PUIKE Zeeuwsche Adverteert in DIT blad Pluimvee-Nieuws D. van Tiel, de Rijp Ik heb in mijn vorig artikeltje gewezen op de daad, en de be- teekenis, die ik haar toekende. Daarnaast de kreet, die vrijwel algemeen overheersend is „Wat kan ik doen", enz. Mijn antwoord is daarop, dat alles kan als de wil er is. Maar deze wordt on derdrukt, en men vervalt in daad- looze berusting. Ik meen te mo gen vaststellen, dat onbewust teveel toegeven aan de angst, daardoor elke poging, die bij en in hun opdruist, verstikt. Door zelfonderschatting van de aanwezige kracht, die in meerdere en mindere mate bij ieder aanwezig is. En als In deze grens- looze matheid iemand U toeroept „richt U op", dan klinkt het in hun oor als een bittere spot. Nee vrienden, wij kunnen als de drang onbelemmerd de wil tot daad drijft, dan staat u dik wijle verbaasd van 't succes. Zoo als dit dikwijls blijkt uit omstan digheden, da! daad-handelend op treden een gebiedende eisch is, om ondergang te voorkomen. Een zelfde daad, waar ik de pluimveehouders al reeds jaren toe aanspoor, kwam tot uiting, geheel spontaan, door de eenling, en heel wat beroering bracht in de exportwereld, en deze nood zaakte, hun voornemens te her zien. Ook kunt u het geval beluis terd hebben. Maar de daad is te mooi en daarom wil ik het aan de ver- getelijkheid onttrekken, door het geval te memoreeren. Handel is handel, zegt de koop man. Wat daar onder verstaan wordt, weet ieder, die daar mee te maken heeft, en dat zijn velen. Ook de piepkuikenfokkers weten daarvan mee te praten. Naar aanleiding daarvan zijn verschillende fokkers, die hun afzet voordeeliger thuis verkoo- pen en zij leveren de kuikens franco bij de koopers thuis. Maar tegen deze manier van zaken doen werd bezwaar ge maakt, en zoo gebeurde het, dat de fokker als gewoonlijk met een partij kuikens zich aanmeldde. En toen gebeurde er iets, waar de fokker niet op bedacht was, nl. de kooper had bezwarende aanmerkingen en kon de partij niet plaatsen. De fokker maakte rechtsomkeer en ging naar num mer twee. Ook deze had geen lust. Als verweer, vertelde deze koopman dat zij in een onder- iingen afspraak hadden vastge legd, dat geen hunner kuikens aan huis zou koopen en ver zekerde dat de afspraak goed in kannen en kruiken was gesteld. En hier van af te wijken, be- teekende, een belangrijk bedrag als boete te moeten voldoen. Als waarborg voor het na-leven van de vasrgestelde besluiten. Alzoo wist deze fokker, wat dit alles betekende. De handelaren die vermoed hadden, dat de fokker met ongedane zaken huiswaarts zou keeren, hadden mlsgerekend. De fokker nam een kloek besluit en voegde de daad bij het woord. Alzoo keerde hij ook van hier als hij gekomen was. Naar huis?? geen noodII Wat de handelaren kuunen,datis ook voor een ander te doen, was zijn devies I Nu een kloek besluit, en de daad wordt werkelijkheid. Hij vervoeg de zich bij iemand, die het vak machtig is en iaat voor eigen rekening slachten, en exporteeren. De opvolgende weken even eens. Alzoo een nieuwe exporteur, maar geen gewenschte gast in een kamp van de heeren exporteurs, hetgeen wel bleek uit het feit, dat genoemde afspraak na een kortstondig bestaan werd opge heven. De fokker gaat door, tot verbazing van de handelaren, die gemeend hadden, dat bij op heffing van hun afspraak, hij direct zou wederkeeren. Helaas! Moge het succes hem op zijn pad volgen, om strak3 de kroon op de daad geplaatst te zien. De daad van deze fokker is te mooi om te niet te gaan, zoo wel voor hem als zijn vriend die in deze bereid was, de zaak goed bij de horens te pakken. Dit voorbeeld verdient navol ging. Laat dit voor U een wenk zijn. Als tegenslag de weg hem niet verhindert, zal deze fokker zijn daad niet afwijzen om terug te keeren naar het terrein, waar niets is te vinden waar reeds jaren naar wordt verlangd. Dat is? Evenredige waardee ring 11 Ook voor U, is hier een weg met richting aangegeven. Welnu, betreedt hem, en wees sterk, in wil en daad. Dan zal succes kunnen volgen! Cs. Bankersen, Starnmeer, bij W.