Forticol lijmt alles! SPORTNIEUWS. Dit ket Reo-kamp Dat er weinig krachtsverschil bestaat tusschen de 10 clubs in de eerste klas, is Zondag weer eens gebleken. reo speelt gelijk tegen valken, levv speelt eveneens gelijk tegen esv en heiloo verloor tegen alle verwachtingen van limmen. Zoo is er wederom spanning gekomen, wat betreft de kans op de bovenste plaats. Ja, schreven we vorige week na de 5—0 ne derlaag van onze witzwarten te gen Wormer, dat alle Kampioens illusies verdwenen waren; thans na het gelijke spel (1—1) van Zondag tegen de Valken, hebben onze jongens toch nog een kans (wie lacht daar) voor het Kam pioenschap, mits ze het klaar weten te spelen a.s. Zondag in Heiloo te winnen. Jongens, doet je best en houdt je aan deze laatste stroohalm vast. Want wat zullen we dan op de 2e Paasch dag een groot aantal bezoekers krijgen bij de wedstrijd aan de Zuiddijk. Niemand minder dan USV van Uitgeest komt dan op bezoek. Supporters, die Zondag a.s. Reo willen vergezellen per bus, gelieven zich voor Zaterdagavond 8 uur even op te geven bij den heer J. C. van Straaten, om Zon dag niet teleurgesteld te worden. Óm nog even terug te komen op de wedstrijden van Zondag jl. kunnen we volstaan met te schrij ven, dat we het aan de slechte leiding te danken hebben, dat we een kostbaar pnt. verspeelden. Het doelpunt, dat de Valken gemaakt hebben, werd op een oneerlijke manier verkregen, want onze in valler keeper (die schitterend zijn doel heeft verdedigd) werd de bal uit zijn handen gewerkt en daardoor konden ze een zuiver buitenspel doelpunt maken. Voor de rust toen Reo tegen den sterken en kouden Noorden wind speelde, wist ze met 5 mi nuten reeds de leiding te nemen. Moedig hielden onze jongens vol tot de rust en er werd wer kelijk nog aardig spel gegeven. Ook de invaller op de rechtshalf plaats, voldeed niet slecht en vooral het plaatsen van de bal was heel goed. Het algemeen ver moeden was, dat na de rust met de wind, mee Reo wel een flinke overwinning zou behalen, doch dit viel jammerlijk tegen en al leen Valken wist het bewuste tegenpunt te scoren. reo ui verloor met 6—0 van de sympathieke Enkhuizers. A.s. Zondag zullen er 5 elftal len binnen de krijtlijnen komen. Voor het derde hebben we uitstel gevraagd, of we het zul len krijgen, kunnen we thans nog niet zeggen. Reo I gaat dan naar Heiloo. Vertrek bus 1 uur 30. Reo II speelt thuis en krijgt bezoek van Orashoppersii. Aan vang 2 uur. Reo 111 zal naar Zouaven II moeten. De A-Jr. gaan naar Ilpendam en de B-Jr. spelen thuis om half een en ontvangen VolendamB-Jr. De Sportverslaggever BOND VOOR STAATSPENSIOEN. A.T.Y.-Nienwa. Ook de laatste competitie-wed strijd behoort tot het verleden, op volkomen verdiende wijze sloeg avv den tegenstander jisp met 3—0. Ons elftal begon den strijd met den sterken wind tot bondgenoot en ging al spoedig tot den aanval over. De jisper defensie bleek echter van de goe de soort te zijn en bood dan ook hardnekkige tegenstand. De in valler doelverdediger kreeg veel Niet praten, maar het doen, Zoo krijgen wij het staatspensioen. werk te verrichten, wat door hem echter op afdoende wijze werd uitgevoerd. Ondanks het avv overwicht bleef de score langen tijd blank, totdat, enkele minuten voor het verstrijken der eerste helft, Bakker een afgemeten voor zet, met gebruiksaanwijzing, van K. de Moes kreeg, waardoor hij met een goed schot het leêr in den linkerbovenhoek deed ver dwijnen. 1—0. In den tweeden helft was avv zeker niet minder en ook nu gaf ons elftal meestentijds den toon aan. Een keurig doelpunt van Vilten konden we noteeren, die in z'n eentje de geheele jisper verdediging „nam" om tenslotte van dichtbij te scoren. 