De Schouwschuit Onmisbaar op al uw tochten SPORTNIEUWS. A.f.Y.-Hienwi. Zoo behoort ook de tweede promotiewedstrijd tot het verleden en wel niemand zelfs de meest optimistische niet,zou durven voor spellen dat onze mensen er kans toe zouden zien om de gevrees de Alkmaarscho Boys met even tjes 5—1 gedecideerd te kloppen. En deze daverende overwinning is niet behaald door de zwakte van de tegestanders, maar ons elftal speelde en in het bijzonder de tweede helft met 'n enthousias me en 'n goede techniek, dat onze tegenstanders er eenvoudig niet meer aan te pas kwamen. Voor al na het derde doelpunt, gescoord door den onvermoeiden werker Middelkoop, was er nog slechts één elfal dat speelde en dat was aw. De Boys moesten het in die periode eenvoudig opgeven, daar zij niet meer opgewassen bleken tegen de stormloopen van onze nu zoo actieve aanvalslinie, een linie die in deze party het sterkste deel van het eiftal was. Het beste bewijs hiervoor is wel het feit dat alle voorhoedespelers eendoel- punt voor hun rekening namen, Doch vergeten wij ook de half- linie niet waarin gelukkig de Moes weer meer en meer zijn oude vorm terugvindt. Voor G. Klinkhamer en Klompmaker niets dan lof. Wat onze verdediging betreft moeten wij eerlijk beken nen dat deze, vooral in het be gin, niet die betrouwbare indruk maakte als in vorige wedstrijden. In de tweede helft vlotte het even wel beter. Doelman Kroon had z'n dag niet en was voor de rust hopeloos uit zijn vorm waarvan de tegenpartij echter slechts een maal gebruik wist te maken. Hechter dan ooit staan onze kansen voor heteersteklasseschap en wij zullen hopen dat voor de resteerende wedstrijd nog genoeg élan over is om het tot een goed einde te brengen. Wat de strijd betreft, die op het fraaie Beemsterterrein plaats vond, het volgende: Even over half drie wordt afgetrapt waarbij aw het wind- voordeel aan zijn zijde heeft. Na 10 minuten zendt K. de Moes een ver schot in dat de kundige keeper der Boys slechts metmoeile tot een corner kan verwerken. Uit deze hoekschop opent Bak ker, die weer als van ouds een beste partij speelde, met een goed schot de score 1—0. Een fout van doelman Kroon is oorzaak dat even later de par tijen op gelijke voet komen 1—1. Een geldig excuus voor onze kee per is wel het feit dat hij zeer veel hinder ondervond van de felle zon. Voor de rust zijn ze aan elkaar gewaagd ook al be schikten de stedelingen over een iets betere techniek. Met bovengenoemde stand ver strijkt de eerste speelhelft. Na de rust is het Middelveid die, uit een goed genomen corner Vilten na 12 minuten z'n club op nieuw de leiding geeft 21. Zooals reeds opgemerkt is ver groot onze linksbinnen den voor sprong tot 3—1. De tegenaan vallen der Boys komen meestal niet verder dan tot ons backstel dat steeds meer hun vorm terug vindt. Wel scoren de Alkmaarders doch het doelpunt wordt gean nuleerd. Langerijs caramboleert via de paal het vierde doelpunt juist over de doellijn terwijl Vilten in z,n eentje op zijn bekende wijze nummer vijf produceert. Jammer was het dat een der Boys we gens wangedrag naar de kleed kamer moest worden gezonden, temeer daar de tegenstanders uiterst sportieve verliezers waren. Uitblinkers in dit elftal vonden wij: de doelverdediger, de spil en de beide vleugelspelers. De leiding van den heer Lim burg was correct. Uitslag ivv lil—aw II 4—2. Voor Zondag geen wedstrijden. P.P.C. Van den secretaris ontvingen wij onderstaand ter plaatsing. Training voor de leden