I Onze baby-afdeling verdient Uw veile aandacht. ZUSLOHE's Manufacturenhandal, Oe Rijp. Nulsspaarbankte fleemster Pitriet wiegen, gevoerd en ongevoerd. Wollen en Zijden Wiegdekens. rDe Tyd" f 0.86 per ■boter pond. 13e Rijp „Onder Ons" gaf een avond van jolijt en goede muzikaliteit Zondagavond jl. gaf bovengenoemd Muziekgezelschap onder leiding van den heer Piet de Geus een openbare vergadering in het Rijper Wapen. De zaal was tot de laatste plaats toe bezet. Toen het doek gehaald werd, speel de het gezelschap de marsch „Met volle vaart", met aardige refreinzang, onberispelijk. Deze pittige marsch is gecomponeerd door mejuffrouw Annle Kostelijk. De entrée sloeg goed in, en effen de het pad van den conferencier, den heer Nic. Akkerman. Het bleek echter, dat deze heer geen geëffend pad noo- dig had, hij had spoedig aller harten veroverd door zijn sappige wijze van vertellen, en liet de jolige stemming per „mop" stijgen. Hij heette allen namens „Onder Ons" welkom, en deelde o.a. mede, dat er nieuwe bezettingen waren in het corps. Sterren verdwenen, anderen kwamen. Onder hen, die bleven, bemerkten we, den dirigent Piet de Geus een goed violist en de grootste kracht van dit gezelschap, de pianiste mejuf frouw Annle Kostelijk, die dus nu ook, en niet onverdienstelijk, aan het componeeren is „geslagen',. Evenals de vorige maal werd het programma vlot afgewerkt. Afwisselend traden solisten op, waar onder 3 nieuwe zangeressen, nl. mevr. M. Blauw—Kostelijk en mejuffr.Wannie Davids, die beiden beschaafde,geschool de zang lieten hooren, en mej. Lenl Schermerhorn, die In koor met de re freinzang meezong. De nieuwste schlagers werden ten gehoor» gebracht. Daartusschen door liet Nlc. Akkerman ons schateren van den lach. We hebben respect voor het aan durven van dit alles. Het publiek weet door de radio, en voornamelijk door de grammophoonplaten, die middels die radio in de huiskamers spelen, wat mooi Is en goed. En daarom lof aan Marlnus Blauw, die het bekende mooie lied uit „De Parelvisschers"van Bizet, durfde te zingen. De heer Blauw zong het lied lang niet onverdienste lijk. Hij werd voortreffelijk aan de piano begeleid door mejuffr. Kostelijk. Verder kregen we goede solo's te hooren van Annle Kostelijk met haar accordeonTeun de Geus, trompettist Jaap v. d. Busse en Aart Langendijk, elden klarinet, en Sjoerd Brandsma met zijn saxofoon. Allen begeleid door het orkest of door mejuffr. Kostelijk. Het was een „knal"-avond. Toch geven we „Onder On«" den raad, een volgende maal iets minder te vallen, en ons daardoor minder kans te geven Iets door de vingers te moeten zien. Zegt het refrein van „Met Volle Vaart" zooiets niet? „De Bloemen van Hawaaï" b.v. zul len tot volle bloei gebracht moeten worden, hoewel we direct toegeven, dat het moeilijke muziek is met vele lastige overgangen. De zangeressen beheerschten hun partij niet ten volle In dit laatste gedeelte. Doch alles zal goed komen. De uit voering van andere nummers is daar voor de waarborg. Die zaten er vast in. Gij allen schepte een sfeer van gezel lig ONDER ONS InNoordholland. Veel succes op Uw tournee, en tot weerziens I BI. Tooieelvereea. „Beiediclns XV" ■etN«n-SttpReTgc,,Wijzijiaietbaog" Zondag jl. gaf de R.K. Too- neelvereeniging