(Vervolg van pagina 4) Z.h.st. goedgekeurd met algemeene stemmen. Ook van de wijziging van de be grooting '39 doet de Voorzitter me de deeling. Getracht moet worden de geheele schuld 29.750.van de gemeente tegen een lager rentetype (max. 3 geplaatst te krijgen. Na eenige bespreking z.h.st. goed gekeurd. Dan doet de Voorzitter mededee- ling dat een schrijven is ingekomen van Mevr. Woestenburg-Baai, dat zij per 1 Jul a.s. bedankt als raadhuis schoonmaakster. B. en W. stellen voor haar dit ont slag eervol te verleenen tegen 1 Juli a.s. Dank wordt gebracht voor alles wat zij gedaan heeft. Het eervol ontslag wordt goedge keurd met algemeene stemmen. Voorts is er een schrijven van Mej. M. Woestenburg, met het verzoek de functie aan haar over te dragen. Het is tegen een salaris van 100. De heer Heinis heeft geen bezwaar tegen de sollicitante, maar spr. vraagt of niet een lijdend pad betreden wordt door deze directe benoeming. De Voorzitter meent, dat hier geen bezwaar tegen is. De betaling der functie is zeer gering en B. en W. meenen in dit geval zoo te kunnen handelen. De Raad heeft echter het woord. Met algemeene stemmen wordt Mej. Woestenburg tot raadhuis schoonmaakster benoemd. 4. ONDERWIJS AANGELE GENHEDEN. De Voorzitter bespreekt de nieuwe overeenkomst inzake de regeling van de kosten van het schoolbezoek van de kinderen uit de gemeenten Jisp en Akersloot. Van oudsher werd door de Ge meente Jisp 250.per jaar voldaan. Na eenige discussie wordt beslo ten het bedrag ad f 250.voor de gemeente Jisp te laten vervallen en aan beide genoemde gemeenten hun kostend aandeel per kind te vragen. Nu de school in gebruik genomen, blijkt zij door 76 kinderen bezocht te worden. Dat is meer dan gedacht werd zegt de Voorzitter. Een nieuwe aanvulling ten bedrage van 1100. zal echter noodig zijn voor meerdere leermiddelen. B. en W. stellen voor 1000.op te nemen in een kasgeldleening, wat wel het goedkoopste is. De Raad besluit een geldleening groot 1000 aan de andere bedra gen toe te voegen. B. en W. hebben een bezoek ge bracht aan de nieuwe School en ook aan de oude Scholen. 't College is vol lof over de nieuwe school. De toegang vanaf den weg is niet bewoonbaar. Volle waardeering nog niet gereed en de woning nog voor den aannemer, doch het over blijvende dient spoedig gereed te ko men; de architect moet hier ook ach terheen zitten. Het is niet de bedoe ling als een vermaan aan den aan nemer. De heer Jongkind vraagt, of het maken van de brug taakwerk moet worden. De Voorzitter antwoordt ontken nend. De heer Koppen vraagt, of er nog een soort beplanting komt. De Voorzitter wijst op de giften in planten van de berde fondsen van Oost en West. Wat boomaanplant betreft, daar is niet over gesproken. Dat zal nader bekeken worden. Wat betreft het kijken der kinde ren naar voorbijgangers, zegt de Voorzitter, dat de voorbijgangers niet wuiven moeten. De oude gebouwen moeten hun be stemming hebben, wat Oost betreft, kan de school voor afbraak verkocht worden. Een gedeelte van den grond is van het Zeevarend Fonds, de wo ning zal. indien mogelijk verkocht worden. Zoo niet, dan alles voor af braak. Op West is de school af. Aan verhuring van de woning wordt door B. en W. niet gedacht. De kos ten zouden te hoog worden, om het te restaureeren. Beiden zouden voor afbraak verkocht moeten worden, zoo dat we den grond overhouden voor e.v. uitbreiding van de Begraafplaats, zegt spr. De heer Heinis wil trachten de wo ning op West te verkoopen. In den breede worden de belangen besproken. Besloten wordt z.h.st. de panden op Oost publiek te verkoopen. Ten opzichte van West wordt het voorstel van B. en W. voor afbraak te verkoopen, goedgekeurd z.h.st. Wat de inboedel van de scholen be treft, is een verzoek van Mej. Kool om een tweetal kasten te mogen koo- pen. Hieraan is te voldoen," behou dens de goedkeuring van den Raad, te verkoopen en een paar te behouden. De banken zullen in het openbaar verkocht worden. RONDVRAAG. De Voorzitter dankt den heer van Ammers voor zijn inlichtingen over de verbetering van de Begraafplaats te Dost, die een werkelijke verbetering zijn. Vermoedelijk zullen na afloop van het seizoenwerk gereedgemaakt worden. De heer Heinis vraagt of er spoedig, nu het bedrag gevoteerd is, de straat op West verbeterd