Vacantie-lectuur! zes romans f2.10 35 ABC-romans Nu voor 45 cent per week n O Boekhandel Hoopspel De laatste slag! si Zurlohe's De laatste kans! 3 complete Manufacturenhandel, De rüp we de groote, interessante ver zameling, waaronder vele zeld zame stukken uit oud-de Rijp. Lezers, komt zelf kijken 1 Het zou ons te ver voeren alles te beschrijven. Het is zeer de moeite waard. -De Rijp „Kaast na Arbeid'' behaalt te Bodegravei le prijs Woensdag jl. 's morgens om acht uur heerschte er bij het café van den heer Post een bedrijvig heid van belang. „Kunst na Ar beid" ging naar het Muziekcon cours te Bodegraven. Even over achten werd gestart en reed men over Purmerend, door Amsterdam, langs Schiphol, Brasemermeer, Leimuiden, door Alphen aan de Rijn, naar Bode graven, waar we te ongeveer 10 uur arriveerden. In hotel v. Rossum werd al lereerst den inwendigen mensch versterkt. Hierna werd nog even gerepe teerd in dit hotel, waarna men naar het Concoursterrein trok. Daar aangekomen kon er bijna direct al door ons worden be gonnen. Allereerst speelden we „Phidias", en daarna „1'Age d'Or" van Louis Boyer. Toen de prijzen bekend ge maakt werden, bleek, dat ons Corps een le prijs had behaald met 307 punten. Een luid hoera klonk op. De stemming zat er direct goed in. Na nog een genoeglijke mid dag in Bodegraven en op het Kermls-Concours-terrein doorge bracht te hebben, vertrokken we om ongeveer 7 uur naar Amster dam, waar nog even werd „op gestoken". Omstreeks 11 ging het huiswaarts, waar we onge veer te half éen aankwamen. Hei was een mooie dag ge weest; een succes voor directeur en leden. Ons Corps is dus door deze eerste prijs een afdeeling hooger geklommen, en speelt thans in de le afdeeling Fanfare. Bedrijfseigeral Men deelt ons mede, dat ons bericht omtrent het bedrijfsonge val den heer D. de Jongh, alhier, den vorigen week overkomen, verbetering behoeft. Gelukkig heeft hij liet éen vin ger geheel en een andere ge deeltelijk verloren aan zijn lin kerhand, doch is hij twee vinger toppen kwijt. Zijn toestand is gelukkig goed vooruitgaande. laabesteliig gaiiiag Vrijdagmiddag 12 Augustus des namiddags 2.30, hebben B. en W. van de Rijp aanbesteed het gedeeltelijk vernieuwen van de schutsluis in deze gemeente. De begrooting luidde f 880. Zes inschrijvingen waren inge- gekomen. N. Oudejans f 950 O. Slot f 935 Ent en Stoop f 917 W. de Wit f 905 N. C. Leguit f 900 O. Hamstra f 892 Gegund aan O. Hamstra. Raadsvergadering De raad onzer Gemeente kwam Vrijdag 12 Augustus in openbare vergadering bijeen. Men leze hel verslag in ons volgend nummer. Verlor» gereid» Verloren: een portemonnaie, inhoudende een bedrag groot ongeveer f 13. Gevonden: een vulpotlood, inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Z ES O ES cc (Wij maken onze lezers er op attent, dal zij, die eenig niet- waardeloos voorwerp vinden, verplicht zijn dit den Burgemees ter uiterlijk binnen 24 uur daar na ter hand te stellen of hiervan binnen dien termijn aangifte te doen bij den Burgemeester of plaatselijke politie. Art. 42 Alg. Pol. Verordening). Voorschoten. Vlekvrlj door en door Het meest ideale tafelgerei. Een product van de Zilver- fabriek Voorschoten. Lepels en vorken 40 ct per st. Aardappellepels f 1.30 Groentelepels f 1.30 Ook Zilmeta Horlogerie DE RIJKE, de Rijp. G-raft Opbrengst collecte De collecte voor het Dorus Rijkersfonds in de geheele ge meente Graft heeft f 11.02 opge bracht. Spoedelschende raadsrergaderiig In de op Donderdagavond jl. gehouden spoedeischende verga dering van den Gemeenteraad alhier, werd besloten tot aankoop van een perceel grasland ter grootte van 1500 M', eigendom van den Eilandspolder en gelegen aan den Kanaaldijk tusschen Oost en West-Graftdijk, voor den prijs van f 450.