Buitenlandsche POSTZEGELS Boekhandel G. J. Hoogcarspel SPORTNIEUWS. Dit het Reo-kamp De wedstrijd reo i usv i is weer achter den rug en door een foutieve leiding is het geen pro paganda voor onze mooie voet balsport geworden. De uitslag was 2—2 en de velen, die niet konden begrijpen, wat dat toch beteekende, dat er na afloop van den wedstrijd nog een penalty werd genomen, die voor reo een doelpunt opleverde, lezen het volgende als aanvulling: Voor de rust had een speler van usv den bal gewoonweg in zijn armen (wat de scheidsrech ter met de rust persoonlijk er kende), maar hij vond dat niet zoo erg en ofschoon ik per soonlijk nooit veel voor protes teeren voel, konden en mochten wij in dezen niet berusten en hebben wij zeer terecht een pro test ingediend. Daarom moest die penaliy na de wedstrijd genomen worden en keihard schoot onze midvoor hem er dan ook in. Wanneer we we nu het protest winnen, is de uitslag 3—2 voor reo. usv, vroeger een prettige te genstander, liet zich dezen mid dag op een andere, minder spor tieve wijze zien. Maar een compliment voor ons geheeie elftal, dat niet beantwoord de met eenzelfde houding, doch zeer sportief is gebleven gedu rende den geheelen strijd Sommigen beweerden, dat reo niet zoo goed speelde dan in Heilo, doch ik deel dien meening niet en zeg: „onze mannen heb ben best gespeeld". Dat de wed strijd minder mooi was, lag niet aan Reo. Voor de rust waren de onzen voortdurend in den aanval en kwam usv wat erg gemakkelijk aan de leiding. Onze spil wist met een ver schot den keeper der gasten te verschalken en de bal verdween via zijn hoofd in het net. Van de drie penalties kregen we er slechts éen toegewezen, doordat onze rechtsbuiten gewoon, weg werd vastgehouden. De aan voerder schoot jammerlijk naast. Waren we wat gelukkiger ge weest, zeker had de rust met een 3—1 voorsprong ingegaan, nu was het 1—1. Na de rust speelde usv beter, dan er voor, toch kon ze niet verhinderen, dat onze linksbuiten aan Reo de leiding wist te geven. Onze rechtshalf, die den geheelen wedstrijd den gevaarlijken links buiten der gasten in toom wist te houden, deed dit een keer wat al te hardhandig en kreeg usv een vrije schop te nemen, die geheel onverwachts den gelijk maker bracht. Wel kreeg onze rechtsbuiten eenige opgelegde kansen, die vroeger zeker doelpunten waren geweest, doch thans gemist wer den en zoo bleef de stand 2—2. reo ui verloor met 6—1 van ALWAYS FORWARD III. Onze A-jr deden het beter, die wisten nog een schitterende kans te behouden voor het Kampioen schap, door met 3—1 te winnen van wbsv A-jr. A.s. Zondag om 2 uur reo n— kob ii. Dit kan nog spannend worden, daar kgb ii nog een kansheeft voor de bovenste plaats. Om half één reo b jr—pur- MEREND A. De andere elftallen hebben allen vrjj. De Sportverslaggever A.y.y.-Rieaws. Qedurende de Paaschdagen zijn een tweetal wedstrijden gespeeld. avv i trok naar Oudendijk voor een vriendschappelijke ontmoe ting tegen de gelijknamige ver- eenlging aldaar. Deze strijd, die inderdaad een zeer vriendschap pelijk verloop had, werd door de tegenstanders op verdiende wij ze met 3—1 gewonnen. Bij avv ontbrak het ware vuur waardoor oudendijk dan ook grootendeeis in de meerderheid bleef. Tweede Paaschdag speelde avv ii tegen ivv in. Het werd een interessante strijd met onze menschen als de sterksten. Door middel van Hoek nam avv de leiding, doch voor de rust scoorde de rechtsbuiten der bezoekers de gelijkmaker. 