PUIKE Zesuwsche Pinksteraanbiedingen Zurlohe's Manufacturenhandel de Rijp rDe Tyd" f 0.78 boter per pond. TJieaufc JOH. LAUWERS D. van Tiel, de Rijp I »e Rijp Jubileim Onze oud-plaatsgenoot, de heer J. Stubenitsky, herdacht Woens dag jl. den dag, waarop hij voor 25 jaar geleden als boekhouder in dienst trad bij de fa. J. Spruit te Alkmaar. Het heeft hem dien dag aan belangstelling niet ontbroken. oven en andere gasapparaten. O.a. was er een theelichtje, dat 35 uur brandt van lm8(1000m) gas. De cake was intusschen ook klaar en dat het een luchtig ge bak geworden was, daarvan kon een ieder zich overtuigen. Mw. de Rijke bracht den heer Lieshout aan het einde van den avond den hartelijken dank over van alle aanwezigen. Zij hoopte dat wij den heer Lieshout in het najaar hier terug zullen zien daar de mogelijkheid bestaat dat deze alleszins bekwame gasconsulent voor de huisvrouwen van De Rijp en Qraft een kookcursus komt geven. Het was bijna 11 uur toen we zeer voldaan naar huis gingen. Voor de Directie van de gasfa briek, en voor het bestuur van de Bond van Boerinnen e.a. Plat telandsvrouwen was deze avond een groot succes. Vergadering Neder). Vereen. De afdeeling „De Rijp" der Neder|andsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken was 14 Mei in huishou delijke vergadering bijeen, 8 le den waren aanwezig en als af- gt vaardigde van de Noordhoi- landache Propaganda Commissie den heer T. Bijlsma van Water gang. Afgevaardigden naar de slui tingsdemonstratie te Amesfoorten een afgevaardigde naardeAIgem. Vergadering te Leeuwarden wor den benoemd. De verkoop van de Blauwe bloempjes zal gehouden worden a.s. Maandag en Dinsdag. Ctiriii Huiselijks Ziekcnrerplegiug Door „Het Witte Kruis" alhier wordt sinds enkele weken een cur- sus gegeven in huiselijke zieken verpleging. De animo onder de huisvrouwen en eenlge jongeren was voor deze cursus zoo groot, dat de dames in 2 groepen ver deeld moesten worden, die beide door Zuster Labree ingewijd wor den in het moeilijke werk, dat ziekenverpiegen is. Ongelukkige valpartijen Henny Fllpsen alhier kwam een dezer dagen met spelen op straat zoo ongelukkig te val len, dat zij haar arm brak. Klaas Veenman Mz. kwam even eens te vallen, waardoor hij een dijbeen brak. Deze kleine is naar het Ziekenhuis te Purmerend ver voerd. Vergadering Vischcoilege Zaterdagavond 20 Mei a.s. komt het Rijper Vischcoilege „De Hen gelaar" in algemeene vergadering byeen in de zaal van den heer C. Blokdyk. Als eerste punt van de agenda DAMES-MODES Onze KOUSEN-COLLECTIE is uitgebreider dan ooit. Matzijden per paar vanaf 39 ct Qeplatteerd per paar vanaf 38 ct Dames- en Meisjes sportkousen Witte sportkousen, het grote artikel Onze Tricot-afdeling is buitenge woon gesorteerd. Interlock dames en meisjes camisoles, directoires en onderjurken. Alle maten. Diverse kleuren en kwaliteiten Charmeuse damesonderjurken vanaf 98 cent. Een nieuw Corset?? Maar dan een „TW1LFIT" Prima kwaliteiten - uitstekende pasvorm. HEREN-MODES Hoeden en Petten in de nieuwste modellen en kleuren. In OVERHEMDEN brengen wij een uitgebreide keuze. Ook met losse manchetten. Zelfbinders