—, welke grond be stemd is als bouwterrein voor de nieuwe centrale openbare lagere school alhier. De Voorzitter van den Raad bracht bij de bespreking over dit onderwerp, onder instemming van de Raadsleden, dank aan het Polderbestuur voor de van dat College ondervonden medewer king tot het bereiken van dit doel en voor de hulpvaardigheid waarvoor een buitengewone Hoofdingelandenvergadering on vermijdelijk was om een en ander in zoo kort tijdbestek tot stand te brengen. Thans zal de aanbesteding van deze school in de maand Sep tember e.k. kunnen volgen. Verlor» Verloren: een klein model stormlamp (voorlamp bakfiets). Inlichtingen bij den Gemeente veldwachter. Oost- en West-Graftdijk fi.S.V.-reisclnb Het verslag van het jaarlykich reisje van bovengenoemde reisklub op Zater dag en Zandag jl, nemen we in het vol gend nummer op. Yieriag vaa bet 40-jarig Regeeriags- jabiteam Ten huize van Ds. J. E. Loysen ver gaderden Woensdagavond onder lei ding van Burgemeester van Staveren, ln kleinen kring enkele personen uit Oost- en West-Graftdijk, om onder oogen te zien, hoe het a s. 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Ko ningin op de beste wijze kan worden gevierd. Met vreugde werd erkend, dat wij aan de aloude idee, als zouden de O "0 burgers van Oost en West zich niet met elkander kunnen verstaan, ten eenenmale zijn ontgroeid. Eenparig was men van van mee ning, dat het schitterend voorbeeld van de Sportvereeniging G.S.V., die de jongelieden van de beide dorpen nader tot elkander heeft gebracht, na volging verdient. De kinderen zullen aanstonds naast elkander op de school banken zitten. „Laten wij", zoo werd gezegd, „ze nu reeds op dit feest te zamen brengen". In grove trekken werden de plannen besproken, en er werd besloten in de navolgende week een tweede bijeen komst te houden, waartoe personen uit alle lagen der burgerij zullen wor den uitgenoodigd. Laat in den avond keerde men huis waarts in de vaste overtuiging: ,,De bevolking van Oost en West-Graftdijk viert op den 7en September eensgezind feest en het ZAL slagen". 1. DE 1 SLEUTELS VAN BALDPATE door E. D. Biggers 2. DE BEWAARSCHOOL door Leon Frapié 3. MOEDERHART door Heien Grace Carlisle 4. TONEELINGANG door Vicki Baum 5. WIJ VLOGEN over Nederland, over Europa en naarlndië door A. Viruly 6. ARIANE door Claude Anet. Onverkorte uitgave, elk 288 pag. druks. PER DEEL VERKRIJGBAAR. KAASBEU RS. Dinsdag 9 Aug. 