Kleurenpracht in Zomerstoffen. Ziet onze speciale étalage! ZURLOHE's Manufacturenhandel, de liip Ziv, "fyewfo JOH. LAÜWER8 »De TijcP-boter f 0.82 per pond. Drukkerij G. J. HOOGCARSPEL Drogisterij A. KUIN, Deze vier schepen zijn voor binnenlandsche rekening; de vischkotter voor een geheel nieuwe visscherij-gemeenschap, gevesligd te Den Haag, die zich ten doel stelt om de werklooze visschers die nu voor het meerendeel hun brood in het Buitenland moeten zoeken, hier weer aan het werk te krijgen. Als de proef slaagt met het eerste schip, dan is het de bedoeling, heel veel van die nieuwe in de vaart te brengen. Dus dan is er voor de werf veel werk in de toekomst. De vischkotter zal een geheel nieuwe visscherij voor Nederland uitoefenen. Eigenlijk geheel nieuw Is de visscherij niet meer, daar er al enkele Nederlandsche vis schers deze soort visscherij uit oefenen. Dit is de zoogenaamde .snurrevaad-visscherij", die in Denemarken veel toegepast wordt, en die hier nu ook veel opgang maakt; wij zullen hopen, dat het goed slaagt. Vooreerst is de werf nu voor een jaar van werk voorzien. C3-rootsch.errn.er Het Raadhuis De restauratie van het oude raadhuisje vordert thans snel. Reeds is de buitenzijde ge schilderd. Het interieur is echter nog niet voltooid. In een rondschrijven hebben Burgemeester en Wethouders den inwoners verzocht het hunne bij te dragen om het gebouwtje in wendig een behoorlijk aanzien te geven! Hier worden speciaal bedoeld voorwerpen voor aankleding van de schouwen en muren, nl. oude blauwe of tinnen borden, vazen, koperen gebruiksvoorwerpen, ou de lantaarns, enz. Reeds zijn enkele giften bin nengekomen. Sport Naar wij vernemen bestaat het voornemen om een gecombineerde vergadering te beleggen om te komen tot een fusie tussen de voetbalvereeniging en de korf balclub. StaatspeisioneeriBg: De afd. Qroot Schermer ver gaderde Donderdag 25 Mei in het café Kay. Bij de kascontröle bleek dat er nog een voordelig saldo was van f 9.96. Vervol gens werd besloten dit jaar geen afgevaardigde naar de Algemene Vergadering zal worden gezon den. In de volgende bestuurs verkiezing werd gekozen de heer IJ. Molenaar Jbz. De volijverige secretaris de heer T. Slooten is dit jaar reeds 30 jaar bestuurslid. De aftredende leden van het bestuur werden allen herk. Dit jaar zal getracht worden een mooie dag te organiseren voor de ouden van dagen. Er zai een beroep worden gedaan op de welwillende ingezetenen om hun bijdrage te leveren voor zulk een tocht. Met een woord van dank aan de aanwezigen sloot de voor zitter deze helaas slecht bezochte vergadering. Mouseline Vistra^s Qeorgette Crêde de Chine Kampeerstoffen Trekkersruiten Geruite Zephir Trachtenstof Zijden linnen, enz. enz. Purmerend Door info gedood Maandagavond is op den weg tusschen Purmerend en Neck een wandelaar, die onverwacht den rijweg overstak, aangereden door een auto, bestuurd door den heer P. uit Zuidoost-beemster. Het slachtoffer, een 76-jarige inwoner van Purmerend, de heer v. d. Schootbrugge, is in het stedelijk ziekenhuis aldaar overleden. INGEZONDEN, Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een klein plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Geachte lezers van het Rijper Nieuws- en Advertentieblad. Bur gers, inwoners van de Rijp en Omstreken. Na in het vorige jaar voor het eerst hier een Wielerwedstrijd te hebben gezien, is ondergetee- kende een beetje voor deze sport gaan voelen. Wat hem deed be sluiten Dinsdag 30 Mei jl. naar Zaandam te gaan, om te kijken naar de 3e Derde Ronde van Zaandam. Nu, wat ondergeteekende daar gezien en gehoord heeft, [heeft hem enthousiast gemaakt. Hij voelt zich gedrongen dat even op papier te zeiten. Allereerst zag hij daar duizen den en duizenden menschen uit alie plaatsen van N.H. Dat Chr. Smits, die vorig jaar bij de Ronde van de Rijp als nieuweling won, in Zaandam als amateur won, dat hebt u allen natuurlijk al in de dagbladen gelezen. En dat G. Schulte no. 1 was bij de profs, dat weet u natuur lijk ook allen al. Maar wat u nog niet)weet,|dat is, wat hij gehoord heeft. En wel namelijk dit. U weet natuurlijk allen ook, dat er bij dergelijke gebeurtenissen gespeechd wordt. En wat hem van dat speechen trof, dat waren de woorden van den Burgemeester van Zaandam. Die namelijk o.m. het volgende zei: „Toen het bestuur van de Zaanlandsche Wielerclub mijn medewerking verzocht, heb ik die direct toegezegd, niet omdat ik een enthousiast bewonderaar ben van de wielersport, maar omdat ik alle deuren van mijn gemeen te zoo wijd mogelijk open wil Ongeveer 35 °/o van de oudere menschen hebben een breuk. Wie echter een goeden breukband draagt, heeft er géén of zoo goed als geen hinder van. Het te lang doordragen van half versleten banden is de oorzaak van veel last en schade aan de gezondheid. Een goeden, correct passenden breukband koopt U bij: F»ayglop 3, AI.KMAAH, Tel. S6O0 Sedert 1886 het