Gordijnentijd! Dansen Tussen Pasen en Pinkster: SCHOONMAAKTIJD Zurlohe's Manufacturen handel,de Rijp 10 vel prima Talens' Carbon papier, 40 cent. rDe Tyd"-boter f 0.80 per pond. Een rol prima kastpapier Zondag 16 April 365 dagen in een jaar Wij brengen een geweldige sortering, en de prijzen kunnen geen bezwaar zijn. Wij beginnen reeds met 9 cent per el. Voor 15 cent per el koopt U beslist een leuk artikel. Aparte dessins slechts 17-20-25 cent per el. Strookgordijnljes, ook metpicoten broderie, per el 19-25-32V2 cent; iets aparts 35 en 45 cent. Ook in Overgordijnstoffen buitengewoon mooie dessins. ZIET ONZE SPECIALE ETALAOE I 1. C. L. C. de Boer, aftredend 2. W. P. Besse, aftredend 3. P. Roemer 4. C. Nat 5. W. Dijkstra 6. A. van Marken 7. D. C. de Moes. Aanwezig waren 35 leden. Candidaten R.K. Staatspartij Het politiek advies van de R.K. Staatspartij voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen luidt als volgt: .1. J. Poel 2. J. Noë, aftredend 3. j. Obée, 4. J. B. Sassen 5. P. Taam. 6. A. F. Vredevoort 7. Th. de Vries 8. M. Blokdijk Az. 9. O. J. Abels Wethouder K. Blokdijk zal dus niet in de nieuwe raad weer- keeren. Oandidaatstelling S.D.A.P. Doordat de candidatenlijst van de SDAP nog niet officieel be kend is, kunnen we de ons reeds opgegeven namen nog niet publi- ceeren. Mapjes, inhoudende: folio formaat, Boekhandel Hoogcarspei, de Rijp Algem. Vergadering V.V.V. Donderdagavond jl. kwam'on ze plaatselijke Vereeniging Voor Vreemdelingverkeer in algemeene vergadering bijeen. De opkomst der leden was zeer gering. De voorz,, de heer C. L. C. de Boer, leidde de vergadering. Hjj heette allen welkom. Spreker releveerde, wat in 1938 de revue passeerde. Hiervan was de wielerronde van de Rijp het evenement. Bui ten schuld van het bestuur, dat voor veel groote kosten kwam te staan, waarop een volgend maal zeer bezuinigd kan worden, ten gevolge van de wetenschap, wat niet en wat wei noodig is bij zulke sportevenementen. Het suc ces naar buiten van dezen dag was echter grooter. En de ver eeniging is thans door de ge slaagde verloting, waarvoor spre ker nog eens grooten dank bracht aan de burgerij, weer schuldvrij 11 Ja, er bleek zoowaar zelfs een batig saldo te zijn van f 30.15! i Spreker ging over tot het lezen van zijn notulen der vorige ver gadering. Deze notulen werden onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag van den secre taris, den heer J. B. Sassen, werd onder dankzegging van den voorzitter eveneens onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde het lijvige Jaar. verslag van den penningmeester. Zooals we reeds meldden, heeft de penningmeester, de heer P. Hoek, een saldo van f 30.15. De heeren B. Lenferink en A. Zaal controleerden de boeken en bescheiden. De heer A. Zaal deelde mede, dat alles keurig in orde bevonden was, zoodat hij meende, dat de rekening goed gekeurd kon worden, wat ook geschiedde. De voorzitter dankte ook den heer P. Hoek voor zijn vele werk, dat hy verricht heeft. De aftredende bestuursleden, de heeren O. J. Abels, P. Hoek, P. A. J. de Rijke, werden alle drie bij acclamatie herbenoemd. De heer P. Hoek, ter verga dering aanwezig, nam zyn her benoeming aan. Voorts stippelde de voorzitter de plannen van het bestuur uit. Het ligt in de bedoeling, op een Zondag tusschen Pinksteren en kermis een V.V.V.-dag te orga- niseeren, waaraan door ingezete nen en inwoners uit naburige gemeenten kan worden deelge nomen aan een of meer sporten. Bijv. een wielerwedstrijd op gras- baan of een voetbalwedstrijd. Deze V.V.V.-dag werd goed gekeurd en er werd besloten, dat reeds vanaf 10 cent BOEKHANDEL HOOGCARSPEL de uitwerking van deze voor stellen aan het bestuur over te laten. De Ronde van de Rijp vorm de eveneens een punt op de agenda. De secretaris zette het belang uiteen van een wielerwedstrijd voor onze Gemeente. Dat het flnantieel tegengeloopen is, vindt niet zyn oorzaak in de ronde zelf, doch in foutieve opgaven van anderen. Een volgende maal zal op deze kosten veel bezuinigd kunnen worden en de ontvang sten verhoogd, waardoor spr. de mogeiykheid ziet, ook dit jaar weer een 2e ronde van de Rijp te laten verryden. Een garantiefonds van belang stellenden is noodzakelijk. En spr. gelooft, dat dit er komen kan ook en misschien is het niet eens noodig dit fonds aan te spreken. Hiervoor zal propagan da gemaakt worden. Het zou jammer zijn, besluit spr., als we niet elke jaar onze ronde zouden hebben, daar van delewedstryd groote populariteit is uitgegaan. De vergadering keurtgoed.dat in die richting gewerkt werd. De voorz. dankte aan het ein de der vergadering voor de aan gename besprekingen in dit klei ne gezelschap, dat toch tot daad zaken gekomen was. Baadsrergaderiig In de Vrydagmorgen 14 April jl. gehouden raadsvergadering is besloten, de bestaande kasgeld- leening van f 10.000.