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 18 partijen, wegende plm. 62.000 K.Q. Handel matig. Hoogste prijs f 21.per 100 pond LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Van 18 Aug. t|m 20 Aug. '38 Zaterdag 8.59 uur Zondag 8.57 Maandag 8.55 Dinsdag 8.53 Woensdag 8.51 Donderdag 8.49 Vrijdag 8.47 Zaterdag 8.45 dorpsleven weer eenige kleur en fleur te geven, wat vooral in dezen tyd zoo noo- dig is, hoopt en vertrouwt op de volle medewerking van alle Inwoners der dor pen West- en Oost-Graftdyk. Indien alle leden hun beste krachten willen geven, zullen binnen niet al te langen tijd, de schoone klanken van het fanfarecorps ,,Graftdijk" weerklinken over weiden en velden. Laten we hopen, dat ons Corps zal greeien en bloeien, opdat West-enOost- Graftdijk nu en in de toekomst trotsch zal kunnen zgn op zulk een bezit. Fanfarecorps „Graftdyk", Proficiat 1 Men leze de advertenie in dit nummer. Diploma behaald "W est-Graftdijk Onze plaatsgenoot Wim van Petten behaalde dezer dagen te Utrecht het diploma Gezel in het automonteeren, uitgereikt door de Vereeniging ter veredeling van het ambacht, en de centrale com missie voor autobestuurders. Onze felicitatie. Grootschermer Predikaat heroepea Tot predikant der Ned. Herv. Kerk, alhier, is beroepen de WelEerwaarde Heer Ds. J. L. Brinkerink, thans dominee te Nes op Ameland. Deemster Geslaagd De heer J. van der Goot, on derwijzer aan de U.L.O. alhier, behaalde te 's-Gravenhage de acte Duitsch L.O. Te Haarlem is voor het hoofd akte-examen geslaagd de heer J. C. Bart te Z.O. Beemster. Onze felicitatie. Alkmaar Eervol oatslag Met ingang van 1 September 1938, is aan ir. A. J. van der Laan op zijn verzoek ontslag ver leend als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Alk maar. SPORTNIEUWS. cent per deel In welverzorgde uitvoering met smaakvol gekleurd omslag Ziet de Etalage 1 (Firma Elsma) - De Rijp Vsortzettiig Fanfarecorps „Graftdijk" ln het berichtje, voorkomende in het blad van Zaterdag 6 Augustus 1938, staat vermeld, dat alhier een nieuw fan farecorps is OPGERICHT. Dft is een abuis. Wat is nl. het geval? Een aantal personen heeft zleh tot taak gesteld, het oude Corps „Graftdijk", het welk 16 Augustus 1908 en sinds 1925 rustte, nieuw leven in te blazen. In een vergadering, gehouden op 3 Augustus j.1. is het bestuur der Veree niging overgedragen aan de in de adver tentie vernielde personen, die het initia tief hiertoe hebben genomen. Het fanfarecorps „Graftdijk" zal dos weer aa «en lange rustperiode actief worden. Het bestuur, dat de nogal moeilijke taak op zich haeft genomen om het Dit het Reo-kamp Alvorens Ik het programma voor de aanstaande Zondagen onder de loupe neem, wil ik eerst langs dezen weg een op roep doen voor Juniorenleiders. Straks begint de Competitie weer, en dan zullen 3 Senioren- en misschien 3 Juniorenelftallen eiken Zondag of thuis of uit moeten voetballen. Nu kan een ieder be grijpen, dat het voor een zeven tal bestuursleden ondoenlijk is, naast het vele werk, dat een club van ongeveer 70 leden geeft, ook nog iedere Zondag als geleider te fungeeren, en zou het prachtig zijn, als er Parochianen waren; die zooals we wel eens beluis- een eigen Radiotoestel in huis. Na afbetaling Uw eigendom. Vraagt inlichtingen bijFoto-enRadiohandel P. WORP, Rechtestraat36,deRijp Zomerstofjes vanaf 9 cent Fantasie sokken 19 cent Zijden dameskousen 29 cent Ontbijtlakens 49 cent Fantasie schortjes 39 cent Molton Dekens 77 en 63 ct Theedoeken 7Vs cent Sajetsokken ijzersterk 58 cent Zomer Dekens 148 cent Gekleurde breikatoen 19 cent per knot Slopen 26 cent Breikatoen 121/» cent Zwarte Sajet 19 cent per knot Zware geplatteerde dameskousen 43 cent Baddoeken 17 cent LUIERS 12Vs cent

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1938 | | pagina 2