DAMES KOUSEN, n D e T ij dn - boter f 0.82 per pond. JOH. LAUWERS H.H. Veehouders a f 0.12B per dier Hoofdpijn?? Beemster's Burgemeester neemt afscheid van zijn gemeente Het is waarschijnlijk met een heel bezwaard hart, dat de Edel achtbare Heer P. Kikkert, Burge meester, zijn handteekening zette om voor de laatste maal den ge meenteraad bijeen te roepen. En het is zonder twijfel en in de vergaderring van Woens dag 28 Juni jl. erkende hij dat ook ruiterlijk met lood in de schoenen, dat hij zijn schreden richtte naar de raadszaal, waar hij thans zijn laatste vergadering zou houden, om zich daarna aan zijn nieuwe roeping als Burge meester van Purmerend en aan de belangen dier buurgemeente te wijden. De agenda was kort, bevatte slechts 11 punten, welke in het bekende vlotte tempo werdenaf- gewerkt. In den aanvang herdacht de voorzitter onder doodsche stilte in enkele gevoelvolle woorden het verscheiden van de heer Wa- gemaker, die reeds vanaf 1920 als trouw raadslid de belangen van de gemeente heeft voorge staan Niemand zou in de vorige vergadering hebben kunnen denken dat de heer Wagemaker toen nog zoo opgewekt thans niet meer in hun midden zou zijn. Niet minder dan 19 ingekomen stukken en mededeelingen moes ten de revue passeeren. Van de agendapunten noemen we slechts de volgende. Van gemeentewege werd door een subsidie van f 75.— aan de Vereeniging voor School-tandver- zorging in Noordhollands midden ook aan de minder draagkrach- tigen mogelijk gemaakt hun kin deren constant aan de tandver- zorging te doen deelnemen. Ook voor 1939 worden weer gelden beschikbaar gesteld ten behoeve van extra-hulp (zgn.) B(steun) aan werkloozen, kleine boeren en tuinders. Tot leden van den raad in de vacatures, resp. ontstaan door het vertrek Mevr. Bisschop en het overlijden van den heer Wage maker, worden onderscheidelijk toegelaten K. Hogetoorn en P. Stolp. De ambtswoning van den Bur gemeester zal ook na 1 juli a.s. nog eenige tijd onderhands aan den E.A, Heer P. Kikkert worden verhuurd. Nadat tenslotte de gemeente- begrooting voor het jaar 1939 nog is gewijzigd overeenkomstig de opmerkingen van Qed. Staten en de 4e wijziging van de begroo ting 1938 nog is verricht, neemt de voorzitter het woord. Spreker wil hier nu geen op somming geven van wat er in de afgeloopen ambtsperiode on der zijn leiding is gebeurd. Alles is menschenwerk. Doch bij alles, wat is tot stand gebracht moet spr. de buitengewoon groote en vriendschappelijke me dewerking erkennen, welke door hem steeds is ondervonden van de zijde van de gemeenteraad. In de tweede plaats zij hier een woord van hartelijk dank aan fijne zijden, extra voordeelig 39 cent Dames Kousen, zijde met file d'ecosse reclame-prijs 38 cent Dames Kousen, zwaar geplatteerd ijzersterk 48 cent Dames Kousen, fijn weefsel zeer prijswaardig 49 cent Dames Kousen, prima haifmat nieuwste kleuren 65 cent Dames Kousen, fijne zijden mat of haifmat 85 cent Dames Kousen, onze succeskwaliteit ragfijne sieek 95 cent ZüRLOH ETs Manufacturenhandel, de Rijp de wethouders op haar plaats. Aller woorden culmineerden in r*ti:i U..~ t-4i.t Deze verhouding was veel inniger. Vooral de heer IJff, die spreker gedurende de volle 7 jaren heeft bijgestaan, komt een bijzonder woord van dank toe. Daarnaast is spreker het ge- meentepersoneel, zoowel ambte naren als werklieden, erkentelijk voor hun in dienst van de ge meente toegewijde arbeid. Tenslotte eindigt spr. met de bede, dat allen mogen medewer ken, teneinde de gemeente Beera- ster dezelfde hooge plaats in de rij der N.H. gemeenten ie doen behouden en dat dit tot in lengte van dagen moge voortduren. Hartelijke woorden van dank en afscheid werden gesproken door de weth. IJff en Hartog en de heeren van Baar en Groot, raadsleden, en namens de Buurt- commissie en Burgel. Armbestuur door de heer Sloot. De heer Kikkert wijst er in zijn slotwoord op, hoe alles zoo aanstonds historie zal zijn. Spr. is zeer erkentelijk voor de har telijke woorden van de heeren IJff, Hartog, van Baar, als nestor van den raad, Sloot en Groot. Als klein bewijs van de groote erkentelijkheid, welke spreker aan deze gemeente zal behouden, wordt tenslotte sprekers beeltenis den raad aangeboden, welk ge schenk door den heer IJff onder hartelljken dank wordt aanvaardt. Onder herhaalde dankbetuigin gen voor de groote steun van allen die hem hebben bijgestaan en in het bijzonder aan God, die hem de kracht gaf tot al dit werk, sluit de heer Kikkert tenslotte deze historische vergadering. In de bovenzaal van het „Hee renhuis" hadden zich intusschen talrijke ingezetenen,vertegenwoor digers van corporaties en veree- nigingen verzameld. Niet minder dan 24 sprekers betuigden hun oprechten dank en drukten hun spijt uit over het verlies, dat de gemeente Beem- sler door het vertrek van den heer Kikkert en diens echlgenoo- te heeft moeten lijden. Hier de woorden