Vliegpost mappen Pluimvee-Nieuws BOND VOOR STAATSPENSIOEN. Een zonnestraal een blijde lach, Hen gegeven op hun ouden dag. Aan de pluimveehouders in 't algemeen en aan de leden van de N.H.P.-Vereeniging In 't bi zonder, vraag Ik nogmaals de aandacht voor het volgende. Nogmaals broedeieren! 't Is mijn inziens overbodig te releve ren wat in 1938 tot heden in deze branche, is gepasseerd, alles, be halve winst voor de bedrijven van de N.H.-blauwenl Dit bedrijf wordt totaal kapot gemaakt door de heerschende gezindheid, zoo wel in als om de bedrijven. Ik zal niet trachten bij u de ergernis op te wekken, eveneens geen breedvoerige beschouwing te geven in het uitpluizen of ziften, wie meer of minder aan deze hopelooze toestand schuldig zijn, dat laat mij koud. Daar hebben wij geen behoef te aan, ieder kan en zal het ook wel weten; temeer, daar hetmee- rendeel „deel" uitmaakt van deze janboel. Daar komen wij geen stap verder mee vooruit. Geen letters, geen woorden of slagzin nen, slechts daden kunnen ons nader tot het doel brengen. Maar dan ook aangepakt, 't Begin is er, op onze laatst gehouden al- gemeene vergadering te West- Graftdljk was de stemming uit stekend, Maar de vele wegblijvers zijn de oorzaak, dat de zaak op den achtergrond is geraakt. Ge- brak aan doorzettingsvermogen eenerzljds, aan inzicht anderzijds zyn wel de hoofdoorzaken van daadloos toezien in stomme be rusting. „Wat moet ik"? „Wat kunnen wij doen"?? Welnu! Wij kunnen, als wij willen en wij zullen ons doel bereiken. Hoe? En wat wij willen?? Op bovengenoemd vergadering zijn de ideeën en plannen los besproken. Een flinke tip werd in de besprekingen toegelicht, ik wensch er thans niets meer aan toe te voegen, alleen wil ik er op wijzen, dat er op die verga dering een toezegging werd ge geven van een wekelijksche pro ductie van 1300 eieren. Een mooi begin dat gemakkelijk tot de 20.000 opgevoerd kan worden. Wat wij willen? De zaak vas tere vormen geven en „doel" en „middelen" bespreken, en in or ganisatorisch verband te leggen. Verder wensch ik in deze niet vooruit te Ioopen. Dit blijft voor de belangstellenden. De wegblijvers hebben met de opzet niets te maken, dit is en blijft voor de deelnemers. Daar wordt geen publiciteit aan gege ven. Ons belang ligt op een ander terrein, dan dat van de exporteurs en handelsagenten, die gemeen schappelijk één doel najagen, nl. België met behulp van de toeslag van een goedkoop broed- ei te voorzien. Ten koste van hun eigen land- genooten (de goede niet te na gesproken, hen wordt het on mogelijk gemaakt). De tijd dwingt ons tot daad werkelijk aanpakken. Nu aanpakken en voorbereiden om hindernissen en moeilijkheden te voorkomen en te overwinnen. Een commissie voorbereiding is noodlg. Wie is genegen zitting te ne men in de commissie? Wie is bereid deel te nemen aan de besprekingen? Doel en middelen om de afzet regelmatig te organiseeren. Wie werkt mee aan de voorbereiding, laat dit niet aan anderen over, zelf doen moet de „leus" zijn. Niet alleen leus, maar DAAD 1 Hij, die met bovenstaand, idee sympathieseert, zende een brief kaart aan onderstaand adres, iedere deelnemer ontvangt daarna een uitnoodiging voor een bijeenkomst, die plaats zal hebben in 't Cen trum van belangstellenden. Geen ander ontvangt een uitnoodiging, dan hij, die zijn bewijs van deelneming heeft toe gezonden. Deze bijeenkomst is uitsluitend voor. de deelnemers, ongeacht of hij lid of geen lid is van eerstgenoemde vereeniging, Dus opgelet, wie geen bericht stuurt, wordt geacht dat hij niet wenscht deel te nemen aan de oprichting van een gemeenschap pelijke verzendcentrale! Corres pondentie wordt ingewacht. Cs. Bankersen, Starnmeer, bij W.