Hetgrootenutengenotvanlezen wordt algemeen erkend! voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken Nutsspaarbank te Beemster Spaarbusjes verkrijgbaar. Verhuring van safe-loketten No. 1464 Zaterdag 2 7 Mei 1939 Het Vischseizoen weer geopend met 1 Juni Z.O.-Beemster RIJPER NIEUWS- ei ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent por drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plas incassokosten Ijosse nummers 3 ceni Electrische Drukkerij J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoan I. Poitrakaaiig 39751 Advertentieprijs f cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot_Donderdags - VERSCHIJNT WEKELIJKS PREDIK.BE UR TEN De RIJP Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Ie Pinksterdag 8 Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Geen Zondagschool Et. Luthersche Gem. 2e Pinksterdag s Morgens 10} uur Ds. Th. Scharten Geen Zondagschool, Gereform. Gemeente le en 2e Pinkslerdag s Moi gens 10.30 uui en 's Middags S uur Leesdienst. Graft Ned. Hervormde Gem. le Pinksterdag s Avonds 7} uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Orait le Pinksterdag s Morgens 10 uur Ds J. M. Leendertz, van Haarlem. Ned. Hervormde Gem. Onst-Graftdijk 2e Pinksterdag dienst te West-Graftdijk. West-Graftdijk 2e Pinksterdag s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Collecte voor de Zending Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdljk Geen aangifte. Zuld-Sohermer le Pinksterdag s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Driehuizen geen dienst Groot-Sohermer geen dienst (Vacature Oudorp) De liefhebbers van de visch- sport hebben natuurlijk hun visch- tuig al klaar liggen om precies op 1 Juni „van wal te steken" om weer karpers en baarzen te vangen in ons vischwater. We wijzen onze lezers op de advertentie van Rijper Vischwa ter en De Eilandspolder. Beide geven kennis van de kosten aan de vischvergunningen verbonden. We hopen, dat velen van bui ten onze mooie omgeving zullen komen bezoeken. In Boekhandel G. J. HOOGCARSPEL, de Rijp bestelle men zijn romans, populair-wetenschappelijke werken, studie- en zomersport boeken, binnen- en buitenlandsohe tijdschriften Indien noodzakelijk, omgaande levering zonder verhooging van kosten. De Kijp Vergadering Vischcollege „De Hengelaar" Zaterdag avond kwam ons plaatselijk Vischcolleg in verga dering bijeen in het café van den heer C Blokdijk. De voorzitter, de heer J. Schou ten, opende, heette allen welkom spr. hoopte, dat dit vischjaar een goed moge zijn. De secretaris de heer J. Pluk ker, las de notulen der vorige ver gadering Deze notulen werden onveranderd goedgekeurd. De v.- zitter dankte den secretaris. Bij het punt „bespreking Wis selbeker", werd na een breed voerige bespreking besloten, dat de beker eigendom zal worden van hem, die de beker 2 jaar na elkander wint, of 3 maal in to taal. In beide karperwedstrijden zal nu om de beker gekampt wor den. Zondag 4 Juni a s. zal de eerste kar perwedstrijd gehouden worden. Besloten werd vanaf deze eerste wedstijd in dit seizoen voor elke wedstrijd een troostprijs te ver loten onder de niet-prljswinnaars en de niet-vangers. Hierna sluiting. Nieuw PEN. huisje gereed Het nieuwe PEN. transforma torhuisje, gebouwd naast onspost kantoor is gereed. Het geheel maakt een keurige, solide indruk, mooier van archi- teciuur, dan die welke eenige ja ren geleden in onze provincie werden geplaatst. De aannemer, de heer O. Ham stra heeft een goed stuk bouw werk opgeleverd. Lijsten vau Caadidaten verkiezing Gemeenteraad Lijsten van candidaten voor de op 21 Juni 1939 plaats hebbende verkiezing van de leden van den Raad onzer gemeente. 1. Lijst Burgerkiesvereeniging C. L. C. de Boer W. P. Besse P. Roemer C. Nat W. Dijkstra A. van Marken D. C. de Moes 2. Lijst Ramkema Chr. Ramkema G. Lub W. J. Velema 3. Lijst R. K. Staatspartij. J. P. Poel J. Obée J. Noë J. B. Sassen P. Taam A. F. Vredevoort Th. de Vries M. Blokdijk G. J. Abels 4. Lijst S.D.A.P. J, Schouten Jz. P. E. W. Dil R. Spaarman geb. Storckmeyer A. de Jong D. van Braam Gevonden en verloren Gevonden: een portemonnaie, in houdende een rozenkrans; een knipmes: een paar klompslofjes; een portemonnaie, inhoudende f 0,33; een vuipen (zonder dop); een heerenrijwiel (Gazelle). Verloren: een lederen ceintuur (rood). inlichtingen bij den gemeente veldwachter. Burgerljjhe stand. Nadruk verboden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. GeborenEva Ellsabeth, dochter van Petrus Vceken en Cornelia Konijn. OndertrouwdKlaas Hooijberg, 25 jaar, te Gtaft en Geertje van Tiel, te Graft. Pieter Jonker, 25 jaar, te Beemster en Claaina de Jongh, 22 jear, te Graft. Gehuwd: Pieter Jan Keetman, 24 jaar, te Zutd- en Noordschermer en Jansje Houtkooper, 22 jaar, te Graft. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. Geboren: Pieter Melnt, zoon van A. Heemstra en van J. Sas. Klaas, zoon van J. de Jonge en B. Etyssen. Arin, zoon van J. Jongejan en van T. Prins. Theodorus-Maria, zoon van J. C. van Bnarsen en van M. P. van Toor. Ondertrouwd: Nicoiaas Mulder, 27 jaar en Antonia Margaretha Jak, 24 jaar. Pieter Langerjjs, 38 jaar en Roelofje Kterz, 25 jaar. Gerrlt Wnlz, 27 jaar eu Rtnsje Brand, 26 jaar. Gehnwd: Pieter Jan Kooijman, 26 Jaar en Guurtje van Leeuwen, 26 Jaar Jan Benjamin, 54 jaar en Johanna Ellsa- beth van Senus, 41 jaar. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 18 Mei tot 25 Mei '84 Ingekomen personen: K. Eggers, van Beemster, naar Rtch- testraat 181. (Lid van den Nederl. Spaarbankbond) HET KANTOOR te (WOUTER SLUISLAAN 27) is GEOPEND: Maandagmiddag van 1}—2} uut Woensdagavond van 7 —8 uur Vrijdagmiddag van I}—2} uur De Rjjp—Graft Opbrengst t.b.c.-collecfe Herwonnen Levenskracht De op Hemelvaartsdag gehou den collecte voor bovengenoemde Vereeniging bracht f 45.— op. Dank aan de geefsters en gevers is hier op zijn plaats. „Floralia" Het Bestuur deelt ons mede, dat volgende week Zaterdag 3 Juni de uitreiking van Stekken en Kinderplanten zal plaats vinden op een nader aan te geveu tijd stip.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 1