pDe Hengelaar' heeft no. 101 1N.QEZ0NDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Wegens laat ontvangen adver tenties, kon dit artikeltje niet in het^vorig nummer meer opgeno men worden. De red. Ditgaaisdag Ouden raa Dagen te West-öraftdijk Ondergeteekende, voorzitter van het comité „uitgaansdag", vraagt beleefd uw aandacht voor het volgende: Zooals een ieder al wel zal weten in West-Qraftdijk, worden de loten ten verkoop aangeboden, voor de komende uitgaansdag der ouden van dagen. Zooals ook een ieder weet, moet die verloting voor het grootste gedeelte met giften voor elkan der gebracht worden, daarom vraagt ondergeteekende Uw me de werking, opdat een ieder, die wat voor deze dag voelt, een cadeautje bij het bestnur inbrengt. Het zij klein of groot, een ieder geeft naar draagkracht, hoe meer prijzen we hebben, des te liever het ons is, dan wordt het weer net als het vorige jaar. een prach tige verloting. Bij voorbaat dank, Th. van den Beidt. West-Qraftdijk, 8 Met 1939. M. Beleefd vraag Ik U voor dit volgend schrijven een plaatsje in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Eti trap, die zeer deed. De menschen, die mij vier jaar terug hun vertrouwen gaven bij de gemeen teraadsverkiezingen, en anderen, zul len gedacht hebben, waarom heeft van den Beidt nu al bedankt als lid van de gemeenteraad van Graft. Dat wil ik even duidelijk maken. Toen ik nu 17 jaar geleden hier kwam wonen, was ik uit Enkhuizen gekomen, ik had daar veel aan het vereenigings- en gemeenschapsleven deel gehad, ook daar was ik bestuurs lid van verschillende vereenigingen, en stond daar ook op de candidaten- lijst voor de gemeenteraad, waar ik dan ook, als ik daar gebleven was, Ingekomen zou zijn. Dus toen ik in West-Graftdijk kwam, gevoelde ik mij ook hier direct aan getrokken tot het gemeenschapsleven. Er werd toeneen vereeniging „Plaat selijk Belang" opgericht, en daar werd ik ook lid van, ik kwam ook al gauw op de Candidatenlijst te staan. Dat ging allemaal heel normaal, totdat vier jaar terug eensklaps de heer vanAm- mers op mijn plaats moest, en ik één plaats terug. Dat zou nou ook nog niet zoo erg geweest zijn, maar ik moest wijken voor iemand, die toen niet eens lid van „Plaatselijk Belang" was. Dat was dus voor mij al niet aardig, doch Ik heb mij er maar bij neergelegd, om toen de zaak niet In de war te sturen Maar nu gebeurde later iets, waar niemand op gerekend had. De heer P. Brouwer van Oost-Graftdijk ver trok naar Heiloo, en zoodoende kwam Ik toch in de gemeenteraad, en toen was Leiden in last; nu moesten ze wat bedenken om mij er weer uit te krijgen. En daar vonden ze werkelijk nog een gehuchtje Noordeinde, daar moest nu eensklaps ook een vertegen woordiger voor komen, dat wisten ze niet vier jaar terug, maar nu wel, nu Ik in de raad zat. Op zichzelf is dat al 'n heele onbillijk heid. omdat, als nummer vier van „Plaatselijk Belang" gekozen wordt, we van Graft zelf krijgen vier raads leden, waarvan twee wethouders, en daarbij de Burgemeester en de secre taris, kortom het geheele Gemeente huls, met alles wat er in behoort. Terwijl hier in Oost- en West-Graftdijk de meeste menschen wonen en de nijverheid is, vandaar krijgen we drie raadsleden. En als het dan eens heel mooi weer is, dan komen de heeren van de over kant eenmaal in het jaar hier een kijk je nemen. Toen de vergadering op Oost plaats vond, toen wisten ik, en nog een paar van West, heel goed, wat er ging gebeuren; dus toen de heer P. Bruin, op zoo'n brute manier zijn zin door dreef, toen bedankte ik als lid, ik heb toen nog eenige woorden gesproken, maar er was er niet één van W.-Graft- dijk, die mij hielp, ze lieten mij ge heel moedwillig er uit werken; en dat was voor mij een trap, die zeer deed. 17 jaar heb ik hier getracht burger te worden. 17 jaar heb ik overal in mijn best gedaan: voor de kinderen zsowel als voor de ouden van dagen, voor de school, ik heb in al dien tijd voor heel wat menschen werk en brood gezocht, en nu zóo'n behande ling, dat was te erg. Als er maar één geweest was, die mij verdedigd had, dan had ik mij sterk gevoeld, maar ik had nu een gevoel, alsof ik in de woestijn stond; ik stond alleen na zooveel jaren. Maar de heeren kunnen gerust zijn, ik zal mij langzamerhand wel overal uit terug trekken, dan zijn de heeren weer geheel vrij. TH. VAN DEN BELDT. SPORTNIEUWS. A.T.V.