huis van vertrouwen. zetten voor.de vreemdelingen. En ik in deze tak van sport een goed middel zie om dat te bevorderen." Aldus de Burgemeester van Zaandam. En ondergeteekende dacht direct aan onze V.V.V., die ook toch nog weer plannen heeft om dit jaar weer een ronde te organiseeren. Hij zou haar vanaf deze plaats wülen toeroepen: „ga door met uw plannen ten uitvoer te brengen". En burgers van de Rijp en Omstreken, laten wij onze V.V.V. steunen, zoodat wij dit jaar in de kermis-week weer een wieier- festijn te zien krijgen. En niet alleen een wielerfestijn, maar de reclame voor onze plaats is toch ook van beteekenis. En dat re clame maken door de sport ook kan gebeuren, is voor onderge teekende vast komen te staan. Daarom nogmaals, laten wij ons best doen. Rijpers, die Dinsdag in Zaandam {geweest zijn, laten wij vast een begin maken en steunen de plannen van onze V.V.V. En hierbjj, mijnheer de Redac teur, wil ik dan eindigen, U nog maals dankend voor uw plaatsruimte, Een inwoner, Jaarvergadering Boad voor Staatspeisioen Er zijn thans 500 afdelingen met 7500 leden De bond voor Staatspension- nering hield Dinsdag in Amster- dan zijn jaarlijkse vergadertng. Uit alle delen van het land was er voor deze bijeenkomst grote belangstelling. De voorzitter de heer Roekei gaf in zijn openings rede uiting aan zijn blijdschap, dat zoo vele personen van ver schillend godsdienstig en politiek inzicht in de bond bijeen zijn gebracht met het doel de rege ring te winnen voor het premie- vrije staatspensioen. Spr. herinnerde er aan dat het thans veertig jaar geleden is, dat de heren Wieringa en Bos wijk de brochure uitgaven, welke voor het eerst in Nederland het premievrije staatspensioen pro pageerde en welke een aanleiding is geweest tot oprichting van de bond. De actie voor staatspen- sionnering zo ging hij verder vindt steeds meer weerklank, het geen mag blijken uit de groei der Christelijke Bond voor staats- pensionnering, uit de oprichting van een R. K. met hetzelfde doel, en niet het minst uit de groei van de Algemene Bond, waaraan in het afgelopen jaar 30 afdelingen zijn toegevoegd. Hierdoor is het aantal afdelingen gebracht op 500 m5.t een !o\ aart. leden van 75000. Tijdens de discussie over het jaar verslag werd medegedeeld dat het hoofdbestuur had besloten geen deel te nemen aan een actie ie verband met de staten-verkie- zingen. Een dergelijke actie zo werd uiteengezet zou ge makkelijk aanleidiug kunnen zijn tot het ontstaan van moeilphe- den in de bond. De jaarstukken werden goedge keurd. in de bestuurs vacature ontstaan door aftreden van den heer J, H. Kaastra. werd benoemd de heer H. A. Wester te Winters wijk. ?cre(iigis; tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden Resumé Jaarverslag 1938 Evenals vorige jaren werd door de Vereeniging tot Werkverschaf fing aan Hulpbehoevende Blin den en de hulpvereeniging „Blin den Penning", beide gevestigd Plant. Middenlaan 64 Amsterdam, een gezamenlijk jaarverslag uit gegeven. In 1938 heeft de uitbreiding van het gebouw aan de zijde van de Plant. Badlaan in het midden der belangstelling gestaan. In te genwoordigheid van de burge meester van Amsterdam werd de nieuwe vleugel geopend. Door deze meerdere verkregen ruimte was het mogelijk nieuwe machines te plaatsen, en verschillende ac- comodatie's aan te brengen, zeer ten gerieve van de blinden, die thans o.a. beschikken over een ruime entrée en garderobe, en gelegenheid om geleidehonden overdag onderdak te brengen. Ook het Internaat voor vrouwe lijke blinden, datsinds 1908 geves tigd was in een gehuurd perceel aan de Plant. Muidergracht 8 en daarna tijdelijk in de Sarphali- straat, werd naar dit nieuwe ge deelte van het gebouw overge bracht. De Voorzitter der Vereeniging, Mr. L. M. deJongSchouwenhurg, herdacht in intieme kring zijn 40- jarig Bestuurslidmaatschap. Het Gemeentebestuur erkende de groo- te verdiensten van den jubilaris door aanbieding van een zilve ren legpenning. Ook in 1938 bleef de inrich ting werk bieden aan 150 binden. Het aantal afdeelingen buiten de stad werd belangrijk uitgebreid Het nadeelig saldo ad. f 11.933.78, waarmede het jaar 1938 begon, bedroeg einde 1938 f. 30.012 92. De Vereeniging doet de halve een beroep op de of fervaardigheid van velen, opdat het werk, dat in 1940 reeds ge durende 75 jaar in het belang der blinden zal zijn verricht, zal kunnen blijven voortbestaan.(Post- rek, 20702 Gem. Giro Amsterdam V. 786). Ziet gij muggen lang van poot? A arzelt niet, maar slaat ze dood! Zoo was het voorheen Thans spuit men ze dood met AKUSECT De nieuwe versterkte insecten- doodendevloeistof. Akusect laat geen vlekken na en doodt alle insecten. Ter kennismaking wordt vanaf Zaterdag 3 Juni tot en met Zaterdag 10 Juni bij aan koop van 1 flacon Akusect af 1.50, een SPUIT cadeaugegeven Beleefd aanbevelend, Apoth.-ass., DE RIJP

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2