2—0. De tegenaanvallen van jisp strandden veelal bij ons backstel. Doelman Kroon had daardoor een kalmen wedstrijd. Steeds zette ons goed werkend middentrio de voorhoe de aan het werk, die herhaalde lijk de jisper veste bestookte. Langereis, de actieve linksbuiten, vergrootte met een 18 karaats doelpunt de voorsprong tot 3—0, waarmee het einde kwam. Met spanning wordt thans af gewacht wat de uitslag zal zijn van de wedstrijd jisp—knollen dam, Wint k., dan zal op neu traal terrein, een beslissingswed strijd noodig zijn om aan te wij zen, wie afdeelingskampioen ge noemd kan worden. Mocht jisp onze rivalen doen struikelen, wat echter zeer onwaarschijnlijk Is, dan avv automatisch kampioen worden. We zullen zienl avv li trok Zondag naar kwa- dijk en wist een klinkende 5—2 overwinning te behalen nadat reeds met de rust een 3—0 voor sprong was verkregen. Volgens ooggetuigen moet hier een woord van hulde gebracht worden aan P. Vos, die, mede door zijn on vermoed zwoegen, een groot aan deel In de overwinning heeft ge had. Zondag a.s. staat op het pro gramma de wedstrijd avv iii br. in w'land iii 1.30 U. Bijzonderheden voor de feest avond zullen door onze deskun dige medewerker B. op dat ge bied, hieronder wel vermeld wor den. P.P.C. Eindelijk is de feestavond van avv daar en wel a.s. Zondag. Het belooft een heel aardige avond te worden, gezien de re clame in verschillende étalage- ramen, met Joop Theunisz aan het hoofd. Deze veelzijdige artist is wereldberoemd, is meerdere malen voor de radio opgetreden, ais accordeonnist, buikspreker, conferencier en humorist, hij is tevens een zeer groot virtuoos op rijwielgebied, al de verschil lende attracties zal hij ook deze avond uitvoeren. Het is dus gewenscht u vroeg tijdig van een goede plaats te voorzien om teleurstelling te voorkomen. Dus allen op naar de Avv-feestavond I B. ook een beetje geregeld loopt. Dus a.s. Dinsdag zijn we er allemaal. Kaarten gesp. punt. ClabarooA A.V.Y. Met sjoelen gaan wij tot 10 partijen, met kaarten tot 15. Leden, zorgt, dai het dammen Sjoelen Ab. Kuiper 11 21 J. Sieswerda 10 17 D. Middelveld 10 20 A. Hoek 10 22 P. Langerijs 9 18 A. van Petten 9 22 A. Scheper 8 14 A. Middelveld 8 16 P. Middelkoop 8 17 P. Vos 8 22 G. Klinkhamer 7 11 W. Salentijn 6 9 J. Middelkoop 6 10 K. de Moes 5 9 D. C. de Moes 5 14 A. Groot 3 G J. Leguit 2 2 gesp punt. N. Visser 6 552 J. Middelkoop 6 547 A. Scheper 6 512 A. Middelveld 6 506 D. C. de Moes 6 503 M. Veenman 6 488 Jb. Sieswerda 6 482 H. Veenman 6 481 D. de Jongh G 479 G. Klinkhamer 6 478 D. Middelveld 6 468 T. Zomerdijk G 441 P. Langerijs G 452 P. Vos 6 436 D. Klinkhamer 6 423 P. Middelkoop G 377 A. Hoek 6 371 A. Kuiper 6 364 K. de Moes 5 459 A. van Petten 5 343 W. Salentijn 4 276 A. Groot 3 201 J. Leguit 1 70 Dik. WandelsportNieuws En zoo trok Zondag jl. maar één Rijper tippelaar - eenige an dere, die zeker hadden deelge nomen, waren jammer genoeg verhinderd - ondanks het nu niet bepaald ideale wandelweer, naar Zaandam, om aan de 42,5 km. lange Marathontocht deel te ne men. De marsch ging echier niet, zooals we gedacht hadden over de Rijp, maar over Purmerend en Ilpendam. Hier volgt een ver korte beschrijving van het par cours. Start: Feestgebouw Thalia; verder door Zaandamlangs Ilper- rijweg; door Purmerland; langs het N.H. Kanaal naar Ilpendam, waar de deelnemers door het pont naar de overkant werden gebracht; dan door de Purmer naar Purmerend, waar in het Heerenlogement de rust was. Daarna ging het over Neck; Prov. weg, naar het Heerenhuis, waar een 2e - niet verplichte - rust werd gehouden; dan langs 't Kalf en zoo