-Graftdljk Rectificatie. In het vorige arti keltje was een klein zet-foutje ge slopen, 1300 moet nl. zijn dertien duizend. SPORTNIEUWS. A.Y.V.-Nieuws. Aan mijn kundige en sportieve collega sportverslaggever D. Inderdaad is een overwinning behaald uit de ontmoeting Groot- schermer I—de Rijp I, al is deze dan ook niet terecht gekomen bij Uw club, die daar zoo stel lig op gerekend moet hebben. Nean geachte reporter, geen 2—1 voor uw zwartwitten, doch 3 1 voor de blauw-rooden. U ver weet mij, in uw inderdaad keu rige kleedlokaal, dat ik niets vermeld had van ons gehouden gesprek. Geloof mij, opzettelijk heb ik dit achterwege gelaten, overtuigd als ik was van een Rijper overwinning. Het leek mij heusch wat onsportief, van mijn kant, om te gaan schrijven, dat de aanvoerder der tegenpartij rotsvast een 2—1 zege voor z'n club voorspelde. Op m'n woord ik had er vast niet ernstig bij kunnen blijven en men mag toch bij een zoo gewichtig zaak als voetballen niet spotten 11 A propos de volgende ontmoeting wordt door mij voorspeld met de uit slag erbij. De spanning is gebroken. De reeds zoovele malen uitgestelde wedstrijd Grootschermer I—de Rijp 1 behoort tot het verleden. De belangstelling was opnieuw zeer groot, ondanks het onaan gename weer. Grootschermer wint de toss en verkiest met den halven storm in den rug te beginnen. Het eerste succes isvoorAVV, wanneer Kreb te zacht op z'n doelman terugspeelt, waardoor de bal een gemakkelijke prooi wordt van onzen snellen rechtsbuiten, die dan ook geen fout maakt. 0—1. Er is dan 3 minuten gespeeld. Grootschermer zet hierop een groot offensief in, waardoor [ons doei angstige minuten te door staan krijgt. Onze verdediging heeft bergen werk te verzetten, hetgeen haar voorloopig lukt, mede door het keurige werk van doelman Kroon. Onze tegenstan ders blijven echter de toon aan geven, en belegeren voortdurend onze veste. De tegenaanvallen van AVV stranden meestal op het goed verdedigende backstel der thuisclub. Tien minuten voor de rust bouwt Grootschermer nogmaals een aanval op, het leer belandt bjj Heinis, die on middellijk zijn kans schoon ziet om onberispelijk de gelijkmaker te scoren. 1 1. Na de hervatting krijgen we hetzelfde spelbeeld te zien, thans is ons elftal meestal in den aan val en verdedigt Grootschermer zich hardnekkig. Uit een keurige voorzet van Vilten kogelt Mid delkoop ineens onhoudbaar in, waardoor AVV opnieuw de lei ding heeft. 1—2. Verwoed blijft Grootscherm. aanvallen en menig maal komt ons doel in gevaar. In de laatste periode zijn onze tegenstanders, de sterke wind in aanmerking genomen, zelfs ster ker. Dan - met nog een klein kwartier te spelen - komt AVV op zeer goedkoope wijze aan een doelpunt, waarmee tevens alle spanning van den strijd verdween. Van grooten afstand lost Middel- veld een schot, dat de overigens zoo uitstekend werkende Krul volkomen verkeerd beoordeelt, hij krijgt het leer nietonder contröle en langs den vertwijfelden Groot schermer doelman rolt de bal kalm in het verlaten doel. 1—3. Spoedig hierna is het einde van deze, in goede harmonie gespeel de, doch allesbehalve fraaie, wed strijd. De leiding kon ons min der bekoren. Scheidsrechter Ko ning hield er somtijds vreemde beslissingen op na, wat betreft de buitenspelregel. AVV II won thuis met 2—0 van Purmerland I. Zondag a.s.: de Rijp I—Jisp 1 2 uur (Scheidsrechter C. Affourti) EVC 111—de Rijp II 2 uur (Scheidsrechter C. v. Barneveld) de Rijp III—DRC II 11.30 uur (Scheidsrechechter A. Hertkoorn) P.P.C. Dit faet Rso-kamp Het Reo-terrein, dat er niet beter op geworden is den wed strijd Reo I—LSVV, was Zondag jl. niet in een staat om bespeeld te worden en zodoende moest het dan ook afgekeurd worden en kon de wedstrijd ReoI-USVI niet doorgaan. We hebben van 14 dagen ge leden nog genoeg, want juist doordat toen het jveld erg glad was hebben enkele spelers kwet suren opgeloopen en moeten we voorloopig met invallers uitkomen. In