-Nienwj. Het is geschied. Voor de tweede maal in successie kan ons eerste elftal zich afdeelingskampioen noemen. Doch een meer sensatio neel slot als in deze beslissings wedstrijd kan men zich nauwe lijks indenkenhet was ook wel een beetje erg om meer dan zes honderd man publiek zóó lang te laten wachten op een doelpunt. Het waseven over tien toen Scheids rechter Horst geassisteerd door de grensrechters Kwakernaat en v. d. Meer de beide elflallen het veld laat betreden. A.v.v. wint de toss en Knollendam brengt de bal aan het rollen. Het is de belde ploegen aan te zien dat er voor beiden veel op het spel staat en energiek wordt aan weerszijden gestreden. Het begin is uiterst zenuwachtig vooral onze mensen is dit aan te zien. Knol- lend. speelt iets beheerster, doch ook hun spel biedt weinigfraais. Na een kwartier krijgt avv een schitterende scoringskans, doch onze rechtervleugel faaltvolkomen, Het is een strijd, waarin de beide verdedigingen de sterkste linie's vormen. Ook Knollendam krijgt even voor de rust een kans om de leiding te nemen maar de schutters van onze tegenstan ders zijn al even erg de kluts kwijt. Met een blanken stand gaat de rust in. Na de hervatting wordt vrijwel hetzelfde spelbeeld vertoond, echter nu is ons elftal meest in den aanval. Het backstel de Zwijger—Christiaans weet ech ter van geen wijken en retour neert alles wat in haar weg komt. Een schot van den Knollendam- mer midvoor vindt doel maar Kroon is op zijn post. De ver naar voren gekomen Kieft pro beert van grooten afstand te sco ren doch eveneens zonderresultaat De tijd verstrijkt, de spanning stijgt ten top, het spel golft op en neer, maar doelpunten blijven uit. Enorm is ons backstel op dreef en steeds weer loopt de Hnollendammer voorhoede te plet ter op onze hechte defensie waarin in het bijzonder Kieft de eene safe na den andere verricht. Onze halflinie speelt steeds meer in teruggetrokken positie. Jam mer is het dat onze spil, stukken beneden zijn vorm bleef, waar door de taak van de beide kant halves nog verzwaard werd. Een gejuich klinkt op wanneer Vilten door de gansche verdediging zig zagt en zijn ren besluit met een doelpunt. Zeer terecht annuleert ter Horst wegens buitenspel dit schot. Acht minuten voor het einde denken we Knollendam de leiding te zien nemen, wanneer midvoor Bus alleen op doelman Kroon af stormt, het is echter alweer Kieft die op het critieke moment z'n „glij" neemt en op ongelooflijke wijze redding brengt, zij het ten koste van een hoekschop. Als ook deze corner niets oplevert wordt spoedig het einde gefloten. Weer wordt getosst, weer wint onze aanvoerder deze. De eerste 7'/s minuut verlenging breken aan. Onder hoogspan ning wordt gespeeld, van eenig systeem is geen sprake meer. Men vecht, maai alleen op zeer sportieve wijze, voor het eene doelpunt dat de kampioenstitel zal brengen. Een hard schot hoog in de hoek stopt Kroon op su blieme wijze. De vermoeidheid doet zich gelden maar hardnek kig houdt men vol ook al moeten de beide aanvallinies in de ver dedigingen hun superioriteit er kennen, Weer wordt, afgefloten en andermaal wordt vafi doel ver wisseld. De minuten verstrijken, het publiek wordt s.il, nog is de stand dubbel blank. De laatste twee minuten gaan in. Voor het laatst snelt Vilten met het leer naar voren, een voorzet volgt en dan komt het fatale moment dat Knollendam voorgoed uitschakelt van z'n kans. Een halfspeler wil zijn doelverdediger assisteeren en grijpt het leer met beide handen met tot gevolg dat scheidsrech ter Horst naar den beruchten wit ten stip wijst. Een doodsche stilte valt over het Purmersteyn terrein wanneer onze kleinste voorhoede speler zich achter den bal plaatst om het vonnis te voltrekken. Een aanloop volgt en met een laag schot jaagt Bakker het leer en hiermee tevens hetkampioenschap voor A.v.v. in de touwen. Een gejuich van al wat a v.v. is barst los. Hoog wordt onze rechtsbinnen op de schouders ge nomen a.v.v. is kampioen ook al moest een penalty den doorslag geven. Wegens gebrek aan plaatsruimte moeten we eindigen. Een beschou wing over spel en spelers wordt dus