de beste! 1 zijn en blijven Laat U de nieuwste modellen toonen THANS OOKCAW's INKT VERKRIJGBAAR (FIRMA EISMA) - TEL. 1 - DE RIJP SPORTNIEUWS^ ÏOOO gegomde postzegelstrookjes in doosje 10 cent r MARKT PURMEREND - Kleine Boerenkaas f 0.f 18.50 Volvette kaas met Rtjksmerk 1 21.50 Boter I 1.26—f 1.34 Kippeneieren f 3.00f 3.40. Eendeneieren f 2.50. Vette koeien f 0.64f 0.70 p. K.g. Vette varkens 1 0.47f 0.49 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEILINO PURMEREND tt.A. Hotel Paradijs. Aldeeling EIEREN. Aanvoer Prils 100000 Eendeneieren f 2.55f 2.70 90000 Klppenoieren 190000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0.- 65—66 3.40—3.50 63-64 3.30-3.45 60—62 3.25-3.40 58-59 3.25-3.35 56—57 3.20—3.30 53—55 - 3.20-3.25 50-52 0.0— 45-48 0.0.- KAA8BEÜRS. Dinsdag 30 Mei 1939. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 21 partijen, wegende plm. 93.000 K.G. Handel matig. Hoogste prfls f 18.50per 100pond LICHT OP voor AUTO'S en RIJWIELEN Van 8 Juni t|m 10 Juni '89 Zaterdag 9.42 uur Zondag 9.43 Maandag 9.44 Dinsdag 9.45 Woensdag 9.47 Donderdag 9.46 Vrijdag 9.47 Zaterdag 9.48 Wandelsport-Nieuws En zoo trokken een 5-tal Rijper wandelaars op den 2en Pinksterdag naar Alkmaar en na men daar deel aan de 35-km lange wandeltocht, die georgani seerd was door „De Kaaskoppen" te Alkmaar. Onder de Rijpers was één de butant die zich waarlijk niet slecht heeft gehouden. Om ongev. 10V« u. startten we, en ginghetdekantvan Heiloo op, door de buitenkant van Alkmaar, de Westerweg langs, daarna door Heiloo. Nadat Heiloo doorge wandeld was gingen we naar de duinkant. Het was daar prachtig. Een ieder genoot, om zoo door de lommerrijke lanen, vlak langs de duinen te wandelen. Later ging het weer over een brede verkeersweg, om zoo langs de Heldersche weg Alkmaar te be treden voor een welverdiende rust. Na de rust gingen we richting Oudorp, dwars door het wei land. hetwelk vooral voor Stads mensen,wel Interessantwas. Daar na door Oudorp en richting St. Pancras om langs een gedeelte van het reeds gelopen traject, en langs de bekende „molen van Plet" zooals deze in de volks mond genoemd wordt naar Alkmaar terug te keeren. Hier aangekomen konden we direct de mooie herinnering, met een afbeelding van de reeds ge noemde molen,inontvangstnemen. Voor Zondag 4 Juni zijn er twee wandeltochten te Zeist, ge organiseerd doorw.s.v. „Ready", ter nagedachtenis van wijlen Majoor J. J. Vermeulen, den oud en eerevoorzitter van den S.O.W.B. De deelname aan deze tocht zal weer bijzonder groot wezen, waaraan hel mooie natuurschoon van de streek, door welke ge wandeld wordt, heelemaal niet vreemd is. De afstanden van de tochten bedragen 20 en 35 km. De kosten bedragen tot Utrecht per trein f 0.76, retour. Hierna kan men per tram verder gaan. Vertrokken wordt vanaf Wees- perpoortstation v.m. 9.45 uur. Rijpers, vertrek om 7.35 uur vanaf de Dam. tip. A.Y.V.-NieuwB. Op het programma staat voor Zondag de voor avv 2 zoo be langrijke wedstrijd. avv I—Alkmaarsche Boys III. Deze zware wedstrijd die het uiterste zal vergen van onze spe lers vangt aan om 2.30 uur op het Beemster terrein, daar zooals bekend is, ons sportterrein op nieuw verbeterd moet worden. Veel staat er op het spel; mocht ook deze partij gewonnen worden dan staat ons elftal met één been In de eerste klasse. Avvers weest paraat, laat je door den tegenstander niet beïnvloeden. Speelt beheerscht en met over leg doch bovenal houdt vol tot het einde, want bedenkt dat ook de tegenstanders met dezelfde gevoelens bezield zijn. SupportersU weet het adres I Beemster terrein. Voorts op eerstgenoemd terrein om 10 uur ivv 3—de Rijp 2. P.P.C. Dit ket Reo-kimp De 2e Pinksterdag is voor de Rijp geen dag om te voetballen. Het is de eenigste dag in het jaar, dat de jongelui liever naar bosch en hei gaan, dan achter de voetbal te