in aparte dessins. Weekend-Shirts met vetersluiting Zijden polo shirts ook in donkere kleuren. Sportkousen; hierin brengen wij een geheel nieuwe sortering Fantasie Jongensblouses en -overhemden in alle maten TrekkershemdenTrekkersblousjes Velvet- en stoffen jongensbroekjes Alle maten. In éen woord: Pinksteraanbiedingen in grote verscheidenheid ZIET DE ETALAGES IN staat „Bespreking Wisselbeker" en verder vaststellen eerste visch- wedstryd. De leden bezoeken allen deze belangrijke vergadering. Graft Ernstig ongeval met de motor Onze plaatsgenoot, de heer J. Hendrikse had Zaterdag 13 Mei, rydende op zyn motorfiets te Zaandam, het ongeluk aange reden te worden. De heer H. bekwam hierby ern stige kwetsuren. Zyn toestand is thans geluk kig goed vooruitgaande. Z. en Noordschérmer Lijsten van Candidaten verkiezing Gemeenteraad Lysten van Candidaten voor de op 7 Juni 1939 plaats hebbende verkiezing van de leden van den Raad der Oemeente Zuid- en Noordschermer. Oemeente Belang. 1. D. Bart; 2. M. C. van der Laan; 3. J. Kieft Hzn,; 4. J,Ste kelbos; 5. K. Schermerhorn; 6. K. Veldhuis; 7. J. Boekei; 8. D. de Boer Pzn. Gemeente Arbeiders Klesvereen. 1. J. Heinis Mzn.; 2. D. Pascha; 3. K. Wiedyk Fzn.; 4. M. Broer tjes, geb. Koning; 5. F. Wiedyk Jz. Gecombineerde ïystR.K. Staats partij, Anti-revolutionnairen, Chr. Hist. Unie. 1. T. Vaalburg; 2. W. J. Koning; 3. C. J. Groot; 4, Joh. Kraakman; 5. W. G. J. Knibbe. S.D.A.P. 1. N. Slooten, geb. Smit, 2. Joh. Schot Jr 3. B. Lageweg, 4. T. Slooten, 5. C. Smits Kzn.; 6. K. Schot, geb. Korver; 7. J. Oud. Ongeveer 35 s/o van de oudere menschen hebben een breuk. Wie echter een goeden breukband draagt, heeft er géén of zoo goed als geen hinder van. Het te lang doordragen van half versleten banden is de oorzaak van veel last en schade aan de gezondheid. Een goeden, correct passenden breukband koopt U by: l^nyslop 3, S606 Sedert 1886 het huis van vertrouwen. Driehuizen Vergadering „Volksonderwijs" In het café Slooten werd Don derdagavond 8 Mei een vergade ring gehouden van de afdeling Volksonderwys. Zoals gewoonlijk was ook deze vergadering niet druk bezocht. Voorzitter, de heer M. C. van der Laan, memoreerde de suc cesvolle propaganda-avond met het optreden van ds. Westmyze. Vervolgens werd in de be staande vacature gekozen tot be stuurslid de heer P. H. van Os, die bij de volgende verkiezing werd aangewezen als voorzitter. Nog enige kleine zaken werden behandeld waarop de voorzitter deze vergadering sloot. SPORTNIEUWS. Wandelsport Nieaws En zoo hebben we dan de zoo met „spanning" tegemoet geziene wandeltocht te Purmerend, geor ganiseerd door de Gymn. Ver- eenigingen "Nea" en „Volharding" en de V.V.V., ook weer gehad. Een 9-tal Rijpers (wat groeit dat aantal I) heeft er aan deelge nomen, waaronder 6 debutanten. Het „wandeitaem", dat Zon dagmorgen omstreeks 9 uur uit de Ryp vertrok, bestond uit de dames T, Akkerman, J. Drenth en J. van Voorden-Termaat en de heeren D. Brouwer, K. de Jong, A. Kuiper, P. Langerys, D. de Moes en J. Rot. Omstreeks half elf stelde de Ryp zich te P'end op en sloot zich bij de ongeveer 200 deelnemers aan. Kort