-Graftdijk L. Bruin Pz., Noordelnde Graft. SPORTNIEUWS. Dit ket Reo-kamp Er is in de le klasse A, waar in Reo I speelt, weinig verschil in kracht tusschen de clubs. Dit hebben we Zondag jl. dan ook weer ondervonden. In Limmen ver loren onze mannen met 4—2 van de club met dienzelfden naam. Doordat er eenlge spelers ge blesseerd zijn geraakt verleden week tegen LSVV, konden wij niet volledig uitkomen wat altijd een groote handicap is. Toch was Reo in het veld niet de mindere van Limmen. De eerste 20 minu ten vooral was Reo meer in den aanval, doch zonder succes. Toen kreeg Limmen het bewuste kwar tiertje van het Nederlands elftal en in een tijd van 10 minuten wisten ze 4 doelpunten te sco ren. Vier doorbraken en ook vier doelpunten. Onze achterhoede stond er machteloos tegenover. Zoo'n achterstand is moeilijk in te halen en hoewel Limmen na de rust den wind mee had, wisten ze de score niet hooger op te voeren. Reo daarentegen liet den moed nog niet zakken en wist 2 schitterende tegenpun- ten te maken, maar het noodige geluk hadden onze mannen thuis gelaten en zoo bleef het 4—2 voor Limmen. Reo heeft thans 8 verllespun- ten en Heilo, dat gelijk speelde tegen Zeevogels I, evenzoo. Maar de leider, LSVV, heeft 10 wedstrijden gespeeld en pas 4 ver- liespunten, echter heeft hij nog nog een zwaar programma af te werken. Ze krijgen nog thuis: Limmen, KGB, WSV, Zeevogels en ESV. Uit: USV, HSV en ESV. Heilo krijgt nog thuisReo, Lim men, USV en LSVV. Uit: KGB en Valken. Reo krijgt thuis nog: USV, ESV, KGB en Valken. Uit: WSV en Heilo. Wil de spanning er dus nog even inblljven, dan moet LSVV een paar keer veriiezen. Als de Reo-leden, en ik bedoel niet een vier S vijf, maar ALLEN, er nu eens toe overgingen om nog eens flink te trainen, ik verzeker u heeren, succes zal niet uitblij ven. ik weet wel, jelui voetbalt voor je plezier, maar willen we de club - die in eenige jaren zoo'n opgang heeft gemaakt en in onzen gehelen omtrek naam heeft verworven - niet wederom zien „kelderen", dan niet bij de pakken gaan neerzitten, maar er ook wat voor over hebben, en er eens wat moeite voor doen. Het bestuur geeft bewijzen genoeg van activiteit in deze. En nu het programma voor a.s. Zondag Reo 1 speelt aan den Zuiddijk en krijgt USV I van Uitgeest op bezoek. Denk nu echter niet, heeren: „thuis winnen we alles", want dan kon het ons ook wel eens noodlottig worden. Weten jullie echter deze wedstrijd te winnen, dan zijn alle tegenstan ders een keerverslagen. Aanvang om 2 uur. Om half één Reo a-Jr-Purmer- end a. Reo II gaat op bezoek bij Always Forward II te Hoorn en zal de punten wel aan de leiders moeten afstaan. Ook de Jr-wedstrijd is van groot belang voor de bovenste plaats. De Sportverslaggever A.Y.Y.