onze afdeeling heeft LSVV. Zondag een kostbaar punt ver loren tegen Zeevogels en hebben thans 5 veriiespunten, dus de achterstand is nog maar 3 punten. Ik zou haast zeggen Reo's koren staat nog te bloeien. Rso II die Zondag jl. tegen de nog ongeslagen Forward 11 ploeg speelde in Hoorn, verloor maar met kleine cijfers nl. 2—1. En dan nog wel met 3 invallers, door- datTinus, J. Vendel en C. Nieuwe- boer niet meespeelden. Alvorens ik met het programma voor a.s. Zondag begin, wil ik nog eerst even vanaf deze plaats de adspiranten van AVV geluk- wenschen met het behaalde kam pioenschap en we zullen hopen, dat het niet bij deze eene kam pioen in de Rijp blijft. Wegens de Stille Omgang had den we bij den Bond er op aan gedrongen geen uitwedstrijden vast te stellen en zoo hebben we a.s. Zondag om kwart voor één Reo III—Zouaven II. Of er om half drie soms nader nog een wedstrijd wordt vastgesteld voor Reo I weten we thans nog niet. Ook voor de andere elftallen zijn er tot heden geen wedstrijden vastgesteld. Het voorloopig pro gramma meldt voor 19 Maart: Wormer I—Reo IReo II—KGB II en Always Forward III—Reo III. De Sportverslaggever blauwe en blanke vanaf 75 cent per 50 pond bij fi.S.Y.-Nieaws. Jl. Zondag trad alleen het 2e elftal aan voor de wedstrijd GSV II—Beemster II. Om 1.30 stelden beide ploe gen zich op onder leiding van den heer Siekerman. a had in vallers voor linksback, spil en linkshalf, b telde 10 man, o won de toss en verkoos eerst voor de wind te spelen. b zette direct goed op en wist na eenige vergeefsche aanvallen na 5 minuten de leiding te ne men. o, hierdoor niets ontmoe digd, zette eenige gevaarlijke aanvallen op. Uit een daarvan weet haar rechtsbuiten de gelijk maker te scoren. Voor de rust wisten beiden nog 2 maal te scoren. Na de rust scoorde b weer spoedig, door een fout van de linksback. Spoedig daarop ver grootte b haar voorsprong. Tot een kwartier voor het einde wist ze de stand zoo te houden. Doordat de o-midvoor gebles seerd raakte ruilde hij met de keeper van plaats, o stelde nu nog een laatste poging in het werd om gelijk te maken. Onge veer 10 minuten voor het einde wist de midvoor met een onhoud baar schot de achterstand te ver kleinen. Nog 5 minuten waren te spelen en nogmaals wist dezelf de speler te doelpuntten. Hier mede was de stand voor de derde maal gelijk. Nu ontspon zich een geweldige strijd om de leiding, en het gelukte g zoowaar om een 5—3 achterstand in 10 mi nuten tijds om te zetten in een 6—5 overwinning, omdat 2 mi nuten voor het einde een goede voorzet door een back in eigen doel werd gekopt. Door deze overwinning is de theoretische kans op de bovenste plaats be houden. Voor Zondag staat de laatste thuiswedstrijd voor GSV I op het programma, nl. om 1.30uurGSVI- Broek in Waterland II. Groenzwarten past op voor B. Het is een niet te onderschatten tegenstander, die volhoudt tot het einde. „Een gewaarschuwd man telt voor twee". P.P.C. „V.Y. firootichermsr". De met zooveel spanning ver. wachte wedstrijd tusschen Groot- schermer en de Rijp, is dan ook weer achter den rug. En wat wij ons er van hadden voorgesteld is niet gebeurd. Toch had dat heel geschikt kunnen gebeuren, maar voetbal is nu eenmaal een kansspel. Zoo waren b.v. het eerste en laatste doelpunt van de blauwrooden een presentje, dat Krul hun gaf. De wedstrijd zelf stond, mede door de felle wind, op een zeer laag peil. Wij hebben zoo de gedachte, dat, mocht de Rijp kampioen worden, zij in de degradatiewedstrijden weinig kans zal hebben, of het moest zijn, dat zij Zondag hun dag niet hadden. Met deze 3—1 overwinning kregen zij ook meer, dan hun toekwam. Zondag speelt Grootschermer haar laatste competitiewedstrijd thuis tegen Broek in Waterland. Komt jongens laten wij elkaar nu beloven om deze competitie niet met een nederlaag te laten eindigen, maar Zondagmiddag allemaal nog eens het beste been tje voor te zetten. Het kan, dus rekenen wij er op. D.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 4