Schoonmaak eist vernieuwing! ZUBLGHE'S Manufacturenhandel, de Rijp EEN BUIKBAND Moederdag Eau de cologne's en Zeepen gisterii A.KIIIN, Eind-Soirée Karpetten Ziet onze speciale étalage, Er is beslist iets voor U bij Lopers: rDe Tijd* -boter f 0.77 per pond. JOH. LAUWERS, Payglop 3, Alkmaar M3M Aanko»ditioge AVV 1 kampioen Zondag )1. behaalde AVV I het kam pioenschap in de 2e klasse A der NHVB. Onze felicitatie! Voor het verloop van den spannenden beslissingswedstrijd, verwijzen we naar het AVV-nieuws. Kookdemonstratie op Gas Het verslag van óe Donderdagavond Jl. gehouden succesvolle Kookdemon stratie op Gas, nemen we in het volgend nummer op. op Zaterdag 13 Mei, by de Wed. v. d. Vliet-Luder Aanvang 8 uur Entrée f 0.50 Attracties Prijsdansen Het wordt KIVJUU Dans-lnstituut Aart Aarse De I fijpGrait Oprichtiig Kath. Kiaderailzeadiag Op Dinsdag 9 Mei is in de Rijp opge richt: de Afdeling de Rijp, Graft en Omgeving, van de vereniging Katholieke Kinderuitzending in het Bisdom Haarlem. Tot leden van het bestuur werden be noemd, de Dames M. v. d. Burgt cn A. Weljnen en de Heeren J. Put, C. J. Scholten en A. Vredevoort. Het doel van deze vereeniglng is: het uitzenden van zwakke kinderen naar ko loniehuizen. Het dagelijks bestuur bestaat uiti Put, voorzitter. M. v. d. Burgt, pen- ningm.-secretaresse. Graft Benoimiag aaogenomen In de vacature in de gemeenteraad van Graft, ontstaan door het bedanken van den heer Th. van den Beidt, te West- Graftdyk, is benoemd de heer P. Bruin Hz. te Noordeinde van Graft, die zijn benoeming heeft aangenomen. W est-Graftdyk Eerste Feestnitvoeriag faafarectrps „Graftdijk" De zaal van den heer K. Kra mer was Zondagavond geheel met belangstellenden gevuld, toen de heer Th. van den Beidt, voor zitter van bovengenoemd corps, het woord nam. Hij heet allen hartelijk welkom, is verheugd over de opkomst. Het is hem, dirigent en leden een genoegen, dat een half jaar na de oprich ting een programma ten gehoore gebracht kan worden onder lei ding van den bekwamen musicus, den heer O. Hop. Voorts zegt spr. wat tot de wederoprichting heeft geleid. De heer van den Beidt gelooft wel, dat een bloeien de vereen, kan bestaan. De directeur, de heer O. Hop van Spykerboor, verkrygt hierna het woord. Spr. stelt elk zijner dames- en heerenleden met de benaming van hun instrumenten aan het publiek voor, wat zeer sympathiek aandoet. Hierna speelt het corps de eerste nummers. Al dra bemer ken we, dat de directeur met zijn leden in dit half jaar veel bereikt heeft. Het zijn uit den aard der zaak nog geen inge wikkelde muziekstukken, doch klankgehalte, zuiver en harmo nisch spelen, dat is allemaal keurig in orde. Ook werd reke ning gehouden met de klankryk- heid, dat men nu niet in de open lucht speelde. zowel in de goedkoopste, als in de prima HOLTAP, ruime keuze. Onze moderne HAARVELOURS-Karpetten trekken ieders aandacht. nrkrrlH.ietnflRpr» MARQU1SETTE - VOILE - ETAMINE. ooruijntsioiieilUitgebreide sortering lage prijzen. COCOS, WILTON, BOUCLÉ, AXMIN- STER, de nieuwste kleuren en dessins. Na 2 nummers uitgevoerd te hebben, geeft mw. Brouwer een voordracht ten beste. Daarna treden de heer en mw. Bankersen-de Ruiter voor het voetlicht in, de zangvoordracht .Staphorst". Ook deze voordracht valt zeer in den smaak. Daarna volgt een klucht: „Het middagslaapje van myn- heer Bombazijn". De medewer ken: de heer W. de Haan; mej. A. de Haan; mej. A. de Groot; de heer Q. Kroon laten de aan wezigen schateren van den lach. Hierna is het weer de beurt aan de muziekvereeniging. Ook deze volgende 3 nummers wor den er heel goed afgebracht. Vooral nummer 8 wordt keurig uitgevoerd. Na de pauze treden mw. Brouwer met haar voor drachten en mw. Bankersen