wordt. Zoodra het afkomt, wordt er spoe dig op West aan begonnen, zegt de Voorzitter. De heer Heinis heeft nu gehoord, dat nu de Begraafplaats waarschijnlijk uitgebreid wordt, een schoollokaal in- plaats van het bestaand brandspuit- huispe gebruikt kan worden. De Voorzitter meent, dat het beter is een nieuwe bergplaats te plaatsen. De heer Koppen wilde, betreffende het verzoek van de afd. De Rijp- Graft e.o. van R.K. Kinderuitzending, geen 50 te geven, doch per kind een post uit te trekken voor uitzendingen, ook voor het Witte Kruis. De Voorzitter zegt, dat het stuk aangehouden is tot de volgende be grooting. De Voorzitter feliciteert den heer Noë als persvertegenwoordiger met zijn herstel. Hierna sluiting. SPORTNIEUWS. Dit het Reo-kimp Het zal Zondag een gewich tige dag wirden in de geschie denis van Reo. Want door het Kampioenschap der eerste klasse üHVB te behalen, heeft Reo I de hooge eer 2 promotiewedstrij den te spelen om een kans te wagen van de dhvb naar de 1vcb over te gaan. Dat er voor de spelers van Reo veel op het spel staat, en niet minder voor het Bestuur, dat kan iedere R-o aanhanger wel be grijpen. Zeer ishet te betreuren dat de aanvoerder, die een zeergroot aandeel heeft gehad tn deze pro motie van ons eerste elftal, niet meer van partij kan wezen. Daar deze speler de voetbalschoenen wel niet meer zal gebruiken, me nen we vanaf deze plaats een woord van dank te moeten bren gen voor alles wat hij als aan voerder van het eerste elftal ge presteerd heeft. En ik verzeker u dat het gehele Bestuur u daar zeer dankbaar voor is. En nu het programma voor a s. Zondag. Doordat er een spe ler 's avonds niet kon spelen is de wedstrijd Reo 1—Constantius vastgesteld op 2 uur. Deze Amsterdamse club heeft in de afgeloopen competitie nog 7 wedstrijden weten te winnen, dus het is nog geen gemakkelijke taak die Reo Zondag te wachten staat. St. Qeorge, de kampioen van die afdeling, wist in de com petitie slechts met 21 te win nen in Amsterdam. Als alle spelers nu maar fit zijn, dan mogen we een span nende wedstrijd verwachten en wie weet of nog een kleineover winning uit het vuur gesleept kan worden. De leiding berust bij Hogewo- ninck uit Haarlem bijgestaan door 2 neutrale grensrechters nl de heeren Dekker en van H-usden. Reo 2 zal in de Beemster spelen tegen wbsv 1, ter gelegenheid van de faecy fair die aldaar ge houden wordt. Dan zal nog een beslissings wed strijd plaatshebben tussen Reo Ajr Volendam Bjr. Beide elftallen hebben 14 pun ten Deze wedstrijd vindt plaats in Purmerend om 1 uur. Vertrek per fiets 11 45 uur leider J Sas sen. Deze kan gewonnden wor maar dan zal er gespei-ld moeten worden als tegen Purmerend thuis. De volgende week is reeds de retnurma'ch tegen C mstan- tius. Deze club speelt aan de Sloterdijk waar de Qern Amster dam een compbx terreinen heeft liggen nl 38 waarvan er al 35 zijn verhuurd. En naar ik heb vernomen prachtige terreinen en zoo gelijk als een billardlaken, Dus supporters van Reo de vol. gende week allen naar het Con stantius terrein Wegens seizoen tijd zijn de buskosten voor de supporters ft per persoon, gelie ve zoo spoedig mogelijk op te geven. Ten slotte bedank ik gsv nog voor de attentie van verleden week en ook gsv profisiat met haar kampioenschap. De Soortverslaggever Wandelspart Nieuws Zondag jl trokken 4 Rijper wan delaars naar Hilversum om deel te nemen aan de 30 km wandel tocht, welke georganiseerd was door de Hilversumsche wandel- sportvereeniging „Vivo" Eerst werd naar Amsterdam gefietst en daarna met de trein naar Hilver sum. Ongeveer 11 uur werd ge start en zoo ging het dwars door de bosschen langs smalle bosch paden, en open wegen, daarna langs de vier s'udio's van de avro, kro, vara, vpro en het schitterende Raadhuis Het ging door de mooie wijken van Hil versum, waar men prachtige woo ningen in oogenschouw kan ne men. Ongeveer kwart voor twee na- men we rust, om daarna weer verder te gaan voor het tweede gedeelte, wat even prachtig was als de eerste helft. Tijdens het tweede gedeelte regende 't voort durend, maar dit kon, noch aan de stemming die echt gezellig was, noch aan het mooie natuur schoon, waar een ieder van ge noot, afbreuk doen. Voldaan namen allen de prach tige herinnering, welke bestond uit het mooie raadhuis, in mini atuur