draven. Maar de Bond kan hier altijd geen reke ning mee houden, temeer daar de Competitie dit jaar at zoo laat In de zomer eindigt. Zoo waren er dan twee wed strijden vastgesteld en wel voor ons tweede elf lal en de b-Jr. Reo II ging heel sportief met 5 spelers van het derde naar Wervershoof en wist daar zelfs een 4—3 overwinning te behalen. Flink zoo jongens, dit is een groot bewijs van clubliefde. De b-Jr zagen zoo tegen de fietstocht op, dat er van de reis naar Volendam niets Is terecht gekomen. Auto's waren er niet te krijgen en op de fiets valt het voor de jongens (want het meest schooljongens) ook niet mee. En nu het programma voor a.s. Zondag. Om 12 uur moet Reo I spelen voor den Bisschops beker tegen Forward I van Hoorn en om 2 uur Reo 1 wederom, maar dan voor de Competitie, nl. de laatste wedstrijd tegen esv i. Nu hebben wij wel uitstel ge vraagd voor de eerste wedstrijd, maar de Bond zegt; „dan laatje het tweede maar tegen Forward spelen". Dat is niet wat je noemt, maar je hebt het te nemen, en ik weet, dat de spelers van Reo 2 er nog wel zin in hebben, en zoo zullen de ïvCB-ers nog moeten oppassen, want Tinus en zijn mannen spelen den laatsten tijd niet veel minder dan het eerste. 12 uur begint deze wedstrijd al. Om 2 uur spelen Reo 1 esv 1. Reo 1 zal met 2 invallers uit moeten komen, daar naast de aanvoerder ook de spil Verdonk niet meer voetbalt wegens een beenblessure, dat zich telkens weer openbaart. Dat is wel een groot gemis, daar Oerrit altijd een der beste en sportiefste le den van ons eerste elftal geweest is en wij hem naast onzen aan voerder dan ook noode zullen missen. We zullen de volgende Com petitie wel met een verjongd elf tal voor den dag moeten komen, want ook Nic en Dirk raken we kwijt. Over de wedstrijd voor a.s. Zondag het volgende. Een kleine kans op het Kampioenschap is er nog als we winnen, maar dan moet a.s. Zondag hsv I in Bo- venkarspel verliezen, en dan zijn we officieel kampioen, maar zoo ver is het nog niet. De Sportverslaggever fi.S.y.-Nienws. Jl. Zondag speelde Gsv 1 voor de derde ronde van het Gouden Kruis tegen evc III. Voordat de wedstrijd begonnen was, had aan voerder Leegwater een bloemen hulde in ontvangst te nemen van evc in verband met het behaal de kampioenschap. Toen de heer Zwart beginnen liet, had E de toss gewonnen en het eerst de vrij sterke wind die van doel stond, in de rug gekozen. Het bleek al spoedig dat E haar huid zoo duur megelijk wilde verkoo- pen. Daarom was het een aar dige wedstrijd. Tot aan de rust speelde O wel beter dan E, maar hun productieve tijd kwam pas na de rust. Uit een snelle aan val scoorde Honig met een hard schot en had O hiermede de lei ding gegeven. Na 25 min. ver grootte Kramer de voorsprong. E liet den moed niet zakken en zette eenige goede aanvallen op. Uit een dier aanvallen schoot de links binnen keihard in en ver dween de bal via de keeper-han den in het net. Na de rust had O het wind-voordeel en wist de E-veste nog 4 maal te doorboren. Daar E de O-verdediging en In laatste instantie de keeper niet meer passeerde kwam het einde met een 6—1 ozerwinning voor gsv I die zich hierdoor in de 4e ronde plaatste en nu a.s. Zondag uit moet komen tegen Schoort 1, die momenteel de derde plaats in de eerste klas bezet. Groen Zwarten zet het beste beentje voor en verdedig de eer der Water- landsche afdeeling op de beste manier. Supporters vergezelt uw ver- eeniging in groote getale, uw aan wezigheid versterkt hen met de gedachte. Houdt vol tothet fluitje van den scheidsrechter voor de laatste maal klinkt". Het vertrek is vastgesteld op 12 uur per bus vanaf Spijkerboor. Qeefiu vroeg tijdig op met het oog op de be schikbare plaatsruimte en om te leurstellingen te voorkomen. P.P.C. Boekhandel Hoogcarspel, de Rijp

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 4