bovenstaande Non-Stop-revue. De zaal van den heer C. Blokdijk was geheel ge vuld met belangstellenden. Notaris Th. R. Luijckx opende de avond te ongeveer 7.45 uur. Direct daarna werd een aan vang gemaakt met de revue. Al direct wisten de conferenciers, de heeren P. van der Oragt en H. J. Kaptein, de juiste snaar te treffen. Het geheel werd een suc ces. Speciaal vermelden we no. 7 van het programma „De truc van Tinus", waarin vooral de heer D. Berkhout opviel door zijn goede spel.Hetwerd een uitbundig succes. In „De Hoofdprijs" was het de heer Jac. Kaptein, die goed zijn rol vertolkte. Ook dit num mer viel zeer in de smaak. No. 16 vermeldde „De nieuwe Nederlandeche Opera Eulalia". Dit werd zeer goed weergegeven en vlot gespeeld door de artis- tisten, terwijl wjj hier speciaal Wij brengen een schitterende keuze in Jurkjes Pakjes Manteltjes CSpes Mutsjes Slobbroekjes Truitjes enz. Ziet de speciale etalage! mej. A. Twint (Eulalia) willen noemen. Het slot der revue sloeg reus*»| achtig in. De Volendammer band onder leiding van den heer P. van der Oragt was een buiten gewoon succes. Oer Hop verzorgde het muzikale gedeelte van revue en bal. Dinsdagavond jl. werd dit pro gramma nogmaals met evengroot succes uitgevoerd. Uitmriig Klist ia Arbeid met DAAN POOL Nog even wijzen wij onze le zers op de advertentie op pag. 1, van ons Muziekkorps dat Zon dag a.s. haar uitvoering geeft in 't Rijper Wapen. Medewerking wordt hierbij verleend door Daan Pool en zijn gezelschap. Cabaret, declamatie, zang, voor dracht. Het belooft een extra-gezellige avond te worden, temeer, daar Ger Hop van Spijkerboor zijn medewerking verleent én aan. Daan Pool èn aan de balmuziek. Bezoekt allen dezen avond en leest de bijzonderheden in de betreffende annonce. Vergadering Wijkverpleging Bovengenoemde Vereeniging vergadert Woensdag 1 Maart '39 by den heer C. Blokdijk Az., alhier. Wy wyzen de leden op de advertentie, die in dit nummer is opgenomen. Lezing ever Ruilverkaveling In verband met plannen tot herverkaveling van den Eilands polder, zal Ir. Swart, adjunct- secretaris van den Centrale Cul tuurtechnische Commissie te Utrecht, een lezing houden over ruilverkaveling, alhier op Don derdag 9 Maarta.s., welke voor (Lid van den Nederl. Spaarbankbond Hoofdkantoor i MIDDEN-BEEMSTER, (Mlddenbuurt no. 127) Bijkantoor: ZU1D-00ST-BEEMSTER, (Wouter Sluislaan 27) Ieder, die een bedrag van f2.50 op een spaarbankboekje plaatst, kan zoo'n busje in bruikleen krygen leder belangstellende toegankeiyk is. Nader zal worden bericht waar en hoe laat deze lezing zal wor den gehouden. Z. en Noordschérmer Uitslag aanbesteding Uitslag aanbesteding van het verbete ren van de „.Kopdammerdjjk" en da .Ko rendijk" voor rekening van het Heem raadschap „De Eilandspolder''. J. de Vries, llpendam f 22300 N.V. Noord-Ned. Wegenb. Mij Oldenzaal f 20770 P. G. Zwanen, Heemstede f 20195 H. van Dijk, Edam f 19900 Reef's Aann. en Handel Mij. Oldenzaal f 19600 NV. Bazalt Mij., Zaandam f 19380 H. van Meerkeren, Hindeloopen f 18900 G. Versteeg, Groningen f 18600 Nv.Bituminieuze weg, Utrecht f 17850 Nv.Geruislooze weg, Heemstede f 17300 C. de Wit, Alkmaar f 16885 C. J. Bosland c.s., Aalsmeer f 16495 Aann. Mij de Moei en Hermes, Alkmaar f 