vv aw De buiten training begint a.s. Woensdag 14 Juni. Aanvang adsp 6.30 uur tot 7.45 uur nieuwe adsp. leden zijn dan welkom. Aanvang leden 8 uur 9.45 uur. Nieuwe leden zijn ook hier zeer welkom. Verzuimt niet te trainen het wordt voor u allen een ge zellige en nuttige avond. Trainen en nog eens trainen heeren. Dus allen present. Leider is de Heer Swart. Het dag. Bestuur. Wandelsport Nieuws Daar er Zondag geen Rijpers naar Zeist zijn geweest, kunnen we hiervan ook niets vermelden en beginnen we meteen maar aan de nieuwe tochten. „De Laatste Loodjes" teZaan- dam hebben, na tweemaal metsuc ces een nachttocht voor heeren te hebben georganiseerd, thans voor de derde maal deze 65 km lange tocht uitgeschreven. Het parcours zal wel, zooals altijd, goed verzorgd wezen. Zaterdag avond 11.30 uur wordt gestart vanaf gebouw „Thalia" aan de Prins Hendrikkade te Zaandam. Degene, die de tocht binnen 10 uur volbrengt ontvangt een zeer mooie herinnering, afwijkend van het gewone genre. Voor wandelaars, wien deze afstand te veel is, hebben we echter een andere wandeltocht, en wel van de bekende vereeni- glng vivo te Hilversum. De ver- eeniging heeft op 10 en 11 Juni weer een tweetal prachtige mar- schen georganiseerd, welke zijn doortrokken met wandelsfeer. Het schitterende natuurparcours is voor wandelaars om van te smullen. Hel brengt u o.m. naar de Hollandsche Jongensstad, de eerste steenleggers van het toe komstige gemeenschapsoord„Dra- kenburgh". Alle andere attracties, blijven een verrassing. De mooie herin nering wijst er op, dat vivo er op uit is, van deze tochten iets bijzonders te maken. Gestart wordt vanaf „Maison Bakker en café „Rademaker", om 11 uur. Vertrek vanaf Centraal Station Amsterdam per trein 9.15 uur. Rijpers, vertrek 7.15 uur van af de Dam. Voor de volgende week tippen we alvast de wandeltocht te Aals meer aan. tip. fi.S.V.-Nieaws. J1 Zondag trok osv I met 2 volle bussen naar Schoorl om aldaar Schoorl 1 te ontmoeten. Om 1.30 werd onder de uit stekende leiding van den Heer Koning begonnen. Het begin was hoopvol voor G want de eerste aanvallen waren zeer gevaarlijk en bijna had G in die periode de leiding genomen. 20 minuten wist G goed stand te houden. Uit een snelle aanval wist S de leiding te nemen. Even daar na kreeg de 1 back de bal tegen zijn knie en verdween de bal in het net. Kort voor de rust werd Karssen het uitzicht belemmerd en liet de midvoor de bal voor de derde maal In het net belan den. Daarna brak de rust aan. Na de rust scoorde S al spoedig 2 maal, G liet de moed niet zak. ken. Na 25 min. spelen wist Dub- beld in een moeilijke positie de eer te redden. Hierdoor aange moedigd trok G nog menige keer ten aanval en uit goed samenspel benutte v Giessen nog een kans; en no 2 verdween in het net. S csoorde nog 2 maal en zoo kwam het einde van deze sportieve kamp met een verdiende doch eenigs- zins geflatteerde overwinning 7—2 voor Schoorl. S beschikt over 'n goede ploeg, snelle vleugelspelers en midvoor en een uitmuntende middenlinie, ook de achterhoede was goed. Voor Zondag zijn geen wedstrijden vastgesteld. Van deze plaats wensen wij REO veel geluk met het behaalde kampioenschap van haar afd. Door Gsv worden pogingen in het werk gesteld om bij voldoende deelname een korfbalvereeniging op te richten. Dus dames en heeren die lid wenschen te worden, kun nen zich opgeven bij de secretaris. P.P.C. Folkloristisch Maandblad voor onze wijde omgeving (4e Jaargang) Redactie Beemster: W. Porte, G. Köhne, P.Zeeman Hz. f 1 per jaar fr. per post Abonnementen worden aangeno men in boekhandel Hoogcarspel, De Rijp, en bij den Administra teur G. Köhne, Nekkerweg 17, Beemster; giro 348118. Dit het Reo-kamp Reo I kampioen le klas D.fl.V B Na een uiterste spannende tweede helft der Competitie Is het onze jongens toch nog gelukt beslag te leggen op den hoog- sten titel, nl. Kampioenschap. Na een schitterende eerste helft kreeg ons eerste elftal een in zinking en werden er eenige sma delijke nederlagen geleden. Toen we dan ook inWormermetö—0 geklopt werden, had zelfs de grootste Reo-optimist niet meer durven denken aan het Kampi- oenschap.We willen toegeven, dat lsvv ons nog een handje gehol pen heeft. Deze club had 23 pun ten met één nog te spelen wed strijd. Doch ze kregen ongenoe gen met den Bond en uit pro test weigerden ze te spelen tegen kqb, Hiervoor werden ze beboet met 2 verliespunten. Wederom werd de wedstrijd vastgesteld, doch toen op het kgb-veld.|We- derom werd er niet gespeeld en hierdoor beslist de Bond, dat deze wedstrijd werd beschouwd ais met 3—0 verloren. Nu staan ze op 21 punten, hsv, die 22 punten had, verloor Zondag jl. met 2—0 van kgb, en Reo wist haar laatste wedstrijd van esv te winnen met 2—0. Doch, ondanks dat hsv op het laatste nippertje haar prachtige kans liet ontglippen, kreeg ik vanmorgen een brief van haar voorzitter, waarin ze Reo geluk- wenschten met haar behaalde kampioenschap, Reo had hun volle sympathie verworven door de sportieve wedstrijden van de afgeloopen competitie. Dat we tenslotte als No. 1 zijn geëindigd is voor een groot deel te danken aan de goede leiding bij de trainingsavonden, die de heer Letschert hier nu al 2 zo mers gegeven heeft. Thans hebben we om een an dere trainer moeten soliciteeren, daar de heer Letschert wegens drukke werkzaamheden verhin- derd is. We krijgen nu den heer - markt pürmerend - Kleine Boerenkaas f 0.f 20. Volvette kaas met Rtjksmerk f 22.50 Boter i 1.30—f 1.36 Kippeneleien f 3.20f 3.50. Eendeneieren f 2.50. Vette koeten f 0.64f 0.70 p. K.g. Vette varkens f 0.44—f 0.46 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEILINQ PÜRMEREND «.A. Hotel Paradijs. Afdeeling EIEREN. Aanvoer Prijs 100000 Eendeneieren f 2.60—f 2.75 100000 Kippeneieren 200000 Totaal 70-80 Kg. f 0.0.— 65—66 3.40—3.50 63-64 3.30—3.45 60—62 3.25-3,40 58-59 3.25-3.35 56-57 3.20-3.30 53-55 3.20-3.25 50-52 0.O.- 45-48 0.0.- KAASBEURS. Dinsdag 6 Juni 1939. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 17 partijen, wegende plm. 82.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 17.— per 100 pond Ris van Assendelft, die ook gvo en Vitesse getraind heeft, en ook hij zal op Woensdagavond ko men. Dus leden, bezoekt trouw deze lessen, want mochten we volgende competitie in den ivcb komen, dan zal er heel wat ge vergd worden. Zondag 18 Juni is er reeds een promotie-wedstrijd vastge steld tegen Constantius van Am sterdam. Reo II verloor Zondag jl. met slechts 3—0 van Always Forward. Op Zondag 30 Juli zal het Reo- tochtje plaats vinden voor Bestuur en Seniorleden, met hun dames. Kosten dezer zijn f 2 per per soon. Degene, die zich voor 18 Juni opgeeft bij G. J. Abels, is er van verzekerd, dat hij mee kan. Dit met het oog op de eventueele bus of bussen. Vertrek 's morgens 6 uur van de Dam. De reis gaat vermoede lijk naar Arnhem en Nijmegen of Apeldoorn. De Sportverslaggever In Boekhandel HOOGCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 4