van Drogisterij A. KUIN, de Rijp, HEROPENING voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en Wost-Graftdijk, Zuid- en Noordschermar, Roemster en Omstreken NT o. 1461 Saterdag 6 Mei 1939 op Zaterdag 6 Mei a.s. des namiddags 4 uur 53 RIJPER L^_ NIEUWS-en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f l.GO per jaar plas lacassokoatea Dosse nummers 3 cent Electrische Drukkerij G, J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoon 1. Foitrekeaing: 39751 Advertentieprijs t cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - VERSCHIJNT WEKELIJKS voorheen Firma HOLLAAR—BOON Vanaf heden zullen in voorraad zijn alle Drogisterij-artikelen, zooals kruiden, chemicaliën, verpakte geneesmiddelen, verbandstoffen en verplegingsartikelen. Naast de vee-geneesmiddelen van de „Denneboom11 en de fa. Schipper, zijn thans tevens verkrijgbaar de artikelen van de fa. P. Kommer Co., Alkmaar, groothandel in vee-geneesmiddelen, sera, vaccins en instrumenten. Beleefd aanbevelend, A. Kuin, Apoih.-Ass. EHEDIKBE TJH TEN De HIJp Ned. Hervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Geen Zondagschool. Ev. Luthersche Gem. s Avonds 61 uur Ds. Th. Scharten Geen Zondagschool. Gereform. Gemeente s Moigens 10 uur en 's Middags 2.30 uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem geen dienst Doopsgezinde Gem Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen West-Graftdijk dienst te Oost-Graftdijk. Doopsgezinde Gem Oost-Graf tdijk geen dienst Zuid-Schermer geen dienst Driehuizen geen dienst Groot-Schermer s Morgens 10 uur Ds. J. L. Brinkerink GRAFT. RAADSVERGADERING. OPENBARE VERGADERING van den Raad der Gemeente GRAFT, d.d. 27 April 1939, des voormiddags 10.30 uur. Burgemeester: de Edelachtb. Heer C. A. van Staveren. Tegenwoordig: de heeren Jn. Blaauw Az, J. C. Heijnis, wethouders; W. van Ammers Sr, Th. v. d. Beidt, C. Jong kind, Jn. Koppen en S. Heinis. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveran derd vastgesteld. Mededeelingen. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. hebben besloten op Donderdag, 4 Mei e.k. de nieuwe centrale O.L. school in deze gemeente officieel te openen. De betreffende uitnoodigingen zijn heden per post verzonden. Tevens deelde Voorzitter mede, dat kascontrole vanwege het College van Gedep. Staten bij den ontvanger dezer gemeente heeft plaats gehad, en dat bericht is ontvangen dat geen aanmer kingen door genoemd college zijn ge maakt, zoodat kas en boeken van den ontvanger in orde zijn bevonden. Ingekomen stukken. Bericht van den heer J. M. Sloot- maker dat hij zijne benoeming tot hoofd van de centrale O.L. school al hier aanneemt. Van den Minister van Sociale Zaken berichten inzake steun B 1939. Hiertoe werd met algemeene stem men besloten en de vastgestelde be dragen zullen uit de gemeentekas wor den gevoteerd. Commissie Steun B blijft onveran derd. Aanv. Geldleeningsbesluit d.d. 8 De cember 1938 ten behoeve van de schoolbouw enz. Geldleening. Na mededeelingen van den Voor zitter werd besloten het besluit d.d. 8 December j.1. betreffende de geld leening, groot 25.000.aan te vul len met de bepalingen zooals deze in concept-besluit den Raad werden aangeboden. De geldleening zal ge sloten worden bij de N.V. Mij. voor Gemeente-Crediet. Instructie school' schoonmaakster. De Voorzitter bracht namens B. en W. in behandeling de instructie voor de schoolschoonmaakster voor de centrale O.L. school. Na artikelsgewij- ze behandeling werd door den heer Jn. Koppen gewezen op „het schoon houden" van de ramen, terwijl de heer v. d. Beidt wees op het vele gootwerk aan de school. Daarna werd in behandeling ge bracht de wedde aan de schoolschoon maakster te betalen. B. en W. meende den Raad te moe ten voorstellen 100.belooning, f 45.groote schoonmaak en 10. voor benoodigdheden. De heeren v. d. Beidt en S. Heinis vonden de bestaande wedde niet te hoog, n.1. 