daarna werd het start sein gegeven en zette de stoet zich in beweging. Het parcours te beschrijven, achtten wy overbodig, daar dit o.i. aan een ieder wel bekend zal zyn, Na een voorspoedige reis kwa men we omstreeks half twee in Purmerend aan en hadden het eerste gedeelte (21 km) achter den rug. Zoo ook na de rust: zonder uitvallers (hoewel de „blarendokter", evenals voor de rust, ook nu er aan te pas moest komen) bereikten we Purmerend, waar allen de herinnering, be slaande uit een medaille en een lunchkaasje, in ontvangst konden nemen, echter was, toen wy kwamen, de voorraad medailles uitgeput en het zou nagezonden worden. We willen vanaf deze plaats een woord van hulde brengen aan de debutanten en dat geldt in de eerste plaats voor de drie - MARKT PURMEREND - Kleine Boerenkaas f 0.f 17.50 Volvette kaas met Rfjksmerk f 20.50 Boter I 1.19—f 1.26 Kippeneieien f 3.10f 3.60. Eendeneieren f 2.60. Vette koeien f 0.62—f 0.70 p. K.g. Vette varkens f 0.46—f 0.48 p. K.g. C00P. CENTRALE EIERTEILINO PURMEREND G.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer 110000 Eendeneieren 100000 Kippeneieren 210000 Totaal 70-80 65-66 63-64 60-62 58-59 56-57 53-55 50-52 45-48 PrQs f 2.65f 2.80 Kg. f 0.0.- 3.45-3.50 3.40-3.45 - 3,30-3.40 3.25-3.35 3.25-3.30 3.20-3.25 0.0.- 0.0— KAASBEURS. Dinsdag 9 Mei 1939. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 22 partijen, wegende plm. 94.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 18.— per 100pond LICHT OP Toor AUTO'S en RIJWIELEN Van 20 Met t|m 27 Met '89 Zaterdag 9 24 nur Zondag 9.25 Maandag 9.26 Dinsdag 9.28 Woensdag 9.29 Donderdag 9.31 Vrijdag 9.32 Zaterdag 9.34 blauwe en blanke vanaf 90 cent per 50 pond by vrouweiyke wandelaars voor hun moedig volhouden. Allen hebben deze tocht zonder ook maar eenl ge training gelopen. Het was 'n mooie tocht, waaraan het prachtige weer niet het min ste deel heeft gehad, en waarop onze Rijper „afdeeling" met ge noegen kan terugzien. Dan dringt vanuit Bussum alweer een bekend geluid tot in ons „home" door en dan ineens weten we het, 't is de roep van de „Kievit". He! is een roep om deel te nemen aan haarComeni- us-wandeltocht. Dit jaar is dat geluid wel heel sterk, het wordt nl. de 5e tocht en dus een lustrum- tocht, hetwelk beteekent: iets by'zonders! De vereeniging heeft de naam, dat zij altijd z.g.n. „Kievitsweer" treft met haar tochten. Wij hopen het van harte. Er wordt gewandeld op 19, 20 en 21 Mei. Zondag 21 Mei vindt de start plaats tusschen 10 30 en 11.30 uur, vanaf het Sportpark „Zuid" aan de Ver- meulenweg. Niets is nagelaten om deze tocht tot een byzondere gebeur tenis te maken. Er is een feest avond, Lunapark, enz. U ziet, het kan dus een geweldige dag worden, er wordt gewandeld en ge feest bijna zouden we zeggen er wordt gefeest enook wel gewandeld. "s Morgens 8.15 uur vertrekt men vanaf Centraal Station te Amsterdam naar Bussum, retour- prijs is f 0.50. Vanaf de Dam per fiets naar Amsterdam 6.15 uur. tip Dit ket Reo-kunp Het is Reo 1 niet mogen ge lukken een overwinning te be halen op kqb 1. Met een 3—3

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2