1 1. Na de hervatting gaf avv het meeste den toon aan. Ongeveer vanaf de middellijn zond de Moes een schot in, dat doel trof. 2—1. Langen tijd bleef deze stand ge handhaafd, totdat heel kort voor het einde ivv een overtreding begin in het beruchte gebied, welke avv een penalty oplever, de. Hoek voltrok het vonnis, hier mee de voorsprong tot 3—1 ver- grootend. Kort hierop kwam het einde. De met spanning verbeide wedstrijd jisp i—knollendam i waarvan voor ons eerste elftal zooveel afhing, bracht een be nauwde 1—0 zege voor onze groote rivalen. Een beslissings wedstrijd op neutraal terrein zal thans noodig zijn om aan te wij zen wie van beide ploegen zich afdeelingskampioen zal kunnen noemen. De spanning in deze klasse is wel op buitengewone wijze tot het einde bewaard. Voorts kunnen we nog mede- deelen, dat het nhvb-elftal, waar in, zooals bekend, onze spil K. de Moes gekozen is, een proef- wedstrijd zal spelen tegen het vertegenwoordigend elftal der Friesche voetbalbond. De wedstrijd zal plaats vinden te Sneek. Wij wenschen onze kranige Avv-er geluk met de eer die hem te beurt is gevallen en wij hopen van harte, dat hij succes moge boeken daar ginds op den Frieschen bodem. In ieder geval begint de voetbal carrière van Klaas ai meer en meer een „internationaal" [karak ter te dragen. Voor zoover bekend, zijn voor a.s. Zondag geen wedstrijden vastgesteld. P.P.C. Waidelsport Nieuws Daar met de Paaschdagen geen enkele Rijper aan een wandel tocht heeft meegedaan (door toe vallige samenloop van omstan digheden, zooals voetballen, enz.) kunnen wij ook geen verslagje hiervan geven. U moet nu echter niet denken, dat we met het wandelen op houden, neen, zoover is het ge lukkig nog niet gekomen. Zoo hopen wij dan ook, dat het Zondag 23 April a.s. wél goed verloopt, en we met een heele club naar Haarlem kunnen trekken. Het parcours van deze bollentocht loopt dwars door de bollenvelden, dus zooveel moge lijk buiten de hoofdverkeerswe gen. Een verdere aanbeveling ach ten wij overbodig, daar ieder wel eens naar de prachtige bol lenvelden is geweest en zoo niet neem dan deze gelegenheid te baat om deze Zondag eens van dit echte Hollandsche natuurschoon tegenie- ten. De sfart vindt plaats vanaf het Café-Restaurant Dreefzichtaan het Fonteinplein (bij de Herten kamp). Zaterdags wordt er voor de 20 km-maisch gestart tusschen 2 en 3 uur namiddags. Des Zondags voor de 30 km- tocht tusschen 10 en 11 uur. De slartbureaux zijn dien dag om half negen geopend. Allen dus naar Haarlem II tip Uittreksel Jaarverslag Stichting Middenstands- borgstellingsfonds „Hollands Noorderkwartier" Uit het ons toegezonden jaar verslag nemen we het navolgen de over: Door 26 gemeenten met een aantal inwoners van 106.182 wordt thans deelgenomen aan het Fonds, terwijl 12 gemeenten met 65 749 inwoners nog niet aangesloten zijn. In 1938 werden in behandeling genomen 94 aanvragen uit 25 Gemeenten met verschillend re sultaat. In 25 gevallen werd eed borgstelling verleend tot een to taal bedrag van f 6825 -. Op 31 December '38 moest nog f 5457.68 worden afgelost. Terugbetaald werd dus reeds f 1367.32, Ach terstand was f 92.25. Totaal werden verleend 44 borgstellingen tot een bedrag van f 13050.-. Betaald moet nog worden f 7987.86. Totaal is af gelost f 5062.14 of ruim 37 Totale achterstand in aflossing f 347.91 of ruim 21/» In 20 gevallen werd uitsluitend met saneering of bemiddeling ge holpen. Verder geeft het verslag de balans en de verlies- en winst rekening 1938. Tot slot volgen algemeene be schouwingen, waaruit wij ook een gedeelte overnemen. Hoewel het Fonds in steeds grooter kring bekendheid ver werft en hulp kan verleenen, blijken in de praktijk toch nog niet alle Middenstanders op de hoogte van het bestaan van het Fonds. Hier is een taak voor de Mid- denstands-Vereenigingen