150.en 45.groote schoonmaak, totaal 195. De Voorzitter handhaafde het voor stel van B. en W. en wees op de cen trale verwarming in de school, terwijl de heeren Jongkind en J. S. Heijnis verwezen naar de belooning van de „Raadhuisschoonmaakster". De heer Jn. Koppen stelde daarna voor een belooning toe te kennen van f 175.alles inbegrepen. Nadat de Voorzitter nogmaals ge wezen had op het „voordeel eener centrale verwarming", werd het voor stel van den heer Jn. Koppen onder steunt door den heer Th. v. d. Beidt. In stemming werd gebracht het voorstel van den heer Koppen, welk voorstel met 5 stemmen werd aange nomen. Voor de heeren Koppen, v. d. Beidt, S. Heinis, W. van Ammers en Jn. Blaauw. Tegen de heeren C. Jongkind en J. C. Heijnis. Belooning schoonmaakster. De belooning van de Schoolschoon maakster van de centrale O.L. school zal derhalve bedragen een bedrag van 175.per jaar in totaal, zonder eenige bijkomende emolumenten. Benoeming school schoonmaakster. Daarna gaf de Voorzitter den Raad een uiteenzetting van de wachtgelden uit te keeren aan de op 1 Mei e.k. ontslag verleende schoolschoonmaak- sters. N.1. het uit te keeren wachtgeld aan Mej. M. Madderom en aan Mej. M. Koning-Bak. B. en W. stelde den Raad voor één der op wachtgeld te stellen functio- naresse te benoemen. Daarna werd met zes stemmen be noemd Mej. M. Koning-Ka te West- Graftdijk. Mej. M. Madderom verkreeg 1 stem. Omtrent het uit te keeren wacht geld aan Mej. M. Madderom zal haar ander bericht worden gezonden. Volgens de bepalingen van het amb tenarenreglement zal haar het volgen de wachtgeld worden toegekend: eerste drie maanden tot 1-8-39 vol salaris; volgende drie maanden tot 1 Nov. 1939 75 pet van het salaris; daarna tot 1 Nov. 1940 60 pet en na 1 Nov. 1940 een bedrag van 52.50 per jaar, welk bedrag gelijk is aan hetgeen zij t.z.t. als pensioen kan ge nieten op 65-jarigen leeftijd. Burgerlyke stand. Nadruk verboden. DE RIJP. GehuwdHuite Prins, oud 26 jaren te Grootebroek en Maria Veldboer, oud 23 jaren te de Rijp. GRAFT. Ondertrouwd: Pieter Jan Keetman, 24 jaren, te Grootschermer, en Jansje Houtkooper, 21 jaren, te Graft. Overledeni Pieter Kwadijk, 74 jaren, echtgenoot van Aaltje Kunst. ZUID- EN NOORDSCHERMER. GehuwdPetrus Schouten, 26 jaren te Ilpendam en Anna Afra Bijvoet, 27 jaren, alhier, BEEMSTER. Geborens Anna Geertruida, dochter van Th. Braak en van G. Roet. Nelly Elisabeth, dochter van P. Slooten en van G. N. Haan. Geert, zoon van R. Kamps en van M. Hilbrands. Ondertrouwd: Gerrit Hartog, 36jaren, en Neeltje Pauw, 41 jaren. Gehuwd i Simon de Groot, 29 jaren, en Martha Hillegonda Schouten, 28 jaren. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 27 April tot 4 Mei '39 Ingekomen personen: IJsbrand Rijswijk, van Zijpe, naar Rietbuurt 267. Vertrokken personen: Maria Veldboer, van Lievelandsbuurt 321, naar Grootebroek. Verhuizing binnen de gemeente i H. de Ridder, van Tuinbuurt 400a, naar Rietbuurt 269. Wijziging verordening Lager Onderwijs. Namens B. en W. bracht den Voor zitter in behandeling de opnieuw vast te stellen verordening op het lager on derwijs in deze gemeente. Na artikelsgewijze behandeling werd deze verordening vastgesteld, zooals in concept werd aangeboden. Huur Ambtswoning Hoofd der O. L. School. Na eenige besprekingen werd met algemeene stemmen besloten de huur van de te bewonen ambtswoning van het Hoofd der centrale O.L. school te bepalen op f 250.per jaar plus een vergoeding van 50.per jaar voor het genot van centrale verwar ming. Overzetgelden voor schoolkinderen. De Voorzitter bracht in behandeling de vast te stellen regeling voor het overzetten van leerlingen uit Starn- meer e.a. Na eenige besprekingen werd met algemeene stemmen besloten hiervoor te betalen een bedrag van f 0.03 per leerling per dag al of niet met rijwiel. Begrooting 1939. De Voorzitter deelde mede, dat van heeren Gedep. Staten van Noordhol land bericht is ontvangen aangaande eenige wijzigingen in de begrooting 1939. Spreker stelde den Raad voor, zich niet met de aanmerking ter zake van de straten te vereenigen en den voorgedragen post te handhaven. Algemeen goedgevonden. Daarna stelde de Voorzitter voor op deze begrooting alsnog een uit gaafpost op te nemen van 500. voor kosten „luchtbescherming". Na eenige algemeene discussie werd ook dit voorstel algemeen goedgevon den.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 1