In onze etalages vinden de dames altijd iets vanhaargading Uw adres ABC romans 35 ct per deel rDe Tijd "-boter f 0.84 per pond. Zurlohe's Manufacturen handel, de Rijp heeft altijd iets aparts. JOH. LAÜWËR8 r»ayglop 3, Tel. S606 h voom&d 6 mmi sterdam, met een boot aan de Beemstersteiger verschijnen, vol met hengelaars, heeren zoowel als dames die in het Rijper visch- water de eerste groote wedstrijd gingen houden. Wat direct in onze plaats weer wat opleving bracht. We hopen, dat er goed is gevangen. Want deze wedsrijd ging niet van een club uit, maar er waren 14 clubs die hun beste visschers naar hier hadden ge zonden om de CCC beker te be machtigen. Is er veel gevangen, dan zal dit jaar de inkomsten van't vischwater weer vergrooten. BEO 1 heeft hst Kampioenschap behaald Zondag jl. behaalde Reo 1 het kampioenschap in de le klasse DHVB. Onze felicitatie. Men leze voorts onder „Uit het Reokamp" over dit Kampioen schap. Mooie vaagst Door'n hier iogeerende sportvisser werd een dezer dagen een pracht- karper gevangen van een lengte van 70 cm. Roilrerkarcling ia den Eilandspolder Van bevoegde zijde meldt men ons De plaatselijke tuinbouwver- eenigingen te Graft en de Rijp en te Schermerhorn hebben het initiatief genomen om bij Gede puteerde Staten van Noordholland een aanvrage tot ruilverkaveling in te dienen voor een complex gronden ter oppervlakte van ca 830 ha in den Eilandspolder. Dit gebied is gelegen in de gemeenten Graft, De Rijp, Zuid en Noordschermer en Schermer horn. Uit onderzoekingen was geble ken, dat hier de bezits- en be- drijfsverhoudingen aanmerkelijk kunnen worden verbeterd, terwijl bij herinpoldering ca 200 ha cul tuurgrond zal kunnen worden gewonnen. Het is ten zeerste toe te juichen, dat de plaatselijke ver- eenigingen door het nemen van bovengenoemd besluit op zoo duidelijke wijze blijk hebben ge geven ernaar te streven dit ge bied in land- en tuinbouwkundig opzicht tot de grootst mogelijke ontwikkeling te brengen. Bij de tot standkoming van de werken, welke aan deze ruilver kaveling zijn verbonden en wel ke een zeer belangrijk werkver schaffingsobject vormen, zal een aanmerkelijke verruiming van blijvende werkgelegenheid worden gekregen. Dooielijk oigelnk op het Westeiide Donderdag 8 Juni jl. gebeurde op het Westeinde een droevig ongeluk. Omstreeks half zes reed een groote met grint beladen vracht auto van den heer D. de Boor- De U zoo bekende „TW1LFIT"-C0RSETTEN. Wij hebben hiervan de alleen-verkoop. ZIJDEN KOUSEN vanaf de goedkoopste tot de fijnste soorten. Dames- Meisjes- en Kinder-Sportkousen, -Skisokjes Uit onze ZOMERSTOFFEN maakt U zeker keus. SJAALS KNOPEN HOOFDDOEKEN CEINTUURS GESPEN KRAAGJES der te Heer-Hugowaard, en be stuurd door den chauffeur A. Knip, wonende aldaar, in de rich ting van Graft, toen de 3-jarige Nico Droog zich plotseling op den weg, voor de woning van zijn vader, J. de Lange, begaf, en door den auto werd overre den, waardoor het kereltje on- middelijk gedood werd. De bestuurder schijnt geen schuld te treffen, omdat [het slachtoffertje zich plotseling op de weg begaf of daarop is ge vallen vanaf het erf vóór de ouderlijke woning en onder de auto terecht kwam. De politie stelde een onder zoek in. De auto werd in beslag genomen voor onderzoek. Naar de deugdelijkheid van de remmen en naar het totaal gewicht van auto en grint werd een onder zoek ingesteld door de Verkeers politie te Amsterdam. Dit droevige ongeval wekte groote beroering in ons dorp. Met deernis gaan de gedach ten van ons allen uit naar de zwaar beproefde ouders. Thans kunnen wij mededeelen, dat de auto intusschen is vrijge geven en de onschuld van den chauffeur vrijwel vaststaat. O H.H. TUINBOUWERS voor bestrijdingsmiddelen, als Nicotine, Sublimaat pastilles, Kopersulfaat, enz. tegen scherp concurreeren- de prijzen is Drogisterij A. KUIN, Apoth.