dier tallooze sprekers weer te geven, zou te veel zijn. Ongeveer 35 °/o van de oudere menschen hebben een breuk. Wie echter een goeden breukband draagt, heeft er géén of zoo goed als geen hinder van. Het te lang doordragen van half versleten banden is de oorzaak van veel last en schade aan de gezondheid. Een goeden, correct passenden breukband koopt U bij: Payglop 3, ALKMAAR, Tel. S606 Sedert 1886 het huis van vertrouwen. hun welgemeenden dank en bes te wenschen voor de heer Kikkert en diens gezin. Na ieder der sprekers nog eens persoonlijk te hebben geantwoord, namen allen met een handdruk afscheid van den E.A. Heer P. Kikkert en diens gezin. Schapen waschmiddel in bussen voor 5 en 10 schapen BOGENA's schapen wasch middel, in bussen voor f 0.70 f 1.30 6 schapen 12 schapen Beleefd aanbevelend, Drogisterij A. KUIN Apoth.ass., de Rijp De Kijp geplaatst konden worden op de ze afgelopen cursus. Deze cursus zal weer door Zuster Labree ge geven worden. Men kan zich nu reeds opgeven hij Zuster Labree. Bezoek aan de Hervormde Kerk Vrijdagmiddag 23 Juni brachten een 100-tal jnristen, ter congres bijeen te Alkmaar, een bezoek aan bovengenoemde Kerk terwijl van ons Raadhuis het exterieur beke ken werd. Burgemeester van Staveren ver welkomde het gezelschap bij.ons Raadhnis. Onder leiding van Burgemeester van Staveren en den heer T. P. van Houwelingen, President-Kerk- voogd, werd het groot aantal be zoekers het bezienswaardige ge toond van beide historische ge bouwen. De heer van Houwelingen, gaf de geschiedenis van het Kerkge bouw terwijl hij tevens een ver klaring gaf van de voorstellingen van de glas in lood ramen. Naar een en ander werd door de congressisten zeer aandachtig geluisterd. Na de uiteenzetting van den heer van Houwelingen werd een rondgang door het Kerkge bouw gemaakt. Door den Voorzitter van de Regeiings-Commissie werd dank gebracht aan burgemeester van Staveren en den heer T. P. van Houwelingrn, voor alhetschoone dat hen getoond was. Daarna vertrok het gezelschap weer in autocars en eenige luxe auto's naar Graft. Speldjssdag Op Zaterdag 8 Juli a.s. zal hier ter plaatse een speldjesver koop worden gehouden ten bate van de bekende stichting Steun fonds van de vereeniging ter be vordering der belangen van TBC patiënten in Nederland. Waar de ze stichting, hier zoowel als in den omtrek, steeds op onbekrom pen wijze steun verleent aan pa tiënten lijdende aan t.b.c. voor wie hulp verzocht is, hopen wij dat ieder zijn gave zal offeren voor het menschlievende doel dezer vereeniging. Mogen de verkoop sters bij niemand tevergeefs aan kloppen. Raadsvergadering Donderdag 29 Juni 1939 des avonds 8 uur vergaderde de Raad onzer Gemeente. Voorz de Edelachtbare Heer C. A. van Staveren. Secr.de hr J. Dalenberg. Aanwezig: de hrn: weth. K. Blokdijk, weth. C. L C. de Boer, en de hrn W. P. Besse, J. Noë. J. Obée, Chr. Ramkema en J. Schouten, raadsleden. Het volledige verslag plaatsen wij in het volgend nummer Thans stippen we enkele pun ten aan. Een schrijven was binnenge komen van het raadslid den heer Chr. Ramkema, waarin hij mede deelde, dat hij, daar gebleken was uit de jl. gehouden raads verkiezing dat hij geen meerder heid uit de bevolking op zich had verkregen, bedankte als lid van den raad. Naar aanleiding hiervan deelde de voorz. mede, dat de heer T. Dammes, als opvolger op de lijst, benoemd verklaard was, waarvan genoemde heer kennis is gegeven. Het verzoek van AVV om ver laging van huur van het voetbal veld werd op voorstel van B. en W. met Vs van f 150.- verlaagd. Het salaris van den opzichter van de werkverschaffing, den heer G. de Jong, werd, met de stem men van de heeren Ramkema en en Schouten tegen, verhoogd tot f 15.— per week, met terugwer kende kracht van 1 Jan.'39, wegens vermeerdering van den arbeid daaraan verbonden. Er is op aandrang van den betreffenden minister een contro leur op werkloozen en kleine grondgebruikers benoemd. De raad heeft het voorstel van B. en W., met de stemmen van de heeren wethouder Blokdijk, Noë en Obée tegen, de subsidie aan het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar voor 10 jaren op f 240.— per jaar goedgekeurd en aange nomen. De RijpGraft Verjaardag Prins Berahard Donderdag wapperde ter ge legenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bemhard van de openbare en particulleregebouwen onze driekleur. Des middags had de jeugd van de beide Lagere Scholen vrijaf. Aangifte leerlingen L O-School te Hiddenbeems'er We wijzen belanghebbende ouders op de advertentie van den Directeur van de ULO-school te Middenbeemster in dit nummer betreffende de aangifte van nieu we leerlingen aan genoemde school. Een bril helpt dikwijls I Laat uw oogen eens con troleeren. P. A. J. DE RIJKE, de Rijp Gedipl. Opticien V.V.O. Ziekenf.leverancier voor Alkmaar en Purmerend en omstr.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 2