— te ver lengen, waarbij het percentage van 1 op 11/« °/o gebracht is. Naar het Zangconcours Onze plaatselijke Gemengde Zangvereeniging «Voorwaarts" zal Zondag 16 Juli a.s. deelne men aan het Groot Nationaal Zangconcours te Aalsmeer. De Rjjp—Graft Propanda-avond afd. de Rijp—Graft Bond voor Staatspensionneering Bovengenoemde afdeeling geeft Donderdag 20 April a.s. haar jaarlijksche propaganda-avond in het Hotel „De Eendracht". De heer Voc Visser, ons geen van allen onbekend, zal het pro- paganda-woord spreken. Wy hoo- ren hem graag. „Het Rijper Klein Toonel" zal deze avond verder opluisteren met een stuk van Herman Heger- mans. Dit stuk: „De Meid" ver- eischt sterke speeltalenten. Deze capaciteiten bezitten vele leden, zoodat we kunnen aannemen, dat „Het Rijper Klein Tooneel" ook met deze opvoering haar naam zal hooghouden, Na afloop Vry Bal, onder lei ding van onzen bekenden Ger Hopl Velen zullen onze tooneelver- eeniging weer eens willen zien spelen. We wijzen er voorts nog op, dat Ouden van Dagen vrge toe gang hebben. Ten overvloede leze men voor de byzonderheden de betreffen de advertentie in dit nummer. GLraft Gevonden Gevonden: (West-Graftdyk) een dommekracht. Inlichtingen bg den gemeente veldwachter. West-Graftdijk „Biubrekeri" op te roerei door „Nieuw Leven" Zondag 23 April a.s. zal de Tooneelvereeniging „Nieuw Le ven" het bekende tooneelspel uit den tgd van de opstand in Rus land „Baanbrekers", in het café van den heer K. Kramer ten too- neele opvoeren. Dit tooneelsluk dat door haar anti-militairistische strekking, wel zeer actueel is, is grondig door de dames- en heeren-leden in gestudeerd, zoodat we ditmaal weer een opvoering als vanouds tegemoet kunnen zien. Dat wil zeggen: „boeiend van begin tot eind". Z. en Noordschérmer Caadidatei voor de a.s. Qineeiteraadsrerkieziic Arbeiders Kiesvereniging 1. Jb. Heinis Mz. (aftredend) 2. D. Pascha 3. K. Wiedgk Fz. 4. B. Lageweg 5. M. Broertjes—Koning 6. F. Wiedyk Jnz. HOORN Toekomst vai de iitiiboiw Op initiatief van den rljkstuin- bouw consulent voor Noord- Holland, ir. C. Rietsema is te Hoorn een vergadering gehouden, waarvoor uitgenodigd waren een aantal burgemeesters uit West friesland, de leden van Gedepu teerde Staten, van wie aanwezig waren de heren Kooiman en mr Bomans, en de directeur van de Economisch-technologische dienst van Noord-Holland. De rljkstuinbouwconsulent hield een rede over de moeiiykheden in de dichtbevolkte tuinbouw centra. Spr. behandelde uitvoerig de kleine bedrijfjes, welke in deze streken het grootste gedeelte van de tuinbouwstand uitmaken. Spr. was van mening, dat deze kleine bedrijfjes niet tegen degrote zullen op kunnen. Verhoging van het geestelgk peil van de tuinders dient te worden bevorderd. Ook vestigde spr. er de aandacht op, datdoor de voortgang der techniek de eenmansbedrijven steeds groter worden, b.v. noemde spr. een fruitbedryf dat voor enige jaren nog by 2 H.A. arbeid voor een man zou geven, terwijl één man nu een bedryf van 4 H A. kan bewerken. Tegenover de nadelen van het kleinbedrijf stelde spr. de voordelen van grotere bedryven. Het zal nodig zyn. dat er ieti wordt gedaan om het peil van de tuinbouw te verbeteren. In een een zo specifieke tuinboustreek zonder enige industrie moei de afvloeiing van het bevolkingsover schot worden geleid- De over heid dient hierbij de behulpzame hand te bieden. Ook de credietonwaardigheid van de tuinbouwers was een onder- werpvanbespreking. Besprekende hetgeen zo al gedaan om het leed ne verzachten wees spr. er op het geen de provincie doet, herin poldering en ruilverkaveling van het Geestmerambacht, de Eilands polder en het gebied Wervers- hoof-Onderdijk. Er werd een commissie gevormd om deze zaken nader uir te wer ken, waarin behalve Ir. Rietsema zitting zullen hebben, vertegen woordigers van de standorgani saties, van veilingverenigingen en een vertegenwoordiger van de arbeiders organisaties. (Volksblad) in het Grafter Wapen. The Funny Musicmakers, o. 1. v. D. Ottink. Aanvang 's avonds 7 uur. P. VEEKEN draagt ge uw bril. Voelt ge van hoe gróóte beteekenis het is een góéden bril te dragen? Neem daarom een BRIL van LAUWERS. Een bril van Lauwers heeft een passend montuur. Een bril van Lauwers flatteert UI Zeiss Punktal en andere wereldmerken voorhanden. DE BLAUWE BRIL JOH. LAUWERS - Payglop 8 - Alkmaar - Tel. 2606

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2