeer goed mogelijk maakte. Het ver heugde hem, dat thans het oogen blik is aangebroken, waarop een waardevol museum kan worden geopend. Spr. bracht hulde aan de oprichters en de anderen, die zitting genomen hebben in het Genootschap. De moeilijkheden, die niet ge ring waren, zijn overwonnen. Gaarne had men willen be schikken over een geschikter en grooter plaats. Men was zeer dankbaar ge stemd, toen de Regenten van het Gem. Wees- en Armenhuis het verzoek welwillend inwilligden, het Museum in hun gebouw aan de Tuingracht te mogen opstellen. Zeer veel belangstelling voor het plan Is ook getoond door oud-Rijpers, die zeer veel voor. werpen toezonden. Allen met name te noemen is onmogelijk. Dank werd hun gebracht. Burgerlijke stand. Nadruk verboden. DE RIJP. Ondertrouwd: J. Oost, oud 2t Jaren, te Beemster en Ca. Nat, oud 20 jaren, te de Rijp. GRAFT. Geboren: Alida, dochter van J. Smit Jbz. en C. Schouten. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geen aangifte. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van I tot 11 Aug. '38. Ingekomen personen W. Rollfs ofRoelofs, van Purmerend, naar de Rijp, Rechtestraat 38. Burgemeester van Staveren dankte voorts allen, die dit alles welwillend en belangeloos met kennis van zaken tot stand heb ben gebracht. Spr. vergat daarbij niet de donateurs, die door hun onmis bare geldelijke bijdragen ook medehelpen. Spr. hoopte, dat het Museum zich in een druk bezoek zal mo gen verheugen. De Eere-Voor zitter dankte nogmaals allen en verklaarde het Museum voor ge opend. Daara overhandigde spr. den voorzitter een pakje, dat nog een aanwinst inhield. De Voorz. dankte den Eere- Voorzitter voor zijn waardeerende woorden en dankte voorts allen, in het bijzonder de Regenten. Hierna werd door eenige da mes thee geschonken. Het pakje bleek ingelijste foto's van 2 waardevolle tegeltableaux te bevatten, geschonken door den heer M. Admiraal te Aerdenhout. 1. Tegelstuk met Rijper wapen, de walvischvangst voorstellende, is in April van dit jaar bij Fred. Muller geveild voor f 775. Twee leden van het Oudheidkun dig Genootschap ,,De Rijp" wa ren bij de veiling aanwezig, doch waren niet bij machte het prachtige tegelstuk in bezit te krijgen. 2. Tegelstuk, voorstellende de haringvangst onder geleide van een Rotterdamsch oorlogsschip. Is in ongeveer 1894 door Dub- beld uit zijn huis inde Kerkesteeg verkocht en bevindt zich thans in het Rijksmuseum te Amster dam. Hierna werd door den heer P. Worp een foto van de sleutel overdracht gemaakt, welke foto wij op deze pagina afdrukken. Met bekwame spoed is door hem hieraan gewerkt. Om vijf uur hadden we de eerste foto's in ons bezit, We maakten na afloop, onder leiding van den heer G. de Jong, secretarissen rondgang. Met groo- te belangstelling aanschouwden

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 1