wegge legd. Deze kunnen hare leden op het bêstaan der fondsen wijzen en den nadruk er op vestigen, dat het tijdig indienen eener aanvrage hetzij voor moreele, het zij voor finantieele hulp veel el lende kan voorkomen. Wanneer men te lang wacht, is soms een zaak al in een der gelijk stadium van verval en ach teruitgang geraakt, dat het on mogelijk is met beperkte midde len het bedrijf er weer bovenop te helpen. Natuurlijk ligt het voor de hand, dat men steeds uitstelt en uitstelt, daar het vragen van hulp in vele gevallen den men schen niet gemakkelijk valt.Toch kan hulpverleening te juister tijd erger voorkomen. Het Fonds werkt op zuiver zakelijken grond slag en is een Instelling, die op de meest discrete wijze iedere aanvrage onderzoekt en behan delt. Geheimhouding wordt ten deze ten strengste betracht. Nogmaals zij er op gewezen, dat de saneerende en opvoeden de taak van het Fonds de belang rijkste is. Men kan in het algemeen zeg gen, dat de menschen zelf ook liever geholpen willen worden met saneering, zoodat financieele hulp achteraf niet meer noodig is. Het verslag ligt in onze boek winkel ter inzage voor belang stellenden. Winkelier en grootbedrijf Kruideniers adresseeren aan den minister De landelijke bond van kruide niers heeft een telegram aan den minister van Economische Zaken gezonden, waarin hij dringend verzoekt om de tot standkoming te willen bevorderen van wettelijke beperking van fi liaal- en grootwinkelbedrijf in tegenstelling met het voorstel van prof. C. Hentzen om tot vrijwil lige beperking dier bedrijven te komen in overleg met de kruideniersbonden en instemming - MARKT PURMEREND - Kleine Boerenkaas f 0.f 18. Volvette kaas met Ryksmerk f 20. Boter I 1.25—f 1.35 Kippeneieren f 3.f 3.50. Eendeneieren f 2.Ö5. Vette koelen f 0.60f 0.72 p. K.g. Vette varkens f 0.46—f 0.49 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 125000 Eendeneieren f 2.70f 2.85 Broedeieren f 0.f 0.— 80000 Kippeneieren 205000 Totaal 70 - 80 Kg. f 0.0.- 65—66 3.60—3.70 63-64 3.60—3.65 60—62 3.45-360 58-59 3.45-3.50 56-57 3.40-3.45 53-55 3.30-3.40 50—52 0.0 45-48 0.0— KAAS11EURS. Dinsdag 11 April 1939. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 20 partijen, wegende plm. 59.000 K.G. Handel malig. Hoogste prfjs f 17.50 per 100 pond LICHT OP Toor AUTO's en RIJWIELEN Van 15 April t[m 22 April '89 Zaterdag 7.27 nur Zondag 7.27 Maandag 7.29 Dinsdag 7.30 Woensdag 7.32 Donderdag 7.34 Vrijdag 7.36 Zaterdag 7.37 betuigt met het overeenkomstig besluit van het congres te Apel doorn van den Nederlandschen Kruideniersbond en met de strek king van een telegram van R.K. Kruideniersbond. Hbld. Inschrijving Handelsregister 4 April tot 12 April 1939 Nieuwe Zaken Bergen: C. Molenaar, Broekbeek- laan 13, grossier in verfwaren Egmond aan Zee: j. Tuinman, Boulevard 2, pensionbedrijf. Badhotel „Welgelegen", West einde 7, hotelbedrijf. Wijzigingen: Alkmaar: „De Korenschoof", Spoorstraat 8, bakkerijover gegaan aan A. Nauta. Joh. Swier, Koorstraat 35, si garen en parfumeriezaak; ver plaatst naar Wieringermeer. Bergen: N.V. Pluimveevoeder Maatschappij „Bergen". Weg naar Zanegeest 2; bestuurswij ziging. Den Helder: H. van Willigen, Zuidstraat 82, winkel in siga ren; overgegaan aan Mej. E. P. van Willigen. H. de Wit, Brouwerstraat 65-67, schoenmakerij enz.; lederhan- Siuisdijkstraat 117; overgegaan aan A. de Wit. Limmen: Th. A. Tromp, handel in motoren; fil. gevestigd te Limmen, Rijksstraatweg B 58. Texel: J. van Boem, den Burg, drogisterij, fil. gevestigd te den Burg, Koogerweg 26. ZIE DE ETALAGE I (Firma Eisma,), de Rijp

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 4