met het levensliedje „Jantjes Offer" op, nadat Dik de Jongh een aller aardigst loepasseiyk gedichtje op den directeur heeft voorgedra gen. Het één-acterlje „Maar voor één nachtje" (auteur, de direc teur van het corps) doet het pu bliek in een lachbui schieten, die onbedaarlijk was. Zy werd ver tolkt door mej. A. de Haan en de heeren B. van Oiessen en W. de Haan. Wim van der Hoff, die over goede tooneelspelersgaven be schikt, en Wim van Veenendaal geven tezamen een komische voordracht, waarin Wim van V., als heesche souffleur, Wim van der H. aanschouweiyk moest voorstellen, wat beiden niet on der woorden konden brengen. Tot slot nog 3 muzieknummers. Ter eere van het kam pioenschap van OSV, wordt no. 13 een complimentatie-marsch. Hulde aan den directeur, die een juiste manier van dirigeeren bezit. De heer van den Beidt betuigt aan het slot zyn dank voor het gepresenteerde, ook voor de welwillende medewerking voor voordrachten, enz. (Applaus). Hy dankt de aanwezigen, en deelt mede, dat 49 kunstlieven de leden zich hebben opgegeven. kan veel verbetering, doch ook veel verslechtering brengen. Oa daarom voor zoo iets belangryks naar de zaak met 52 jaar ervaringnaar Lauwers. Het gaat tenslotte om Uw gezondheid en Uw figuur. Voor dames vrouweiyke hulp bij het passen. Aparte paskamer Ziekenfondsleverancier (Nadruk verboden) De heer Alb. Koster, te Graft, spreekt met een enkel woord de zaal toe. Spr. herinnert aan den tijd van 20 jaar terug van het toentertyd bestaande fanfarecorps. Spr. besluit: „West-Orafidljkers, weest trots op uw muziekkorps, het is toen ten gronde gegaan. Ik heb groot respect voor Uw eminenten directeur, hij zal zor gen, dat er weer medailles aan Uw vaandel komen". (Geweldig applaus). Hiermede was een eind ge komen aan deze schitterend ge slaagde eerste uilvoering. Met een gezellig bal werd be sloten. De Happy-Band, onder leiding van den heer W. Hop, verzorg de de balmuziek, als wel de entre-acte muziek op voortreffe lijke wyze. Scheepsbouw Naar men ons meedeelt, is de werf „Voorwaarts" het bouwen van 'n moforkotter en 'n sleep boot opgedragen. Wij zijn ruim gesorteerd in diverse Apoth.-Ass., DE RIJP Grootschermer Coicert Kerkkoor Het kerkkoor van de Ned. Herv. Kerk gaf Donderdag jl. een uitvoering. Ds. J. L. Brinkerink opende de avond met een woord van harte lijk welkom aan de talrijke aan wezigen en in het by'zonder aan de dirigente Mej. B. Terpstra. Het koor zong als eerste num mer: „Biyt bij mij, Heer", van E. D. Looren de Jong. Met veel voordracht werd dit gezongen en getuigde van ernstige voorbe reiding. Het volgende nummer: „Zondagmorgenbede", kon ons minder bekoren. Veel beter werd „Morgenlied" gezongen. Hierna kwam de beurt aan het Kinderkoor met een zangspel: de Jaargetijden, samengesteld door mejuffrouw Terpstra. in hun passende kleding wer den 'de 4 jaargetijden door de kinderen voorgesteld: de lente strooide bloemen, de zomer zag den maaier, de dorre bISren te kenden de herfst en sneeuwvlok ken waren het symbool van de winter. De hierbij gezongen liede ren muntten uit door voordracht en zuivere uitspraak. Zeer ge boeid volgden de toehoorders dit uitstekend geslaagde zangspel. Vervolgens liet het koor zich weer horen met drie liederen, waarvan het laaiste: „Midder nacht" wel heel goed werd uit gevoerd. Ds. Brinkerink dankte in zyn slotwoord de uitvoerenden voor de mooie avond. Hij betreurde het dat men niet langer in de gelegenheid kon zyn om het koor te horen en hoopte dat nog menigmaal een uitvoering zou volgen. Hierop nam de heer Kluit, voorz., van het koor het woord en dankte allen voor hun aanwe zigheid. Hy bood daarop de di rigente een prachtige dirigeerstok aan, daarby de hoop uitspreken