16400 J. Bruin, Bobeldijk f 15945 J. J. de Groot, Oadorp f 15600 Fa. A. Groot en Zn., de Woude f 13125 J. Ooms, Avenhorn f 11740 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Bnilverkaveling ia dei Eilaadspolder „Van bevoegde zyde deelt men ons mede:" In verband met de plannen tot herverkaveling van den Eilands polder zal Ir. Swart, Adjunct- Secretaris van de Centrale Cul tuurtechnische Commissie te Utrecht een lezing houden over ruilverkaveling, welke voor ieder belangstellende toegankelijk is, te Grootschermer op Woensdag 15 Maart a.s. J Nader zal worden bekend ge maakt, waar en hoe laat deze lezing wordt gehouden. Grootschermer 3e prijs ▼•ordrachtswedtrijd Vrydag 17 Februari j.1. behaalde onze plaalsgenoote, mejuffrouw A. Kreb, den 3en prys in de af- deeling luim, van de voordrachts wedstrijd te Wognum gehouden en georganiseerd door het Nuts- departement, aldaar. Uiisiag Verkiezing By de op 23 Februari 1939 te Grootschermer gehouden verkie zing van 2 hoofdingelanden van den Eilandspolder zyn by enkele candidaatstelling als zoodanig benoemd verklaard, de heeren K. Veldhuis en Jacob Heinis Mz., beiden te Grootschermer. .Driehuizen Bet Bijper Klein Tooaeel bij K. Sliofei Zondag 19 dezer gaf boven genoemd tooneelgezelschap een opvoering van „Najaarsstormen" voor een dichtbezette zaal bij den heer K. Slooten. Het was een buitengewoon succes. Doordat het stuk aansloot op „Robbedoes", dat hier tijdens de kermis '38 was opgevoerd, genoten allen nog intenser. Het gevoelvolle spel Reepte het pu bliek geheel mede. Alle lof! Een uitgebreid verslag werd reeds in dit blad opgenomen over het optreden in de Ryp. Na de uitvoering hield een ge zellig bal de aanwezigen tot het sluitingsuur bijeen. Tweede voordrnckfsoefeningleerlingen fier flop Evenals de tweede voordrachts oefening verleden week teWest- Graftdyk een succes was, zoo werd ze een succes inde Beemster, Zaterdagavond jl. hield de heer Ger Hop in het Heerenhuis, al hier, deze 2e voordrachtsoefening. Al spoedig was de zaal gevuld met leerlingen, ouders, andere familieleden en belangstellenden. Enkele leerlingen uit West-Graft' dijk verleenden hnn medewerking. Hier stonden niet minder dan 19 leerlingen uit Beemster op het programma vermeld. Wij bespeurden, dat de leer lingen, die verleden jaar gezamen- ïyk hun nummers speelden met die van West en omgeving te West-Graftdyk, goede vooruitgang gemaakt hadden, en vrij en rus tig hun stukjes - die nu meer vaardigheid vereischten - ten ge hoore brachten. Piano, harmonium, accordeon wisselden zich om beurten af, Het was ook hier een genot, de kleinsten hun spel te zien spelen. Wat een geluk, dat men weer muziek is gaan leeren! Den heer Hop werd door de leerlingen, bij monde van mej. Toos Köhne, een pracht bloe menmand aangeboden door Marty Prikken en Peter Mars, terwyi de heer IJff, wethouder der gemeen te, woorden van lof sprak. Leeraar en leerlingen hebben ons ook nu, evenals de vorige week, doen genieten. Aan het slot gekomen, dankte de heer Hop allen - niet in het minst de heer J.Lanjouw - voor hun welwillende medewerking. Zwaaenbezoek Reeds gedurende enkele dagen hebben een drietal zwanen hun toevlucht gezocht tot de ysbaan, te Middenbeemster. Dit ongewoon gezicht