achterwege laten. Rest echter te vermelden, dat een bloemen hulde gebracht werd door Knol lendam dat zich deed kennen als een sportief verliezer, door Purmersteyn, Sandow en Krom- meniedijk. Opgetogen toog men huiswaarts en het moet eenigszins een teleur- telling geweest zijn dat op het Oosteinde slechts een zeer kleine bezetting van ons fanfarecorps gereed stond om de kampioenen met muziek in te halen. Besluiten we met een woord van hulde aan onze supporters die zoo trouw waren opgekomen en waarvan een meer dan tachtig ja- rige zeker een eervolle vermelding verdient. A s. Woensdag ledenvergadering bij Lenferink 8 uur. Opkomst gewenscht. Programma Hemelvaartsdag: kvv in—avv i (Promotie 2e kl.) Supporters, die medegaan, geven zich spoedig op. Kosten 50 cent. Vertrek 1.15 uur precies. P.P.C. fi.S.y.-Nienws. Het was jl. Zondag weer stil rondom het Gsv-veld, aangezien er weer geen wedstrijden waren vastgesteld. 's Morgens waren velen getui ge van de beslissingswedstrijd de Rijp I—Knollendam I, voor de bovenste plaats van de 2e klas, welke gespeeld werd op Purmersteyn-veld. Nadat er 90 minuten gespeeld waren, was de stand nog 0—0. Daarna werd er verlengd, in de tweede 71/» minuut verlenging kreeg de Rijp een penalty toege wezen, die door Bakker op keu rige wijze werd benut en meteen was het einde, en had de Rijp het kampioenschap behaald. Zij mag nu probeeren om in de le klas te komen. Namens het bestuur van osv, wenschen wij de Rijp veel geluk met het behaalde kampioenschap. Voor Zondag staat voor de zooveelste maal Graftdljk II— de Rijp III om 1.30 uur vastge steld. Tevens is de Gouden Kruis wedstrijd Monn.dam II—osV 1 ingelast. Of deze wedstrijd door gang zal vinden is nog niet ze ker, aangezien vele spelers van osv i, die dag absent zijn. P.P.C. Het mooie weer is in aantocht 11 Wij gaan rijden met de luxe auto van Heerlijk zittende Auto, ruime plaatsenConcurreerend tarief, onverschillig waarheen. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan, voor het verkoopen van 2e hands automobielen, enz. C. Dekker, West-Graftdijk Dit bet Reo-kamp Alvorens ik met het Reo over zicht begin, wil ik eerst onze Zustervereeniging avv geluk- wenschen met het behaalde Kam pioenschap. En daarbij de wensch uitspreken, dat ze wat fortuin lijker moge zijn in de promotie wedstrijden dan verleden jaar. Ons tweede elftal dat Zondag voor den Bisschopbeker speelde tegen vvz van 't Veld, moest met 4—1 de vlag strijken. Niet min der dan 4 spelers uit het derde moesten het tweede aanvullen. Enkele spelers gaven zich ge heel en werkten als paarden, maar er waren er ook. die maar wat deden en de zaak erg luchtig op namen. Ik vind het wel goed als men zich er gemakkelijk bij neer legt, wanneer men niet kan winnen; maar had het gehele elftal zijn best gedaan, dan had het geen nederlaag behoeven te worden. Als het Bestuur Inschrijft voor een of ander toernooi, dan moe ten de leden dit ook waarderen, want men moet nietvergeten.dat iedere inschrijving ook met on kosten gepaard gaat. Het protest dat Reo had in gediend betreffende de wedstrijd Reo 1 usv 1 is zonder meer af gewezen. Ons is in dezen een groot onrecht aangedaan, en we meen den er dan ook niet in te mogen berusten, en hebben het in hooger beroep gesteld. Of we succes zullen hebben in dezen, moeten we maar gena dig afwachten. In de afd. waarin Reo 1 speelt kan lsvv a.s. Zondag kampioen worden, mits ze haar laatste wed strijd weet te winnen van kgb! Zondag jl. verloorLSW met 1-0 van esv. Ze hebben thans 23 punten en zullen de nog resteerende pun ten a.s. Zondag -wel zien te veroveren. Mochten ze evenwel hierin fa len, dan kan Reo en hsv ook nog 24 punten halen door hun laatste wedstrijden te winnen. Afwachten is hier dus het pa rool. Mocht kgb a.s. Zondag er in slagen lsvv een of meer punten af te snoepen, dan kan de volgen de week Donderdag de wedstrijd Reo 1 kgb 1 nog van groot belang zijn. In ieder geval zullen onze jongens hun best doen deze wed strijd te winnen, want je weet nog nooit, of we nog succes hebben met ons hooger beroep. De Sportverslaggever ZOMERDIENST SPOORBOEKJES 25 cents. mei gratis bijlage: „Wat kost die Reis?" Boekhandel Hoogcarspel

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 4