-ass., DE RIJP Excursie naar de Wieriagermeer Naar wij vernemen, maakt de LTB Zaterdag 10 Juni, een ex cursie naar de Wieringermeer. Water- en Wielersport Naar ons ter oore kwam, ma ken eenige leden van de Konink lijke Watersport Bond einde Juni een wherrytocht van Schermer horn over de Delft naar hier. In de driedaagsche wielertocht, Ongeveer 35 van de oudere menschen hebben een breuk. Wie echter een goeden breukband draagt, heeft er géén of zoo goed als geen hinder van. Het te lang doordragen van half versleten banden is de oorzaak van veel last en schade aan de gezondheid. Een goeden, correct passenden breukband koopt.U bij: Sedert 1886 het huis van vertrouwen. die door de Federatie vanVVV's georganiseerd wordt, is ook de Rijp weer opgenomen, en wel op 3 Augustus. De RijpGraft ledenvergadering afd. de Rijp Bond voor Staatspensionneering Wij wijzen de leden van bo vengenoemde afdeeling op de be treffende advertentie voor de le houden vergadering op Woens dag 14 Juni '39. Eenigste punt der agenda Uitgaansdag Ouden van Dagen. Men leze de advertentie voor de bijzonderheden. Graft Raadsvergadering Vrijdag 9 Juni jl. vergaderde de Raad dezer Gemeente. Het verslag treffe men in volgend nummer aan. Weist-Graltdijk Wedstrijd „Vischlust" Zondag jl. hield de vereenl- ging „Vischlust" haar eerste visch- wedstrljd voor de leden. Er werd zeer plezierig gevischt door 33 Hengelaars. Er werden 29 baar- zen gevangen. Door de heeren J. Knegt en Kramer waren prijs jes bijgevoegd, alzoo waren er heel wat prijzen, welke ten deel vielen aan: 1 D. Tentij; 2. K. van Petten; 3 B. Veldhuis; 4 P. Sterk; 5 Jo van Marle; 6 S. Hei nis; 7 B. Termaat; 8 M. Veld huis; 9 J. Post; 10 P. Spaan; 11 ]b. Slooten; 12 Jo Stigter; 13 C. Romyn; 14 K. Renooy; 15 Jo van Ammers. De laatste visch werd door den heer J. Post gevangen. De groot ste door den heer Jo van Marle. Gevischt werd vanaf Spijker boor naar Oost-Graftdijk, vijf halve uren. Het was zeer aange naam met het mooie weer. Trekking verloting Bond voor Staatspensionneering Zondag 18 Juni a s. zal in de tuin van den heer Th. van den Beidt de trekking van de verlo ting ten bate van de tocht der ouden van dagen gehouden wor den. Prijzen worden nog gaarne in ontvangst genomen. Grootschermer fiemeenteraadsverkiezing Woensdag 7 Juni had de ver kiezing plaats van de gemeente raad. Op de 4 lijsten werd het hier- volgend aantal stemmen uitge bracht: Lijst Gemeentebelang 198 stemmen (183 st. in 1935). Gekozen: de heren D. Bart, M. C. van der Laan (aftr.) en Jn. Kieft Hzn. Lijst Arbeiders Kiesvereniging 92 stemmen (92 st. in 1935) Gekozen; de heer Jb. Heinis (aftr.) Lijst S.D.A.P. 130 stemmen (143 st. in 1935). Gekozen mevr. N. Slooten— Smit (aftr.) en de heer J. Schot (aftr.). Lijst combinatie R.K.-Chr. H. en A.R. 63 stemmen (59 st. in 1935) Gekozen de heer T. Vaalburg (aftr.) De verhouding bleef dezelfde. In de plaats van de heren Posch en Stekelbosch komen dus de heren Bart en Kieft. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer M. de Geus, slaagde by de een de- zerdagen geh. Middenstandsexa mens, voor zijn diploma Han delskennis. Alkmaar DKW dag Donderdag hield de welbeken de populaire motorrenner Jan Moejes, auto- en motorhande laar en hoofdvertegenwoordiger van de DKW automobielen en motorrijwielen in de „Harmonie" alhier, een showroom met boven genoemde producten. Naast deze tentoonstelling werd de DKW geluidsfilm „Rennen in diie Werelddelen" vertoond. Deze dag is voor den heer Moejes een groot succes gewor den. Des middags waren al heel wat bezoekers opgekomen om de mooie machines te bekyken.Door de film kwamen velen onderden indruk van den weergaloozen durf van de renners. 's Avonds was het zeer druk. De zaal was geheel gevuld, toen de heer Pool een toespraak hield. Na de genoemde film werd 's avonds nog een sensationeel film pje gedraaid. Het Hofplein was geheel ge vuld met auto's en motoren. Een speciale DKW-parkeerdienst was ingesteld. Naar we vernemen, waren ver schillende aankoopen gedaan. CORRESPONDENTIE D. C. de M. Uw propaganda- stukje voor den Bond voor Staats pensionneering nemen we in het volgend nummer op. De red. 1. De Kleine Parade door Henriëtte van Eyk 2. Oproer der Kinderen door Arnold Ulitz 3. Joden zonder Geld door Michaël Gold 4. de Grote Schuld door Vicky Baum 5. En een Vrouw verdwynt door E. D. Biggers 6. De Bewaarschool (herdruk) door Léon Frapié Onverkorte her-uitgaven elk 288 pag. druks Boekhandel Hoogcarspel

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2