trekt tal van belangstellenden naar den Ryperweg. Verkeersongeval Door plotseling den weg over te steken, werd een motorrijder Woensdagavond jl. ongeveer 6 uur door de uit de richting Pur- merend komende auto van Dr. Schermerhorn te de Rijp aan den Volgerweg aangereden. De motor- ryder en diens duopassagier wer den tegen den grond geslagen en bleven ernstig gewond liggen. Dr. Schermerhorn verleende zelf de eerste hulp, waarna bei den naar het ziekenhuis te Pur- merend werden overgebracht. Schermerhorn Bnilverkaveling ia den Eilaadspolder Van bevoegde zy'de deelt men ons mede: In verband met de plannen tot herverkaveling van den Eilandspolder zal Ir. Swart, Adjunct-Secretaris van de Cen trale Cultuurtechnische Commis sie te Utrecht een lezing houden over rnilverkaveling, welke voor ieder belangstellende toegankelqk is, te Schermerhorn op Donder dag 23 Maart a.s. Nader za! worden bekend ge maakt waar en hoe laat deze lezing wordt gehouden. CORRESPONDENTIE Door plaatsgebrek konden we tot onzen spijt het clubnieuws van AVV niet opnemen. Wegens te laat ontvangen moest het verslag van de afd. Volksonder- wijs-vergadering en de ledenvergade ring van de Wijkverpleging Zuid- en Noordschermer blijven overstaan. De redactie. Zendt Uw Cople vroegtijdig toe SP0RTNIE fl.SV.-Nien Door terreinafkeu wedstryd GSV 11- afgelast. GSV I trok om aldaar AVV II t Als den heer Krc uur beginnen laat, I G 1 invaller heeft Karssen, waarvoor E onder de lat kwam A kwam zeer ste: zien A I niet moest Het veld bleek ziju. G zelte direct go de A achterhoede bh vast te zyn. Beide gen goed tegen elk: werd een aantrekkeli met een ongekent tot het eindsignaal minuten wist Kram maar dit doelpunt v begrypeüjke redenei tenspel geannuleerc was slechts uitstel, daarop wist Van t van de paal terugsp onhoudbaar achter plaatsen. A bleef 1 niet scheldig en zoc maker van een fout diging te profiteerer baar de gelijkmake Ongeveer 15 minui rust wist A. de leid Even voor de rust succes, en scoorde ker. Na de rust trok I dediging en probeei le uitvallen de leldi: maar de G verdedij beste vorm en in la tie was B. van Qiet post. Maar hoe echt val zwoegde, ook zi niet vinden en met stand kwam het ein kreeg hiermede iet! haar toekwam. Als de laatste twe voor GSV I in een eindigen, dan is de eereplaats nog heel In verband met i Nederland—Hongarij GSV geen wedstrq steld. Uit het Reo-k De uitslagen van Februari gespeelde zyn: ReoI—LSVV2- Reo II. De wedstrijd van elftal heeft echler ee wel C. Nieuwboer, i opgeleverd, daar de de laatste seconde zi Volgens onze aanvoi die we ten volte kur wen, was er van rut sprake en was het v ongeval waaraan nie heeft. Het is voor d speler, die in het ZI Zaandam, een lelijke dit zal zeker op eer manier nog wel gedi holpen worden. Maa die spelers, die nog kerd zyn, ernstig aai zich te verzekeren, in den vervolge het risico niet meer neet zou ook er onbiliyk over de vele leden, i zekerd zijn. Zooals x ten wordt er door d per week betaald en draagt de vereenigini Inlusschen hopen geblesseerde speler hersteld over eenige de Ryp terugkeerd Wat de wedstrijdei dag betreffen, heeft elftal zich kranig gef LSVV, de leiders, de derlaag toe te brengt

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2