formaat, en vertrokken vol herinnering huiswaarts van deze mooie tocht naar huis. En dan noodigi wsv „Aalsmeer" U a.s. Zindag uit vonr een wan deling rondom de Westeinder Plassen en langs de bloemenkas sen, over een afstand van 30 km; alsmede voor een propa- gandatocht van 20 km Het wordt dus een typisch „Hollandsche" wandeling naar het motief water en bloemen in een typisch „Hol- landsch" bloemenkweekend dorp Welke rechtgeaarde wandelaarzou niet graag ronddolen in een schit terend brokje natuur, dat over de geheele wereld beroemd is om zijn bloemen en bloeiende tuinen? Daarom Rijpers gaan we dus wel in groote getale naar Aals meer! De start vindt plaats vanaf ge bouw „De Oude Veiling" De internationale zeilwedstrijden van de „Nieuwe meer" zullen die dag bovendien het accent op Aalsmeer leggen als watersport centrum. tip i.Y.Ï.-Nieuws. Het is een genoegen deze rubriek te kunnen aanvangen met onze plaatselijke voetbalvereeni- ging Reo. die, na een zeer wis selvallig competitie verloop er in geslaagd is, de kamploensvlag te hijschen. te fellciteeren. Te vens succes toegewenscht bij de promotiewedstrijden. Wat avv I betreft kunnen we tot nu toe rijkelijk tevreden zijn. Immers, onze concurrenten zijn zoo welwillend geweest om ge lijk te spelen nl 3—3, waardoor de siand op het oogenblik aldus is: de Rijp 1 2 2 0 0 7-1 4 kw til 2 0 11 3-5 1 Aik. Boys 1112 0 1 1 4 8 1 Wanneer het waar is dat twee candidaten overgaan naar de eer ste klasse dan zou avv bij een g-lijk spel, zich Zondag reeds eerste klasser kunnen noemen. LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Van 17 Juni t|m 24 Juni '39 Zaterdag 9 52 uur Zondag 9 53 Maaodag 9.53 Dtosdag 9 53 Woensdag 9 53 Donderdag 9 55 VrUdag 9.54 Zaterdag 9.54 Gaat daarentegen slechts een elftal naar de andere afdeeling (en dit is zeer waarschijnlijk) dan kan er nog van alles gebeuren. Wij willen dit er mee te ken nen geven „Neemt het niet te licht op" Wij zijn er zeker van dat Zondag op het Beemster ter rein kvv z'n laatste kans hardnek kig zal verdedigen. Daarom ook nu weer houdt vol tot het einde en onderschat uw tegenstander niet. Voor Zondeg a.s. dus de groote strijd; De Rijp 1—KVV III op het Beemster terrein aanvang 2 30uur scheidsrechter J. M. van Duljsn P.P.C. fi.SY.-Nieuws. Vrijdagavond 9 Juni had op het gsv veld een tragisch ge beuren plaats. Eenige leden wa ren aan het doelschieten, toen plotseling ons oud lid D. Ceelie, die ook op het veld aanwezig was, plotseling onwel werd. Een ijlings ontboden geneesheer kon slechts de dood constateeren, een hartverlamming had een einde ge maakt aan dit jonge leven. Daar er jl Zondag niet gespeeld is, zijn er geen- uitslagen te ver melden. Nu de wedstrijden voor de competitie afgeloopen zijn, zullen we even de eindstanden vermel den. 3e klasse C Grafldijk I 14 10 3 1 23 56 16 P'land I 14 7 4 3 18 34 14 de Riip II 14 6 3 5 15 34 27 tvv III 15 6 3 5 15 28 28 P'sr.yn III 14 5 1 8 11 27 30 evc lil 15 3 3 8 9 30-54 Kwadijk II 14 4 I 9 9 24 46 B i. W'l. II 14 4 4 6 8 20-38 Broek in Waterland II 4 ver- liespunten wegens 2 maal niet opkomen. 4e klasse C Sandow II 10 9 0 1 18 52-12 Beemster II 10 7 0 3 14 53-20 Grafldijk II 10 7 0 3 14 43 22 B in W'l. III 10 2 3 5 7 21-54 drc II lo 2 2 6 6 23 39 de Rijp III 10 0 1 9 1 12 57 P.P.C. „Y V 6rootscbermer"-iicaws Eindelijk komen de Zwartwit- ten na een flinke vacantie weer in het veld. Zondagmiddag om 3 uur zullen zij de strijd aanbin den tegen het sterke Knollendam. Het is een vriendschappelijke wed strijd die meer bedoeld is als een oefening voor spelers die wij klaar wiilen maken voor de a.s. competitie. Het zal voor Groot- schermer een heele toer zijn om zich in de tweede klas te hand haven, maar wij vertrouwen er op dat er door de spelers goed zal worden aangepakt. Intussen hopen wij dat wij Zondag van een spannend partij'je kunnen genieten. Kan Grootschermer ook over haar militaire spelers bescik- ken dan geven wij haar een goede kans om de plak thuis te houden in het andere geval zal Knollen dam haar wel mee nemen. Wij maken meteen van deze gelegen heid, om al onze buren kampioe nen geluk te wenschen met hun behaalde kampioenschappen, ge bruik. Wij rekenen er op dat wij geen afbenchten krijgen. D.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 4