-Hieuwj. Wegens terreinafkeuring heb ben Zondag geen wedstrijden plaats gevonden. Programma voor Zondag a.s.: Grootschermer I de Rijp I 2 uur (Scheidrechter J. P. Horst) de Rijp II—Purmerland I 2 uur (Scheidsrechter N, Koppes) de Rijp IIIBr. in W'land 12 uur (Scheidsrechter P. R. Nlerop) Een lid onzer feest-commissle overhandigde ons onderstaande aankondiging: Onze voetbalvereeniging heeft wederom groote plannen, voor een feestavond, daar wij een kampioenselftal in onze gelederen hebben. Aangenomen is een eerste klas humorist, buikspreker, accor- deonnist, saxofoon-solist, rijwiel- artist en conferencier. Deze per soon is meerdere malen voor de radio opgetreden. Nadere be richten volgen. B. P.P.C. „Y.Y. Grootickermer". En zoo zal dan Zondagmiddag de wedstrijd van het seizoen plaats hebben. Dan speelt Groot- schermer I tegen de Rijp I. In haar uitwedstrijd verloor Grootschermer met 3— 2 en kreeg de Rijp veel meer dan haar toe kwam. Hoe de uitslag nu zal worden is met geen mogelijkheid te zeggen. Als wij uitgaan naar een gesprek, dat onlangs twee sportverslaggevers hadden, dan zal Grootschermer met een klein verschil winnen, maar het blijft voetbal Er zal dan ook weer ge bruik gemaakt worden van het kleedlokaal. Nu jongens, dat ziet er piekfijn .uit. Wij durven ge rust te beweren, dat het een der gelegenheden is, die wij tot nu toe mochten aantreffen in de NHVB. Toont nu allemaal deze mede werking te waarderen en een drachtig te strijden om Groot schermer vooruit te brengen, en de plaats op de ranglijst in te nemen, die haar toekomt. De wedstrijd vangt aan om - MARKT PURMEREïiD - Kleine Boerenkaas f 0.f 21. Volvette kaas met Rijksmerk f 23, Boter I 1.40f 1.47 Kippeneieren f 3.i 3.30. Eendeneieren f 2.90. Vette koeien f 0.62f 0.69 p. K.g. Vette varkens f 0.43—f 0.47 p. K.g. COOP. CENTRALE EIEKYEILINO PURMERESD Ö.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer prQs 75000 Eendeneieren f 2.80—1 2.85 Broedeieren f 0.f 0. 80C0O Kippeneieren 155000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0— 65—66 3.35—3.40 63-64 3.25—3.30 60—62 3.05-3.20 58-59 33.10 56-57 3.3.05 53-55 2.95-3— 50-52 2.80-2.95 45-48 0.0— KAANBEURS. Dinsdag 28 Feb. 1938. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 18 partijen, wegende plm. 25.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f21.—per 100 pond half twee en wij hopen, dat het éen van die mooie, maar vooral sportieve, middagen van het voet balseizoen wordt. D. Clibavoni A.Y.Y. Het kaarten loopt te ver uiteen, dus hierbij laten we het. Leden, allen Dfnsdag present hoor. Het is nog een groote strijd om als eerste te eindigen. gesp. punt. N. Visser 4 386 K. de Moes 4 371 J Middelkoop 4 352 P. Middelkoop 4 335 A. Scheper 4 335 D. Middelveld 4 311 Q. Klinkhamer 4 309 P. Vos 4 292 P. Langerijs 4 299 A. Middelveld 3 263 D. C. de Moes 3 249 Jb. Siewerda 3 241 M. Veenman 3 237 T. Zomerdijk 3 231 D. de Jongh 3 228 A. Groot 3 201 A. Kuiper 3 190 A. Hoek 2 136 A. van Petten 2 124 W. Salentijn 1 94 J. Leguit 1 70 Dik. B. B. „REO" Nieaws vaa 't Groeie Lak» Ziezoo, hier ben ik weer, na eenige weken wegens omstandig heden absent te zijn geweest. Door de huip van den heer P. Zee, konden er dan toch nog veie partijen gespeeld worden. Een woord van dank voor deze paraat heid is hier zeker op zijn plaats, nog een avond en we kunnen beginnen voor 't feest. Dat abso luut moet slagen! en zal slagen!! Over de kampioenen wil ik in 't volgende nummer schrijven. Ons overzicht van prijzen kan dan worden berekend en hopen van zelfsprekend, dat de laatste avond welke Donderdag a.s. is bij den heer van Truijen te Groot- Schermer. Aanwezig zullen zijn de heeren: J. Schipper—P. Renooij B de Vries—J. Kaalj P. Zee—B. de Vries Verder is geen nieuws aan wezig. Sportgroetend, j. B. Boekhandel H00GCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 4