verder weer naar „Thalia". Door het alles behalve mooie weer - een koude Noordenwind, later nog regen ook - vielen er ditmaal nogal wat deelnemers uit. Er namen aan deze tocht ongeveer 450 wandelaars deel, waaruit blijkt, dat men niet bang was voor een stevigen wind en regen. De tocht zelf is echter, zooals altijd, schitterend geslaagd. Dan hebben we een dezer dagen een schrijven ontvangen van e H.w.v. „De Jutter" uit den Helder, waarin ons werd gevraagd of we op 10 April a.s. (2e Paasch- dag) met een groep tippelaars uit de Rijp wilden deelnemen aan de 20 en/of 30 km tocht, welke door haar wordt georgani seerd. Deze vereeniging staat zeer goed bekend onder de wande laars, en het zal dan ook aan goede organisatie en perfecte lei ding niet ontbreken, zoodat we mogen verwachten, dat hier de eerste Rijper ploeg naar toe gaat. Het parcours leidt langs de prachtige havens en door de schitterende duinen. Een tocht om niet nutteloos voorbij te laten gaan. Laat onze leuze nu eens zijn; „Komt, Wandelt en Oeniet" II tip. B, B. „REO" Nieuws van 't Groene Laken Zoo ieder weet, is ons biljart kampioenschap ten einde. We hopen, dat ieder tevreden is, en blijven zal, al zijn het dan ook prijswinnaars, reken zoo altijd maar: baas boven baas". En ja, onze sport kan niet hebben - wat met vele andere sporten wel het geval is - zenuwen.) U kent dat liedje wel, van „laten we de boel maar delen of remise, enz. Kortom kampioenen en 2e, 3e, 4e prijswinnaars U allen van harte gefeliciteerd met het be haalde resultaat. De prijzen worden op de feest avond uitgereikt! En weestover tuigd, dat deze zal slagen. En waarom zal deze slagen? Omdat niemand minder komt dan Daan Pool. Hij zal dus onze avond tot tevredenheid van iedervullen.de datum wordt nog nader bekend gemaakt. Hierbij tevens de plaatste prijs winnaars. Extra klasse 1. W. Zomerdijk; 2. T.Jongejan; 3. C. Zomerdijk; 4. P. Haan. A-klasse I. J. Schipper; 2. P. Renooy; 3. C. Slot. R-ltlnccp 1. J. Kieft; 2. P. Stekelbos; 3. J. Rob. C-klas 1. B. de Vries; 2. D. Kieft; 3. J. Kay4. P. Zee. H-IflsnQP 1. M. Visser; 2. H. Wit; 3. K. Slooten. Verder verblijf ik Uw allen en dan met sportgroeten, J.B. fi.SY.-Nienws. Zondag jl. trad QSV 2 ln het veld en wel tegen DRC 2. G was volledig en D speelde met 10 man. D won de toss en verkoos eerst met wlndvoordeel te spelen. G trapte af tegen den sterken wind, die schuin over het veld stond. Direct werd goed aangepakt en al spoedig hadden de onzen de leiding ge nomen. De tegenpartij, goed gesteund door de wind, kwam toen goed opzetten en wist weldra de gelijkmaker te scoren. Uit een vrije schop ontstond een mis verstand ia onze verdediging en D had de leiding genomen. Even voor de rust wist Keetman met een mooie omhaal de stand weer gelijk te maken. Na de rust waren onze mannen over wegend sterker en wisten dit in 4 doel punten uit te drukken. De tegenpartij kon van Giessen niet meer passeeren en zoo kwam het einde met een 6—2 overwin ning voor GSV 2. Zondag s'aat een belangrijke wedstrijd op het programma en wel GSV 1Gr.scher- mer 1 voor het Gouden Kruis. Als beide elftallen volledig opkomen kan dit een mooie spannende wedstrijd worden, aangezien beide ploegen momen teel niet veel voor elkander onderdoen. Groenzwarten zet het beste beentje voor en geef je tot het uiterste, willen jelui in de 2e ronde uitkomen dan, moet er gewonnen worden, Grootschermer heeft al aan een gelijk spel genoeg om de 2e ronde te halen. Dus aangepakt van het begin tot 't einde. De wedstrijd vangt om HALF TWEE aan op 'tGSV-veld. P.P.C. 10 cent per tube. Boekhandel H00GCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 4