de, dat zij deze nog lange jaren mocht voeren. Mej. Terpstra dankte voor dit blijk van waardeering. Met gemeenschappelijk gezang werd deze succesvoile avond be sloten. Collecte Reclasseeriozsdaz De op de Nationale Reclasieerlngsdag (Zaterdag Mei jl.) gehouden collecte, heelt in de gemeente Zuid- en Noord- schermer l 15.70 opgebracht. Pnrmerend De toiiboaw- ei fruittentooiotellieg De voorbereidingen aan deTuinbouw- en Fruittentoonstelling in het najaar, vorderen goed. 4 De commissie beeft het vraagprogram ma vastgesteld en reeds aan vele belang hebbenden toegezonden. Men leze de betreffende advertentie in dit nummer. Een flink bedrag aan piijzen wordt daarin uitgeloofd voor inzendingen groenten en fruit SPORTNIEUWS. Wandelsport Nieuws Door te weinig plaatsruimte kon vorige week ons nieuws niet opgenomen worden en zoo kon den wij U niet even altent ma ken op de tocht van de „Zwerm", welke vereeniglng bestaat uit hei personeel van de „Bijenkorf", die Zondag jl. in Amsterdam ge houden werd. De route liep door Purmerend en naar de eenige Ryper, die meewandelde, ons mededeelde, was het 'n schitteren de tocht geweest. Maar dan as. Zondag 14Mei; DÉ tocht van deze omlrek nl., te Purmerend, georganiseerd door de vvv en de Gymnastiekvereen. „Nea" en „Volharding". En we kunnen er nu toch zeker wel op reken, dat meer dan het ge wone aantal Rijpers aan deze tocht deelnemen. Het is niet ver uit de buurt, dus is, o.L, een voor velen „onoverkomeiyk" be zwaar uit de weg. De tocht gaat grootendeels door de schitteren de bloeiende Beemsler. 35 km is het traject lang. Nu weten wy wel, dat U zult zeggen: „35 km, maar dat is veel te veel voor mij, ik heb nog nooit gewandeld", maar dan heeft U het mis, want van officieele zijde is bekend, dat een gezond mensch deze afstand, zonder vooraf getraind te hebben, met gemak kan loo- pen (Hoewel trainen niet op den achtergrond geschoven moet wor den). Iedere deelnemer, die de tocht volbrengt, ontvangt naast de ge wone belooning (een medaille), een lunchkaasje als ex'ra-prijs, welk kaasje door het Gemeente bestuur is aangeboden. Het parcours is als volgt: Ver trek Tramplein, dan Kanaalschans, Kanaalkade, Beemsterbrugwal, Beemsterbrug,Zuiderweg,Nekker. weg, Volgerweg, Middenweg, Hobrederweg, Purmerenderweg, Hobrederlaantje, Oostdyk tot aan Purmerend, Wagenbeurs, Ged. Singel, Nieuwslraat, Westerstraat, Gouw. Rust. (Afgelegd 21 km). Na de rust: Heerengracht, Nieuwslraat, Purmersteenweg, 10 cent Boekhandel HOOGC Stationsweg, Wilhi Woithuissingel, Koemr straat, Weerwal, Oude Wagenbeurs, Beemsterl dyk, le laantje, Purme1 2e laantje, Oostdijk, laantje, Purmerenderw Sluislaan.Zuiderweg.W Oude Vismarkt, Pepersi markt. Hoogstraat, Go (Afgelegd 14 km) Gaan we met een personen en 1 leider) merend? Ja? Afgespr Hemelvaartsdag (11 we naar Bloemendaal van de vereeniging Unitis", waar we vei ook zoo volop genote Zondag a s. vertrek Dam om 9 uur Hemelvaartsdag vertre Dam om Beide keeren per fiets De Heer en Mevrouw C HEINIS geven met kennis van de geboor Dochter GRETE. TERNAARD, 6 Mei 1 Doopsgezinde Pastorie. In plaats van keu Met blijdschap gever van de geboorte van t DICK. D. HOOIJBERO G. HOOIJBERO DE RIJP, 7 Mei 1939 Den 20en Mei a. onze geliefde Out Pleeg-ouders W. VISSE1 en E. VISSER—A] hun 25-jarige Echtvf te herdenker- Dat God hen n moge sparen la de van hun dankbare li D. SCHOUTEN- P. SCHOUTEN. KLAAS VISSER, EVERT BEUtWE D1EUW BEUM5 MARIE BEUjlEf DE RIJP, Mei 193' ©-<©-£-<^•«-<6 OjM Den 13en Méi a J onze geliefde Oud 2 huwd- en Groqtou a Johannes Sier J en! Johanna van A hunne45-jarif iicktfi te herdenken. Hunne dankbare Behuwd- en Klein DE RIJP, Met 1931

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2